Samsung TV 37D6000 in višje

mr53k

Zelenc'
5. sep 2011
14
0
1
Še eno vprašanje imam za vas znalce Samsungov.
Od katerga modela naprej je možno upravljat TV z Samsung android telefonom? Nekje sem prebral da vsi tisti ki imajo Allshare ponujajo tudi to. To pomeni da si naložiš iz marketa na telefon aplikacijo in to je to? Pa še tole. A Smart HUB spada pod SMART TV. A je to samo ena aplikacija na tvju, ki omogoča dostop do drugih aplikacij?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
Meni deluje na C650 (torej lanski model), ti pa verjetno tak v podrobnostih aplikacije piše, katere modele podpirajo.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.687
758
113
Pa sem še sam se povezal z Samsungi, čeprav sem ljubitelj Sonyev... ja vem, kaj boste rekli... vse mi je jasno .....

No torej OČE je rabil novi TV in Sony 55 col smo po pravi ceni čakali že 3 tedne, jasno po ultra ceni bi bil takoj in na koncu se je oče le odločil, da vzamemo Samsunga tudi vem, da so napr3ednejši od Sonyev in ostalo samo, kaj rabi to moj 78 letni OČE ........

Torej kupil sem mu tole za 1620 eur: http://www.mediamarket.si/ads/tv_sprejemniki/samsung_ue55d6770_3d_led_tv_id_1387.html

Sedaj pa mu moram zmontirati pa pred programiranjem nadgraditi FW. Pri Sonyih sem navajen je lepo razloženo, tu pa z uradne nemške strani lahko potegneš FW od 6.9.2011 navodil pa ZERO - žalost Samy da je tako, ko kliknem na EXE FW mi razpakira v podmape ..... še zmeram pa ne vem kaj TV hoče načelno za nadgradnjo, kar exe fail, verjetno vsaj razpakiran v podmapah ali celo samo iz podmap faili na usb ključu, navodil jasno ni niti besede kaj kako ............ ????????????? Lahko kdo svetuje ?? In pa Slo jezik, upam, da ne zgine ???

Glede na to, da sem tehno fan in menjam TV na 2 leti, morda če me prepriča TA, še sam vzamem kaj od 37 col top od Samya, kar imajo, mora pa biti širina do 90 cm, kateri model bi to bil???
 
Nazadnje urejeno:

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
poveži se v internet in pojdi na meni podpora - nadgradnja - nadgradnja preko spleta.

za navodila stisni gumb emaunal na daljincu...

v širino 90cm pa pri samsungu dobiš že 40 col, so pa to modeli od d6530 dalje... širina 40 col je iz glave ravno okoli 90 cm, d7000 in d8000 sta še ožja...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.687
758
113
Na navodilih v TV ju nič ne povedo, nimam možnosti preko spleta, tam ni spleta, bi šlo samo z USB ključem ???

Sem probal z več načini pa vsakič napiše, da ni zahtevanih datotek ?????
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.687
758
113
Predator, najlepša hvala, to sem rabil, ker nisem vedel, kaj rabim sem na isti ključ dal oni prvi fail, drugi pravilni fail in še dodatno sem razpakiral direktno na ključ v upanju, da bo TV že našel, kar rabi očitno ga je pa to motilo saj je napisal, da ni tam nobenega FW. Bom še enkrat probal, ko grem k očetu, sedaj, ko vem kateri fail je pravi.

Žal lahko rečem, da ima katastrofalna navodila Samsung na www. straneh, ne vredno takega proizvajalca, da ne omenjam, da srbske in hrvaške www. strani so, Slovenci smo pa en drek in naših strani oziroma strani v Slovenščini ni, pa ne da ne bi znali angleško....butasto je tudi, da elektronska slovenska navodila so na TV ju, žal so pa očitno pri Samsungu preveč butasti, da bi uspeli slovenska navodila, ki jih imajo v obliki pdf. datoteke ponuditi tudi na spletu.

Pa se sam imam za zelo naprednega uporabnika pa se mi na nadgradnji FW že zaplete zaradi poraznega suporta ....žalost od Samsunga !!!

Sony ima za primerjavo nadgradnjo FW tako razloženo, da bi ena mamca ki zna elektronsko pošto brati in vsaj malo zna uporabljati računalnik z lahkoto z pomočjo navodil step by step nadgradila FW na svojem Sonyu, Samsung pa očitno misli, da vsi razumejo njihovo logiko že po Defaultu !!! Upam, da njihovo osebje bere forume in se bodo poboljšali !!!
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
hja nisi gledal na pravih straneh...
na www.samsung.si ti lepo piše:

Podpora - Prenos slovenskih navodil

Slovenska navodila za naše produkte se nahajajo na avstrijski spletni strani za tehnično podporo. V iskalnik desno zgoraj vnesite oznako modela (npr. I9000) in med zadetki izberite povezavo na stran z navodili (User manual). Med ponujenimi možnostmi izberite slovenska navodila.

