Samsung TV 37D6000 in višje

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik Plazmatron pravi:
Usb key mora biti format FAT32 in ne NTFS.
ne-ne-1.gif

Ni res. Samsung podpira FAT32 in NTFS. Prevejeno.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.687
758
113
Vsem vnaprej hvala za pomoč, sem res prvič na Samsungih !

torej model je : Samsung UE55D6770 WSXZG menda nemški model, kupljem v Media marktu.

USB ključ sicer par let star vendar ultra hitra varianta je formata FAT velikost 2 GB sem ga že preformatiral na FAT32 , poročam, ko bom testiral.

FW sem potegnil ravno za ta TV iz DE strani in iz A strani, sta pa oba do bita enaka in delal sem po gornjih video navodilih, se pravi imam mapco T-GASDEUC na ključu in naprej noter v njej so faili. FW je novejši od onega iz TV, saj je datuma 6.9.2011, TV pa le rabi kak mesec do končne stranke.

glede predvajanja, sem pri predvajanju HD filmov seveda našel na daljincu tipko tools samo se tega, kar opisuješ Maky ne da tipka za naprej na hitro je kar siva ne v barvah za izbor ! Jasno, spodaj na daljincu so še tiste tipke, kot pri starih videorekorderjih z puščicami, ko pritisnem na tipko za hitro predvajanje mi napiše nekaj v stilu ta funkcija ni podprta .........

Kaka ideja , res pa da sem to probaval samo na HD 1080p filmih, morda bi pri kaki manj zahtevni obdelavi delalo, bom še probal, ker oče živi sedaj precej stran od mene no 1 x na teden ga le obiščem. Zanimivo pa mi tudi je, da sem snel tesni posnetek za 3D 1080p z neta in ga predvaja ene 3 - 4 sekunde nato napiše da ne more predvajati in skoči na naslednji clip, ali je morda procesor v TV ju preveč podhranjen za tako zahtevno obdelavo, ker 3D 720p pa nisem probal. Kaki filmi 3D pa naj bi tu delali, ker na pašnikih so side by side ali samo 3d ????

Malo za smeh pa povem, da je oče tako navdušen, da ne moreš verjeti, sam sem probal funkcijo ko TV spremeni 2D v 3D in sem gledal z očali ( brez baterij v njih) in mi je bila slika PODN. No oče je to naumil, ko sem bil včeraj pri njemu pravi, da se fantastično vidi globina slike, potem pa jaz slučajno nekaj gledam po škatli od očal in ven pade baterija in sem šele potem ugotovil, da rabijo napajanje, oče, ki pa že tako slabo vidi je bil pa povsem navdušen...., me je kar malo strah ratalo, da bo očala namesto sončnih uporabljal ... malo heca, če pa kdo lahko pomaga na gornje odstavke, mu bom pa vnaprej hvaležen.
 
Nazadnje urejeno:

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
hmmm jaz uporabljam testne FHD 3D filme, ki so po velikosti tam cca 17GB... predvajanje brez zatikanja in brez težav, prav tako je možno hitro iskanje naprej in nazaj, tudi po času. Kakšno končnico datoteke imaš?

delajo SBS 3D brez težav, imaš pa tudi aplikacijo explore 3D, kjer je trenutno cca. 30 3D dokumentarcev. Deluje reko interneta.

v sredo oz. četrtek bom probal posneti predvajanje 3D FHD posnetka (.mkv) in predvajanje naprej in iskanje po času... tako da na .mkv datotekah to 100% deluje.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
C = model 2010
D = model 2011
Verjetno je D boljši oz. ima več funkcij.
Zakaj pri bogi rabiš 3D na 37"? Če imaš plac kupi vsaj 40 ( 42 )"!
 

Punisher7543

Pripravnik
21. sep 2011
125
0
16
Aha se pravi da boljše da gledam D model. Bi vzel več kot 37 palcev, ampak je razdalja kjer bi imel televizijo 2-3m. Lahko kdo pošlje link od avstrijske strani v celovcu (Electronics for you) ker jo jaz na internetu ne najdem. Bi se dalo it osebno v to trgovino in kupiti tv ali moraš naročiti prek pošte ?
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Citat:
Uporabnik Punisher7543 pravi:
Aha se pravi da boljše da gledam D model. Bi vzel več kot 37 palcev, ampak je razdalja kjer bi imel televizijo 2-3m. Lahko kdo pošlje link od avstrijske strani v celovcu (Electronics for you) ker jo jaz na internetu ne najdem. Bi se dalo it osebno v to trgovino in kupiti tv ali moraš naročiti prek pošte ?

idejalna razdalja gledanja je cca. diagonala televizije * 2.5.
V tvojem primeru :
42coll ( 106cm ) * 2,5 = 2.6 metra. Tako da ti bo žal če boš kupil manj!
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Mene pa zanima, kako bi lahko po svoje razvrstil kabelske digitalne kanale ( conax modul)?
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
na d serijah s smart hubom: smart hub --> kanal-->tipka tools-->uredi št. kanala. Kanali se med seboj obrnejo, se ne izpodrivajo. Zato je najbolje začeti s št. 1...
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
D serije in višje je naslov teme: UE40D6530WSXXH
Sicer sem pa programe z izvozom na USB in urejanjem na računalniku (http://samschanneledit.sourceforge.net/) že razvrstil po svoje in odstranil nepotrebne in kodirane...
 
Nazadnje urejeno:

Punisher7543

Pripravnik
21. sep 2011
125
0
16
Mogoče kdo pozna kakšno dobro trgovino z televizijami v avstriji oz. bolj natačno v Celovcu, ker me vse bolj mika da bi se odpeljal tja in jo kupil. Za model se še nekako nisem čisto odločil, sem si pa določil mejo do nekje 800 evrov kar je res zgornja meja. Za to pa pričakujem tam 37-40 palcev, vsaj 200Hz, pa da bi mela vgrajen Wlan bi blo priporočljivo. 3D me ne zanima in ne mislim gledati 3d filmov. Se pravi na zgornje zahteve pridejo samsugove tv od D6000 dalje če sem prav razumel v poštev ?
 

Punisher7543

Pripravnik
21. sep 2011
125
0
16
electronics4u sm pogledu in so cene še dražje kot v makspro ali pa media market. Ta Hifi Majdič pa zgleda zanimiv. Edino na njihovi spletni strani ni nobenega katalago katere televizije imajo. Drugače pa vseeno hvala
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.687
758
113
To je isto sranje samo različno pakovanje, pa Majdič sploh ni ugoden... mi je pa smešno, ker 22 let nazaj, sem jaz njega lovil po njegovi trgovini in žical za skonto, sedaj pa on mene lovi in ponuja sconte
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Pozdravljeni
V prihodnjih dneh imam namen nabavit Samsungov TV. Nagibam se k modelu D6770, predvsem ker je cenejsi kot D6530. Pa me zanima kaj mi na tem modelu (D6770) ne bo delalo, glede na to da je za nemski trg, kar bo na D6530 delalo? Ali je bolje vzeti D6530?

LP