SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

sad

Guru
24. avg 2007
20.925
9.584
113
Zanimivo. Vsi mojstri pozabili da se za 30 k dobi 2 modela Mice z polno opremo plus usnje , 4 pogonom in avtomatiko.
Prvi Asx z klasiko masino za vsaj 300 jurjev zagarantiranih km ob menjavi olja in benza. Cross pa novejsa turbo finesa za sparovne pri cestnini na kubike.
To veš, da se Mica umika iz Evrope? Torej je morda res poceni sedaj, ampak boš to poceni plačal, ko jo boš praktično lahko samo še na odpad zapeljal rabljeno, ker je noben živ krst ne bo hotel kupit.
Pa če se prav spomnim so rezervni deli tudi ''ugodni'' :).
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.089
3.833
113
Saj je logično, ker obstaja točno en razlog, da si človek ne kupi mercedesa (starega, novega, majhnega, velikega, nima veze). To je da nima denarja zanj. In potem mu ne preostane drugega, kot da zganja fovšijo in zaničuje tiste, ki ga imajo.

Tako kot si on ne bi odpustil, da se otrok pelje v čem drugem kot mecki v vrtec, si jaz ne bi, da si razbijejo stalne enke in dvojke na šolskih stopnicah. Zato hodijo v šolo s čelado. Motokros čelado.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.740
823
113
Alternative čisto v drugo smer proti limuzinam
- Ford Mondeo 2.0 hibrid avtomatik titanium, se dobi pod 30k
- passat
Mondeo hibrid ima zelo plitek prtljažnik, če gledaš alternative, Corolla TS Trek (malo dodatnih obrob in malo dvignjen) 2.0 hibrid 27,5k €, ali pa normalno Sol izvedenko za 25,5k €.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Mondeo hibrid niso ravno pohvalili. Je pa verjetno od hibridov te klase najcenejši.

Edge je pa druga zgodba, ga ina naš direktor, orenk wagen, samo to je velika kanta, ki rabi konje in tudi pije, ekvivalent recimo kakemu x5. Cene so tudi hude, to je vse 50k+. Za Pumo pa ne vem, meni je na zunaj všeč, notri pa ne toliko.

Jaz bi vzel Ateco. Prepričljiv avto na vseh področjih (razen da premium). Bi jo tudi že kupil, če ne bi naštimal še enega mulca in za tri otroške zadaj tole ni (noben SUV tega razreda ni).
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Mondeo hibrid ima zelo plitek prtljažnik, če gledaš alternative, Corolla TS Trek (malo dodatnih obrob in malo dvignjen) 2.0 hibrid 27,5k €, ali pa normalno Sol izvedenko za 25,5k €.

Pa delajo te Toyote? Ne vem za hibride, ampak generalno semod lastnikov slišal kar nekaj kritik (sobelavcu so na Versotu rekli da je menjava motorja “normalna stvar).
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.798
113
davorinm.wordpress.com
Mondeo hibrid niso ravno pohvalili. Je pa verjetno od hibridov te klase najcenejši.

Edge je pa druga zgodba, ga ina naš direktor, orenk wagen, samo to je velika kanta, ki rabi konje in tudi pije, ekvivalent recimo kakemu x5. Cene so tudi hude, to je vse 50k+. Za Pumo pa ne vem, meni je na zunaj všeč, notri pa ne toliko.

Jaz bi vzel Ateco. Prepričljiv avto na vseh področjih (razen da premium). Bi jo tudi že kupil, če ne bi naštimal še enega mulca in za tri otroške zadaj tole ni (noben SUV tega razreda ni).

Tudi pri meni je zaenkrat favorit Ateca. Ne razumem pa najbolj kaj je pri novi ateci razlika med FR modelom in Xperience. Cena je ista, oprema praktično ista.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Točno to. FR ima obrobe zunaj in morda malo bolj profilirane sedeže in športni volan, Xcellence pa ima nekaj več opreme, pa mislim da serijsko alcantaro (govorim na pamet). Jaz sem gledal FR, če bi pa kje našel dobro Xcellence, bi pa tudi vzel, ker ni toliko razlike (pri Leonu pa recimo nebi, ker je Xcellence noter grd z tistimi svetlimi letvicami).

Glede kakovosti: Toyota ni slaba, ni pa pri vrhu. Jaz sem šel avto gledat (Corollo) in me je odbilo, ker se mi je zdel noter prav "zbit" ozirom zaprt.

1598450430564.png
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mislim, da smo o tej lestvici že enkrat teoretizirali: a ni keč v tem, da lastniki vozil iz zadnje tretjine pričakujejo več od avta in zato prijavijo vsak najmanjši drek?
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Matey

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Btw, kaj pa Hyundai Tucson? Meni je avto še sedaj eden lepših SUV-ov. Problem bo edino dobiti bencinarja (dizlov je cel kup). Na kaj takega sicer znajo dati dober popust.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Točno to. FR ima obrobe zunaj in morda malo bolj profilirane sedeže in športni volan, Xcellence pa ima nekaj več opreme, pa mislim da serijsko alcantaro (govorim na pamet). Jaz sem gledal FR, če bi pa kje našel dobro Xcellence, bi pa tudi vzel, ker ni toliko razlike (pri Leonu pa recimo nebi, ker je Xcellence noter grd z tistimi svetlimi letvicami).

Glede kakovosti: Toyota ni slaba, ni pa pri vrhu. Jaz sem šel avto gledat (Corollo) in me je odbilo, ker se mi je zdel noter prav "zbit" ozirom zaprt.

Poglej priponko 35588
Mislim, da smo o tej lestvici že enkrat teoretizirali: a ni keč v tem, da lastniki vozil iz zadnje tretjine pričakujejo več od avta in zato prijavijo vsak najmanjši drek?

Lastniki Fiatov in Citroenov? Lastniki Mercedesov pa ne?

Vsaj za BMW pa je verjetno problem tudi "klientela" (so pa zato ročke za žmigavce kot nove :p)
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.868
2.250
113
za šankom
Nič še. Poskušam ugotoviti kaj bo z mojo Toyoto Verso. Dihtunga glave motorja, lepo drži v mestni vožnji, tekočina na nivoju. Če grem na avtocesto ali v hrib, pa začne kuriti tekočino, tako da dotakam. Drugi teden grem do mehanika, da mi potrdi, da je dihtunga. Potem pa je želja sfurati tole toyoto še kakšne pol leta in potem iti v nakup, da se mi ne mudi na vrat na nos.

Sicer pa:
- Tiguan 150 bencinar, avtomatik, r-line. Odlično, ampak hitro drago.
- Mazda C5 - vrhunska, ampak cene so še višje kot Tiguan.
- Nova Seat Ateca FR ali tista druga serija na comfort - 150 bencinar, avtomatik. Nekaj manj kot Tiguan.
- Škoda Karoq mi ne vem zakaj zgleda premajhna, pa mi ne potegne na splošno. Kodiak mi deluje bolje, ampak tam pa bencinar DSG, po mnenju alterja ni dovolj.
- Toyota RAV 4 hibrid: Vrhunsko! Ampak predrago. :(
- Ford Kuga nov: Zanimivo, ampak kombinacija bencinskega motorja in 2 toni teže = 10+ sekund do 100km/h.
- Peugeot 3008: Prihaja facelift baje, zanimiv oblikovno zunaj in notri. Matra me dejstvo, da je Francoz.
- Honda CRV: Šel pogledat, no go.

Alternative čisto v drugo smer proti limuzinam
- Ford Mondeo 2.0 hibrid avtomatik titanium, se dobi pod 30k
- passat


ker si začel gledat "navadne" avtomobile,
recimo jaz sem šel gledat novo insignio, 2.0 dizel z 170KM in avtomatik ter precej opreme, manjkali so usnjeni hlajeni sedeži in strešno okno, ostalo je bilo, z polnimi asistenčnimi sistemi in sky eye , po ceniku bi me zadeva prišla 34k€, identična je bila na zalogi, za odpeljati iz salona so hoteli 26k €
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.500
888
113
Verjetno prvi pa zadnji post v tejle temi. Sem pred casom kupoval nekaj podobnega, nisem bil omejen na SUV bolj na opremo in dizajn. Drugi avto pri hiši.

če bi kupoval samo iz stalisca denarja bi vzel Passata za okol 25k eur. Novega, ker se ze dobi.

za isti denar sem vzel Mazdo CX30, nalozeno srednje, pa se vedno z vec opreme kot vecina VAG koncerna. Premium noter, atraktiven zunaj.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.740
823
113
Pa delajo te Toyote? Ne vem za hibride, ampak generalno semod lastnikov slišal kar nekaj kritik (sobelavcu so na Versotu rekli da je menjava motorja “normalna stvar).
2.0 hibrid je preveč nov motor da bi bilo kaj znanega, je pa izpeljanka 2.5 motorja ki se v US prodaja nekje od 2017 dalje, se mi zdi. 1.8 hibrid je imel edino kritiko, da je začel pit olje, meni ga pri 180k km ni spil niti kapljice, v zadnji generaciji so to ziher izboljšali, kaizen pa te fore.