Svetlana Makarovič in Prešernova nagrada

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.556
15.570
113
je pa cudno, da vseh teh letih niso uredili pravil za take primere.
Koliko pa je bilo do sedaj takšnih primerov, da se je zavrnilo prevzem nagrade? Če si dovolim ugibati, bi rekel, da še nikoli in da gre za prvi tak primer, posledično je potem razumljivo, da ni zakonske regulacije oz. pravne podlage za ponovno vročitev. Kdo bi pa pričakoval, da nekdo ne bo želel tega sprejeti...

Drugače pa bi bilo lahko to morda rešeno do podelitve letošnjih nagrad, če bi Makarovičeva na Upravni odbor Prešernovega sklada že takoj, ko si je po 23ih letih zaželela posedovanja te nagrade, naslovila uradno prošnjo za vročitev (in ne za vračilo) ampak je gospa iz meni neznanega razloga pač raje samo izrazila pričakovanje, da ji letos država vrne Prešernovo nagrado zdaj pa dramo zganja, ko se stvari očitno ne odvijajo po njenih pričakovanjih.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.761
-446
113
ja, sej to pravim, lahko bi v teh 23 letih to uredilo.

vrocitev je pa le formalnost. in res ji ne pripada uradna podleitev, kar so organizatorji ze veckrat povedal.

osebna - ce ne prevzames, te caka na ue.
nagrada na sportnih tekmovanjih - pripisana je tebi, cetudi te ni na podelitvi. na pokalu je vgravirano tvoje ime, torej je tvoje, cetudi caka v vitrini pri organizatorju tekmovanja.

ne vem pa od kje fora, da naj se nagrado vrne, ce ni bila odvzeta...
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.200
2.809
113
Lublana
Obišči stran
Kdo bi pa pričakoval, da nekdo ne bo želel tega sprejeti...
Mene bolj čudi, da kdorkoli pričakuje, da se nekaj vseeno podeli čeprav je bilo zavrnjeno.
Osebno imam prepričanje, da če nekdo nekaj zavrne je to zapečateno in konec debate za večno. Če se pa človek skesa in ugotovi, da bi vseeno sprejel neko nagrado pa pričakujem od tega človeka, da uradno in lepo zaprosi ter se tudi upraviči za zavrnitev. In morda se mu željo odobri.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.454
3.872
113
Ljubljana
hmpg.net
Navdušen sem nad visokim znanjem, poznavanjem kulture in kulturne zgodobine, predvsem pa slovenske književnosti:

"Svetlana Makarovič se je rodila v hiši Slovenska ulica 10 v Mariboru, ki je bila dom njene štajerske matere. Oče Abdon (Ado) Makarovič je bil iz Nabrežine pri Trstu ter rojen kot sin Avgusta M. in Aurelie Marizza. Kot mladenič je Makarovič prišel v Maribor, kjer se je šolal in postal trgovski tehnik ter se tam leta 1934 tudi poročil z Otilijo Marijo Kovačič (roj. 1905 v Radgoni, Avstrija), hčerjo Ivana Kovačiča in Franje Dolničar"

Niste vredni da vas pes (Šarplaninec, ne Kraški ovčar) poščije, banda neuka.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in B81

hgard

Guru
22. jul 2007
4.076
567
113
Ne. Hustler TV ima neke standarde...

Čeprav v mladih letih je bila Svetlana kar za pogledat.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.671
1.479
113
Emona / Carnium
Ji bodo pa naslednjič, ko bo pravilno izpolnila obrazec in ga poslala na pravi naslov, podelili nagrado, skeširali in segli v roko. Enako kot ona, vemo tudi mi, državljani Slovenije, da si nagrado zasluži in to je pomembno.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.200
2.809
113
Lublana
Obišči stran
Enako kot ona, vemo tudi mi, državljani Slovenije, da si nagrado zasluži in to je pomembno.
No, jaz ne vem, da si jo zasluži. Ne trdim, da si jo ne zasluži, samo pravim, da jaz res ne vem s čim si jo je zaslužila. Ampak, če so pristojni tako odločili, tudi prav.
Ker jo je pa zavrnila se pa zdaj jaz sprašujem zakaj si je zdaj premislila in jo hoče imeti? Kaj je danes tako drugače glede nagrade, kot leta 2000?
Baba je očitno milo rečeno zmešana. Ni čudno, da nikoli nisem maral njenih pripovedk, ki so nam jih s kaset predvajali v vrtcu in sem jih moral poslušati. Da bi se sam odločil poslušati ali celo brati te njene bedarije, me nikoli ni mikalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in MrDaco

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Kdo pa si ti, da si lahko literarni kritik? Samo njena Sapramiška je doživela že preko 1200 ponovitev v Lutkovnem gledališču in je še vedno na sporedu. Da o vsem drugem, ki navdušuje cele generacije otrok, niti ne pišem.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.200
2.809
113
Lublana
Obišči stran
Nisem kritik, niti tega nisem trdil. Izražam zgolj svoje osebno mnenje. Ne razumem zakaj se vžigaš in me po krivem obtožuješ? Sem tudi že napisal, da nimam problema s tem, da ji je bila dodeljena nagrada s strani pristojnih, če meniji, da si jo zasluži. V to se ne bom vtikal. Lahko pa menda povem kaj mi je všeč in kaj mi ni všeč? Ali ne smem?

Je pa baba očitno zmešana, to se enostavno vidi v njenem obnašanju in dejanjih. Skregana sama s sabo in celim svetom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Morgoth in 8888

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Pri Sapramiški lahko gledalce fizično prešteješ in dvorana je vedno polna. Za kliniko pa ne moreš trditi, kakšna je gledanost.