Po prometni nesreči mi oškodovanec grozi

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Jasno. In so uzakonile model, da stane tudi tistega, ki pri dogodku ni nič kriv.
Imel sem že tako situacijo in takrat sem kot oškodovanec uspel doseči, da je zavarovalnica plačala za popravilo samo par 100 € manj kot so se gibale cene teh vozil na AvtoNET-u. Ekonomske totalke bi dobil dobro polovico tega zneska in potrebno bi bilo kar nekaj mojega neplačenega dela, da bi prišel do enako uporabnega vozila brez dodatnih stroškov. Mislim na prodajo poškodovanega vozila, iskanje primernega vozila in nakup. Če bi rabil vozilo takoj, še pridobivanje vira financiranja...
Naj vsaj zavarovalnica prevzame ekonomsko totalko in dostavi uporabniku drugo enako vredno brezhibno vozilo.
Če so popravila predraga, imajo zavarovalnice precej večjo moč, da naredijo red pri servisih (lahko denimo ustanovijo svojo mrežo) in prodajalcih rezervnih delov.

"problem" je v tem, da ekonomske totalke v naši zakonodaji ni!

Naš Obligacijski zakonik ne določa meje višine stroškov popravila...

Problem je le sitni tretji odstavek 164. člena OZ.

Ta določa, da kadar vzpostavitev prejšnjega stanja ni mogoča ali kadar je sodišče mnenja, da ni nujno, da bi to storila odgovorna oseba , odloči, da mora ta izplačati oškodovancu ustrezno denarno odškodnino.

Ker pa nimamo enotne sodne prakse, smo tako prepuščeni sodišču, kaj bo storilo v vsakem konkretnem primeru.

Zakon je pa sicer jasen.

Zavarovalnice definitivno izkoriščajo sistem in dejstvo, da se folk ne spušča v tožbe, ker so dolgotrajne.

Po drugi strani pa zavarovalnice postavljajo same mejo ekonomske totalke, tako da izplačajo čim manj + drage ocenitve popravila, ki jim gredo na roko = njihovi cenilci sami ocenijo škodo
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Kaj ti ni jasno? Pišeš kot bi op nalašč ruknil avto in spizdil, ko bi ga dobili pa glumil gljivo. Kar je napisal se dnevno dogaja (pojavu se po slovensko reče nezgoda) in ti pojavi se dnevno povsem rutinsko tudi rešujejo. Zato obstajajo zavarovalnice. Naletel je pač na pacienta ki mu realnost ne paše. Za takega je škoda vsake sekunde življenja. Ponavadi niti ne poštekajo dokler jih nekdo na grdo ne stera v pm. Naj si potegne pleh iz riti da bo lažje dihal.

Ni mi jasno, da so taki butasti komentarji, ces sej ma itak kripo 20 let staro....pa kaj da [cenzura] ce je tok str avto? Nekomu to veliko pomeni, ce pa vam jebivetrom ne, pa skodo delate okol je pa kul al kva? Bedaki.

Zakaj si nebi smel model popravit avta tako ko njemu pase? Njegov avto je.....pa nekdo drug mu je skodo naredil.....

Glej tega se vsi zavedamo, ki vozimo stare kripe. Tudi jaz trenutno vozim 10 let in 17
shocked-1.gif
let star jajc in dobro vem, da če me bo kdo zbil, bom imel totalko. Pri prvem bo totalka mogoče pokrila še kak zvit del avtomobila, pri drugem pa vem da se bom z zvitim plehom vozila naprej in se ne bom sekiral.
Problem pa je pri starcih, ki jim čas očitno drugače mineva, v garaži imajo 20 let stara kola, kupil ga je novega, vozil ga je do Merkatorja in župnije, v teh letih pa naklepal neverjetnih 40.000 km. Za starca je ta avto še vedno nov, in nikakor se ne more sprijaznit da je vreden borih 400 eur.
En tak primer je moj foter, ko, pazi!!!!, se je po 15 letih šel na servis kregat, da mu morajo vodno pumpo pod garancijo zamenjat, ker v 60.000 km pač pumpa ne sme spustit. Verjetno se tej anekdoti še danes na servisu smejijo.
grin1.gif

Se mu je kamen naredil v pumpi
evil.gif


Problem pri starem avtu je, ker zaradi prenasičenosti trga nima nobene vrednost.

Npr. nek star megan, mela mati, enih 15 let je bil star, 100k km, lep, vredn 300-400 eur.

Ti rukne klovn spredaj v blatnik, odbijač.

Avto je brez popravila povsem vozen, a popravilo stane ohoho....

Tu ni nobene logike.

Na ta način se zavarovalnica na eleganten način izogne plačilu popravila.

In te mafije nihče ne ustavi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.454
4.987
113
Tega, da ekonomske totalke v zakonodaji sploh ni, nisem vedel. Hvala.
V opisanem primeru torej ni nobene resne ovire, da zavarovalnica ne plača popravila tega vozila, saj ne gre za tehnično totalko, ko popravilo ne bi bilo možno, ker deli niso na voljo ali je uničen prevelik del vozila.
OT, povej torej gospodu, da naj bo še bolj tečen na zavarovalnici. Konec koncev ne dvomim, da si ti to popravilo že zdavnaj plačal skozi svoje premije.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.428
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Kaj ti ni jasno? Pišeš kot bi op nalašč ruknil avto in spizdil, ko bi ga dobili pa glumil gljivo. Kar je napisal se dnevno dogaja (pojavu se po slovensko reče nezgoda) in ti pojavi se dnevno povsem rutinsko tudi rešujejo. Zato obstajajo zavarovalnice. Naletel je pač na pacienta ki mu realnost ne paše. Za takega je škoda vsake sekunde življenja. Ponavadi niti ne poštekajo dokler jih nekdo na grdo ne stera v pm. Naj si potegne pleh iz riti da bo lažje dihal.

Žal je ata naletel na pacienta, ki ne zna gledat okol sebe in je razbil tuj avto in pač želi imet svoj avto popravljen. Avto je vreden točno toliko, kot ti pomeni in pač odnos gospoda ki je povzročil nesrečo je žal jebivetrski (se nič ne vidi, stara jajca in podobno....). Ja zavarovalnice so nemarne in "ekonomska totalka" ni ravno lepa stvar.

Ata ima avto stolčen in hoče popravilo simpel ko pasulj. Seveda je pa res, da povzročitelj s tem nima več nič, samo jebivetrski odnos ostaja.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.188
4.722
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Vcasih si potem lahko placal škodo zavarovalnici in si obdržal PR. Najbrz je to se možno? Je pa res da cene popravil niso majhne.

ne vem če je tako možno. Obstaja pa ena zadeva, ki se imenuje odkup prve škode. 1x v zavarovalnem obdobju lahko kot povzročitelj uveljavljaš ta odkup in ti ne vzamejo bonifikacije. seveda moraš to opcijo ob zavarovanju doplačat.

seveda je možno, je pa treba izračunati ali se splača... če je škoda bagatelna 100 - 200€ in višji premijski razred, se vsekakor splača,
saj se ti bo teh 15% malusa vleklo vse dokler ne prideš na PR4 in nižje... vendar se redko kdo odloči za to...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tako je, imamo 164. člen OZ in tam sta samo dve opciji:

1. če popravilo ni mogoče = to je prava totalka, tu ni dileme
2. če je SODIŠČE mnenja... torej v sodnem postopku

Zavarovalnice pa imajo tukaj povsem svoje pravo, ki se zgleduje po zakonskih rešitvah iz tujine, kjer pa poznajo omejitev višine popravila glede na vrednost vozila.

Pri nas pač ne in da še to omenim, ta določba je povsem identična kot je bila v starem zakonu iz SFRJ
smile-1.gif
(185. člen ZOR).
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.092
3.828
113
Strinjam se z vsem razen s tem, da so vsi ki se zaletijo pacienti, ki ne znajo vozit/gledat/dihat...... Pismo, a vi kdaj padete po tleh, recimo greš tečt in se spotakneš, neseš drva in ti spodrsne? Ste vsi taki supermani, da se vam ne zgodi ama absolutno nič. Če pa se vam, se imate takoj za pacienta, bedaka, fooknjenca, pezdeta,....sami supermani na kupu. Tudi vašim boljšim polovicam se to ne dogaja, če pa se jo ozmerjate z nesposobno slepo prasico.....

