Restavracije/gostilne - predlogi? LJ okolica

jezek

Guru
24. jul 2008
3.253
1.370
113
Not so fast! Kratohvil ima (vsaj na rudniku) top tajsko, dober golaz in sprejemljive pice. Prajs/performans
 
  • Haha
Reactions: BuDi

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.986
401
83
Ti verjamem za Čompo. Ni mi všeč, ko ponudniki nimajo menija na spletu, pa se ne morem odločiti ali je to dober ali slab znak. Bova šla pogledat od blizu. Hvala :nazdravje:

Simon ima ponudbo v stilu restavracije ali je samo katering? Iz spleta dobivam mešane signale, klicat za hec ga pa ne grem. Če že, ga bom klical ko bomo na lovu za bbq. Verjetno ne bo laufal smokerja za dva, čeprav dobra jedca..
Simon ima pretežno kateringe. Če kak vikend nima keteringa, odpre gostilno, ki je tudi njegova pripravljalnica hrane. Takrat greš pač tja, kot v gostilno in se lahko naužiješ res odličnega bbq. Je pač treba spremljat fb, ali pa poklicati npr v petek, če ta vikend dela...
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.135
354
83
Wtf. iščeš dobro hrano. Predlagajo ti dobro hrano... potem greš pa v Kratochwilla, ki so res največje smeti daleč nakoli. Ampak res vsaka Slorest menza je boljša.

Ampak ja... po nekatetih lokalih imajo še plakete, da so zmagali na tekmovanju picerij 1993. Potem so že ok. Pa na ceniku ponujajo kakih 1537 različnih jedi, vse od 64 vrst pic, vampov do pohanega sira, tajske in japonske hrane. To je že sigurno dober znak.

Naslednjič poskusi Slorest ali pa Sole... :valjamse:

Iščem priporočila oziroma predloge. Kaj je dobra hrana pa je stvar okusa.

Samo za orientacijo (mislim, da sem že pisal to);
- mene menzna hrana ne moti (razen če mi povrzroča prebvane težave kot recimo večina iz Spar restavracije)
- meni je pica iz lokalne šiptarske pekarne boljša od 99 % "originalnih" picerij (ne vem kko pripravljajo testo, ampak ne obleži v želodcu kot iz večine picerij in tudi ostalih šiptarskih pekarn, da se razumemo)
- ko smo pri picah; ko pade debata o "pravi" pici in se začne sveta vojna kaj je to prava napolitana se samo smejem; če bom hotel jesti topel kruh namazan s paradižnikom in nekaj sira si bom to pripravil doma, ne rabim zato hodit ven
- nimam se za sladokusca in gurmana; rad dobro jem in ja večinoma sem dobro jedel tudi v Kratocvillu
- fensi večhodna gurmanska scena me načeloma ne zanima; ko ne bom vedel kam z denarjem se je mogoče lotim (vprašnje če še takrat)
- tole temo sem odprl da vidim še kaj mimo dunajca in pohanega piška (dobro, pa kakšno pico)

Mimogrede; v petek smo bili silom prilik (opravek na nasprotni strani obvoznice) gostje v Kmečkem hramu. Bil tam ene dvajset let nazaj in zdaj spet. Bil zadovoljen takrat in tudi zdaj. Hrana domača (župca, svinska pečenka, pohan pišek, zelenjava, pražen krompir), okus odličen, sploh ne menzni, postrežba na nivoju, cena pa presenetljivo sprejemljiva (meni okoli 12 eur, plus pijača plus sladica, od oka okoli 20 na glavo) - sploh glede na lokacijo.
Definitvno me bodo tam še videli. Upam, da ne ob taki priliki kot v petek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ViLiam

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.566
-1.403
63
- meni je pica iz lokalne šiptarske pekarne boljša od 99 % "originalnih" picerij (ne vem kko pripravljajo testo, ampak ne obleži v želodcu kot iz večine picerij in tudi ostalih šiptarskih pekarn, da se razumemo)
Če ti je šiptarska pica in kratochwill vrh kulinarike, potem ne razumem zakaj menjat zmagovalnega konja.

Sicer pa Gostilna Aleš, Breg ob Savi. Ni picerija ali menza, odlična hrana in prijeten ambient. In dober izbor vin.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.135
354
83
Tole ni tema kdo ima boljši okus, vsaj namen ni tak.

Mislim, da nisem nikjer napisal, da mi je šiptar ali pa Kratochvill vrhunec kulinarike. Vrhunca kulinarike še nisem poizkusil. Dvomim, da ga kdaj bom. Francoska kuhinja (ja, sem poizkusil) mi ne sede; naravni okusi in podobna sranja. Sem pa napisal, da me vrhunec kulinarike niti ne zanima, vsaj zaenkrat.
Zanima me dobra hrana, ne imena, ne zvezdice, po možnosti za normalen denar (ni pogoj). In ja, zame ima Kratochvill čisto v redu hrano. Njihova tajska mi je bila dobra, nisem pa avtoriteta za to področje, ker sem jo jedel prvič.

O okusih ne razpravljam, sem pa vesel vsakega predloga. Tudi tebi hvala za predlog.

Drugače sem pa že zdavnaj ugotovil, da je hrana v gostilni odvisna od kuharja, kdo bi si mislil. Ko, (če) se ta zamenja, je jebeno vseeno na kako dobrem glasu je drugače hiša. Tak primer je recimo Jerinček. Včasih je bilo tam (vsaj zame) super; dobre pice in vse ostalo. Kako je tam zdaj, ko so postali fensi pa ne vem, ker še nisem bil tam. Menda nič posebnega, le dragi so; tako sem slišal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ViLiam

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.602
6.330
113
Potem pa lahko jaz tudi recem in ne bom falila teme, da sem en vikend nedolgo nazaj jedla res dober burger v Jack & Joe Steak and burger Club zraven bazena Pristan. :rolleyes:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.602
6.330
113
Tudi Kranj ni... Ne vem, da meni eden rece okolica LJ pa me poslje v KR jest, pa da mi ni na poti, bi mu rekla naj se neha zafrkavat...
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.602
6.330
113
Hvala bogu še ne... tudi skofja loka ni... Imate pa iz tistih koncev v Retečah Danilota, ki tudi ni okolica Ljubljane, ampak se odlično je, btw...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.253
1.370
113
Dostikrat skocim v Kr na per, mehiško ali gril. Pa je dostikrat hitreje kot iz enega konca Lj na drugega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.135
354
83
Dostikrat skocim v Kr na per, mehiško ali gril. Pa je dostikrat hitreje kot iz enega konca Lj na drugega.

Mehiška v Kranju? Povej več, prosim.
El Restaurante? Ne poznam, to je našel gugl...

Drugače pa ja, za dobro hrano grem tudi ven iz LJ. Kranj ni daleč. Dobro vedeti za uporabne destinacije. Dobro, Lendava me ravno ne zanima, ker tam tudi ko bom, se bom znašel. Namenoma jest tja pa res ne grem ....
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.440
1.043
113
Ok, ta rajon, mi obožujemo picerijo Baron v Bitnjah ter kitajsko Zlato Ribico zraven Danila, kjer pa, hvala za priporočilo, še nisem bil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj

jezek

Guru
24. jul 2008
3.253
1.370
113
V Lendavi pa picerija Venezia. Izobilje kiča in milijonska zbirka motociklov. Če še obstaja...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.602
6.330
113
Kdor ima pa rad pohane piske, gre pa v Stražišču k Benediku. Tam narocis lahko celo tok pa tok posameznih kosov - recimo samo bedrcka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj