SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.144
10.511
113
Tui to, ja. Komotar se je meni recimo zameril s tem svojim nabijanjem o Huaweiju P40 pro. Ja, kul, telefon je dober, samo ni pa povedal, da stane praktično toliko kot recimo top model od appla in da ti za ta denar ne dela Play Store.
ja to je rekel, ampak, češ sej bodo popravli oziroma bodo banke naredil appe..... jaz sem vzel še tik pred zdajci novo p30 (za 320€), to je to. malo off. Da bi dal 1000 za telefon je enako bogokletno kot kupi nov avto za 80kilo, ki je po 3 letih vreden tržno še samo 25kilo. ;)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Eno vprašanje. Če bi želel dobiti najboljšo možno ponudbo za Superba po naročilu - v zalogi takih vozil ni in ne bo, do koga bi moral iti?

Trenutno imajo pri škodi za karoq in Kodiaq akcijo DSG brezplačno, pri Superbu pa ni, kar mi je čudno, ker se SUV prodajajo sami od sebe...bi pričakoval malo več popustov pri Superbu.

Iščem pa Superb Style 1.5 TSI, limuzina + par dodatkov opreme, kovinska barva itd.... Vzel bi pa tudi LK verzijo, če bi dobil konkreten popust.


PS: Ja vem, da je naslov, da iščem SUV. Ampak po nekaj obiskih in probah ugotavljam, da me isto stane SUV srednje velikosti kot orng limuzina oz. karavan. Pa kolebam, če ne bi raje kakega Superba vzel, namesto Karoq-a za to ceno. (nisem prej vedel, da ni nekih razlik).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.144
10.511
113
za po mestu bo superb overkill, vsaj tiste vaše garazne hiše in podobno v lj.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.627
6.350
113
ynos Kako zdaj ugotavljas? Jasno je ze nekaj časa, da je ekvivalenten SUV bistveno dražji od limuzine/karavana, ki jih nobeden več noče. Če so tebi se vedno kolikor toliko všeč, potem so itak cenejša in smoternejsa izbira.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Superb z 1.5tsi ne vem če je najbolj pametna izbira, je kr švoh motor za tak avto.

Baje ni tak problem, sploh pri limuzinski verziji. cca 9s do 100, 215-220kmh končna, teža avta 1,5 tone, kar niti ni toliko več kot Karoq.

Glede velikost pa mestne vožnje, pa se strinjam. Zato testna vožnja ta teden. Ampak, ko sem se usedel v Karoqa, mi je bil enostavno utesnjen. Zgledalo mi je "(pre)malo" avta za 30k.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Itak. Samo tudi to počasi mineva oziroma proizvajalci vidijo, da ni takega odziva, kot bi pričakovali, tako da si marsikateri od teh fantov že počasi išče kakšen bolj zanesljiv in trajen vir zaslužka. Tak "test" kot jih dela recimo Komotar, je lahko zabavna stvar, ne pove pa kaj dosti o samem avtu, ki je včasih omenjen samo v par stavkih, ostalo pa kaže ženo, otroke, kam vse je šel itd... Saj pravim, zabavno, samo če te zanimajo info o avtu, pač ne boš šel gledat tja (hrvati in srbi imajo par bolj resnih opisovalcev).

Pa tudi te razne "fore" in podobno, s katerimi delajo ti "influenserji" svoje prispevke "zabavne", se čez čas "zlajnajo".

To niso nobeni testi ampak navadno pacenje. Jasno je da gre za placane "predstavitve" kjer kritiziranj prakticno ni. Test je bodisi v konkretni avto odaji (ki jih je pri nas izredno malo) ali v reviji kjer so zadeve podprte s stevilkami.

Eno je sicer komotar, drugo pa njegov "vzornik" Jure Šebalj. Slednji je bivsi rally-st, poznavalec in mehanik, in kljub predstavitvi zna kaj povedat, pa na koncu tudi avto odpeljat kot se spodobi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in BornSkeptic