Enako velja za nesreče, vedno je nekdo fooknjen, prizadet, objesten,...da nekdo nekaj spregleda enostavno ni možnosti. To pomeni da scenarij pogledaš-ne vidiš nobenega-spelješ-boom ne obstaja (čeprav se to dnevno dogaja).

Pa ne drajsam avtov po parkriščih, ne svojih ne tujih, ne izljučujem pa možnosti da sem tako slep, prizadet in fooknjen da se mi to lahko zgodi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.454
4.987
113
Jasno, vsak človek dela napake. Zavarovalnice imamo zato, da jim dolgo plačujemo, potem pa občasno te plačajo posledice naše napake.
Ampak kot vidimo, ko do nečesa res pride, imajo zavarovalnice finto, kako se plačilu delno izognejo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Tako je, imamo 164. člen OZ in tam sta samo dve opciji:

1. če popravilo ni mogoče = to je prava totalka, tu ni dileme
2. če je SODIŠČE mnenja... torej v sodnem postopku

Zavarovalnice pa imajo tukaj povsem svoje pravo, ki se zgleduje po zakonskih rešitvah iz tujine, kjer pa poznajo omejitev višine popravila glede na vrednost vozila.

Pri nas pač ne in da še to omenim, ta določba je povsem identična kot je bila v starem zakonu iz SFRJ
smile-1.gif
(185. člen ZOR).

Isti člen:
Citat:

(4) Sodišče prisodi oškodovancu denarno odškodnino, če jo ta zahteva, razen če okoliščine danega primera opravičujejo vzpostavitev prejšnjega stanja.

Pojem "ekonomska totalka" itak kot tak pravno ne obstaja, dejansko dobiš denarno odškodnino (v protivrednosti oškodovanja) ker okoliščine danega primera ne opravičujejo vzpostavitev prejšnjega stanja.

V stroki se uporablja pojem "neekonomično popravilo" to je popravilo ki znaše več od vrednosti celotne podobne oz. primerljive stvari. Cenilec lahko torej določi da je popravilo neekonomično (cena popravila > od stvari ki ima enake/podobne lastnosti) kar avtomatično pomeni da "ne opravičuje vzpostavitve prejšnjega stanja".

Tako da "ekonomska totalka" je pravno čisto pravilno izveden postopek pri odškodninah. Če nekdo čuti duševne bolečine ker mu nočejo popravit vozila ki je vredno manj od cene popravila lahko za te svoje duševne bolečine sproži ločen postopek na sodišču.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ti si citiral 4. odstavek, ki z ekonomsko totalko nima prav nobene veze!!!

Določa, da na ZAHTEVO oškodovanca (torej on sam izbira ali denar ali vzpostavitev v prejšnje stanje) sodišče prisodi njemu denarno odškodnino, razen v primerih, ko sodišče presodi, da to ni opravičeno, da je vzpostavitev v prejšnje stanje primernejše.

----------------

Skratka osnovno načelo našega odškodninskega prava je RESTITUCIJA, subsidiarno pa šele KOMPENZACIJA.

4. odstavek, ki si ga citiral se nanaša na situacijo, ko je vzpostavitev v prejšnje stanje POVSEM MOGOČA, vendar daje zakon odškodovancu možnost, da izbere DENARNO odškodnino.

To pa nima nobene veze z ekonomsko totalko zavarovalnic.

Napiši mi člen, ki omogoča ZAVAROVALNICI, da ne vzpostavi prejšnjega stanja in da plača nek znesek po svojem izračunu = GA NI.

-------------------

Kakšni stroki? to je zavarovalniška praksa, ne pa pravo. Mafija monopolistov, ki uvali oškodovancem mizerijo, da prihranijo.

Brez pravne podlage.

Ker vedo, da se folk ne bo tožaril, plačeval izvedenca itd...

V takih primerih jaz svetujem folku, da sam popravi vozilo, plača to popravilo in potem izterja ta znesek + morebiti plačilo manjvrednosti vozila zaradi popravila.

--------------------

Duševne bolečine pa se negmotna, nematerialna škoda in s tem NIMAJO SPLOH NOBENE VEZE.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.541
1.072
113
Titograd
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Kaj ti ni jasno? Pišeš kot bi op nalašč ruknil avto in spizdil, ko bi ga dobili pa glumil gljivo. Kar je napisal se dnevno dogaja (pojavu se po slovensko reče nezgoda) in ti pojavi se dnevno povsem rutinsko tudi rešujejo. Zato obstajajo zavarovalnice. Naletel je pač na pacienta ki mu realnost ne paše. Za takega je škoda vsake sekunde življenja. Ponavadi niti ne poštekajo dokler jih nekdo na grdo ne stera v pm. Naj si potegne pleh iz riti da bo lažje dihal.

Žal je ata naletel na pacienta, ki ne zna gledat okol sebe in je razbil tuj avto in pač želi imet svoj avto popravljen. Avto je vreden točno toliko, kot ti pomeni in pač odnos gospoda ki je povzročil nesrečo je žal jebivetrski (se nič ne vidi, stara jajca in podobno....). Ja zavarovalnice so nemarne in "ekonomska totalka" ni ravno lepa stvar.

Ata ima avto stolčen in hoče popravilo simpel ko pasulj. Seveda je pa res, da povzročitelj s tem nima več nič, samo jebivetrski odnos ostaja.

Naj se mu popravi avto iz moje police, nimam problema s tem, saj sem tudi podpisal zapisnik na zavarovalnici glede tega in priznal krivdo. Kaj bi zdaj ti še rad?
uf-1.gif


In če ga ceni na 10k €, zakaj se potem to enostavno ne upošteva na zavarovalnici? Če praviš da je avto vreden toliko, na kolikor ga lastnik ceni

Ali je posredi mogoče tisti slovenski gen, ki nam pomaga pri nategovanju drug drugega? Pa dobiš za privat popravilo eno ceno, ko prideš z zapisnikom iz zavarovalnice pa drugo?? Sem jaz kriv za to?

Jaz takega gena nimam,če bi ga imel, bi po slovenski folklori pobegnil iz mesta nesreče, dal neresnične podatke ali pa enostavno na zavarovalnici ne bi priznal krivde. Nič od tega nisem naredil. Ne pustim pa se izsiljevati od nekoga, ki bi rad imel denar od mene in še zavarovalnice, pa bi kar nekaj grozil z policijo.

Ti tudi ne bi tak kup smeti tukaj skupaj nametal, če bi kaj za sabo gledal kaj pišeš
stupid-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Jst sem govoril o konkretni zadevi (prvi post v tej temi) aka. ata zahteva denar zato da bo popravil 400 eur vredna vrata na 200 eur vrednem vozilu!
tongue-1.gif


Sicer pa s strani zavarovalnice je ekonomska totalka oz. povrnitev prejšnjega stanja dokaj kompleksen pojem. Dejansko se da vsak avto popravit, tudi ekonomske in celo "mehanske" totalke. Po drugi strani pa pobuškan avto nima tudi ene osnovne lastnosti manj, torej realna škoda na 200 EUR vrednem in gnilem avtu je 0 EUR, povrnitev v prejšnje stanje je torej povsem dobra volja zavarovalnice. Ker recimo zakaj bi zavarovalnica izplačala 100 EUR ker potem recimo lastnik vozila niti ne bo popravil? To je dejansko zastonj denar v žep oz. čisto enostaven zaslužek.

Edina možnost da bi zgoraj lastnik kaj dosegel bi bilo sklicevanje na izgubo tržne vrednost, recimo da namesto 200EUR je avto zaradi buške vreden 150 EUR. Torej še vedno na koncu ne bo dobil več kot 50EUR. In tu je je sedaj tudi osnovno bistvo logike kako pravno delujejo zavarovalnice, one namreč pokrivajo izgubo vrednosti premoženja zaradi škodnega dogodka in v tem primeru se situacija spremeni in fura kot se fura (od ekonomskih totalk, manjših izplačil ipd.).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.428
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Strinjam se z vsem razen s tem, da so vsi ki se zaletijo pacienti, ki ne znajo vozit/gledat/dihat...... Pismo, a vi kdaj padete po tleh, recimo greš tečt in se spotakneš, neseš drva in ti spodrsne? Ste vsi taki supermani, da se vam ne zgodi ama absolutno nič. Če pa se vam, se imate takoj za pacienta, bedaka, fooknjenca, pezdeta,....sami supermani na kupu. Tudi vašim boljšim polovicam se to ne dogaja, če pa se jo ozmerjate z nesposobno slepo prasico.....

