Samsung TV 37D6000 in višje

Teslo

Zelenc'
31. jan 2008
12
0
1
Definitivno se se odločil za nakup Samsunga serije D, vendar kocka še ni padla, saj se ne morem odločiti ali naj vzamem serijo 7 ali 8. Prav tako imam iste pomisleke kot Zefran, saj so recimo modeli za nemški trg občutno cenejši od tistih, ki jih npr, ponuja BB. UE40D7080 1160 € -> UE40D7000 1450 € in UE40D8090 1320 € -> UE40D8000 1550 €. Če primerjam še cene 46" pa so razlike še večje: UE46D7090 1560 € -> UE46D7000 1800 € in UE46D8090 1640 € -> UE46D8000 1900-2200€. Če prav zastopim Makyjeve zadnje odgovore, naj bi TV za nemški trg tudi v slo normalno lovil vse programe (DVB-C Telemach) in kot kaže naj bi tudi SLO aplikacije delovale. Če vse to drži in z nakupom nemškega modela nisem ničesar prikrajšan, je izbira lažja in se bom odločil za nemški model serije 8. Kljub vsemu prosim vas, strokovnjake, da mi odgovorite še na nekaj mojih dilem:
1. Kako je z micro dimmingom v seriji 8 za EU? Menda naj bi imeli v EU modeli serije 8 enak micro dimming kot EU serija 7, medtem, ko imajo v USA microdimming + ?
2. Kako je z uveljavljanjem 2 letne garancije v SLO, če kupim nemški model (pri slo trgovcu)?
3. Največja dilema - Ker sem prostorsko omejen bom TV gledal z 2m razdalje. Ker bom večinoma gledal HD material (preko TV kanalov pa veliko športa) razmišljam celo od 46" diagonali. Zavedam se, da bi bilo gledanje SD kanalov z 2m na 46" bolj kot ne bruh, zanima pa me kako se obnesjo HD vsebine (predvsem pri daljšem gledanju TV-ja s te razdalje)? Ko se v trgovini postavim pred 46" ekran se mi z razdalje 2m zdi vse čisto OK in se mi zdi 40" premajhen, bojim pa se, da se lahko ta občutek v domačem okolju spremeni.
4. Če je odgovor na točko 3. v prid 46", kaj je bolje - vzeti 46" serije 7 ali za praktično isti znesek 40" serije 8?

Vnaprej hvala za vaše izčrpne odgovore.
 

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Jst se tudi priporočam za razrešitev tele dileme okol aplikacij, a delajo kukr tok normalno? Me ne moti, če je kakšna manj, bi me pa motilo, če bi bile vse v nemščini. Sam gledam model UE46D6200 ki je v primerjavi z UE46D6000 kakšnih 100€ ceneje v nemčiji, skupaj s poštnino.

