Slovenski trgovci ne spoštujejo ničesar...

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.183
2.800
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
A ti povem iz prve roke? Lulček imajo plačano. Delajo 7/7, nimajo prostega dneva po cel mesec skupaj ali dva, dokler ne gre več in grejo na bolniško zaradi izčrpanosti. Potem naj.ebe.jo druge, katere prerazporedijo in morajo pokrivati izpade. A ti dejstvo, da imajo ob koncu leta še 20 in več dni neizkoriščenega dopusta, ker ga NE MOREJO IN SMEJO izkoristiti kaj pove?
Tako to počne vsaj en trgovec s sedežem v Celju, verjetno drugje ni veliko bolje. Izkušnje imam pa kar doma, da ne bo kdo teoretiziral preveč.

To kar zdaj omenjaš v bistvu nima neke veze s tem kdaj so trgovine odprte. Sem že omenil, da je to problem posameznega podjetja in tako podjetje bo tako ali drugače grdo izkoriščalo svoje delavce pa četudi bo imelo svoje trgovine med vikendi zaprte! Najprej bi jih nekaj odpustili zato, da bi ostali lahko delali isto ur in nadur, kot zdaj.

Citat:
Uporabnik netko pravi:
zakaj oseba ki ti daje izkušnje ne da odpovedi... zakaj ti kot odličen poznavalec etike in posla ne odpreš svoje trgovine in zaposliš to osebo pa bo delala samo od ponedeljka do petka od 8-12

No, mene v to trgovino ne bo, ima neprimeren delovni čas
wink-1.gif



Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
.katastrofa ogromno restavracij zaprto in tako je tudi med vsakim vikendom.
Izberi en odgovor od možnih dveh:
1.Zaprto zaradi bogatije
2. Zaprto zaradi revščine

Sumim da nekateri v centru Lj niti za „elektriko„ ne zaslužijo več. Potem pa Sokol ponuja kosilo za manj kot 2 evra se mi zdi. Mogoče pa zoki hodi tja, ker mu je šubičeva predaleč


Bo kar drugi odgovor pravilen. Ja ,problem je še večji, kot se zdi. V mestu niso samo med vikendi zaprte restavracije in trgovine, ki druge dni obratujejo ampak lahko vidiš popolnoma zapuščene prostore namenjene trgovski ali gostinski dejavnosti in to po vsem mestu ne samo v centru. Pri sprehodu po Ljubljani lahko na trenutke dobiš občutek, da hodiš po kakšnem getu, vse zapuščeno in propadajoče. Po tem se takoj vidi, da smo gospodarsko v totalnem dreku. Ampak to zagotovo ne bo rešilo zapiranje trgovin ob nedeljah.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.376
6.532
113
pri taščici
Roberto: še malo pa bomo lastno mamo prodali da nam bo frizer 8 barvo letos na glavo namazal.
Kam to pelje? V nič dobrega.
Očitno niso vrednote problem samo politike ampak tudi tistih ki so včeraj bili na ulici, alter uporabnikov....
Saj vidiš delajo 7/24 ( včasih smo pisali 24/7) in so kasta nad večino. Samo ne vem kaj jim bodo v nedeljo trgovine če so 7/24 zaposleni. Imajo dobro službo da v času službe pišejo po alterju. Naj si pri najboljšem sosedu naklikajo robo in jo bo ta na delovno mesto pripeljal kjer so 7/24.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.376
6.532
113
pri taščici
Sixpower: prišel bo čas ko bodo tudi trgovci šli po poti gradbenikov. In takrat bo treba na ebay iti po kruh in ne samo po iPad. Me zanima kje boste takrat kupovali.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.901
2.191
113
počas se bo treba malo v ogledalo pogledat... kakšni problemi vrednot v politiki... problem so vrednote ljudstva prej, ko boš to spoznal lažje ti bo... in verjemi vrednote ljudstva nimajo veze s tem koliko časa in kdaj so trgovine odprte

vrednote politikov pa so samo pesek v oči
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.154
1.186
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
A ti povem iz prve roke? Lulček imajo plačano. Delajo 7/7, nimajo prostega dneva po cel mesec skupaj ali dva, dokler ne gre več in grejo na bolniško zaradi izčrpanosti. Potem naj.ebe.jo druge, katere prerazporedijo in morajo pokrivati izpade. A ti dejstvo, da imajo ob koncu leta še 20 in več dni neizkoriščenega dopusta, ker ga NE MOREJO IN SMEJO izkoristiti kaj pove?
Tako to počne vsaj en trgovec s sedežem v Celju, verjetno drugje ni veliko bolje. Izkušnje imam pa kar doma, da ne bo kdo teoretiziral preveč.