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Da nihce vec noce limuzin oz. karavanov ni ravno videt...ze tale akcija DSG gratis pri Kodiaku je videti...skoda, da ni obratno. Tudi jaz bi raje vzel Superba limo ali karavana, kot pa Kodiaka...
Eno vorasanje, ko smo ze ravno pri Superbu...a obstajajo zadnje luci pri Superbu v vec izvedenkah?
Sem vceraj ravno videl enega karavana, grafitne barve, pri katerem so prav izstopale zadnje neke posebne luci. Takoj bi ga mel.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Ynos, navor glej, ne, koliko ima do 100. Ko bos pohodil gas pri bencinarju, bo najprej saltalo 15 brzin nizje, da ga bo premaknilo. Raje imam navor, da me rukne, pa ceprav ima do 100 malce vec. Tisti kick meni pomeni malce vec, kot turiranje bencinarjev v obrate. Po testu 1.5 tsi probaj se dizla. Pa ce bos avtomatika fural, ga daj v obeh primerih
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
899
90
28
select 1 from dual;
Baje ni tak problem, sploh pri limuzinski verziji. cca 9s do 100, 215-220kmh končna, teža avta 1,5 tone, kar niti ni toliko več kot Karoq.

Glede velikost pa mestne vožnje, pa se strinjam. Zato testna vožnja ta teden. Ampak, ko sem se usedel v Karoqa, mi je bil enostavno utesnjen. Zgledalo mi je "(pre)malo" avta za 30k.
Sem bil pred 2,5 leta v isti situaciji. Šla sva gledat Karoq-a (ker je bil Kodiaq po slikah prevelik), ampak ko sva se vanj usedla, nama je bil znotraj takoj premajhen. Sva se presedla v sosednjega Kodiaq-a in je bila notranjost čisto druga. Sem potem dobil Kodiaq-a 1.4TSI na test za 150km ampak se v njem nekako nisem počutil tako kot sem pričakoval (je pa res, da je bil to prvi SUV, ki sem ga konketno vozil), no na koncu je padla odločitev za Superba L&K in mi ni žal, ker je res ogromno avta za ta denar. Počasi pa začenjajo misli uhajat proti Enyaq-u ;)
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
383
130
43
Čeprav jaz mislim da tut tele stari mački od prodajalcev niso več glih najboljši o oceni kdo lahko kak avto kupi...

Jaz sem letos kupoval SUVa, malček dražjega kot omenjeno gor, pa je bil odnos večinoma porazen. Še najboljši prodajalec je bil pri Audiju, nevsiljiv, zrihtav vse opcije, testni ni bil problem - (jaz dam pogoj da avto dobim ob 18 zvečer do 8.00 zjutraj), z naskokom boljši kot pri Volvotu, pod kritiko pa pri BMW in Mercu.
na koncu sem vzel volvota, ker je bilo res preveč razlike do audija.

Pač jaz hodim v službo v kratkih hlačah in papučah in tko grem tudi po avto... In če prodajalci besno tipkajo v monitor in te aktivno ignorirajo, med tem ko se ti špilaš po avtu, ali pa koj direkt gledaš v faco ali bo pristopil ali ne, ali pa se bolj posvečajo sodelavki kot tebi, je res neki hudo narobe.

konec koncev ga jaz rabim samo za dogovor o končni ceni in da dobim rok dobave... In prej ko bom to lahko naredil prek neta in ne poslušal njihovih kretenizmov, prej bom bolj vesel.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Sem bil pred 2,5 leta v isti situaciji. Šla sva gledat Karoq-a (ker je bil Kodiaq po slikah prevelik), ampak ko sva se vanj usedla, nama je bil znotraj takoj premajhen. Sva se presedla v sosednjega Kodiaq-a in je bila notranjost čisto druga. Sem potem dobil Kodiaq-a 1.4TSI na test za 150km ampak se v njem nekako nisem počutil tako kot sem pričakoval (je pa res, da je bil to prvi SUV, ki sem ga konketno vozil), no na koncu je padla odločitev za Superba L&K in mi ni žal, ker je res ogromno avta za ta denar. Počasi pa začenjajo misli uhajat proti Enyaq-u ;)

Katero masino si vzel in koliko popusta si dobil?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.513
4.622
113
Čeprav jaz mislim da tut tele stari mački od prodajalcev niso več glih najboljši o oceni kdo lahko kak avto kupi...

Jaz sem letos kupoval SUVa, malček dražjega kot omenjeno gor, pa je bil odnos večinoma porazen. Še najboljši prodajalec je bil pri Audiju, nevsiljiv, zrihtav vse opcije, testni ni bil problem - (jaz dam pogoj da avto dobim ob 18 zvečer do 8.00 zjutraj), z naskokom boljši kot pri Volvotu, pod kritiko pa pri BMW in Mercu.
na koncu sem vzel volvota, ker je bilo res preveč razlike do audija.

