SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.132
10.502
113
eno je če nimaš pa voziš zjahano zafiro. Če pa imaš, pa je odgovorno do sebe in familijie da imaš nekaj novejšega varnejšega. Pika.
Taki imajo povečini tudi zjahano stanvoanje..stvar higiene., ki nimajo odnosa do nekih stvari...

Kaj pa vem, imam svoj predal za take. :evil:
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.324
2.696
113
Zjahana pomeni 10 let stara? Nevarna, ker je kao zjahana? Ker je tehnološko zastarela? Newsflash, tehnološko 10 let stara premija je tudi nevarna. Misliš da je tvoj premium varnejši od frišnega Golfa?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.925
9.584
113
Seveda, fizike ne moreš pretentat in lažji avto bo vedno krajšo potegnil pri približno enakih predpostavkah, ne sedaj primerjat 50 let starega kupa pločevine z novim avtom.
Poleg tega večje premije prej dobijo tehnologijo, ki šele kasneje pride v nižje razrede.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sajkek

cappy

Guru
8. apr 2010
8.158
4.487
113
eno je če nimaš pa voziš zjahano zafiro. Če pa imaš, pa je odgovorno do sebe in familijie da imaš nekaj novejšega varnejšega. Pika.
Taki imajo povečini tudi zjahano stanvoanje..stvar higiene., ki nimajo odnosa do nekih stvari...

Kaj pa vem, imam svoj predal za take. :evil:
to jaz naši pravim pa zaenkrat ni nekega hudega premika. počasi, do spomladi računam da bo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.132
10.502
113
opa, alergija? premije sploh nisem omenil (zanalašč, a sem pričakoval odziv, kako prozorno :evil:) . Zjahana zafira je napisala jabe.

alter pač.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja lepo si opisal izključno PR razloge za menjavo avta. Čudno, da severnjaki razmišljajo povsem drugače - butli pač.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.132
10.502
113
Ne vem, ko se zapeljem na cesto, opazam da je divji zahod (pri nas vsaj), in pač poskrbim zase, najbolje pač kolikor gre v danem trenutku. Osebno se mi sicer ni problem sam peljat v 20 ali več let starem avtu, ampak ko furam otroke, si pa nebi oprostil, da nisem naredil največ za varnost če lahko.
Če bi mi bilo ekonomsko vzdržno, bi vozil hummerja..simple.

in ja 10 do 20 let stari avti so precej manj varni, pa obrneš tak al drugače. poglej statistiko nesreč in smrtnih žrtev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.814
-1.092
113
145 km SZ od Opatije
Avto ni merilo za nič.

S tem bi se lahko 100% strinjal. Bi se lahko, ja. Pa se res?

Sledi vprašanje za milijon evrov (OK, malo malo za Alter, ampak naj bo):

Kaj v življenju pa je pokazatelj, da je človek uspešen?

Če vprašamo Alter, potem je to lahko avto, hiša, jahta ... če vprašamo "Dalajlamo", potem je to sposobnost ćloveka, da doseže notranji mir in stanje nirvane. Če vprašamo sosedovo Micko, potem je to njen Janez s 25+ centimetri, ki je svojo Micko vsak večer sposoben zadovoljit 3 x (razen Zaseke, ta zna bolje in večkrat).

Torej, kaj je merilo uspešnosti?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.132
10.502
113
tako kot si napisal, subjetkivno povsem.

jaz sem napisal objektivno, da bi odrasel človek moral bit odgovoren do sebe in drugih. Tudi v prometu.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.324
2.696
113
Pa saj tvoja premija je tehnološko stara 10 let. Ajde, mogoče so pri FL dodali kakšno ojačitev kje? Ko govorimo o pasivni varnosti seveda. Razne assistence so seveda druga zgodba. In tukaj mislim da se konkretno motiš, če misliš da je tvoj avto boljši od 10 let tehnološko mlajšega Golfa.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.814
-1.092
113
145 km SZ od Opatije
Točno tako, vidim, da razumeš (Sajkek)

To je zelo individualno, vsak zase ima drugačno predstavo, kaj pomeni biti uspešen. Tako, da vsako nadaljne moraliziranje, politiziranje in pametovanje ne bo pripeljalo do nikakršnega zaključka.

Vsak zase naj si postavi vprašanje, kaj je že in kaj še želi doseči v življenju, in če je s svojim življenjem zadovoljen, ima vse, Brez pametovanja drugih. Če najdeš "uspeh" v pijači, tudi OK, škoda je le, ker s tem povzočaš "bolečino" bližnjim.
Pod črto, če si zadovoljen sam s seboj in svojimi dosežki (lahko tudi materialnimi), potem se mi zdi, da si dosegel stopnjo "biti uspešen".
Zase, ne za okolico. Kar pa je predvsem pri Slovencih težava, ker nas zelo "skrbi", kaj misli okolica....
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.095
2.539
113
Tile intelektualni geniji.
Ali se vam ne zdi, da je njihova iteligenca usmerjena stran od avtov. Kaj če pojma nimajo avto dual klimi, ofsrc. o....(vstavi poljubno).
Mislim, da se v svojem življenju ne ukvarjajo s takimi stvarmi kot je oprema avta.
Ampak avto imajo! Kaj če je to avto, ki jim je ostal v spominu, ko so še razmišljali o avtih - pred 20 - 30 leti?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.448
4.981
113
Avto je kot obleka. Karkoli si mislimo, obleči se je treba položaju in trenutku primerno. Obstaja obleka, ki je dokaj primerna za več priložnosti. Hkrati za trgovino, prodajo storitve v nekem proizvodnem podjetju, v bolnišnici in cerkvi. Enako avto.
Zame je nujno, da sta tako avto kot obleka precej nevtralna. To tudi kaže, da ima človek kaj v naboru svojih sposobnosti in noče narediti vtisa z videzom in avtom. Če pride v naše podjetje kdo za katerega se čez par dni spomnim obleke in po možnosti še avta s katerim je prišel in manj tega, kaj je bil, že vem, da bo težko kaj s poslom.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.132
10.502
113
Pa saj tvoja premija je tehnološko stara 10 let. Ajde, mogoče so pri FL dodali kakšno ojačitev kje? Ko govorimo o pasivni varnosti seveda. Razne assistence so seveda druga zgodba. In tukaj mislim da se konkretno motiš, če misliš da je tvoj avto boljši od 10 let tehnološko mlajšega Golfa.
kolega, spredaj ga je pol metra več, pasivna in aktivna varnost na nivoju novih, ne vem, ne vidim razloga da bi bil slabši. Primerjaj kdo jih je slabše odnesel ;) pa to je 2010 letnik spodaj.
1598428889015.png

1598428913914.png