Svetlana Makarovič in Prešernova nagrada

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.242
-2.263
113
Kdo pa si ti, da si lahko literarni kritik? Samo njena Sapramiška je doživela že preko 1200 ponovitev v Lutkovnem gledališču in je še vedno na sporedu. Da o vsem drugem, ki navdušuje cele generacije otrok, niti ne pišem.
Potem pa poleg najvišje penzije za zaslužne dobro služi še z avtorskimi honorarji.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.761
4.905
113
Udine so Videm. Če pa vlečeš na vic o Izudinu pa nisi ravno uspel.

še nikogar nisem slišal, da bi Udinam rekel Videm...

no, Aurisina je Nabrežina, ker je pač to blo včas "naše"... Udine pa pač ne, tko kot ne Solnograd, Monakovo pa Inomost in te stvari

res pa je, da vsi rečemo Benetke, ne Venezia in tud recimo Dunaj in ne Wien

zanimivo... :sprasujemse:
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.200
2.805
113
Lublana
Obišči stran
Pri Sapramiški lahko gledalce fizično prešteješ in dvorana je vedno polna. Za kliniko pa ne moreš trditi, kakšna je gledanost.

Komercialna uspešnost nikakor ne pomeni, da ima neko delo umetniško vrednost. Poleg tega je karkoli namenjeno otrokom zelo ziheraška stvar. Nima veze ali gre za pravljice, igrače, oblačila, filmi, lutkovne predstave.... Starši radi kupujejo in plačujejo te stvari. Otroci pa v glavnem večino stvari sprejmejo tudi, če jim kaj ni ravno najbolj všeč... Pa za uspešnost predstave so bolj zaslužni igralci, kot pa pisec otroške pravljice.
Ampak ne želim zdaj trditi, da dela Svetlane M. nimajo umetniške vrednosti in si nagrade ne zasluži. Ker to je povsem jasno, nagrado si je po mnenju odgovornih zaslužila in s tem nimam jaz nobenega problema. Repliciram ti samo zato, ker zdaj z omenjanjem njenih del zagovarjaš njeno čudaško in neprimerno obnašanje. Sama si je zakuhala to sranje z nagrado in zdaj neupravičeno stresa jezo na druge. Celo zahteva, da jo prosijo naj prevzame nagrado. Baba je zmešana.

Še vedno mi pa ni jasno zakaj točno je zavrnila nagrado in zakaj jo zdaj želi sprejeti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Morgoth in MrDaco
2. jul 2020
4.902
6.436
113

Ta nagrada je moja in sem jo bila prisiljena odkloniti, ker mi jo je Katoliška cerkev umazala



Poniževanje in grobo obračunavanje s pesnico Svetlano Makarovič je napad na vse pesnike in pesnice, tudi tiste, ki se zdaj privoščljivo naslajajo nad rumenimi članki in izbruhi anonimnih komentatorjev in trolov. Kritika je del drže vsakega umetnika in svoboda izražanja temelj demokracije, njene korenine pa se napajajo tudi z verzi Franceta Prešerna."




To staro gospo pri življenju verjetno drži samo še sovraštvo in cigareti.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.556
15.570
113

Ta nagrada je moja in sem jo bila prisiljena odkloniti, ker mi jo je Katoliška cerkev umazala



Poniževanje in grobo obračunavanje s pesnico Svetlano Makarovič je napad na vse pesnike in pesnice, tudi tiste, ki se zdaj privoščljivo naslajajo nad rumenimi članki in izbruhi anonimnih komentatorjev in trolov. Kritika je del drže vsakega umetnika in svoboda izražanja temelj demokracije, njene korenine pa se napajajo tudi z verzi Franceta Prešerna."




To staro gospo pri življenju verjetno drži samo še sovraštvo in cigareti.
Prisiljena odkloniti? Ok, pač ima tako visoke standarde, da tako gleda na zadevo in jo vidi kot žalitev njej in njenemu umetniškemu opusu (ali kako se je že izrazila) kar lahko razumem in do neke mere tudi povsem podpiram ter spoštujem. Ampak ta nagrada je še vedno "umazana s strani RKC", zakaj si torej sedaj na vsak način želi ponovno podelitev te umazanije oziroma zakaj je sedaj pa pripravljena zanemariti lastna načela?