Pač jaz hodim v službo v kratkih hlačah in papučah in tko grem tudi po avto... In če prodajalci besno tipkajo v monitor in te aktivno ignorirajo, med tem ko se ti špilaš po avtu, ali pa koj direkt gledaš v faco ali bo pristopil ali ne, ali pa se bolj posvečajo sodelavki kot tebi, je res neki hudo narobe.

konec koncev ga jaz rabim samo za dogovor o končni ceni in da dobim rok dobave... In prej ko bom to lahko naredil prek neta in ne poslušal njihovih kretenizmov, prej bom bolj vesel.
Moje izkušnje so podobne. Sam sem bil odlično postrežen pri Audiju in Mercedesu. Volvo nekje vmes, predvsem jim je primanjkovalo znanja, porazno (ignoriran) pa pri Bmw. Za testni avto sem se menil pri Volvu in Mercedesu. Volvo sem se rabil naročit, potem nas je prodajalec peljal en krog, nazaj sem lahko peljal jaz (s prodajalcem zadaj). Ko sem v Mercedes salonu povprašal za testno vožnjo in termin, so me vprašali, če lahko počakam 10 minut. Potem nas je peljal prodajalec v prvem avtu, ki me je zanimal, da je razkazal tehniko in se malo pohvalil. Potem pa smo se lahko odpeljali za par ur v izbranem testnem avtu sami. Več nisem niti zahteval.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Da nihce vec noce limuzin oz. karavanov ni ravno videt...ze tale akcija DSG gratis pri Kodiaku je videti...skoda, da ni obratno. Tudi jaz bi raje vzel Superba limo ali karavana, kot pa Kodiaka...
Eno vorasanje, ko smo ze ravno pri Superbu...a obstajajo zadnje luci pri Superbu v vec izvedenkah?
Sem vceraj ravno videl enega karavana, grafitne barve, pri katerem so prav izstopale zadnje neke posebne luci. Takoj bi ga mel.

Od Style naprej so drugačne luči (tisti "potujoči" smerokazi in malo drugačna oblika).
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
To niso nobeni testi ampak navadno pacenje. Jasno je da gre za placane "predstavitve" kjer kritiziranj prakticno ni. Test je bodisi v konkretni avto odaji (ki jih je pri nas izredno malo) ali v reviji kjer so zadeve podprte s stevilkami.

Eno je sicer komotar, drugo pa njegov "vzornik" Jure Šebalj. Slednji je bivsi rally-st, poznavalec in mehanik, in kljub predstavitvi zna kaj povedat, pa na koncu tudi avto odpeljat kot se spodobi.

No, saj ravno Šebalj sem mislil, ko sem rekel, da imajo v soseščini bolje. To, kar on naredi, je res "test" (kolikor je lahko v videu, revija je vseeno drug nivo), pa tudi zabaven je.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.421
9.766
113
40
MB
Čeprav jaz mislim da tut tele stari mački od prodajalcev niso več glih najboljši o oceni kdo lahko kak avto kupi...

Jaz sem letos kupoval SUVa, malček dražjega kot omenjeno gor, pa je bil odnos večinoma porazen. Še najboljši prodajalec je bil pri Audiju, nevsiljiv, zrihtav vse opcije, testni ni bil problem - (jaz dam pogoj da avto dobim ob 18 zvečer do 8.00 zjutraj), z naskokom boljši kot pri Volvotu, pod kritiko pa pri BMW in Mercu.
na koncu sem vzel volvota, ker je bilo res preveč razlike do audija.

Pač jaz hodim v službo v kratkih hlačah in papučah in tko grem tudi po avto... In če prodajalci besno tipkajo v monitor in te aktivno ignorirajo, med tem ko se ti špilaš po avtu, ali pa koj direkt gledaš v faco ali bo pristopil ali ne, ali pa se bolj posvečajo sodelavki kot tebi, je res neki hudo narobe.

konec koncev ga jaz rabim samo za dogovor o končni ceni in da dobim rok dobave... In prej ko bom to lahko naredil prek neta in ne poslušal njihovih kretenizmov, prej bom bolj vesel.

seveda so izjeme, v večini pa te 20+ let prodaje marsikaj nauči, verjemi.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Od vključno Style?

Da.



1600081260470.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash