Slovenski avto leta 2017

tomi

Guru
1. sep 2007
18.421
9.766
113
40
MB
kako dela ded, pol pa še s kaktusom prleti, ko je najgrši avto ever, no ok, prvo multipla, pol pa takoj za njo
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

a ti bi raje Fabio napram cactusu izbral?

farbaj koga drugega
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.062
2.821
113
Hm, če to leti name? Iskreno mi je bil cactus ko je prišel ven krneki. Je pa res da sem se ga sedaj navadil in mi je kar všeč. Če pa sprašuješ, če bi si jaz kupoval avto in imel na izbiro Fabio in Cactusa? Če gledam racionalno kako bi porabil svoje evre in upal na čim manj stroškov in okvar. Absolutno Fabio.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To so spet pravljice, da se Citroen kvari
smile-1.gif


mel multiplo, kaj ji je falilo? čisto normalen afto, samo dal od hiše, ker je bil nepraktičen, prevelik

cidc4e1c288405e4267bb5b9.jpg

cid3009d00527244f4096bd7.jpg


takega enoprostorca škoda ne spravi skupaj...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
A to si se prav potrudil, da si prilepil najbolj oguljeno kar si jo našel na a.net, medtem ko Cactusa lepiš konceptenega brez kljuk in b stebrička?
grin1.gif


Meni sicer ni všeč ne Cactus ne Fabia, ampak ko na hitro preletim konfigurator in primerjam motorno paleto ter tehniko/opremo katera je na voljo pri obeh, mi zmaga slednje ne predstavlja posebnega misterija, kot morda tebi.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pri naših cestnoprometnih predpisih je motorna paleta irelevantna...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.062
2.821
113
Fiata sem imel tudi sam in sem bil zadovoljen, JTD motorji so eni najboljsih. Imel sem tudi Peugeota in so bile stalno ene malenkosti, pa tudi drugače, nekaj vem o avtomobilih, morda ne toliko kot ti, ki si očitno multipraktik in se spoznaš na vse od motorjev, politike, športa, avtomobilov,...
Drugače pa, vsake oči imajo svojega malarja in še enkrat, če bi imel na izbiro Cactus ali Fabia bi vzel Fabio, pa ne vem zakaj je potrebno toliko teh
hysterical-1.gif
Kot da bi bral Spidija v temi o F1 ali Telexa pri komunistekih.

pozdrav.gif
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Snecer imel multiplo..tezko verjeti. Nekaj tock plusa. Skoda ker ni pred facelift. Guinness je pac tipicen slovenc, vw ali njegove derivate za vsako ceno ceprav se je preprical pri meni kako je fino menjati tretjo verigo na 90k km. Ampak kako gre ze una bosanska...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

vw sem vozil pola in pasata, obupno sedenje v obeh, polo se kvaril kot za šalo, passat katastrofalna notranjost vključno z usnjen, mašina pa ok, nizka poraba, le ružla je ko traktor, vw neudobna znamka
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.062
2.821
113
Tipicen slovenc ja, zato mam sigurno VW doma in ga častim pred oltarjem.
A je tok tezko razumet, da če bi se za svoj denar odločal med francozom in fabio s staro preskuseno VW tehnologijo, bi izbral Fabio.
Jaz si avto pač kupujem sam, s svojim denarjem in gledam tudi na to, da bom čim dlje brez dodatnih stroškov.

Sem se ravno spomnil, sploh še nisem imel nemškega avta do sedaj v lasti (tudi koncernsko VW ne).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

pri hiši je 14 let star citroen c3, še vedno se lepo pelje, nič posebnega ni bilo do sedaj, 1,1 mel tudi bxa, 2cv itd.

z nobenim nekih posebnih težav
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.062
2.821
113
Ja, super. Tudi jaz nisem imel tezav s Fiat Bravo 1,6 16v, prav tako ne sedaj moja boljša polovica z JTD mašino. Sem imel pa Pezoja, mašina je delala, drugače pa stalno neke malenkosti, če ne drugega menjava žarnic na 3 mesece, s tem da si si moral vzeti pol ure časa in slovar slovenskih kletvic, da si jo zamenjal. Kot rečeno, če gledamo na racionalnost bi pač raje vzel Fabio kot nov model Citroena. Nisem rekel, da se Cactus ne pelje bolje. Nisem vozil ne Fabie, ne Cactusa ampak pač glede na racionalnost bi pač vzel Fabio.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

raje dacio kot škodo
dacia počasi vizualno že presega škodo
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.345
765
113
Zato delajo dacie. Tud grde babe mora nekdo prtiskat... K sreči so snecerji na svetu.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
V Škodah se lepe dol dajejo? V Rapidu 1.2 s 14" blondine, v Fabiji 1.0 s 14" pa črnolaske? Za res zahtevne je tu še Superb 2.0 TSI.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj pa pol v Jetiju dobiš?
smile-1.gif


Jaz se spominjam, ko sem šel nekoč do Rutarja pa je bil tam Jeti al Yeti razstavljen. Pa si ga ogledam, možakar veselo razlaga o opremi itd., nakar vprašam po ceni pa je butnil, če se ne motim 24k eur...

Mislim, da mi je ušlo: "....za Škodo?"
hysterical-1.gif


Pol pa spet začel, kar vse ima itd.

 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne rečem, da Škodilak morebiti ni hvaležen in še kar kvaliteten voz, vendar pa daleč od tega, da bi imel kaj inovativnega oziroma, da bi imel karkoli skupnega s Slovenijo...

To je za čeharijo, razen kakšna Octavia in Superb, ki sta še nekako za na cesto.