Slovenski trgovci ne spoštujejo ničesar...

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.372
6.532
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
.katastrofa ogromno restavracij zaprto in tako je tudi med vsakim vikendom.
Izberi en odgovor od možnih dveh:
1.Zaprto zaradi bogatije
2. Zaprto zaradi revščine

Sumim da nekateri v centru Lj niti za „elektriko„ ne zaslužijo več. Potem pa Sokol ponuja kosilo za manj kot 2 evra se mi zdi. Mogoče pa zoki hodi tja, ker mu je šubičeva predaleč
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.444
4.980
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Sla po dobičku je prevelika. Praznik? Kaj je to? A res ne moremo en dan brez odprtih trgovin? Kaj pravite?
Odprto je zato, ker ljudje na take dneve očitno hodijo v trgovine.
Kaj je bolj prav in lažje doseči: zmagati na referendumu, da morajo biti trgovine ob praznikih zaprte ali ljudi prepričati, da naj ne hodijo v trgovine. Prvo je politična (pirova) zmaga, drugo pa je zmaga vrednot. Ta drugo se ne bo zgodilo, zato je smiselno, da so trgovine odprte.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Zasebne pekarne so odprte vse dni v letu od zgodnjega jutra do poznega večera, ko že omenjate kruh.

Jaz med tednom že dolgo nisem bil v trgovini. Zaradi mene so takrat lahko zaprte.
crazy1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Sla po dobičku je prevelika. Praznik? Kaj je to? A res ne moremo en dan brez odprtih trgovin? Kaj pravite?

Mal nabijas. Te pa podpiram.

Dejanska slika je pa takale.
Cr ma odprto svaba, spar je paradni konj
Je odpr francoz, mercator, tus...ptehramnena, beliki centri

Bausranja sta svabska, stiskala sta merkur. Vcer je bil slednji zaprt.
Lesnina je svabska

Tko da slovenski trgovec spostuje in ni spostoval, a ne mote za vsako ceno. Do tega je prislo zarad svabskega trgovca in super izkupicka eu
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Zakaj ne zaprejo trgovin čez vikende in praznike. Zakaj imajo Siol, T-2, telemach,... helpdesk 24ur na dan. Zakaj ljudje rabijo internet ob 23.00? Če ne dela pač gre spat :p

POINT je, da velikokrat bi se še kaj zaprlo ampak so kupci postali prezahtevni. Sam poznam primer, ko je človek razbijal po vratih trgovine, ker je lih tisti dan nekaj nujno rabil, pa je bila zaprta.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Ej help desk ponoč je za okras, saj študent tam ne ve osnove....

tko da....... Če ti internet crkne po 23 uri, bo crknjen ostal do tehnikov zjutraj. Ovca na nasprotni strani pa ti da odgovor za težavo vemo in jo odpravljamo, tehniki so že napoti...

Tak help desk rabijo samo tebi podobni...
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Jaz odkar imam internet še na helpdesk nisem klical
smile-1.gif
Nisem rabil.
Kar se pa tiče po 23.00 je žal tako kot je. Tukaj se ne bo spremenilo, ker ima 1. človek premalo pravic da bi lahko kaj urejal in drugič, če pade linija na centrali ali naprej, ne more storiti nič.
Prav tako so vsi operaterji odvisni od Telekoma na bakru, ker je baker njihov.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.143
3.611
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik krnekejjeto pravi:
Ej help desk ponoč je za okras, saj študent tam ne ve osnove....

tko da....... Če ti internet crkne po 23 uri, bo crknjen ostal do tehnikov zjutraj. Ovca na nasprotni strani pa ti da odgovor za težavo vemo in jo odpravljamo, tehniki so že napoti...

Tak help desk rabijo samo tebi podobni...
Ja, to je res. Ampak folk bo vseeno popizdil, če se mu ob 2h zjutraj ne bo javil študentek, ki mu bo z nežnim glasom povedal "da bo javil tehnikom, kateri bodo napako odpravili v najkrajšem možnem času". Ob tem seveda ne bo povedal, da tehniki pridejo v službo komaj v ponedeljek ob 8h.
Ampak folk bo vseeno zadovoljen, da je lahko nekomu ob 2h zjutraj bentil. ...
hysterical-1.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.901
2.191
113
tko neumne debate že dolgo ni bilo... odpiralec teme želi biti všečen in pameten ter prijazen ljudem medtem ko koristi vse dobrine ki jih današnji tempo ponuja... dvoličnež brez primere
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Lej naj te popravim, ne da človek nima pravic ampak znanja nima... Če pa misliš, da bo sistemc čez noč tam...

pa se pr kešu vse konča.....
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mene samo zanima, če bo vse odprto 15.8 koliko bo grmenja s prižnic in na Brezjah... Če se bo ablast in kler obdržal na poziciji seveda...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Hotel sem samo opozoriti kako pozabimo na vse vrednote kot narod in gledamo samo na lastno rit.
Pa še tebi. Včeraj sem, ne boš verjel, bil doma, cvrli smo krofe, grel sem se ob kaminu in provociral ALTER bučmane...
evil.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Mene samo zanima, če bo vse odprto 15.8 koliko bo grmenja s prižnic in na Brezjah... Če se bo ablast in kler obdržal na poziciji seveda...
Trgovci imajo praznične ure plačane. Če moram jaz delati med vikendom ali celo praznikom (pač v času velike gužve), nisem zato čisto nič več plačan, le nekaj ekstra ur dobim za morebitno kasnejše koriščenje (če mi rata). Pa se ne sekiram.

Saj ne vem, zakaj se pa nisi pritožil, da so morali delati tudi trgovci na bencinskih servisih?
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Mene samo zanima, če bo vse odprto 15.8 koliko bo grmenja s prižnic in na Brezjah... Če se bo ablast in kler obdržal na poziciji seveda...
Trgovci imajo praznične ure plačane. Če moram jaz delati med vikendom ali celo praznikom (pač v času velike gužve), nisem zato čisto nič več plačan, le nekaj ekstra ur dobim za morebitno kasnejše koriščenje (če mi rata). Pa se ne sekiram.

Saj ne vem, zakaj se pa nisi pritožil, da so morali delati tudi trgovci na bencinskih servisih?

kako potem razložiš da ima prodajlec pohištva pri najboljšem sosedu redno vsak mesec, dodatek do minimalne plače. Pa ponavadi oddela vsaj dve nedelji?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A ti povem iz prve roke? Lulček imajo plačano. Delajo 7/7, nimajo prostega dneva po cel mesec skupaj ali dva, dokler ne gre več in grejo na bolniško zaradi izčrpanosti. Potem naj.ebe.jo druge, katere prerazporedijo in morajo pokrivati izpade. A ti dejstvo, da imajo ob koncu leta še 20 in več dni neizkoriščenega dopusta, ker ga NE MOREJO IN SMEJO izkoristiti kaj pove?
Tako to počne vsaj en trgovec s sedežem v Celju, verjetno drugje ni veliko bolje. Izkušnje imam pa kar doma, da ne bo kdo teoretiziral preveč.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.901
2.191
113
zakaj oseba ki ti daje izkušnje ne da odpovedi... zakaj ti kot odličen poznavalec etike in posla ne odpreš svoje trgovine in zaposliš to osebo pa bo delala samo od ponedeljka do petka od 8-12
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Hotel sem samo opozoriti kako pozabimo na vse vrednote kot narod in gledamo samo na lastno rit.
Pa še tebi. Včeraj sem, ne boš verjel, bil doma, cvrli smo krofe, grel sem se ob kaminu in provociral ALTER bučmane...
evil.gif

Boš rekel, da še nikoli nisi bil v soboto popoldne ali v nedeljo v trgovini? Da še nikoli nisi tankal v nedeljo? Nisi bil na nadeljskem kosilu v gostilni? Ali pa boš sedaj rekel, gostilne in bencinske so nekaj drugega?
13.gif
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Mene samo zanima, če bo vse odprto 15.8 koliko bo grmenja s prižnic in na Brezjah... Če se bo ablast in kler obdržal na poziciji seveda...
Trgovci imajo praznične ure plačane.

My ass je kaj placano.. Nadure se nabirajo in nabirajo, ko se tega nabere jih ne placa nihce, ampak jih moras koristiti.