Boeing 747 zletel s steze

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.148
2.546
113
1. Kdo te je na Bledu slikal?
3. Skromen pa, skromen!

1701507019412.png
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.820
2.058
113
Prosim kaj vec, pristanek/ vzlet na jezerih ala Zbilje ,Velenje bo v dovoljenju?
Ne bo. V enem letu z veliko časa, branja, argumentiranja in tudi finančnega vložka nisem prilezel do konca niti za enkraten dogodek na morju, kjer so v preteklosti že bile enake aktivnosti. Kaj več presega moje zmožnosti, predvsem ukvarjanje z bluzatorji po raznih agencijah.
Nad Bledom me je fotkah kolega z Lesc :)
 
  • Jezen sem
Reactions: kajn in Zanzibar

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.564
15.585
113

Helicopter crash; Servo Control Transparency​


This is a occurrence on AS350 helicopters called „servo transparency“.
The helicopter is equipped with hydraulics(servos) to support the inputs of the pilot - like power steering on your car. If the pilot however flies too aggressive or in combination with too much weight, the load on the system gets to a point where there‘s danger that the power of the hydraulics overcoming that load break something. So in order to avoid that the hydraulics stop supporting the inputs until the load is below the dangerous threshold. This unfortunately means there‘s a point where easy controls suddenly turn hard as stone because of the missing support. The pilot still has control, but he needs a lot of force to push the control and that surprising change from easy to hard comes with a strong right banking. That‘s where most people lose it. This guy just went too aggressive, overpowered the airframe with his heavy flying and crashed it. It‘s the same thing Colin McRae killed himself and his passengers
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.758
542
113
42
povsod malo
Ne bo. V enem letu z veliko časa, branja, argumentiranja in tudi finančnega vložka nisem prilezel do konca niti za enkraten dogodek na morju, kjer so v preteklosti že bile enake aktivnosti. Kaj več presega moje zmožnosti, predvsem ukvarjanje z bluzatorji po raznih agencijah.
Nad Bledom me je fotkah kolega z Lesc :)
Zbilje ne pridejo v poštev zaradi daljnovodov in alg v jezeru pa več labodov kot v Blejskem.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.436
795
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Da malo ukradem temo.. z letečo kosilnico nabirava ure in izkušnje. Čakam na končno dovoljenje za poskusne pristanke pri Portorožu, drugače bom pa čofotal v Italiji in na Hrvaškem, kjer ne bluzijo kot naši birokrati. Predvidoma v januarju ko bo lepo vreme, bom v Celju naredil leteči alter meeting, če si bo kdo upal :p

Z veseljem primem pogledat, sem doma blizu letališča. Javi obvezno če boš pristal v Levcu :rockon:
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.758
542
113
42
povsod malo
Tu je dovolj prostora za kosilnico ?


701 je tole ?
Takrat ko je na nad Predvorom gorel gozd in je hrvaški candair prišel so rekli tako potem je pa šel v Bohinj zajemat.
Pa na seznamu za airtractorja ga tudi ni.
Vodo bosta lahko zajemala iz ustreznih vodnih virov. Dobavitelj letal Air Tractor Europe SL je ocenil, da so za zajem vode primerna Blejsko, Bohinjsko, Ormoško, Ožbaltsko, Mariborsko, Ptujsko in Vuzeničko jezero ter Jadransko morje. Pogojno bi lahko air tractor vodo zajemal tudi na Šoštanjskem, Lendavskem, Slivniškem, Velenjskem in Vuhreškem jezeru. Zajem vode pa je mogoč še na delih reke Drave pri Dravogradu in reke Save pri Sevnici, Rožnem in Brežicah, so ocenili. Zakonodaja dopušča tudi zajem vode na vodnih površinah, ki so zaščitene z naravovarstvenim statusom
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.112
644
113
Poglej si zaokrožitev na obeh koncih glavnih kril v 10s posnetka.
Tega Cessna citation 750 nima.
Ima ima.
Res da niso bili winglet-si gor, ko je prišel iz tovarne ampak so ga upgradali.

Registracija tega zrakoplova na posnetku je OE-HUB serijska št.750-0273 narejen oz. dostavljen marca 2007 s testno (tovarniško) registracijo N5132T.
Wingletse je dobil nekje konec leta 2009.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.112
644
113
Takle pa v Munchenu čistijo sneg iz Allianz arene:

V Memmingenu se je pa še en "vsedel" na rit:
403406816_893542865818868_4582959711536447809_n.jpg
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.820
2.058
113
To s snegom ni tako nedolžno, kot izgleda. Lansko zimo se je na Brniku na rit usedel CJ1 (manjši reaktivec). Nekaj stoK€ in skoraj eno leto kasneje še ni popravljen, ker je toliko dela z menjavo elementov osnovne strukture in zaradi ne najboljših nadomestnih delov iz tovarne.