SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
436
137
43
Verjetno stvar okusa, ampak meni je osvetlitev v ceedu 2009 (oranžna) precej bolj prijetna kot modra osvetlitev v puncinem Hyundaiu IX20 2013. Ne vem pa, kakšna je osvetlitev v novih.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.540
1.008
113
Kdo pravi, kaj je bolje? Valda so osebne preference tiste, ki odlocijo. In ker se tule sprasuje za mnenje sem ga napisal. Ali mogoce ne bi smel?

Ker vidm, da si bolj počasen, ti odgovorim bolj jasno: vsak ima svoj okus in če je sodelavcu nekaj všeč še ni dokaz, da je to tudi bolje. Štekaš?

Mod: lahko hrem na hladno, ce misls da bo kaj bols...
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.740
823
113
Modra svetloba je moteča, optiki bi ti prodajali filtre modre svetlobe, tle naj bi pa ponoči v avtu gledal modre lučke, kdo koga zdej nateguje?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.618
6.478
113
Modra svetloba je moteča, optiki bi ti prodajali filtre modre svetlobe, tle naj bi pa ponoči v avtu gledal modre lučke, kdo koga zdej nateguje?

Filtri modre svetlobe na špeglih so sicer nateg in dodatni zaslužek za optike. Zato pa jih tako promovirajo. Je intenziteta dnevne svetlobe in tiste od ekranov čisto prenizka, da bi sama po sebi kaj vplivala ali da bi dejansko rabil filter. Je pa menda zelo slaba med spanjem, ker zavira razvoj nevemkaterega že hormona.

Sicer pa ni dvoma, da je modra svetloba ponoči obup za gledat. Ne vem pa zakaj je to kitajcem tak blink blink efekt, da na vse poceni igrače iz alija tlačijo ultrabright modre ledice. Korejci očitno niso daleč.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.106
2.540
113
Kaj je značilno za SUV?
Motorji so enaki kot v ostali ne SUV ponudbi.
Ali je to, da je dvignjen za 10cm? Notranjost bolj ... - kako? Oblika? Bolj robustno podvozje?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.106
2.540
113
O mr. snick, spet pijača. ali kaj tršega zelenko?
kako je bilo lepo pred 5 marec 2020
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: cappy

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
No, terenci to niso, čeprav verjetno čez kakšen pločnik vseeno pridejo lažje.

Sicer pa, višje sedenje, večja preglednost, lažje se usedeš noter, mnogim je tudi oblika bolj kul, ker deluje avto bolj "aktivno", "avanturistično" itd.... (kar je BS, deluje pa očitno ja). Avti so načeloma tudi krajši od karavanov, tako da jih je recimo da lažje parkirati. Predvsem pa je moderno imeti tak avto.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.450
4.986
113
Kaj je značilno za SUV?
SUV-i so sodobne reinkarnacije lade nive po zunanji obliki. Kdo bi si pred 40-imi leti mislil, da ta oblika ne bo potonila v pozabo.
:evil:
Z višjimi avtomobili so se proizvajalci prilagodili času, ko so kupci čedalje bolj debeli in neokretni in se težko spravijo na sedež in iz sedeža nižjega vozila. Vsak si ne more privoščiti, da ga pred hotelom iz avta vlečeta dva postreščka, kot se da videti na kakem srečanju lastnikov ferrarijev.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
SUV več pije, manj gre, se po ovinkih pelje slabše in ima notri manj prostora kot večina drugi avtomobilov. Pa jih ljudje vseeno kupujejo "kot nori".

Tko da, nekaj že "majo". :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.141
10.506
113
sedi se višje, zaradi všjega sedenje, je bolj pregleden, lažje vstopanje, masivnejše pnevmatike, kar bolje blaži naše ceste (relativno, ker imajo trda podvozja). to je plus. Je pa spet vprašanje kak SUV.. če jaz kot SUV imam vedno GLE/X5 in naprej velikostno. Manjše jajce pa me ne ganejo... čeprav imajo kao lastnosti...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.814
-1.092
113
145 km SZ od Opatije
SUV več pije, manj gre, se po ovinkih pelje slabše in ima notri manj prostora kot večina drugi avtomobilov. Pa jih ljudje vseeno kupujejo "kot nori".

Tko da, nekaj že "majo". :)

Se popolnoma strinjam, nekaj že mora bit, da so proizvajalci na veliko "vstopili" v ta razred. Če ne bi blo zanimanja, bi ta segment ugasnil, pa je ravno nasprotno.
Meni sicer ta segment ni všeč, imam raje nižje avte. Ampak to pravim danes, ko me vstop v vozilo še ne hebe, kaj bo čez 10 - 20 let, pa ne vem ..

Da pa ga kupuješ samo zato, ker je to IN, je pa tudi malo mimo ... ker lega teh avtov v ovinkih ni ravno "plus" tega segmenta... ampak vsakemu svoje.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.618
6.478
113
ima notri manj prostora kot večina drugi avtomobilov

Samo ob tole se bom obregnil: predvidevam, da govorimo o avtih vsaj približno podobne velikosti/dolžine. Ampak potem zna bit, da si ga pihnil mimo. Če govorimo o avtih podobnega cenovnega ranga potem pa zna bit, da imaš prav.

Imam karavana in imam suva, oba cirka 4.7m dolžine (po tehničnih podatkih je karavan 1mm daljši). Po mojem ni treba izgubljat besed o tem kateri od teh dveh je utesnjen mali pičipoki brez prtjažnika (ni suv).
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.106
2.540
113
SUV-i so sodobne reinkarnacije lade nive po zunanji obliki. Kdo bi si pred 40-imi leti mislil, da ta oblika ne bo potonila v pozabo.
:evil:...
Bog ve, od kod je lada niva dobila inspiracijo.


Picture of 1968 Ford Bronco

ford.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

luka51

Guru
16. avg 2007
14.350
5.626
113
kaj mata bronco in niva skupnega?
oba sta avta res je... Pol se pa že neha
eno je na lojtri eno je samonosno