In? Ste ukrepali? Inspekcija, delovno sodisce, sindikat ... Ne? Potem ne jokat. Problem ni delo ob nedeljah in praznikih ampak to,da si delavci ne znajo izborit spostovanja delovne zakonodaje v zvezi s tem.
PS: meni tudi vsako leto osanek 2/3 dopusta ...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Evo, še tebe sem čakal... Inštitucije si zatiskajo oči! Korupcija je na višku, pa to itak sam veš.
Da rezumiram:
-večina tukaj je egoistična do konca in naprej, skratka Slovenec
-vsi ste tako pametni, a odpravljate posledice namesto vzrokov
Očitno bo preteklo še mnogo vode... Pa e želite si, da bi bili avstrijska zvezna dežela, kje boste pa potem ob nedeljah in praznikih čas zabijali?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.376
6.532
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
A ti povem iz prve roke? Lulček imajo plačano. Delajo 7/7, nimajo prostega dneva po cel mesec skupaj ali dva, dokler ne gre več in grejo na bolniško zaradi izčrpanosti. Potem naj.ebe.jo druge, katere prerazporedijo in morajo pokrivati izpade. A ti dejstvo, da imajo ob koncu leta še 20 in več dni neizkoriščenega dopusta, ker ga NE MOREJO IN SMEJO izkoristiti kaj pove?
Tako to počne vsaj en trgovec s sedežem v Celju, verjetno drugje ni veliko bolje. Izkušnje imam pa kar doma, da ne bo kdo teoretiziral preveč.

In? Ste ukrepali? Inspekcija, delovno sodisce, sindikat ... Ne? Potem ne jokat. Problem ni delo ob nedeljah in praznikih ampak to,da si delavci ne znajo izborit spostovanja delovne zakonodaje v zvezi s tem.
PS: meni tudi vsako leto osanek 2/3 dopusta ...
In se kaj boriš pri zgoraj naštetih?
Če bi si boril, ti ne bi bilo treba ob nedeljah po trgovinah lutat.
wink-1.gif
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.049
4.969
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Da rezumiram:
-večina tukaj je egoistična do konca in naprej, skratka Slovenec
-vsi ste tako pametni, a odpravljate posledice namesto vzrokov
Očitno bo preteklo še mnogo vode... Pa e želite si, da bi bili avstrijska zvezna dežela, kje boste pa potem ob nedeljah in praznikih čas zabijali?
Egoist si ti ker hočeš doma trgovko, za kelnarco ti pa dol visi
Vzrok tvojih težav je nespoštovanje zakonodaje (40 ur na teden), posledica je izkoriščanje delavcev. In če bi bile trgovine ob sobotah in nedeljah zaprte, bi bila tvoja garant doma - sedem dni na teden ker delodajalec ne bi rabil toliko delavcev.
Če čas zabijam v trgovini ali v gostilni je popolnoma nepomembno - nekdo je zaradi mene in meni podobnih v službi. Po nepotrebnem?
BTW - kljub prazniku v petek in soboti danes sem bil oba dneva po nekaj ur v službi, pa moja prav nič ne joka.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Saj je grdo da morajo delat v nedeljah, ampak imam kolega v Rusiji, tam je še neprimerno slabše. Veliko trgovin odprtih 365 dni v letu 24 ur na dan,v šoping hodi ob 21h včasih tudi kasneje ...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
ksz...

Še vedno ni nihče odgovoril na vprašanje, kaj so trgovke tako posebnega, da si zaslužijo priviligiran položaj, napram še par 100-tim poklicom, ki delo opravljajo prav tako na petek in svetek 24/24.

EDIT:
Aja, slabi delovni pogoji in izkoriščanje delavcev nimajo nič veze z urnikom trgovin.
 
Nazadnje urejeno:

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
In katera panoga je taka, da si par ur porabil v službi. Da ni to beg od žene
evil.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Ja pa nam je tega res treba v takem obsegu ? Grdi tuji delodajalci so nekaj časa imeli ob nedeljah zaprto, danes tudi oni odpirajo ob Nedeljah tako kot nacijonalni interes.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Kako userjete temo. Svaka vam cast.

Kdo ma privilegij, kdo be je res mim. Vsak dela kar mora in kar lahko.

