SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Sej zdej je menda v planu, da se bo ndm spremenil na 4250, brez kode96, ker so električni avtomobili toliko težji. Kdaj bo? nimam pojma, nisem raziskoval.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Utisevalec

mr_

Guru
20. sep 2007
9.324
2.699
113
Že ko smo pri Mazdi, +/- 2.2D, kakšen avtomat ima?, klasika?, št.prestav? Po neki logiki, kao japonec in nenavit motor bi to morali delat še pa še.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.938
9.595
113
Cene so obupne. Je pa tudi res, da sem svoj 2 leti star avto prodal v enem dnevu za cca 1000eur manj kot sem ga pa kupil. Bi moral še višjo ceno nastavit. ;)

Res ne vem kaj kupit, da bi blo dobro tudi za prikolico. Iščem bencinarja z vsaj 2.0 prostornine. Vozil sem CX5 z 2.5 motorjem, pa se mi je še vseeno zdela malo lena, oz. sem pričakoval mal več navora. Pri VAG koncernu me skrbi DSG, sicer pa je izbire med modeli kar nekaj. Fajn bi bil kak GLC, ampak bi moral delat izpit za prikolico, oz. samo kodo. Pa še čez budget bom, ki pa je cca 30k eur.
sad a to govoriš iz izkušenj?
Kolega.
Za težko prikolo vlačit se kupi klasičen avtomat in ne DCT in ne CVT.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.982
1.431
113
V pripeki po klancu navzgor ti bo menjalnik napisal, da se ustavi, ker se pregreva.

Ne, ce je avto bil kupljen s serijsko kljuko. Močnejši hladilnik in drugačna konfiguracija menjalnika plus dodatno nekaj na vzmetenju.

Pa 2.0 TSI je čisto druga zgodba kot pa 1.5 TSI v smislu udobja, navor, konji naredijo svoje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.364
157
63
37
Kolega.
Za težko prikolo vlačit se kupi klasičen avtomat in ne DCT in ne CVT.
Saj zbiram predloge. :) DCT je verjetno dual clutch?
Torej mi ostane Mazda, Mercedes in BMW... Je še kaj drugega s klasiko? PSA imajo še Aisine, ampak so pa motorji podhranjeni. Pa rad bi, da je kljuka original montirana. Iz fabrke, ne da jo prodajalec da Kogovšku zmontirat... Če je res kaj na tem, da je prilagojen menjalnik in hladilnik.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.364
157
63
37
Sem kar rabljenega. 2019letnik, 75k prevoženih. Začuda se je pojavil na avtonetu in sem ga kar na hitro pohopsal...

Edino kar me moti je to, da bom moral delat izpit za prikolico, oz. samo kodo. 7 sedežnik je in ima 2470kg NDM-ja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in BornSkeptic