lp
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Teslo pravi:
Definitivno se se odločil za nakup Samsunga serije D, vendar kocka še ni padla, saj se ne morem odločiti ali naj vzamem serijo 7 ali 8. Prav tako imam iste pomisleke kot Zefran, saj so recimo modeli za nemški trg občutno cenejši od tistih, ki jih npr, ponuja BB. UE40D7080 1160 € -> UE40D7000 1450 € in UE40D8090 1320 € -> UE40D8000 1550 €. Če primerjam še cene 46" pa so razlike še večje: UE46D7090 1560 € -> UE46D7000 1800 € in UE46D8090 1640 € -> UE46D8000 1900-2200€. Če prav zastopim Makyjeve zadnje odgovore, naj bi TV za nemški trg tudi v slo normalno lovil vse programe (DVB-C Telemach) in kot kaže naj bi tudi SLO aplikacije delovale. ne, slovenske aplikacije na tujih ne bodo delovale. razen če se korejeci zopet premislijo. to je žal njihova odločitev. Če vse to drži in z nakupom nemškega modela nisem ničesar prikrajšan, je izbira lažja in se bom odločil za nemški model serije 8. Kljub vsemu prosim vas, strokovnjake, da mi odgovorite še na nekaj mojih dilem:
1. Kako je z micro dimmingom v seriji 8 za EU? Menda naj bi imeli v EU modeli serije 8 enak micro dimming kot EU serija 7, medtem, ko imajo v USA microdimming + ? tudi v eu je enako. 8000 ima microdimming PRO, 7000 pa microdimming.
2. Kako je z uveljavljanjem 2 letne garancije v SLO, če kupim nemški model (pri slo trgovcu)? načeloma je problem, ker nimaš slovenskega garancijskega lista. potem je na servisu, če se odloči da bo popravljal ali ne. veliko teh "trgovcev" ima celo nek svoj servis (neuraden seveda)
3. Največja dilema - Ker sem prostorsko omejen bom TV gledal z 2m razdalje. Ker bom večinoma gledal HD material (preko TV kanalov pa veliko športa) razmišljam celo od 46" diagonali. Zavedam se, da bi bilo gledanje SD kanalov z 2m na 46" bolj kot ne bruh, zanima pa me kako se obnesjo HD vsebine (predvsem pri daljšem gledanju TV-ja s te razdalje)? Ko se v trgovini postavim pred 46" ekran se mi z razdalje 2m zdi vse čisto OK in se mi zdi 40" premajhen, bojim pa se, da se lahko ta občutek v domačem okolju spremeni.
4. Če je odgovor na točko 3. v prid 46", kaj je bolje - vzeti 46" serije 7 ali za praktično isti znesek 40" serije 8? 7000. raje večji zaslon

Vnaprej hvala za vaše izčrpne odgovore.
 

Teslo

Zelenc'
31. jan 2008
12
0
1
Maky, najprej hvala za ekspresen odziv. Žal so mi tvoji (veæinoma pričakovani) odgovori odločitev o izbiri modela le še bolj zakomplicirali, kar pa seveda ni tvoj problem
smile-1.gif
. Morebiten težava glede uveljavljanja garancije nemškega modela v SLO me spet bolj nagiba k nakupu SLO modela. Ali bodo SLO aplikacije brezplačne ali plačljive? Ali se v praksi opazi razlika med običajnim microdimingom in microdimming PRO? V trgovinah sem imel do sedaj možnost videti le serijo 6 (ta ga sploh nima) in 8. Direktne primerjave pa med 7 in 8 še nisem uspel videti. Predvidevam, da razlika verjetno je, vprašanje pa je, če upraviči razliko v ceni. Trenutno je torej moj favorit UE46D70?? ...
 

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Maky, govorimo o slovesnkih aplikacijah. Kaj pa vse ostale, youtube in podobno bi moralo delovati normalno ane? Thx
 

Klimanakup

Zelenc'
23. jun 2011
29
0
1
Poglej na electronc4you.at Jaz sem šel v celovec in sem dobil slovenski model s končno oznako xxh! Dobil občutno ceneje kot pri nas pa še blizu je in lahko koristiš za kratek izlet!
PS: dobil malo manj kot 500€ ceneje moj model, je pa res da je pri drugih modeli manjša razlika in se še vedno splača malo prečekirati.
PS2: Tudi sam sem mislil da je manj v redu, pa sem se na srečo odločil večjega vzet in še mi je žal da nisem večjega vzel, bi pa malo regal dvignil...
 
Nazadnje urejeno:

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.896
55
63
tudi v eu je enako. 8000 ima microdimming PRO, 7000 pa microdimming.
Ali je to Edge LED, ali ima osvetlutev preko celega displeja?
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Teslo pravi:
Maky, najprej hvala za ekspresen odziv. Žal so mi tvoji (veæinoma pričakovani) odgovori odločitev o izbiri modela le še bolj zakomplicirali, kar pa seveda ni tvoj problem
smile-1.gif
. Morebiten težava glede uveljavljanja garancije nemškega modela v SLO me spet bolj nagiba k nakupu SLO modela. Ali bodo SLO aplikacije brezplačne ali plačljive? za sedaj je v evropi cilj imeti kvalitetne brezplačne, ko se te uveljavijo pa ponuditi še specialne (regijske in vsebinske) plačljive. za začetek bodo slovenske brezplačne. Ali se v praksi opazi razlika med običajnim microdimingom in microdimming PRO? pri tv signalu povprečni uporabnik ne bo opazil razlike. pri temnih bluray scenah ali pa kakih igrah bo vidna razlika ampak jo bo težje videti kot če bi primerjal model z ali brez MD. V trgovinah sem imel do sedaj možnost videti le serijo 6 (ta ga sploh nima) in 8. Direktne primerjave pa med 7 in 8 še nisem uspel videti. Predvidevam, da razlika verjetno je, vprašanje pa je, če upraviči razliko v ceni. Trenutno je torej moj favorit UE46D70?? ...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.687
758
113
Dajte me malo razsvetliti, ker že moj Sony je imel nekaj na to temo pa je star 2 leti, kaj naj bi z temi aplikacijami počel ??? Je to kje razloženo tako za nas neuke ideja in kako bi to delalo v praksi in zakaj bi bila taka težava med nemškimi in slovenskimi modeli, konec koncev naložiš nov FW gor in naj bi delalo ???
 
Nazadnje urejeno:

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
drugače pa:
samsung-local-micro-dimming-600x408.jpg

microdimPlus_1.jpg


Micro Dimming Plus is a feature that is unique to the Samsung LED 8000. TVs typically treat their light source as a single light even though there may be many bulbs making up that light. While most TVs can vary the brightness, they expose the whole scene to the same light. As a result, a bright object in a dark scene (a candle in a dark room) is dimmed to make the room dark, or a dark object in a bright scene (an action hero silhouetted against an explosion) is grayer than it should be to make the scene bright. With the advent of LED TVs, this was no longer a limitation of TV. LED light sources can be placed behind the panel and used to light only a specific region. With many of these LEDs behind the panel, bright areas get the light they need and dark areas stay dark. This is a process commonly called “Local Dimming”. However, Local Dimming poses other problems: the TV must be thicker and more LEDs are needed making the set more expensive and less energy efficient. Samsung has found a way to create the contrast improvements offered by Local Dimming without sacrificing the TVs depth, design, energy efficiency or price. This innovative technology is called Micro Dimming. It uses software to analyze the picture, break it up into many squares, and adjust the panel to account for darker and brighter areas. On the LED 8000, this is taken even further with Micro Dimming Plus. In addition to the Micro Dimming software, the LED 8000’s Micro Dimming Plus features built-in hardware that allows for each of the LEDs lights to be automatically adjusted independently. If you are looking for elite picture quality in an ultra slim TV, Micro Dimming Plus in the LED 8000 ensures that the image is as close as possible to what the camera saw when the video or film was made.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
To ne pove skoraj nič (novega).
Je edge-lit ali ni?

Če je, nič ne kaže kako so dosegli local dimming.
Če ni, pa je nekdo zgoraj narobe napisal.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
edge.
je pa že bilo napisano kako to dosežejo... še enkrat:
It uses software to analyze the picture, break it up into many squares, and adjust the panel to account for darker and brighter areas . The Micro Dimming features built-in hardware allows for each of the LEDs lights to be automatically adjusted independently .
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če je edge lit, pomeni, da en LED osvetljuje celi horizontalni pas. Od levega roba ekrana do desnega.

Vprašanje pa je, kak dosežejo, da je recimo na sredini bolj temno, levo in desno pa bolj svetlo.
Če prekinejo tok svetlobe ene take LED-ke, potem to vpliva na vse piksle od te točke prekinitve dalje.

Torej?

Če pa spreminja prepustnost LCD, pa je navadna fora LCD, po katerem delujejo že od prvega modela izpred bog ve koliko let.