Vprasanje jd bil zakaj odprte trgovine na praznik. Ne zakaj dela mejni prehod, dohtar pa bife
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.901
2.191
113
30 let nazaj noben nebi pomislil it v trgovino na praznik čeprav je šlo vsem na jetra kupovat v petek zato dabo do ponedeljka zadosti... 30 let nazaj je moja mama delala od 7-15 od ponedlejka do petka, danes pa takih poklicev ni ravno dosti med drugim delam en čisto časovno urejen in lep urnik od 8-16 pa vendar imam poroblem saj lovim otroka pobrat ob 17.00 iz vrtca ker pač rabim za 50 kilometrov eno uro ker je metulj v naturi 2000 bolj pomemben od mene... časi se spreminjajo potrebe po delovnih časih se spreminjajo in potreba kreira ponudbo in obratno tako da biti trgovec in delati 24/7/365 nebi smelo bit nič nenavadnega tako kot ni nič nenavadno za mnogo drugih poklicev...

in zdej odgovor zakaj delati na praznik....ZATO KER KUPEC TAKO HOČE!!!
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.154
1.186
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
A ti povem iz prve roke? Lulček imajo plačano. Delajo 7/7, nimajo prostega dneva po cel mesec skupaj ali dva, dokler ne gre več in grejo na bolniško zaradi izčrpanosti. Potem naj.ebe.jo druge, katere prerazporedijo in morajo pokrivati izpade. A ti dejstvo, da imajo ob koncu leta še 20 in več dni neizkoriščenega dopusta, ker ga NE MOREJO IN SMEJO izkoristiti kaj pove?
Tako to počne vsaj en trgovec s sedežem v Celju, verjetno drugje ni veliko bolje. Izkušnje imam pa kar doma, da ne bo kdo teoretiziral preveč.

In? Ste ukrepali? Inspekcija, delovno sodisce, sindikat ... Ne? Potem ne jokat. Problem ni delo ob nedeljah in praznikih ampak to,da si delavci ne znajo izborit spostovanja delovne zakonodaje v zvezi s tem.
PS: meni tudi vsako leto osanek 2/3 dopusta ...
In se kaj boriš pri zgoraj naštetih?
Če bi si boril, ti ne bi bilo treba ob nedeljah po trgovinah lutat.
wink-1.gif

Načeloma me v štacuni najdeš v četrtek popoldne/zvečer ...
To, da mi dopust ostane, me pa sploh ne moti. Če bi me, bi že poskrbel, da mi ne bi.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.154
1.186
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Evo, še tebe sem čakal... Inštitucije si zatiskajo oči! Korupcija je na višku, pa to itak sam veš.

V bistvu sem namigoval na sindikate. Ko se je treba na TV dret za višino plač (kar je stavr dogovora med delavcem in delofdajalcem v okviru zakonskih meja), so hrabri, ko bi bilo trba pa enega takega dellodajalca v red spravit, ker krši zakon, jih ni pa nikjer.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Ja, lahko bi šel na današnji protest/vstajo, namesto da tu jambra.

(a če bi kelnerci kršili pravice v službi, pa bi pozival k zaprtju gostiln v nedeljo? Mislim kake mate. Pol ps so seveda še nedolžni mimoidoči krivi. To je "slovensko", Da lajaš vztrajno na napačno drevo, čeprav ti vsak pove, da ni pravo.)


Trigger, to vprašanje pa je bilo postavljeno že pred referendumom, pa ne vem, če je kdo odgovoril.
tongue-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik netko pravi:
30 let nazaj noben nebi pomislil it v trgovino na praznik čeprav je šlo vsem na jetra kupovat v petek zato dabo do ponedeljka zadosti... 30 let nazaj je moja mama delala od 7-15 od ponedlejka do petka, danes pa takih poklicev ni ravno dosti med drugim delam en čisto časovno urejen in lep urnik od 8-16 pa vendar imam poroblem saj lovim otroka pobrat ob 17.00 iz vrtca ker pač rabim za 50 kilometrov eno uro ker je metulj v naturi 2000 bolj pomemben od mene... časi se spreminjajo potrebe po delovnih časih se spreminjajo in potreba kreira ponudbo in obratno tako da biti trgovec in delati 24/7/365 nebi smelo bit nič nenavadnega tako kot ni nič nenavadno za mnogo drugih poklicev...

in zdej odgovor zakaj delati na praznik....ZATO KER KUPEC TAKO HOČE!!!

Kdaj pa otroka zjutraj oddas?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Brez skrbi, so letele prijave na vse inšpekcihe... In veš kaj je bilo? Vodstvo je preko VIP izvedelo kdo je bil prijavitelj in potem je bil nagrajen s knjižno nagrado...
Taka je realnost...