Slovenski trgovci ne spoštujejo ničesar...

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Zakaj pa niso prijavili anonimno?
confused-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Povej ti starejšim ljudem kako se uporablja fake e-mail, dvojni PROXY in podobno... Poleg tega inšpekcijske službe zgledno sodelujejo z lastniki oz. delodajalci (predvsem v odkrivanju prijaviteljev)... Pa to je že materijal za novo temo...
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.049
4.969
113
Nuku`Alofa
maintenance

@ Roberto - imam 50+, uporabljam kup mailov, včasih http://www.hidemyass.com/ tako da ni izgovor znanje ampak interes.
Anonimno prijavo konec koncev lahko pošlješ po navadni pošti, tisti s kuverto in znamko. Ampak babe ne znajo biti tiho ("pa nikomur povedat, jaz sem tudi Micki obljubila da ne bom") potem pa je kar je.
Pa še zgodba za medije( recimo da si en mesec zapisuje vse oddelane ure)
Trgovskemu sindikalistu pa marelo v rit, potem pa odpret in ven potegnit.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.376
6.532
113
pri taščici
Jaz bi anonimno poslal priporočeno s povratnico. Ime pa od kakega znanca iz drugega konca SLO ali celo tujine in to takega ki ga ji med ”fb ”prijatelji
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.490
2.840
113
v lokalni ostariji
u bistu se delavci kar sami izdajo ja, kdo prijavi in kaj... dokler ne bodo delavci znotraj firme SLOŽNI inspekcija nima kaj. ker ko pride na ogled, jih itak 60% reče da njihov delodajalce upošteva delovno zakonodajo, ostalih 20 % ne ve za kaj se gre, 19% jim je vse ok za enkrat, potem jih par malo pojamra ene par pa reče da so nepravilnosti.. .no tisti pa potem kakšno knjigico dobijo...

ampak TO je glavni problem! glavni problem sindikatov da se NE bori za boljše delovne pogoje ampak mal jokajo pa stokajo v večini so pa zlizani s poslovodstvom firme...
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.049
4.969
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Jaz bi anonimno poslal priporočeno s povratnico. Ime pa od kakega znanca iz drugega konca SLO ali celo tujine in to takega ki ga ji med ”fb ”prijatelji

Še bolje pa ime kakšnega od zaj.banih predpostavljenih.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Itak... Problem he tudi v tem, da mnogokrat sam inšpektorat obvesti preiskovanca... Inšpektor gre na teren, back-office pa GSM v roke in obvestit preiskovanca... Dovolj da se prikrije... Pravim da je problem v korupciji, dokažeš pa težko...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Jest bi pa postavil par vprasanj! A danes pojemo vec, da potrebujemo soping centre? A nas je vec kot nas je bilo 20 let nazaj? A tisti, ki gre po knauf v nedeljo v bauhaus, ce bi bil zaprt ne bi sel ponj v ponedeljek? A ne bi bil potem v ponedeljek vecji naval in bi v teoriji vseeno potreboval toliko in toliko zaposlenih v trgovini?

Kdaj ste bli nazadnje med tednom recimo v sisenskem mercatorju ob 10, 12, 13-ih? Skoraj vsakic se mi zdi, da je vsak dan praznik, poln parking, polna garazna. Se spomnim 20 let nazaj, ko smo hodil v 5 min oddaljeno stacuno pes, kupil tisto salamo, kruh in skret papir in sli domov pa ajde sobote trznica! Mene to, da mora v nedeljo nekdo sedet za blagajno niti ne moti, ima pac tak poklic, skrbi me pa ta "asocialnost", ki jo povzroca kapitalizem in potrosnja. To je vecji problem. Pa ne jamrat, da vam do sedmih ne bi ratalo prit v trgovino, ker tko pridnih pa bolj mal poznam. Ce imas cas vmes za malco, kavo, cike se pa necemu odpovej in pojdi vmes v trgovino.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Jaz mam cas samo ob vikendih it v stacuno, k frizerju,... Med tednom me sploh ni v slo. Sem pa trenutno v angliji, v mestu Fleetwood. Tle je vse odprto, zraven je ASDA vecji center, ki je odprt celo 24h na dan. Za blagajno je danes bila gospa stara vsaj 70 let, ce ne vec. A pri nas se ne da zaposlit delavcev za ob nedeljah? Al je to skrtost slovenskih delodajalcev, da je treba zaposlenega stisnit in ozet do zadnje kaplje, da se prispara tistih par €? Pol pa je treba te vodilne stisnit, da bojo moral upostevat zakonodajo inspektorje pa tud.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.901
2.191
113
seveda, da mi samo tega istega v isti sapi vprašam, če mi jih bo on ali ona vzela za tisto uro viška... takrat enostavno ni več prostovoljcev in pamet čudežno utihne... če imaš osemurni delovnik (pa ga nimam ravno saj otroke večkrat pustim šele ob 7.30) in porabiš za v službo eno uro, pa eno uro za nazaj potem matematika enostavno odpove ne morem jih imeti manj oz jih imam na škodo delodajalca
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.183
2.800
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
v Rusiji, tam je še neprimerno slabše. Veliko trgovin odprtih 365 dni v letu 24 ur na dan,v šoping hodi ob 21h včasih tudi kasneje ...

In kaj je s tem narobe oziroma slabše? Jaz bi prav rad šel v shoping enkrat po 23h, če bi bili hipermarketi pri nas 24/7. Lepo umirjeno brez pretirane gužve v trgovini in na cesti.


Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Jest bi pa postavil par vprasanj! A danes pojemo vec, da potrebujemo soping centre? A nas je vec kot nas je bilo 20 let nazaj? A tisti, ki gre po knauf v nedeljo v bauhaus, ce bi bil zaprt ne bi sel ponj v ponedeljek? A ne bi bil potem v ponedeljek vecji naval in bi v teoriji vseeno potreboval toliko in toliko zaposlenih v trgovini?

Kdaj ste bli nazadnje med tednom recimo v sisenskem mercatorju ob 10, 12, 13-ih? Skoraj vsakic se mi zdi, da je vsak dan praznik, poln parking, polna garazna. Se spomnim 20 let nazaj, ko smo hodil v 5 min oddaljeno stacuno pes, kupil tisto salamo, kruh in skret papir in sli domov pa ajde sobote trznica! Mene to, da mora v nedeljo nekdo sedet za blagajno niti ne moti, ima pac tak poklic, skrbi me pa ta "asocialnost", ki jo povzroca kapitalizem in potrosnja. To je vecji problem. Pa ne jamrat, da vam do sedmih ne bi ratalo prit v trgovino, ker tko pridnih pa bolj mal poznam. Ce imas cas vmes za malco, kavo, cike se pa necemu odpovej in pojdi vmes v trgovino.

Enostavni odgovor! Ni ga čez komot! Jaz prav zato navijam za 24/7 storitve, ker mi je fino, če lahko nekaj takoj kupim tisti moment, ko se spomnim in imam čas. Ne pa, da moram planirat in se zaradi tega premnogokrat tudi gužvat in podobno...in zakaj moramo svoj življenjski tempo prilagajati delovnemu času trgovin?

Recimo meni je super tista avtopralnica na rudniku, ki deluje vso noč. Vedno grem prati ponoči, ker imam čas in ni gužve. Bi bilo pa res fino, če bi bil tudi bližnji Leclerc odprt vso noč, da bi sproti skočil v shoping.

In kaj je bilo 20 let nazaj mi prav dol visi. Takrat tudi mobilnih telefonov in interneta nismo imeli! Naj to pomeni, da tega tudi danes nebi smeli imeti?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.154
1.186
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Trgovskemu sindikalistu pa marelo v rit, potem pa odpret in ven potegnit.

Evo , točno to. Sindikalisti so največje zlo pri nas. Po eni strani se delajo frajerje, letijo v biznisu na posvete zunaj in bremzajo nujne reforme, po drugi strani pa ne znajo delodajalcem, ki kršijo zakonodajo, stopit na prste. Delajo skratka točno nasprotno, kot bi moorali, za to jih pa člani še plačujejo ...
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Za vsako stvar obstaja višja instanca.

Delavec pa naj odvetnika najame, pajace iz sindikata pa pozabi.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pozabljaš, da moraš odvetnika plačevati, s 500€ na mesec pa je odvetnik nedosegljiv strošek.počasi bo zdravje, izobrazba, pravica domena bogatih. Revni pa bodo dobili uteho v bogu, za kar jim bo far scuzal še zadnji evro, ampak vseeno bo ceneje...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
A ti povem iz prve roke? Lulček imajo plačano. Delajo 7/7, nimajo prostega dneva po cel mesec skupaj ali dva, dokler ne gre več in grejo na bolniško zaradi izčrpanosti. Potem naj.ebe.jo druge, katere prerazporedijo in morajo pokrivati izpade. A ti dejstvo, da imajo ob koncu leta še 20 in več dni neizkoriščenega dopusta, ker ga NE MOREJO IN SMEJO izkoristiti kaj pove?
Tako to počne vsaj en trgovec s sedežem v Celju, verjetno drugje ni veliko bolje. Izkušnje imam pa kar doma, da ne bo kdo teoretiziral preveč.

ja kako pa razporedijo druge, če tudi te itak delajo vsak dan? S tem, da je delo v trgovini med najbolj stresnimi in odgovornimi na svetu...not
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
ksz

Mene moti v takih firmah ki imajo 356/leto Open da "silijo" delat ljudi ki si to ne želijo
ko na drugi strani so pa osebe ki dobesedno nimajo lajfa in bi delali praznike/vikende vedno
10.gif

Kar se tiče nedeljskih in prazničnih dodatkov
uf-1.gif


Pričakujem pa da bo tega čedalje več tud pr nas
rolleyes-1.gif

sam delam v podjetju 24/7 (intervencije) pa mislim da tole 24/7 tudi družine pri vseh zaposlenih
posledično močno občutijo
confused-1.gif


Tisti ki vneto zagovarjate odprte trgovine ste vrjetno samski ali pa nimate take službe da bi to razumeli
da (vsaj )nedelja in praznik NI ZA DELAT ampak da ga z družino preživiš (pa ne v trgovskem centru)
ne-ne-1.gif
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Ti si pri banki. Lahko sorodniku posodiš. Na koncu bo te stroške dobil povrnjeno.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Od kot to tebi? Res pa je, da bom naslednja dva meseca preživel pri neki banki, ampak kot zunani izvajalec...