Avto - statusni simbol Slovencev - zakaj pa ne?!

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Mega debata:
Vsi kritizirajo nas Slovence, da smo nori na dobre avte, da je to naš statusni simbol, ipd.
Ugotovil sem, da so to razmišljanja ekstravertiranih luzerjev, intravertirani spoznajo sami sebe za falirance, uspešneži pa si dober avto kupijo in o tem ne diskutirajo.
Avto je predmet, ki ga takoj po stanovanju največ uporabljamo, v avtu sediš vsak dan, za službene namene, zabavne, ko gremo rodit, ko umremo nas odpeljemo z avtom. V trenutni dobi smo neposredno vsak dan vezani na avto.
Ni mi jasno zakaj bi bilo narobe potlej imeti dobro stvar, ki jo rabiš vsak dan večkrat. Kako bi bilo, če bi si nekdo, ki vsak dan trenira atletiko kupil no name teniske iz Lidla za 13€?! Razumem, da je potratno, da si dedek z 90 leti kupi avto za 40K€ in ga ima samo za ob nedeljah za na britof za 6 km. Ampak, da ima aktiven človek kanto!? In kaj bi hoteli, da se vsi vozimo z Yugoti in Katrcami??! Zakaj že?!
Ko enkrat rešiš stanovanjski problem in navarčuješ naprimer 20K€, zakaj si nebi kupil avto za npr 15K€?
Itak si s temi 15K€ ne moreš spremenit življenskih razmer kot so, da prodaš stanovanje in kupiš hišo!?
Če obstaja v vsaki državi nekaj posameznikov, ki nimajo rešenega stanovanjskega problema in si vseeno kupijo avto za ne vem 30K€, še ne moremo rečt, da je cel narod tak. Posamezniki pač niso merilo in so povsod!
Sploh pa ista skupina ljudi tudi stalno tupi, da smo v Sloveniji razvajeni in imamo nepremičnine v lasti, v razvitejši tujimi pa so kao vsi podnajemniki!? WTF, avte naj nebi imeli, nepremičnine niti!!!? WTF, kaj bi sploh potem vrednejšega imeli in zakaj bi potem sploh hodili v službe za 10 ur na dan? Za jest in spat pod milim nebom ne rabiš službe, bi pač vsi prodajali Kralje ulice in bili 'srečni' v 'duhovnem' svetu, ali bi se pač prisedli gurujem v Indiji in živeli od prane.

Evo to je moja kritika na zagovornike Katrc in najetih stanovanj. Upam, da je kdo razumel in da še kdo razmišlja podobno...
pozdrav.gif

Finta je v tem,da si pri nas folk množično kupuje nove avte na kredo in to najdražje, kar si lahko privoščijo, potem pa jokajo, kako je življenje drago in da komaj pridejo skozi mesec.

Nedvomno drži, da smo Slovenci prekomerno obsedeni z avti; zapeljite se recimo v Italijo pogledat, kaj vozijo in kakšen vozni park imajo v povprečju...Pa mislim, da nimajo Italijani slabšega standarda od nas, prej obratno..
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.692
556
113
Capitale de l'Europe
europa.eu

kaj je za koga velik je zlo razlicno, recimo za nekoga je to 1000€, za nekoga 20k€, za nekoga par 100k€,....zdej to v razlicnih oblikah, ni nujno sam v gotovini
in ta, tazadnji, res ne zapraula na veliko, ce kupi novga, najmocnejsga A5 recimo.
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
...pa ko ma tlko dnara tudi nebo jamral, da se mu "kao" ni za dat tlko za reg.. Daj ne me hebat ....no! Eni slepite sami sebe!
hysterical-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:Nedvomno drži, da smo Slovenci prekomerno obsedeni z avti; zapeljite se recimo v Italijo pogledat, kaj vozijo in kakšen vozni park imajo v povprečju...Pa mislim, da nimajo Italijani slabšega standarda od nas, prej obratno..
Se strinjam. Recimo v ITA vidiš kar precej starih fičkov (pod letnik 1975), me zanima kdo se upa danes s fičkom vozit.