slovenija spada pod samsung austria tako da so vsa navodila tam. tako da očitno pri samsungu le niso tako butasti, da nebi dali slovenskih navodil v .pdf na splet, le uporabnik mora gledati na pravem mestu!
konkretno za tvoj model: http://www.samsung.com/at/cons...amp;tab=support

in še kratka obrazložitev: model 55d6770 je v osnovi mišljen samo za nemški trg tako da tudi navodil točno za to velikost ni bilo v slovenščini. so pa za manjše velikosti, kot tudi na linku zgoraj...

slovenska www stran je v razvoju ker se želi določene zadeve na novo narediti. ampak to ne gre čez noč!

mi je pa žalostno, da napredni uporabniki tako površno berejo...
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.977
769
113
Jaz sem bil skoraj 100% prepričan v nakup plasme, a sem se danes po ogledu Panasonic plasme p42g30e in Samsung 40D6510 na istem mestu že skoraj da 100% premislil.
smile-1.gif

Razlike v sami kvaliteti slike so res majhne. Je pa velika razlika v dizajnu. V prid Samsunga.

Me pa vseeno nekaj še zanima. Sedaj sem v dilemi, če se splača dati nekaj več denarja za model 40D7000 ali bi ostal na modelu 40D6530.

Sedaj po tem pregledu
1281972-ss-2011-08-16100.png

Ima serija 7000 od 6530 več 3D očala, 800Hz (to je tko bolj marketinška zadeva), tanjša je in pa ima Micro Dimming. Je to vredno tistih 300€ več? Predvsem me za kvaliteto slike zanima MD, če je vreden dodatnega denarja?
 

kryzb

Zelenc'
17. sep 2011
1
0
1
Pozdravljeni!

Sam tudi razmišljam o nakupu samsung TV-ja. Zato sem prebral veliko forumov in reviewov o različnih modelih. Najprej prilagam matrico modelov leta 2011 v malo bolj razširjeni varianti, kot je bila že tu predstavljena. (upam, da bo komu pomagala pri izbiri)


Zanimam se predvsem za modele velikosti 40 inch:
D6530, D6510 (razlika med njima je le oblika in stojalo) - D6500 ima tudi EISA Award za EU best buy TV
D6730, D6770 (razlika med njima menda le v odtenku barve)

Na Avforums sem prebral izkušnje uporabnikov samsungovih LCD-jev.

Opazil sem, da jih ima še kar velika večina težave s "screen bledding" in "clouding" zaslonov. Odvisno na kaki TV naletiš.
Zanima me, če je možna reklamacija v primeru izrazitega pojavljanja teh efektov in kake izkušnje imate vi s tem na teh modelih.

Drug problem se pojavi pri gledanju športnih programov v HD. Recimo pri tenisu ali nogometu, se pojavi pri hitrejšem gibanju žoge, sled za njo. Kar zna biti (in prosim brez komentarjev v smislu, kje zaboga lahko pri nas bom sploh lahko spremljal športne HD programe).

Pa še mogoče en link za gamerje, kateri bodo na svojem novem TV-ju igrali igre:
latency
Model D6530 ima na game mode 30ms laga. Kar je za igranje nekaterih igre preveč.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
En nasvet za vse lastnike Samsungov - izklopite vse "bonbončke" ( mehčanje robov, film efekte, noise reduktorje, .... ).
Pol pa glejte to sliko dve uri - rezultati so neprecenljivi.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.385
1.383
113
Da si sposodim malo temo. Imam novega Samsunga UE40D6000 in mi "hudič" pravi, da WIFI dela samo z original Samsung adapterjem, ki stane 63 EUR in več. Pri bratovem kako leto starem Samsungu wifi dela z vsakim wifi adapterjem
frown-1.gif

Se da to njihovo finto kako zaobiti ali ne?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.687
758
113
No nadaljevanje Samsung tegob z očetovim TV jem, sem bil danes pri njem, sem imel 2 usb ključka, enega v nulo pripravljenega samo z nadgradnjo FW, točno po navodilih in z novejšo verzijo in ko vtaknem v TV on te faile vidi, prikaže faile , upgrade ne zalaufa sam, ko pa ga vodim, naj nadgradi, pa napiše, da ni filov za nadgradnjo na ključku, čeprav, mi faile pokaže, kot slike ????

Druga stvar, ki me je zelo zmotila na drugi ključ USB sem dal nekaj 1080p failov MKV datotek, vse lepo in prav predvaja, samo ne moraš npr. prestavit klipa na hitro predvajanje 2 x 5 x in nikakor prestaviti chapter ali kakor koli naprej, skratka npr. pogledaš nek film na ta način na 75 % dobiš obiske ugasneš, obiski gredo in lahko gledaš film samo od začetka, sem se precej mučil, pa ni možnosti samo play .... žalost ali pa je spet kaka Samy finta ???
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Mimogrede: piše se file oziroma po "domače" fajl
fail pomeni nekaj čisto drugega.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
pa si prepričan, da imaš prav fw?
poglej točno oznako tvojega modela (zadaj na TV sprejemniku na nalepki ti piše) in jo napiši tu.

glede predvajanja: vse se da tako da zopet je dobro včasih prebrati navodila.
tipka ff sproži hitro predvajanje, več pritiskov=večja hitrost, s tipko tools pa se ti povečajo možnosti. ena od teh (iz glave 5 in 6 možnost) je iskanje po poglavjih in iskanje po času...