Slovenski avto leta 2017

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Saj z leti se vsake stvari priučiš... pa v času gugla je dostop do informacij prompten... zato pa je lahko skoraj vsak novinar.... kjer bolj šteje da je tvoj izdelek berljiv kot leposlovje ne pa kot konkreten strokoven članek podkrepljen z znanjem...
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
847
73
28
zato pa j bančni vestnik pravi hit a ne in ma naklado pol milijona
grims-1.gif
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Če bi pa kakemu zdravniku farmacevtska firma plačala udeležbo na kongresu, bi bila pa to korupcija?
crazy1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.627
6.350
113
Zame ni... Raje Lek, kot ZZZS, kar se mene tiče. Pa dvomim da mu bo leto zaradi tega kaj več prodal. Naj mu še Krka enega, pa astra zeneka, pa Pliva pa ne vem kaj je še vse, da bodo tudi skeptiki verjel, da če imaš pofl, da bo en kongres premalo... Pa spet startamo iz nule, mene pa ta njegova izobraževanja ne stanejo nič...
 
Nazadnje urejeno:

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.800
384
83
Vipavska dolina
KSZ
mene čudi da Mustang ni prišel v ožji izbor...
Je pa res, da se jih bo zelo verjetno prodalo manj kot touranov ali kakšne podobne znamke.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Če mene vprašaš, bi vsako leto moralo izbrati z žrebom iz publike, ki se prijavi, 26 elektorjev in potem bi tile glasovali.

Tako pa glasujejo elektrorji s pedigrejem.

Kaj sicer prinese zmaga, mi ni čisto jasna, a verjamem, da je veliko ovčic, ki kupujejo avto pa jim trgovec pomaha z lento zmagovalca in jih prepriča.

Čeprav Škode Fabia pri nas k sreči ne vidim na cesti, ker toliko slepih oseb pa spet ne kupuje vozil.

In potem bi bili avti leta samo BMW, AUdi. Mokre sanje glasujočih. Ne se hecat. 99,9% folka nima pojma o tehniki.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Dokler bodo avtomobilski novinarji hodili na izlete, pardon fancy predstavitve avtomobilov, kjer jih pedenajo spredaj in zadaj, ni pričakovati kaj drugega. Minut(k)a to lepo pokaže v vsem sijaju.
Izlete, ja. Bi bilo lepo, če bi bilo res tako. V 2 dneh si na lokaciji ponavadi manj kot 24 ur ... Vkjulčno s spanjem, tiskovko, vožnjo z avtom in pisnjem tekstov. Ciril spi še en tri ure manj od ostalih, da minutjo sestavi. Jaz ga občudujem, ampak ne bi mogel, že tako pridem totalno zbit nazaj. Ful turizem, res.
Mednarodne prezentacije pa avtomobilsit delajo zato, ker je to najceneje. Če bi hoteli imeti v istem času same lokalne, bi rabili 10x več avtov, transport naokoli, you name it. Mednarodne so poceni: hoteli so napol zastonj, letalske karte niso drage ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
KSZ
mene čudi da Mustang ni prišel v ožji izbor...
Je pa res, da se jih bo zelo verjetno prodalo manj kot touranov ali kakšne podobne znamke.
1. Premalo glasov
2. Premalo prodanih (za finaliste je po pravilih minimum 25 prodanih do konca novembra)
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.062
2.821
113
Ker si ravno minut(k)o omenil. Tudi jaz ga redno spremljam, res uziva, da pride do lokacije prestopi ene 3x, 1x prespi, vmes pise in snema, doma pa mali otrok. Ne vem no, se strinjam da mu zavidam voznjo z vsemi temi avti, ampak nekega prostega casa pa res nima.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.800
384
83
Vipavska dolina
Sej nekaj takega sem pričakoval. Mi je pa zanimiv avto, obujena različica. In taki bi mi bili bistveno bolj všeč, kot nek zgolj "facelift-an".
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Ker si ravno minut(k)o omenil. Tudi jaz ga redno spremljam, res uziva, da pride do lokacije prestopi ene 3x, 1x prespi, vmes pise in snema, doma pa mali otrok. Ne vem no, se strinjam da mu zavidam voznjo z vsemi temi avti, ampak nekega prostega casa pa res nima.

Točno to. V zadnjem letu sem imel 2x po cca 1 uro časa fren na teh poteh. 1x v Valenciji (pa sem šel na en sprehod naokoli, da s emalo zluftam), 1x v Kobenhavnu ... Tako redko, da si človek zapomni.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Točno to. V zadnjem letu sem imel 2x po cca 1 uro časa fren na teh poteh. 1x v Valenciji (pa sem šel na en sprehod naokoli, da s emalo zluftam), 1x v Kobenhavnu ... Tako redko, da si človek zapomni.

