Samsung TV 37D6000 in višje

Teslo

Zelenc'
31. jan 2008
12
0
1
Po nekajdnevni uporabi UE40D7000LSXXH sem nad izdelkom še vedno fasciniran. Trenutno edina težava na katero sem naletel je, da mi TV nikakor ne prepozna mojega 3TB MyBooka Essential. Konkretno gre za model WDBACW0030HBK. Disk imam razdeljen na dve NTFS particiji velikosti 1,5 TB. Z manjšimi (nekoliko starejšimi) MyBook-i TV s prepoznavo nima težav. Tako mi je npr. takoj prepoznal WD MyBook 1TB (razdeljn na dve 0,5 TB particiji, od tega ena FAT32 druga NTFS -> TV prikaže obe), prav tako sem za snemalni HD takoj usposobil 320 GB WD... Ali ima TV kakšne omejitve glede velikosti HD-jev?

Trenutni firmware na TV je verzije 1009, samodejno mi ne zazna novega, čeprav sem na http://www.samsungworld.nl/nl/download/product/UE40D7000LSXXN/firmwares našel firmware 1014.8 . Sedaj pa nisem prepričan, ali lahko ta firmware uporabim na moji TV? Morda bi z nadgradnjo dobil tudi support za 3TB disk?...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kake particije so?
MS-DOS stil ali GPT?

GPT 99,9% ni podprt na televiziji..

MS-DOS (MBR) pa je dosegel svoje zmogljivosti pri 2 TB. (na silo gre še nekako do 4GB, ampak to so že finte).
 

Teslo

Zelenc'
31. jan 2008
12
0
1
Hvala za nasvete. Da, na 3TB disku sem imel dve GPT particiji. Sedaj ju bom zbrisal in formiral MBR particije... Sporočim rezultat.

Maky, kako pa je z nadgradnjo firmwera?
 

xoby

Zelenc'
2. sep 2011
1
0
1
Tudi mene zanima glede nadgradnje firmware.
Imam UE46D6530wsxxh. Na TVju piše, da je nameščena verzija 001011. Posodobitev preko interneta pravi, da ni novih posodobitev. Na avstrijski strani pa sem našel firmware T-GASDEUC_1012.2. Je 'varno' namestiti novo verzijo preko USBja?
 

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Kaj pa je novega v tej verziji? Meni se je že parkrat izkazalo, da vse kar je novo, ni nujno da je bolje.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.371
246
63
No jaz imam ue46d6530. TV je OK. Jezi me le to, da ne morem uporabljati dvd menijev za dvd-je, ki jih imam na domačem nas-u. Drugače pa sem zelo zadovoljen. Je kakšna rešitev za uporabo dvd menijev?
 

Teslo

Zelenc'
31. jan 2008
12
0
1
Citat:
Uporabnik Teslo pravi:
Hvala za nasvete. Da, na 3TB disku sem imel dve GPT particiji. Sedaj ju bom zbrisal in formiral MBR particije... Sporočim rezultat.

Formatiral sem disk, naredil dve manjši (0,5 TB) MBR particiji, kljub vsemu pa mi TV še vedno ne prepozna diska. Poskusil sem tudi z eno samo MBR particijo, vendar brez uspeha. Nad tem diskom sem sedaj glede povezave s TV obupal, tako da sem ga formatiral nazaj v GPT (da izkoristim vseh 3TB)....
 

mr53k

Zelenc'
5. sep 2011
14
0
1
Živjo.
Prebiram tale forum in sem malo zbegan glede interneta in Smart TV.
Torej če prav razumem, se polni internet s Flashem uporablja od serije 6000 naprej. Od serije 6530 in dalje imajo vgrajen polni internetni brskalnik (a je to firefox, chrome ali nekaj od Samsunga). Polni internet in brskalnik.-kako pa potem po 6000 iščeš po netu?
Ampak povsod pa berem da ima SMART TV že vgrajen web browser. Torej je to od serije 5500 naprej po razpredelnici by Maky.
???
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Ok, bom poenostavil; brskalnik in podpora za Javo in Flash Sasmung označuje, kot "search all" funkcijo.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
@mr53k: polni internetni brskalnik (samsungove izdelave) je od serije 6530 (se pravi vse strani, tudi alter.si). nižje serije imajo prednastavljene aplikacije, ki lahko odsurfajo na določene strani, npr facebook, twitter, bbc,cnn,... le te tečejo ali na flashu ali pa na javi.

s televizorji pod serijo d6000 torej ne moreš odsurfati na alter.si.

