Slovenski avto leta 2017

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
KSZ
mene čudi da Mustang ni prišel v ožji izbor...
Je pa res, da se jih bo zelo verjetno prodalo manj kot touranov ali kakšne podobne znamke.
1. Premalo glasov
2. Premalo prodanih (za finaliste je po pravilih minimum 25 prodanih do konca novembra)

Julk je dejansko bilo že 25 prodanih?
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Nenasiten pravi:
zato pa j bančni vestnik pravi hit a ne in ma naklado pol milijona
grims-1.gif
Tole sem se pa res nasmejal.
zmaga.gif

Imaš kar prav. To mora biti minutka, noter še nekaj štosov in to je to. Dejstva so nepomembna.
Sicer se pa sprega novinarjev in proizvajalcev lepo vidi tudi, kako skoraj vsi "profesionalci" enormno hvalijo Giulio Quadrifoglio, potem pa spremljaš običajne ljudi, ki pa pišejo o okvarah v tistih parih minutah, ko so zadevo vozili. Tudi velika večina uveljavljenih YouTuberjev je le doživljala orgazme ob njej, to ds ti avto skoraj razpade pri tem je za njih nepomembno.
Potem si pa predstavljal osla, ki na podlagi tega skešira 90 jurjev za ultra top avto, pa mu naslednji dan recimo ročaj v roki ostane. Itd...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Žalostno je to, da taki novinarski (vele)umi krojijo sfalirano javno mnenje...
Kjer je pomembneje kako epsko rohni motor, kako nujno potrebuješ 200+ konjev pod haubo (in osla za volanom)...
kako pa je fail da ti gumb 'pade ven' in podobno pa ni važno...
Eh, money makes the world spinning 'round...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Da Tesla ni zmagal? ker mislim, da električni nimajo kaj iskati tam
smile-1.gif
se je že kdo spomnil tega "pravila"

Saj lahko pojasni, imajo neka čudna merila, koliko jih morajo narediti in prodati etc...

Podobno kot javni razpisi
smile-1.gif


Avtomoto novinarji ne bi smeli glasovati ali pa bi bil njihov prispevek bistveno manjši.

Samo spominjajte se Katarine Kresal, ko je haralo, malo je manjkalo pa bi bila tudi ona avto leta...

EVji so na izboru za evropski avto leta že zmagovali. V SLO niso, ker so padli ven pri prodajnih cifrah (minimum 25 prodanih, da izloæiš za SLO trg čisto nerelevantne avte).
Če hočeš izbore, kjer glasuje le folk (in kjer je manj omeitev in lahko zmaga tudi avto, ki pri nas ni v prodaji), izvoli kakega drugega upoštevat, Imamo tudi mi enega (Najboljši avtomobili).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Točno to. V zadnjem letu sem imel 2x po cca 1 uro časa fren na teh poteh. 1x v Valenciji (pa sem šel na en sprehod naokoli, da s emalo zluftam), 1x v Kobenhavnu ... Tako redko, da si človek zapomni.

Sem spregledal, pravi mučeniki ste avtomobilski novinarji.
Tega pa nisem napisal. Če mi ne bi bilo do tega ali če ne bi bilo za preživet, pač tega ne bi počel. Je čisto fajn vozit toliko novih avtov. Le potovanja naokoli zaradi tega so malo nadležna, bi raje videl, da mi vse pripeljeko pre dredakcijo. Pa se tos eveda ne bo zgodilo, ker se tudi veliko pomembnejšim medijem ne.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Dokler bodo avtomobilski novinarji hodili na izlete, pardon fancy predstavitve avtomobilov, kjer jih pedenajo spredaj in zadaj, ni pričakovati kaj drugega. Minut(k)a to lepo pokaže v vsem sijaju.
Izlete, ja. Bi bilo lepo, če bi bilo res tako. V 2 dneh si na lokaciji ponavadi manj kot 24 ur ... Vkjulčno s spanjem, tiskovko, vožnjo z avtom in pisnjem tekstov. Ciril spi še en tri ure manj od ostalih, da minutjo sestavi. Jaz ga občudujem, ampak ne bi mogel, že tako pridem totalno zbit nazaj. Ful turizem, res.
Mednarodne prezentacije pa avtomobilsit delajo zato, ker je to najceneje. Če bi hoteli imeti v istem času same lokalne, bi rabili 10x več avtov, transport naokoli, you name it. Mednarodne so poceni: hoteli so napol zastonj, letalske karte niso drage ...

Tekst vam pripravi PR sluzba uvoznika. Slike? Nekateri so tako leni, da niti fotk me neredijo, ampak objavijo tovarniske.

S predstavitve so pri nas večinoma tovrniške fotke. Temu so tudi namenjene. Za resno fotkanje ni časa, nekih na hitro slik pa pač ne bomo objavjali, če so na voljo veliko boljše tovarniške. Tam vzamejo na lokaciji 2-3 fotografe da v enem tednu pred začetkom naredijo orenk fotke, potem naj pa jaz v 15 minutah naredim boljše? Sorry, ampak meni je pomembna kvaliteta. In raje naredim več kilometrov in si natančneje ogledam avto, kot da fotka (plus tega sem s fotoaparatim v rokah bolj amater, bi moral še fotografa vzet s sabo).
Svoje fotke pa naredimo, ko avto dobimo na test. Ko je čas, ko je fotograf ...

Če bi pa PR tekste bral bi ti bilo pa takoj jasno, da tvoja trditev tudi teoretično ne pije vode. Poleg tega so na predstavitvah teksti v angleščini/nemščini (z redkimi izjemami).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Zakaj bi nekdo povedal, ce je npr lepo podmazan?

Verjetno nemogoče dokazat.

In kdo je tožil? 2. uvrščeni?

Ne, zgodba je bila med zunanjimi, ki so javno trdili,d a je stvar "naštimana", in izborom. Pa je teorija zarote padla na sodišču.
Glej, pol Slovenije vsako leto znova javno trdi, da je vse podkupljeno ... in kaj se zgodi? Gre za partnerstvo trgovcev in medijev, dokler se oni med sabo ne spričkajo bo vsako leto isto ...

Pol Slovenije? Par posameznikov. Pa še ti, če bi bilo treba (kot se je že zgodilo) ne bi mogli utemeljit svojih trditev.

Mediji in uvozniki so se pri Slovenskem avtu leta močno skregali in šli vsak na svoj breg pred 2 letoma. Zakaj? Ker so (nekateri) uvozniki hoteli (posredno, preko sprememb pravil ipd) vlivati na izbor.

Jaz sem pa mislil, da so se skregali zato, ker so avtorji izbora zeleli prevec denarja od zmagovalca.... Damm, sem se smotil.

Se motiš o vzroku, ja. Stroške TV oddaje je zmagovalec vedno z veseljem sofinanciral (cifra pa je bila glede na marketniške proračune itak jako majhna). Težili so ostali finalisti, ki so tudi morali sofinancirati (ker so se pojavljali na TV), ampak kljub temu pač niso zmagali. In potem so nekateri hoteli vnaprejšnjo garancijo, da bodo zmagali. Pa smo šli narazen.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
KSZ
mene čudi da Mustang ni prišel v ožji izbor...
Je pa res, da se jih bo zelo verjetno prodalo manj kot touranov ali kakšne podobne znamke.
1. Premalo glasov
2. Premalo prodanih (za finaliste je po pravilih minimum 25 prodanih do konca novembra)

Julk je dejansko bilo že 25 prodanih?
smile-1.gif
Ja. 28 do konca novembra.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Da Tesla ni zmagal? ker mislim, da električni nimajo kaj iskati tam
smile-1.gif
se je že kdo spomnil tega "pravila"

Saj lahko pojasni, imajo neka čudna merila, koliko jih morajo narediti in prodati etc...

Podobno kot javni razpisi
smile-1.gif


Avtomoto novinarji ne bi smeli glasovati ali pa bi bil njihov prispevek bistveno manjši.

Samo spominjajte se Katarine Kresal, ko je haralo, malo je manjkalo pa bi bila tudi ona avto leta...

EVji so na izboru za evropski avto leta že zmagovali. V SLO niso, ker so padli ven pri prodajnih cifrah (minimum 25 prodanih, da izloæiš za SLO trg čisto nerelevantne avte).
Če hočeš izbore, kjer glasuje le folk (in kjer je manj omeitev in lahko zmaga tudi avto, ki pri nas ni v prodaji), izvoli kakega drugega upoštevat, Imamo tudi mi enega (Najboljši avtomobili).

Ni mi jasno, kako je lahko zmagala Fabia...

So elektorjem dali kaj v kavo
sprasujem se.gif


Ker me nihče ne more prepričati, da je bilo to normalno.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.145
3.612
113
Marlbor
Moraš upoštevati, da avto res ni izviren pri izgledu, je paneverjetno inovativen.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Da Tesla ni zmagal? ker mislim, da električni nimajo kaj iskati tam
smile-1.gif
se je že kdo spomnil tega "pravila"

Saj lahko pojasni, imajo neka čudna merila, koliko jih morajo narediti in prodati etc...

Podobno kot javni razpisi
smile-1.gif


Avtomoto novinarji ne bi smeli glasovati ali pa bi bil njihov prispevek bistveno manjši.

Samo spominjajte se Katarine Kresal, ko je haralo, malo je manjkalo pa bi bila tudi ona avto leta...

EVji so na izboru za evropski avto leta že zmagovali. V SLO niso, ker so padli ven pri prodajnih cifrah (minimum 25 prodanih, da izloæiš za SLO trg čisto nerelevantne avte).
Če hočeš izbore, kjer glasuje le folk (in kjer je manj omeitev in lahko zmaga tudi avto, ki pri nas ni v prodaji), izvoli kakega drugega upoštevat, Imamo tudi mi enega (Najboljši avtomobili).

Ni mi jasno, kako je lahko zmagala Fabia...

So elektorjem dali kaj v kavo
sprasujem se.gif


Ker me nihče ne more prepričati, da je bilo to normalno.
Dovolj ljudi ji je dalo dovolj točk. Jaz sem ji tudi najvišjo oceno prilimal. Poglej finaliste, pa bo hitro jasno zakaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No zakaj si dal Fabiji najvišjo oceno? to bi pa res rad slišal.

Gledam finalista Clio IV, kot to daš skupaj ni nobene dileme.



skropucalo, ki je bistveno slabše od clia IV, vizualno 20 let za modernimi smernicami, da o ostalem ne govorim



o kakšni navigaciji ne duha ne sluha...

Če postaviš enega poleg drugega, ga ni človeka, ki bi izbral škodino skropucalo, ki je tudi bistveno dražje

Da ne govorim kako izgleda karava nampa estate modelu.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Oziroma vidim, da je to bilo 2015, JA PA KAJ SI NOR....

2015 si upajo dat na cesto tago garo za 12k eur+
priden.gif


Cactus bi moral zmagati kot nov model, ni nobene dileme napram Fabiji.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

in pol Fabia zmaga...samo v Sloveniji

in pol se čudite, če se folk muza, da nekaj ni v redu...


 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Morda pa ne razumeš (pa še kdo). Morda nimaš niti najmanjšega pojma niti širokega tehničnega znanja niti ne veš, kaj je zate dobro. Morda ne veš, kaj je ekstremno kül design, ergonomija. Morda... Ne dvomi, veruj!
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Saj veš da je tole kar si prilepil Fabia MK2 iz leta 2007 in v bistvu samo trollaš ane?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.062
2.822
113
Sicer fabie se nisem vozil, pa tudi vizualno mi je grda ampak ocitno s(m)o na alterju sami Ubervozniki, ki vemo vse o vseh avtih. SJTV, lahko zlobiras, da razglasijo se ALTER avto leta 2017 - najbrz bi zmagal LaFerrari, ker je okolju prijazen pa vecina tukaj gor si ga enostavno lahko privosci
cheer.gif