SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Vsi nekaj omenjate ta DAB. Ker ne sledim ravno tehnologiji v vsakem segmentu, naj mi eden obrazlozi, kaj je sploh DAB? Vem, da je to digitalen radio. Kake prednosti pa ima? A to nic ne sumi, ko se peljes po cesti s slabsim sprejemom ali je morda izboljsan domet? V cem je ful boljsi od navadnih radijev izpred 15 let? Pa DAB+ je menda tudi. Kaj pa je ta plus?
Hvala!
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.798
113
davorinm.wordpress.com
Če pogledam 2 leti stare Passate na Avto.netu, imajo ceno jurja do dva nižjo kot je stal moj avto nov iz zaloge.
Pa četudi se potem prodajo za jurja manj kot je v oglasu, je še vedno precej denarja.
Za tista dva do tri jurje se je pa že bolje stegnit za nov avto.

ynos: jaz bi vzel novega Passata, tisti iz tvojega linka je kar top izbira.
Dizla v notranjosti ne boš slišal, za okolico ti je pa vseeno, ko si ti za volanom.
Vsi nekaj omenjate ta DAB. Ker ne sledim ravno tehnologiji v vsakem segmentu, naj mi eden obrazlozi, kaj je sploh DAB? Vem, da je to digitalen radio. Kake prednosti pa ima? A to nic ne sumi, ko se peljes po cesti s slabsim sprejemom ali je morda izboljsan domet? V cem je ful boljsi od navadnih radijev izpred 15 let? Pa DAB+ je menda tudi. Kaj pa je ta plus?
Hvala!

Meni v Ljubljani dab+ slabše lovi kot FM. Prekinja signal na določenih točkah. Verjetno se slaba pokritost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

hermann

Guru
19. mar 2014
9.618
6.473
113
DAB se bo po mojem gladko preskočil in se bo (je) šlo naravnost na streamanje

Zdaj imajo že avti vgrajen web radio, ne rabiš več niti telovadbe z aa/telefonom
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.627
6.348
113
Vsi nekaj omenjate ta DAB. Ker ne sledim ravno tehnologiji v vsakem segmentu, naj mi eden obrazlozi, kaj je sploh DAB? Vem, da je to digitalen radio. Kake prednosti pa ima? A to nic ne sumi, ko se peljes po cesti s slabsim sprejemom ali je morda izboljsan domet? V cem je ful boljsi od navadnih radijev izpred 15 let? Pa DAB+ je menda tudi. Kaj pa je ta plus?
Hvala!

hja, meni recimo v garažni hiši v qulandi kranj šumi, ne vem zakaj... povsod drugje pa ali lovi enako ali bolje. Marsikje, kjer mi je prej delal le val 202, zdaj lovi tudi druge postaje. je pa dab+, kar pa ne vem, kaj pomeni...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.618
6.473
113
Sej bos kmal med nami, brez skrbi. Vse pelje v to smer.

Ti nisi električar ampak hibridar. Vi malo zastrupljate nas pa malo Kitajce. Ker Kitajska ni na istem planetu.

Pravi električarji pa zastrupljajo vse po spisku, fino nas pa fino Kitajce.

1+1 bo pač vedno 2, bo treba matematiko in glave malo drugače zamenjat, preden bo svetu lepše.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Aha, torej se vedno šumi, tudi, ce je digitalen, kot recimo digitalna televizija, kjer ne sumi vec, ampak so kocke, ce so motnje.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.740
823
113
DAB ne more šumeti, šumi lahko samo FM. DAB enostavno utihne ko ima preslab signal.

Ti nisi električar ampak hibridar. Vi malo zastrupljate nas pa malo Kitajce. Ker Kitajska ni na istem planetu.

Pravi električarji pa zastrupljajo vse po spisku, fino nas pa fino Kitajce.

1+1 bo pač vedno 2, bo treba matematiko in glave malo drugače zamenjat, preden bo svetu lepše.
Pri EV je onesnaževanje morda 1+1, ampak potem je pri klasiki kvečjemu 3+0,5. Rezultat mi upam da no treba pisat.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Potem Jabe nima DAB-a, ker ji šumi. Tole sem pac mislil, ja, ce prekinja, ker digitalno ne more šumeti...vem, da ne more kockati.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.627
6.348
113
Bom posnela naslednjič...vem, da kao ne more sumeti, kao samo 0/1, ampak kaj cmo. Tisto je šumenje ,ne prekinjanje. In ja izbran je dab. Kjerkoli drugje pa prekinja oziroma samo mrkne.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Lahko da ti preklopi na FM, ker DAB ne lovi, in potem FM šumi, ker ima slab signal. DAB nekako ne more šumet, vsaj ne zaradi slabega sprejema. Lahko kvečemu šumi že na izvoru (posnet šum) ali pri če je pri tebi kaj narobe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.627
6.348
113
To je tudi meni na misel prišlo, da preklopi in da je takrat DAB izpisan, ker je nastavljeno na dab, ne ker dejansko je dab.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Jabe, zdej pa si me s tole 0/1 prav :oops1::oops1::oops1:...da ti napisem, pa kaj si ti kak tip, ker za zensko ze prevec ves tehnicnega? TV kupujes sama, avto menda, zdej tole...kva je zdej...kaj tvojemu se kaj pustis placa? Sam ne mi rect, da se usedes na kauc, prizges Tv in ti tvoj pivo prnese, ker tole bi bil overdose :evil:
Kdo je montiral TV na steno? Sam ne rect, da ti? :D