@simon_Vi: nop, search all funkcija je nekaj drugega. je iskalnik nekega iskalnega niza (npr. "how i met your mother" ) po več parametrih, konkretno poišče po epg, allshare, facebook, google, usb viru. (pri višjih serijah tudi po brskalniku).
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
100 EUR vec pri slabem jurju je dobrih 10% vec.Signal je 50 Hz interlaced, torej 25 celih slik. Vse, kar oglasujejo naprej od tega, je matematika. Ja, stevilka zares ni v MHz, temvec zgolj v Hz. ker je ze interpolacija med parimi slikami dovolj zahteva stvar, kaj sele interpolacija stotin milijonov slik med dvema zaresnima slikama (= neizvedljivo).

Namesto da izbiras po papirnatih spcifikacijah, pojdi raje v trgovino in primerjaj izbrane produkte. Ceno, ki je zate maksimum, imas postavljeno, preko tega ne bos sel, ostalo te pa ne zanima, ce TV izpolnjuje vse tvoje zateve in ima hkrati se najboljso sliko.Izberes pac tistega z najbopkjso sliko zate. In ja, izogibaj se HD predstavitvam, ki izgledajo precej boljse kot bo potem SD signal.
 

mr53k

Zelenc'
5. sep 2011
14
0
1
Maky hvala za odgovor, vidim da obvladaš zadeve.
Torej s vključno serijo d6000 ne moreš surfat. Samo od 6500 naprej. A pa kje piše do kakšnih spletnih vsebin sploh lahko dostopaš pri teh serijah

Pa še eno off topic vprašanje.? A se da kupit Samsungov dongle pri serijah 5500 in 5000 da se povežeš preko Wi-fi.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik mr53k pravi:
Maky hvala za odgovor, vidim da obvladaš zadeve.
Torej s vključno serijo d6000 ne moreš surfat. Samo od 6500 naprej. A pa kje piše do kakšnih spletnih vsebin sploh lahko dostopaš pri teh serijah se dopolnjujejo. vsaka vsebina ima potem svojo aplikacijo, aplikacij za internetne storitve je trenutno cca 30. od 6500 dalje pa praktično na vse strani...

Pa še eno off topic vprašanje.? A se da kupit Samsungov dongle pri serijah 5500 in 5000 da se povežeš preko Wi-fi.
da, oznaka WIS09 oz. točna oznaka WIS09ABGNX/XEC
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
100 EUR vec pri slabem jurju je dobrih 10% vec.Signal je 50 Hz interlaced, torej 25 celih slik. Vse, kar oglasujejo naprej od tega, je matematika. Ja, stevilka zares ni v MHz, temvec zgolj v Hz. ker je ze interpolacija med parimi slikami dovolj zahteva stvar, kaj sele interpolacija stotin milijonov slik med dvema zaresnima slikama (= neizvedljivo).
Ni 25 celih slik, ampak je 50 polslik.
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Citat:
Uporabnik Teslo pravi:
Po nekajdnevni uporabi UE40D7000LSXXH sem nad izdelkom še vedno fasciniran. Trenutno edina težava na katero sem naletel je, da mi TV nikakor ne prepozna mojega 3TB MyBooka Essential. Konkretno gre za model WDBACW0030HBK. Disk imam razdeljen na dve NTFS particiji velikosti 1,5 TB. Z manjšimi (nekoliko starejšimi) MyBook-i TV s prepoznavo nima težav. Tako mi je npr. takoj prepoznal WD MyBook 1TB (razdeljn na dve 0,5 TB particiji, od tega ena FAT32 druga NTFS -> TV prikaže obe), prav tako sem za snemalni HD takoj usposobil 320 GB WD... Ali ima TV kakšne omejitve glede velikosti HD-jev?

Trenutni firmware na TV je verzije 1009, samodejno mi ne zazna novega, čeprav sem na http://www.samsungworld.nl/nl/download/product/UE40D7000LSXXN/firmwares našel firmware 1014.8 . Sedaj pa nisem prepričan, ali lahko ta firmware uporabim na moji TV? Morda bi z nadgradnjo dobil tudi support za 3TB disk?...
Ali slike iz USB nad 5Mega predvaja tekoče?