PS: Pa to NISO v nulo restavrirani oldtimerji
tongue-1.gif
.
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Ja nikjer ne vidim,nobenega problema,če nekdo,kateri živi v najemniškem stanovanju,ali kupuje v lidlu vozi kakšno dobro benžolo ali merklo..........vsi tisti kateri vidite tukaj problem,je sama favšija,ker pač vi ne morate vozit tega kot on.
bonk.gif

Enemu je prioriteta stanovanje,oprema le tega itd.....drugemu pač avto.
Soo fu..cking what!
evil.gif

Najbolj uporabljena teza za favšijo pa je.tako ali tako nima kaj za jest,vozi pa tak avto!!!!!!!
evil.gif

Koliko je v sloveniji dobrih avtov žal ne vem,vem pa da je daleč najveæ favšije!!!!!!!!!
uf-1.gif
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik Don_kugla pravi:
Ja nikjer ne vidim,nobenega problema,če nekdo,kateri živi v najemniškem stanovanju,ali kupuje v lidlu vozi kakšno dobro benžolo ali merklo..........vsi tisti kateri vidite tukaj problem,je sama favšija,ker pač vi ne morate vozit tega kot on.
bonk.gif

Enemu je prioriteta stanovanje,oprema le tega itd.....drugemu pač avto.
Soo fu..cking what!
evil.gif

Najbolj uporabljena teza za favšijo pa je.tako ali tako nima kaj za jest,vozi pa tak avto!!!!!!!
evil.gif

Koliko je v sloveniji dobrih avtov žal ne vem,vem pa da je daleč najveæ favšije!!!!!!!!!
uf-1.gif

Ti pa tvoja faušija.Kakor hitro nekaj analiziramo, s enajde en pameten, ki začne o faušiji.

Ma jaz sem imel Italijane tu, pri nas v Mariboru, pa se niso mogli načuditi, koliko je tu enih najnovejših BMW-jev, audi-jev,mercedes-ev top klase.So me spraševali, če so vse to avtomobili kakšnih direktorjev.Ko sem jim razložil, da seveda ne, da si to pri nas kupuje čist navaden folk, lastniki kafičev in podobno..so me samo gledali. Da bi si v Italiji lastnik kafiča ali mali podjetnik kupil tako žival, je zf. Italijan, če se bo odločil za tako ladjo, je zelo bogat, ali pa itak vozi služben avto.

Tako pač je, ne vem, zakaj si tega ne bi priznali...
 
Nazadnje urejeno:

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ksz...

kaj se lažje pokaže in večim ljudem, dober avto ali dobro stanovanje? Enkrat sem gledala eno oddajo, v kateri so razlagal, zakaj imajo izseljenci dobre avtomobile, stanovanja pa katastrofalna. Ker jih lahko pokažejo sorodnikom, ko se vrnejo v "svojo" državo na obisk, stanovanja ne morejo pokazat.

Konc koncev pa... vsak ma svoje, enim paše imet dober avto, drugim pa udobno in lepo stanovanje. Ljudje se čisto preveč obremenjujete/mo s sosedom, pa dost mate/mamo za pospravit pred svojim pragom.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Citat:
Uporabnik Don_kugla pravi:
Ja nikjer ne vidim,nobenega problema,če nekdo,kateri živi v najemniškem stanovanju,ali kupuje v lidlu vozi kakšno dobro benžolo ali merklo..........vsi tisti kateri vidite tukaj problem,je sama favšija,ker pač vi ne morate vozit tega kot on.
bonk.gif

Enemu je prioriteta stanovanje,oprema le tega itd.....drugemu pač avto.
Soo fu..cking what!
evil.gif

Najbolj uporabljena teza za favšijo pa je.tako ali tako nima kaj za jest,vozi pa tak avto!!!!!!!
evil.gif

Koliko je v sloveniji dobrih avtov žal ne vem,vem pa da je daleč najveæ favšije!!!!!!!!!
uf-1.gif

Si ti že spravil skupaj en samcat post v katerem nisi bluzil o foušiji? Da nisi ti enden izmed tistih revežev, ki kupujejo avte, ker mislijo, da jim je okolica fouš? Saj, bo bolje, morda boš en dan lahko ponosen tudi na kaj drugega, kot na kupček švabskega pleha
priden.gif
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Tale topic o avtomobilih se kr mal ponavlja, se vam ne zdi?
Še moje mnenje: Slovenci glede na svoj standard in povprečno plačo preveč podpiramo avtomobilsko industrijo. Navsezadnje je avto le potrošna dobrina, ki skozi leta izgublja na vrednosti, keša pa pri veliki večini v naši deželici ni glih za odmet, še posebej za tako slabe naložbe kot je avto. Pustimo ob strani elitno peščico. Ampak da nekdo nima za jest, se pa vozi v najnovejšem modelu xy avta, je pa sam za smejat.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Ahmmm, vidim, da smo malce skrenili s poti ....

Če se ne motim in me spomin ne vara, avtor teme zgolj sprašuje, zakaj si ne bi tisti, ki imajo dovolj denarja, privoščili res dobrega avtomobila ?? A ni to to ?

Noker

aplauz.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:
Tale topic o avtomobilih se kr mal ponavlja, se vam ne zdi?
Še moje mnenje: Slovenci glede na svoj standard in povprečno plačo preveč podpiramo avtomobilsko industrijo. Navsezadnje je avto le potrošna dobrina, ki skozi leta izgublja na vrednosti, keša pa pri veliki večini v naši deželici ni glih za odmet, še posebej za tako slabe naložbe kot je avto. Pustimo ob strani elitno peščico. Ampak da nekdo nima za jest, se pa vozi v najnovejšem modelu xy avta, je pa sam za smejat.
V bistvu za zjokat, ampak, drugače se pa strinjam s tabo.
Jaz sem "naložil" 70.000 mark (~35.000€) pred desetimi leti v stanovanje, katerega sem lani prodal za 90.000€. Če bi takrat za ta denar kupil avto, bi danes imel kup rjave pločevine, vredne 2000€ (v najboljšem primeru - pa še prodal bi ga težko). Vozil sem se pa s fiat Uno. In me je (in me še ) b.k. za to, kaj kdo misli - imel sem svojo računico, ki se je k sreči izšla.
Pametna naložba denarja? V pleh sigurno ne. To si lahko privošči samo tisti, ki ma vse ostalo rešeno. Tu ima Katunga 105% prav.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Če kupiš pravo stvar je tudi avtomobil lahko naložba. Problem je le v tem, da ne boš pri sosedih vzbujal zavisti, temveč kvečjemu pomilovanje češ, v kakšni kanti se voziš.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
ksz...

kaj se lažje pokaže in večim ljudem, dober avto ali dobro stanovanje? Enkrat sem gledala eno oddajo, v kateri so razlagal, zakaj imajo izseljenci dobre avtomobile, stanovanja pa katastrofalna. Ker jih lahko pokažejo sorodnikom, ko se vrnejo v "svojo" državo na obisk, stanovanja ne morejo pokazat.

Konc koncev pa... vsak ma svoje, enim paše imet dober avto, drugim pa udobno in lepo stanovanje. Ljudje se čisto preveč obremenjujete/mo s sosedom, pa dost mate/mamo za pospravit pred svojim pragom.

zmaga.gif
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Mojega trenutnega avta nevem,če mi kdo zavida. Je namreč vreden nekje okoli 3000€. So pa trenutki,kadar imam doma postavljeno kaj, da se imajo taki kot ti o čem za pogovarjat.
stupid-1.gif

Nevem zakaj (če ni faušija),je treba noret okrog tega če ima kdo dober avto
confused-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Po drugi strani se je pa brezveze sekirat. Stvar je taka v Sloveniji že od začetka avtomobilizma. Se še kdo spomni teh verzov:

Gospod se v ličnem fičku pelje,
a trebuh melje kislo zelje.

Je veljalo in še velja.
zmaga.gif
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Citat:
Uporabnik Don_kugla pravi:
Mojega trenutnega avta nevem,če mi kdo zavida. Je namreč vreden nekje okoli 3000€. So pa trenutki,kadar imam doma postavljeno kaj, da se imajo taki kot ti o čem za pogovarjat.
stupid-1.gif

Nevem zakaj (če ni faušija),je treba noret okrog tega če ima kdo dober avto
confused-1.gif

A norim okoli tvojega avta? Jaz sem se samo vtaknil v tvoje stalne blodnje o foušiji. Povsod jo vidiš, za vsako drug post na tem forumu izjavo je kriva foušija. Zgleda, da si že malo obseden s tem!
stupid-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik ziggy pravi:
A norim okoli tvojega avta? Jaz sem se samo vtaknil v tvoje stalne blodnje o foušiji. Povsod jo vidiš, za vsako drug post na tem forumu izjavo je kriva foušija. Zgleda, da si že malo obseden s tem!
stupid-1.gif
Fauš je, ker se vozi v avtu za 3k EUR.
evil.gif