SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
In na koncu vsak opeva svoja preplačana jajca
Evo enega, ki ne dela tega: bi imel in tiste smernike zunaj in ambientalno osvetlitev, pa je moja jajca nimajo :(. Jeb.. ga, si ne morem privoščit premije, da bi to imela. Bom počakal še kakšno leto, da to v Renault pride, pa bo :).
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Sicer crkuješ od vročine, ostalo je pa boljše :). Javi nam, če bo še kaj odpadlo ;).
Ko sem se odločal, je bila to najboljša izbira. Kaj bi lahko bilo pri drugih ali pa česar ne bi bilo pa nima smisla debatirati. Odločaš se glede na informacije s katerimi razpolagaš. Vidovitega Milana pa res nisem šel klicat, da bi mi povedal kaj sledi. :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.132
10.502
113
Zdaj pa samo, o čem mi to:

Tole se zdaj svaljka na vrhu foruma. Skače mi v ksiht, ker mi je bil mercedes svoj čas zelo všeč. To si šel res tja pogledat kako pa kaj. In zdaj tole... In ne mi zdaj o osvetljenih tipkah, ki itak morajo biti, ker sploh tipke niso več, ampak touch. Če je tole kao ta top shit varianta, sigurno osnovna bolje izgleda... Če pa vi zdaj o osnovah kot so tipke vidne pa tak, pol pa tudi lahko nehamo, ker to ima pa res najbrž že vsak dons...

Kar se pa vidnosti v bajti tiče... Najboljs je imeti velike šipe. A zdaj bi radi povedali, da aliexpress ledice tekmujejo z soncem pa luno z zvezdami? Žal pa to res ni neki novega in revolucionarnega.
Zdaj pa ti razkrijem še eno skrivnost, vse te lučke lahko dimaš po in spreminjaš barve po mili volji.. povsem po želji in okusu. Če ti to ni všeč , se verjetno za te stvari najde še kak golf2 pa še prišparaš..ke pač roko na srce, s tem vozilom ki si ga prilimala v prvem letu pušneš ene 30k€, v drugem še dodatnih 20ke in tako dalje, ;)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.132
10.502
113
al pa ko moja žena, ko ji je všeč, potem pa vidi, da je tisto vse najdražje na svetu. Potem pa je drama, pa kak ni pravično.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.445
4.981
113
Vsakih nekaj let pride v avtomobile oprema, ki je resnični preboj. Vmes pa veliko igračk, ki pritegnejo velike otroke, ko si kupujejo avto. Zame so denimo preboj ABS, ESP, led luči, avtomatsko parkiranje pa denimo igračka. Ne vidim nobenega, da bi to uporabljal, čeprav imajo avti od nekaterih sodelavcev to vgrajeno. Moj avto nima. Podobno sklepam na avtocesti, da ima še zmeraj večina nadzor varnostnega pasu izklopljen, če ne bi ljudje bolj uporabljali smerokaze. Jaz ga ne izklapljam, računam, da bi v neki situaciji vseeno pomagal. Vseeno pa je to daleč od 100 % zanesljive in uporabne zadeve kot se mi zdi denimo ABS.
Ambientalna osvetlitev je seveda igračka. Saj smo vsi v sebi še otroci :) in rabimo neke igrače.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.132
10.502
113
vse te zadeve ki so kao igračke, služijo k boljšem počutju, posledično manjša utrujenost na dolgih potovanjih...in to je dejstvo. Udobni sedeži, zvočna zatesnjenost, prijetne barve, dober sound, tudi materiali, že sam občutek da je to to, , kako se tipke oglašajo, kako pisakjo opozorila, vse to je znanost in pomaga k dobremu počutju. In spet smo tam, premije imajo te zadeve doterane kolikor se da... že samo piskanje za pas. Faking šit, kaka razlika, eno je da te opozori kot človeka z nežnim piskanjem in potem čez čas začne bolj najedad, ali pa da kr sprve ti hoče kap naredit...
 
