Simobil Internet Unlimited gre na LIMITED

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
kaj se ponavljam.....
a simobil se pa ne, ko najprej ponuja nekaj kar pol kensla v padotkovnih podatkih že drugič.......

še enkrat če ne razumeš, simobil je zavestno ponudil unlimited, zaradi privabljanja in farbanja folka, sedaj je to skenslal in v štartu so vedeli da se bo uporabljal P2P....

in to ni mehka različica to je nateg...

kr se pa tiče baznih postaj, pa je tko... nočjo plačat in to je to......... oni bi radi vse na pol zastonj, čudno pa je, da mobitelu pa je uspelo.... ne vem kako...

aja mobitel je plačal simpl razlaga, ki je ti očitno ne razumeš...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Pa kaj je res tako težko razumeti, da je izvirni greh nalepka "unlimited" in ne p2p. Simobil bi moral že v začetku ponuditi omejen paket, ampak so zavoljo večjega privabljanja uporabnikov raje pogledali (nalašč verjetno) v drugo stran.

Naj sedaj oni nosijo posledice in ne uporabniki. Nekdo je pač vzel Unlimited brez drobnega tiska za p2p. Čisto logično se mi zdi, da se sedaj počuti nategnjenega.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
točno tako....

kr se tiče kaj ni namenjen in kaj je, je nepomembno.... userjem so vzeli tisto, kar so jim obljubili........ in zato nočejo nosit nobene odgovornosti....

to je približno tako, kot bi kiji k ma 7 letno garancijo dali na 3 izgovor pa bi bil, da bomo sploh sposobni kvalitetno zagotavljat dele...

točno tako je pri Simobilu in tega ti lažnivci nočjo priznat...
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Cawo pravi:

In še enkrat, nimaš omejene količine, temveč hitrost, po preseženi količini. Verjemi, da bi se to dalo narediti tudi na grši način, brez vednosti javnosti, pa so se vseeno odločili za (zame) fair way.

Če je zo fair way sem jaz potem nafta
evil.gif

Fer bi bilo da za nove naročnike naredijo tisti limit. Stare pa do konca vezave pustijo tako kot je.
Po podpisu nove pogodbe oz podaljšanju le te bi se pač pogoji spremenili.
To da ti zmanjšajo hitrost je le pesek v oči in prodajanje megle.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
s! zna zelo elegantno privabiti nove userje, jih prepričati da se zavežejo za 24m in jih potem še na lepši in elegantnejši način zajebe do nafte....
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Pa sej fora je ravno v tem!
UNLIMITED sej nikjer ni pisalo da lahko porabi uporabnik 1GB 20GB al pa 30GB.
Stvar posameznika je pač koliko je dosegal. Nekateri so celo stacionarno internet odjavili ker jim je to zadostovalo.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Da!
Znana praksa pri Simobilu.
Verjetno ni operaterja ki bi toliko spreminjal pakete v tako relativno kratkem času.
Samo lahko še čakamo kdaj bo skenslal tistih 1000 minut.

Kaj naj rečem Simobil je prvak v nategovanju folka.
Vse zna lepo zapakirati polepšati in potem na suho nateguje folk.
Resnično upam, da mu bo APEK stopil na prste.
Če ne od drugih je dobil vsaj moj mail
cool-1.gif
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.067
136
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik reality pravi:
to se pravi vam je 1 procent dela probleme..

by the way imel sem simobil, pa me je trikrat fuknlo od šentvida do kranja po avtocesti...

Ne vem kako se meni to nikoli ne zgodi, ko se peljem na tej relaciji
smile-1.gif
Lahko je tudi problem v aparatu, antenci...
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.067
136
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Čeprav bodo omejitve bi lahko simobil vseeno v VEČJIH mestnih jedrih povečali gostoto UMTS baznih postaj... Uporabnikov je enostavno že preveč...

Malo bi se moralo spet v omrežje vlagat, sploh tam kjer OSNOVNA pokritost šepa...

Kakor vem se v omrežje stalno vlaga. Ni pa vse tako enostavno kot se sliši.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik reality pravi:
to se pravi vam je 1 procent dela probleme..

by the way imel sem simobil, pa me je trikrat fuknlo od šentvida do kranja po avtocesti...

Reality, pa si imel telefon prilagojen za uporabo v Si.mobilovem omrežju? V tem primeru ne bi smelo biti težav s telefonom...
wink-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tisti, ki ne mara konkurence, bo nasel se tako majhno napakico in jo napihnil, da bo izgledalo, da je napaka res velika... in da se sploh ne da telefonirati...

Jaz se dnevno vozim na relaciji Medvode, Kranj, Ljubljana... in uporabljam Si.mobil kot primarno omrezje... pa ne obcutim takih napak, kot jih nekateri opisujejo... Res da se vcasih zgodi, da signal izgine... vendar se to zgodi tudi z drugimi operaterji... Omrezje ni nikjer 100% pokrito... in na izgubo signala lahko vpliva tudi precej vec dejacnikov, kot samo moc signala na posamezni lokaciji... Veliko je tudi odvisno od samega mobilnika... od vremena, od gostote uproabnikov na doloceni lokaciji,... Imajo pa nasi operaterji veliko boljso pokritost lastnega ozemlja, kot pa recimo v Nemciji... pa je konfiguracija terena veliko bolj zapletena kot recimo v severni Nemciji, kjer je sama ravnina
smile-1.gif
...
 

communismfan

Pripravnik
1. okt 2008
54
0
6
kje pa piše da moram jaz kot uporabnik biti tako razgledan, kot da je samoumevno da se spoznam koliko pomeni en megabajt ali gigabajt, recimo ravno zato sem vzel unlimited ker se recimo ne spoznam na količine prenešenih podatkov in imam vso pravico "dol vlečt" do onemoglosti ker mi to nihče ni prepovedal ali me opozoril da naj ne vlačim preveč filmov dol, ker bo potem trpelo omrežje in da to ni fer do drugih uporabnikov in da to terja tujina. Za vse to me boli k.. ker jaz se ne spoznam na to, jaz sem recimo mislil da en film pomeni samo 1mb, pa tudi ni pomembno saj so mi ja dali UNLIMITED. In sedaj naenkrat oni meni ubogegmu 70 letniku grozijo z nekim odklopom in mi postavljajo neke ultimate, čeprav nisem naredil nič takega kar ne bi bilo dovoljeno v pogodbi. In še enkrat mene kot nevednega nerazgledanega butastega uporabnika niti najmanj ne zanima obremenjenost omrežja, solidarnost do drugih uporabnikov, primerljive cene v tujini in podobne neumnosti - s tem se naj ukvarja simobil in samo on je kriv, če ne zna ponudit ustreznih paketov z ustreznimi cenami, nikakor pa ne uporabnik ki samo vzame tisto kar mu ponujajo
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
418
17
18
Citat:
Uporabnik communismfan pravi:
kje pa piše da moram jaz kot uporabnik biti tako razgledan, kot da je samoumevno da se spoznam koliko pomeni en megabajt ali gigabajt, recimo ravno zato sem vzel unlimited ker se recimo ne spoznam na količine prenešenih podatkov in imam vso pravico "dol vlečt" do onemoglosti ker mi to nihče ni prepovedal ali me opozoril da naj ne vlačim preveč filmov dol, ker bo potem trpelo omrežje in da to ni fer do drugih uporabnikov in da to terja tujina. Za vse to me boli k.. ker jaz se ne spoznam na to, jaz sem recimo mislil da en film pomeni samo 1mb, pa tudi ni pomembno saj so mi ja dali UNLIMITED. In sedaj naenkrat oni meni ubogegmu 70 letniku grozijo z nekim odklopom in mi postavljajo neke ultimate, čeprav nisem naredil nič takega kar ne bi bilo dovoljeno v pogodbi. In še enkrat mene kot nevednega nerazgledanega butastega uporabnika niti najmanj ne zanima obremenjenost omrežja, solidarnost do drugih uporabnikov, primerljive cene v tujini in podobne neumnosti - s tem se naj ukvarja simobil in samo on je kriv, če ne zna ponudit ustreznih paketov z ustreznimi cenami, nikakor pa ne uporabnik ki samo vzame tisto kar mu ponujajo

Podpis pod to !
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Dvomim, da bo Apek naredu kaj, streznejo pa se lahko naročniki.... upam, da jih čim več prebira tale forum....

Dejansko ko sklenejo naročnino in se vežejo, se morjo zavedat, da jim bodo spreminjali pogoje, ker dve leti vezave ni malo in te pr kazni dobr ubrišejo, brez milosti...

še večji nateg se mi zdi ta, ko za zvestobo ponujajo recimo 50 eurov, če predčasno skenslaš na dve leti jim morš plačat neke stroške plus to subvencijo z davkom...

torej te naslednji dan pride kazen 50 + 20procentov + se mi zdi 12 €stroškov.

Ta operater je zelo zelo umazan in predkan, tko da je u bistvu katera koli alternativa boljša...., se pa vidi, da krivde in odgovornosti pod nobenim pogojem nočjo nosit...
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
ti nestrokovnjak,... še vedno boš imel ulimited vendar ne boš mogel prenesti 100GB podatkov, ...
b
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:

un⋅lim⋅it⋅ed

–adjective
1. not limited; unrestricted; unconfined: unlimited trade.
2. boundless; infinite; vast: the unlimited skies.
3. without any qualification or exception; unconditional.

Katera od teh razlag besede "unlimited" po tvoje najbolje razloži omejitev 20GB? Infinite? Boundless?
evil.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
še vedno boš imel un limit ed prenos,... kolikor boš uspel zvleči dol toliko boš pač izvlekel,...torej še vedno bo UNLIMITED,...
hitrost pa bo odvisna od količine prenosa,... kaj tukaj ni jasno?,.. še vedno boš UNLIMITED 365/24/7 lahko visel na računalniku,...
b
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
še vedno boš imel un limit ed prenos,... kolikor boš uspel zvleči dol toliko boš pač izvlekel,...torej še vedno bo UNLIMITED,...
hitrost pa bo odvisna od količine prenosa,... kaj tukaj ni jasno?,.. še vedno boš UNLIMITED 365/24/7 lahko visel na računalniku,...
b

Ampak kot sem razumel iz tistega, kar je ze nekdo prej napisal, naj bi te v takem primeru enkrat opozorili... in ce v enem mesecu ne zmanjsas porabe, te bodo izkljucili
smile-1.gif
...

Sicer kot sem ze napisal, je meni popolnoma vseeno... sem se samo vkljucil v debato
smile-1.gif
...