Sem spregledal, pravi mučeniki ste avtomobilski novinarji.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Če mene vprašaš, bi vsako leto moralo izbrati z žrebom iz publike, ki se prijavi, 26 elektorjev in potem bi tile glasovali.

Tako pa glasujejo elektrorji s pedigrejem.

Kaj sicer prinese zmaga, mi ni čisto jasna, a verjamem, da je veliko ovčic, ki kupujejo avto pa jim trgovec pomaha z lento zmagovalca in jih prepriča.

Čeprav Škode Fabia pri nas k sreči ne vidim na cesti, ker toliko slepih oseb pa spet ne kupuje vozil.

In potem bi bili avti leta samo BMW, AUdi. Mokre sanje glasujočih. Ne se hecat. 99,9% folka nima pojma o tehniki.

Mene recimo čudi, kako to, da ni bil Clio IV avto leta.

Naredijo vizualno všečen avto, ki je preskok napram prejšnjim, prodaja se kot tople žemljice.

A zmaga ti neki ****** golf, ki je že leta in leta "isti".

Pa lani al kdaj, ko je prišel cen Cactus, bi bilo povsem normalno da zmaga.

BMW in Audiji delajo tudi nonstop "iste" avte.

Saj ni važna tehnika, ampak neka celota, kaj se pojavi na trgu.

Sicer bi lahko vsako leta od nastanka naprej bila Tesla avto leta...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Da Tesla ni zmagal? ker mislim, da električni nimajo kaj iskati tam
smile-1.gif
se je že kdo spomnil tega "pravila"

Saj lahko pojasni, imajo neka čudna merila, koliko jih morajo narediti in prodati etc...

Podobno kot javni razpisi
smile-1.gif


Avtomoto novinarji ne bi smeli glasovati ali pa bi bil njihov prispevek bistveno manjši.

Samo spominjajte se Katarine Kresal, ko je haralo, malo je manjkalo pa bi bila tudi ona avto leta...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Dokler bodo avtomobilski novinarji hodili na izlete, pardon fancy predstavitve avtomobilov, kjer jih pedenajo spredaj in zadaj, ni pričakovati kaj drugega. Minut(k)a to lepo pokaže v vsem sijaju.
Izlete, ja. Bi bilo lepo, če bi bilo res tako. V 2 dneh si na lokaciji ponavadi manj kot 24 ur ... Vkjulčno s spanjem, tiskovko, vožnjo z avtom in pisnjem tekstov. Ciril spi še en tri ure manj od ostalih, da minutjo sestavi. Jaz ga občudujem, ampak ne bi mogel, že tako pridem totalno zbit nazaj. Ful turizem, res.
Mednarodne prezentacije pa avtomobilsit delajo zato, ker je to najceneje. Če bi hoteli imeti v istem času same lokalne, bi rabili 10x več avtov, transport naokoli, you name it. Mednarodne so poceni: hoteli so napol zastonj, letalske karte niso drage ...

Tekst vam pripravi PR sluzba uvoznika. Slike? Nekateri so tako leni, da niti fotk me neredijo, ampak objavijo tovarniske.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Zakaj bi nekdo povedal, ce je npr lepo podmazan?

Verjetno nemogoče dokazat.

In kdo je tožil? 2. uvrščeni?

Ne, zgodba je bila med zunanjimi, ki so javno trdili,d a je stvar "naštimana", in izborom. Pa je teorija zarote padla na sodišču.
Glej, pol Slovenije vsako leto znova javno trdi, da je vse podkupljeno ... in kaj se zgodi? Gre za partnerstvo trgovcev in medijev, dokler se oni med sabo ne spričkajo bo vsako leto isto ...

Pol Slovenije? Par posameznikov. Pa še ti, če bi bilo treba (kot se je že zgodilo) ne bi mogli utemeljit svojih trditev.

Mediji in uvozniki so se pri Slovenskem avtu leta močno skregali in šli vsak na svoj breg pred 2 letoma. Zakaj? Ker so (nekateri) uvozniki hoteli (posredno, preko sprememb pravil ipd) vlivati na izbor.

Jaz sem pa mislil, da so se skregali zato, ker so avtorji izbora zeleli prevec denarja od zmagovalca.... Damm, sem se smotil. Je pa zanimivo, kako se imate mediji, ki ste v ziriji radi med seboj. Vcasih se niste imeli, ker niste bili vsi v ziriji. Sicer pa tole vse slupaj izgoeda tako, kot da so novinarji bogovi, ki nam Slovencem povedo, kateri avto je najboljsi.

Lep poklic drugace. Brezplacen avto in gorivo. Nimas nobeh stroskov.
 

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
itak je vse skup ena skuhana in podkupljena farsa, kako bi drugače lahko sploh kdaj zmagal reno?