Nazadnje urejeno:

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
vse te zadeve ki so kao igračke, služijo k boljšem počutju, posledično manjša utrujenost na dolgih potovanjih...in to je dejstvo. Udobni sedeži, zvočn autesnjenost, prijetne barve, dober sound, tudi materiali, že sam občutek da je to to, , kako se tipke oglašajo, kako pisakjo opozorila, vse to je znanost in pomaga k dobremu počutju. In spet smo tam, premije imajo te zadeve doterane kolikor se da... že samo piskanje za pas. Faking šit, kaka razlika, eno je da te opozori kot človeka z nežnim piskanjem in potem čez čas začne bolj najedad, ali pa da kr sprve ti hoče kap naredit...
Marsikdo se ne zaveda, da so premijska vozila dejansko narejena tako kot si napisal in se porabi ogromno enega časa za "fine tuning" za reči, ki se jih niti spomnil ne bi. Ko se vsedeš v tak avto pa rečeš samo WOW, ta avto (ali pa ti avti) imajo nekaj..nekaj, kar težko opišeš in je res dobro kot celota. No, to so ravno ti detajli, ki tvorijo potem neko celovitost, ko se jih nameče na kup. 30 detajlov izpiljenih, ki kot celota naredijo ogromno razliko.

Vendar to kar sva zdaj napisala jaz đabe razlagam npr. tašči. Nima smisla :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sajkek

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.445
4.981
113
Verjamem, da je piskanje za pas ful uporabna zadeva, če je voznik ali potnik pravkar prišel iz podsaharske Afrike. Za stalne uporabnike vozil v EU pa si ne znam predstavljati, da bi se pozabili pripeti, ko se usedejo v avto. Kdo jih spomni, da si kdaj pa kdaj umijejo zobe?
Strinjam pa se, da je v materialih in zatiranju hrupa lahko ogromna razlika. Osebno bi se raje odrekel marsikateri igrački, če proizvajalec še zmore kak decibel hrupa znižati. Hrupa je zmeraj preveč. Ampak to so drage reči, ledice pa poceni reči.
Stvari so v vsakem vozilu doterane, kolikor ima smisel glede na konkurenco in cenovni položaj, kamor umeščajo vozilo. Nekje se potegne črta in se že ve, kaj se prihrani za naslednjo verzijo istega vozila ali za en rang višji avto istega proizvajalca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Jabe

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.132
10.502
113
ah, spet en, ki jemlje iz konteksta, klasika. kaj voziš, cliota, al pa kakšnega fiata? Da te hitro pospravim v predal.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.132
10.502
113
;) no ampak tudi tu gre naprej (mercedes) boš imel profil vse nastavitve, se boš usedel iz svojga Sa v ženinega Ajeka, pa ti bo vse nastavilo glede na profil, en kup parametrov ;)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.814
-1.092
113
145 km SZ od Opatije
Sem obljubil, da se ne bom več oglašal, pa sem se sedaj spomnil, da imam nekaj (pametnega) za napisat glede dinamičnih smernikov.
Velja za moje vozilo, pri ostalih tega pač nisem čekiral: če primerjam smernike v mojem prejšnjem avtu (iste znamke, star model) s temi v novem, potem je razlika očitna. Ko vključim vse 4 smernike, je sedaj vidljivost (recimo stoječega avta) BISTVENO boljša, kot pri starem.
Pa še nekaj: ko ti smerniki (recimo desni) "potujejo" od leve proti desni, s tem nekako bolj nakazujejo smer zavijanja. Kot naprimer na AC, ko nas opozorilne table s puščico opozarjajo, da se moramo pomaknit na drug pas.
Za prvo sem PREPRIČAN, da imam prav, drugo pa je zgolj moje mnenje. Sicer pa vsakemu svoje, vsak ima pravico do svojega mnenja.
Meni so pač ti dinamični smerniki zakon.
Ambientalna svetloba je pa že v drugem kontekstu, tam pa nimam "utemeljenih" plusov za našteti ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
vsak ima svoje, jaz dejansko sploh ne vem, kako piska kadar se ne pripneš, ker jaz to naredim še preden avto zaštartam. moram mojega vprašati, on ima ponavadi obratni vrstni red. Mi pa res preveč ven pade, kadar voznikova vrata niso čisto zaprta, jaz dam pa v prestavo. Tle bi lahko bil manj hud. Kot rečeno ledice vsepovsod me zelo motijo, sploh ko sveti, kjer je bolj moteče kot koristno, vse v imenu "estetike". Imam zadimane na minimum. res pa nimam čisto ugasnjene in to samo zato, da se "kljuka" znotraj na vratih vidi in mi otroc vse ne pošlatajo, pa naključno vlečejo stvari 5 min, ker ne vedo kje je. NIso pa pretiravali s tem, hvala bogu. Ker imam led lampe, je bila tudi ena izmed prvih stvari, da sem pogledala ali so te bruh "pikčaste" in kako žmigavci delajo. ne bi bil ravno dealbrejker, sem bila pa zelo vesela, ko sem videla, da delajo kot delajo. Da tiste pikce nakazujejo smer - ne vem, no - če bi imel en žmigavec na sredini. Ker je pa pr' kraj avta, pa nekako nepotrebno.

kar pa res pogrešam, je pa še boljša zvočna izolacija kabine. pa baje niti ni slaba, (z mojo opremo tudi nekaj boljša kot pri osnovni različici), jaz bi bila vesela, da bi bilo slišati še manj. koliko mene to moti napram povprečnemu vozniku sicer ne vem, ker delam zraven hrupa in precej cenim tišino, kjer brnenje nima kaj iskati. Moti me tudi, kadar imam v kakem predalu, ki pač ni mehko obložen, kaj trdega in šklepeta med vožnjo. ampak to se sicer da popraviti, da stvar prestavim ali drugače postavim. Po drugi strani pa če so par let stare premije take kot nove, potem sem na boljšem. Ravno na tistem a6 imam občutek pri strani, da šipa ni zaprta ali pa vrata ne. bistveno huje kot pri meni.

drugo, kar pogrešam je pa spomin nastavitev za posameznega voznika. sedež, ogledala. tega nimam, bi pa takoj doplačala, če bi bila možnost.

Moti me tudi, da je marsikatera fizična tipka nadomeščena s touch tipko. zdaj moram pogledati, ko hočem kaj tipkniti. saj ne odmakneš veliko pogleda pa zaradi tega ne bom muhe zbila, ampak navajena sem bila drugače in me moti še zdaj. Spana me vsakič, ko je treba po ekranu štrkat za nastavitev navigacije ali kaj takega, avto se ruka, loviš s prsti une tipke na ekranu, bi se s členkom naslonil ob nekaj, da roko fiksiraš in vklopiš/izklopiš, kar je že pač touch nastavitev spodaj. Ja vem, to naj bi delal pri ustavljenem vozilu, ampak če bi šlo v smer izboljšav ne pa pocenitev zadev, bi se tole drugače razvijalo. Na taki tabli kot je gor pri zvezdi nimaš kam roke dat, razen v luft. ker zdaj bo očitno top of the pop, da ven štrli pa je brez roba, ko telefon. Pa še tam ne vem, zakaj je nujno da je ekran praktično okoli in okoli, da nimaš kje prijeti. Ta trend mi je nevaren.

kar se asistenčnih sistemov tiče in drugih bombončkov, jim imam pa tudi en kup. eni so božji dar, eni so mi BV, tudi če jih ne bi bilo, ene stvari so pa pač take, da pridejo izjemoma prav, skoraj nikoli ampak, ko bi jih pa morebiti (čeprav najbrž ne) nucal, so pa tam. to je zdaj tako, da se nadreka polno enih zadev notri, čez leta se jih bo pa par obdržal.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
vse te zadeve ki so kao igračke, služijo k boljšem počutju, posledično manjša utrujenost na dolgih potovanjih...in to je dejstvo. Udobni sedeži, zvočna zatesnjenost, prijetne barve, dober sound, tudi materiali, že sam občutek da je to to, , kako se tipke oglašajo, kako pisakjo opozorila, vse to je znanost in pomaga k dobremu počutju. In spet smo tam, premije imajo te zadeve doterane kolikor se da... že samo piskanje za pas. Faking šit, kaka razlika, eno je da te opozori kot človeka z nežnim piskanjem in potem čez čas začne bolj najedad, ali pa da kr sprve ti hoče kap naredit...
Na kratko - vse to vpliva na zbranost, "odplavanje v drugi svet", misli drugje kot "na cesti v avtu",... Zato pa te piskanje šlagira. ;)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.095
2.539
113
Zanimiv tale forum.
Več ali manj sami moški na forumu
Ko je tema o ženskah ni nekega interesa.
Ko se debatira kateri avto je boljši pa v par dneh 7 strani.
In na koncu vsak opeva svoja preplačana jajca
OPA! NI RES
faza II 104 strani

Faza II 81 strani

ZMAGOVALEC 8 strani
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.095
2.539
113
Predno bom benan. Kupil avto, nič posebnega.
Fascinirala me je ročna!
pomoč speljevanje v klancu
el. ročna (ob izklopu zategne, pri speljevanju avto izklopi, opozorilo, da nisem zategnil ročne)
senzorji (avto vklop pri nizkih hitrostih, grafični prikaz bližine)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe