SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.364
157
63
37
Cene so obupne. Je pa tudi res, da sem svoj 2 leti star avto prodal v enem dnevu za cca 1000eur manj kot sem ga pa kupil. Bi moral še višjo ceno nastavit. ;)

Res ne vem kaj kupit, da bi blo dobro tudi za prikolico. Iščem bencinarja z vsaj 2.0 prostornine. Vozil sem CX5 z 2.5 motorjem, pa se mi je še vseeno zdela malo lena, oz. sem pričakoval mal več navora. Pri VAG koncernu me skrbi DSG, sicer pa je izbire med modeli kar nekaj. Fajn bi bil kak GLC, ampak bi moral delat izpit za prikolico, oz. samo kodo. Pa še čez budget bom, ki pa je cca 30k eur.
sad a to govoriš iz izkušenj?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Cene so obupne. Je pa tudi res, da sem svoj 2 leti star avto prodal v enem dnevu za cca 1000eur manj kot sem ga pa kupil. Bi moral še višjo ceno nastavit. ;)

Res ne vem kaj kupit, da bi blo dobro tudi za prikolico. Iščem bencinarja z vsaj 2.0 prostornine. Vozil sem CX5 z 2.5 motorjem, pa se mi je še vseeno zdela malo lena, oz. sem pričakoval mal več navora. Pri VAG koncernu me skrbi DSG, sicer pa je izbire med modeli kar nekaj. Fajn bi bil kak GLC, ampak bi moral delat izpit za prikolico, oz. samo kodo. Pa še čez budget bom, ki pa je cca 30k eur.
sad a to govoriš iz izkušenj?

Verjetno si 2.5 bencinarja vozil tako, ko si bil prej navajen z dizlom... na nizkih obratih... Bencinarji imajo navor pri visjih obratih... Sam vozim CX-5 G194 (2.5) pa se mi ne zdi, da bi bil len ... Na zacetku pa sem imel tudi podoben obcutek, ker sem prej imel dizelsko mazdo6 D175 (2.2) ...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.918
2.629
113
Verjetno si 2.5 bencinarja vozil tako, ko si bil prej navajen z dizlom... na nizkih obratih... Bencinarji imajo navor pri visjih obratih... Sam vozim CX-5 G194 (2.5) pa se mi ne zdi, da bi bil len ... Na zacetku pa sem imel tudi podoben obcutek, ker sem prej imel dizelsko mazdo6 D175 (2.2) ...
Sem videl da ti prodajaš svojo Mazdo. Kako to?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.918
2.629
113
Gledam a.net pa ni več oglasa. A si že prodal? S čim boš oz. si menjal?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.418
6.558
113
pri taščici
Verjetno si 2.5 bencinarja vozil tako, ko si bil prej navajen z dizlom... na nizkih obratih... Bencinarji imajo navor pri visjih obratih... Sam vozim CX-5 G194 (2.5) pa se mi ne zdi, da bi bil len ... Na zacetku pa sem imel tudi podoben obcutek, ker sem prej imel dizelsko mazdo6 D175 (2.2) ...
Fora je najbrz v tocki maximalnega navora (turbina)
Turbo bencinar se najbrz pelje podobno kot dizel
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.364
157
63
37
Verjetno si 2.5 bencinarja vozil tako, ko si bil prej navajen z dizlom... na nizkih obratih... Bencinarji imajo navor pri visjih obratih... Sam vozim CX-5 G194 (2.5) pa se mi ne zdi, da bi bil len ... Na zacetku pa sem imel tudi podoben obcutek, ker sem prej imel dizelsko mazdo6 D175 (2.2) ...
Sej sva se skupaj vozila. ;) Verjetno je bil res le obcutek, sem pa vseeno pogresal turbino.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sej sva se skupaj vozila. ;) Verjetno je bil res le obcutek, sem pa vseeno pogresal turbino.

Nisem bil cisto preprican, da si bil ti... :D ... Sem pa potem v neki drugi temi videl, da si nekje omenjal Rifterja ... pa sem malo posumil, da si bil mogoce ti :D ...

Turbine zal v Mazdah ni v EU... kao zaradi ekologije in tazelenih ... Cez luzo so na voljo Mazde z 2.5 turbobencinskim motorjem ... Samo se jih zal ne da uvozit v SLO ... Kolega ima Mazdo3 z 2.5 atmosfercem, ki jo je rabljeno kupil na Poljskem... a mu zaenkrat se ni uspel je homologirat pri nas... in se pac vozi s Poljskimi tablicami :D ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jest kakšno imaš kaj povprečno porabo?

Pri mojem nacinu voznje je povprecj nekje okoli 8.5 trenutno, ko so bolj kratke voznje ... Ce je pa relacija oz. mesana voznja, pa sem jo spravil tudi pod 7 ...

Lani (oz. sedaj ze predlani) smo imeli en poraba izziv ... Startali smo na crpalki v Lukovici, cilj je bil na crpalki na Barju ... vmes do Logarske doline, nazaj cez Kamnik, Domzale ...

od_Lukovica_pri_Domžalah__1225_do_Petrol_–_Bencinski_servis_–_Ljubljana_-_Barje_Sever_–_Google...jpg


Porabe so bile sledece:
1676450493241.png
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Cene so obupne. Je pa tudi res, da sem svoj 2 leti star avto prodal v enem dnevu za cca 1000eur manj kot sem ga pa kupil. Bi moral še višjo ceno nastavit. ;)

Res ne vem kaj kupit, da bi blo dobro tudi za prikolico. Iščem bencinarja z vsaj 2.0 prostornine. Vozil sem CX5 z 2.5 motorjem, pa se mi je še vseeno zdela malo lena, oz. sem pričakoval mal več navora. Pri VAG koncernu me skrbi DSG, sicer pa je izbire med modeli kar nekaj. Fajn bi bil kak GLC, ampak bi moral delat izpit za prikolico, oz. samo kodo. Pa še čez budget bom, ki pa je cca 30k eur.
sad a to govoriš iz izkušenj?

Pri teh suvih do 4.5m glej še maso nezaviranega priklopnika, VEČINA jih nima več 750kg ampak manj. Če imaš doma kakšno klasično lahko prikolico jo ne boš mogel vlečt (brez prehomologacije). In če te dobijo na cesti da vlečeš (prazno) prikolico homologirano s 750kg ndm, lepo ostaneš brez vozila v momentu.

Za vleko danes so očitno dobra samo še stara vozila ali pa kombiji/pickupi z E kategorijo.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.946
2.359
113
Pri teh suvih do 4.5m glej še maso nezaviranega priklopnika, VEČINA jih nima več 750kg ampak manj. Če imaš doma kakšno klasično lahko prikolico jo ne boš mogel vlečt (brez prehomologacije). In če te dobijo na cesti da vlečeš (prazno) prikolico homologirano s 750kg ndm, lepo ostaneš brez vozila v momentu.

Za vleko danes so očitno dobra samo še stara vozila ali pa kombiji/pickupi z E kategorijo.
Če niso v zadnjem času kaj resno spreminjali - prehomologacija priklopnikov navzdol ni možna.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.918
2.629
113
Jest na relacijo pod 7? Uf to je pa dobro sem mislil da pod ene 9 ne prideš pri tem avtu. S kakšno hitrostjo se pa voziš po AC?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Mazda CX-5 ima 750 kg ...

Poglej priponko 63625


Koliko je pa NDM vozila? Ker tu je keč da vozilo ki ima NDM nad 2300kg, ne more več vozit prikolice 1200kg brez (vsaj) 96 kategorije izpita. Velika večina malih SUV do 4.5m ima realtivno nizko maso (pod 1.5t) in posledično nima vpisanih 750kg za lahki priklopnik brez zavor, če gre masa pa preko 1.7kg si pa spet ponavadi na NDM nad 2.3 tone in dodatnih kategorijah izpita.