Enako velja za nesreče, vedno je nekdo fooknjen, prizadet, objesten,...da nekdo nekaj spregleda enostavno ni možnosti. To pomeni da scenarij pogledaš-ne vidiš nobenega-spelješ-boom ne obstaja (čeprav se to dnevno dogaja).

Pa ne drajsam avtov po parkriščih, ne svojih ne tujih, ne izljučujem pa možnosti da sem tako slep, prizadet in fooknjen da se mi to lahko zgodi.

Seveda da nisem superman. Sam ne morš se zaletet v nekoga in pol klatit o 20 let starij jajcih in podobno. To je jebivetrsko. Res je, da po izpolnitvi Evropskega poročila nimaš nič veš z oškodovancem, samo treba je bit človk, pa pomagat zgladit kar si skuhal, ne pa da nabijaš o tem, kok bi moral stari 20 let stara jajca itak že na odpad zapeljat. Kaj to njega briga.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mam 38 let star avto.

Če mi ga kdo rukne, kaj bomo?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.428
113
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Kaj ti ni jasno? Pišeš kot bi op nalašč ruknil avto in spizdil, ko bi ga dobili pa glumil gljivo. Kar je napisal se dnevno dogaja (pojavu se po slovensko reče nezgoda) in ti pojavi se dnevno povsem rutinsko tudi rešujejo. Zato obstajajo zavarovalnice. Naletel je pač na pacienta ki mu realnost ne paše. Za takega je škoda vsake sekunde življenja. Ponavadi niti ne poštekajo dokler jih nekdo na grdo ne stera v pm. Naj si potegne pleh iz riti da bo lažje dihal.

Žal je ata naletel na pacienta, ki ne zna gledat okol sebe in je razbil tuj avto in pač želi imet svoj avto popravljen. Avto je vreden točno toliko, kot ti pomeni in pač odnos gospoda ki je povzročil nesrečo je žal jebivetrski (se nič ne vidi, stara jajca in podobno....). Ja zavarovalnice so nemarne in "ekonomska totalka" ni ravno lepa stvar.

Ata ima avto stolčen in hoče popravilo simpel ko pasulj. Seveda je pa res, da povzročitelj s tem nima več nič, samo jebivetrski odnos ostaja.

Naj se mu popravi avto iz moje police, nimam problema s tem, saj sem tudi podpisal zapisnik na zavarovalnici glede tega in priznal krivdo. Kaj bi zdaj ti še rad?
uf-1.gif


In če ga ceni na 10k €, zakaj se potem to enostavno ne upošteva na zavarovalnici? Če praviš da je avto vreden toliko, na kolikor ga lastnik ceni

Ali je posredi mogoče tisti slovenski gen, ki nam pomaga pri nategovanju drug drugega? Pa dobiš za privat popravilo eno ceno, ko prideš z zapisnikom iz zavarovalnice pa drugo?? Sem jaz kriv za to?

Jaz takega gena nimam,če bi ga imel, bi po slovenski folklori pobegnil iz mesta nesreče, dal neresnične podatke ali pa enostavno na zavarovalnici ne bi priznal krivde. Nič od tega nisem naredil. Ne pustim pa se izsiljevati od nekoga, ki bi rad imel denar od mene in še zavarovalnice, pa bi kar nekaj grozil z policijo.

Ti tudi ne bi tak kup smeti tukaj skupaj nametal, če bi kaj za sabo gledal kaj pišeš
stupid-1.gif

Sem jest nabijal o starih garah al si ti? Pri tem je zelo lepo viden jebivetrski odnos do tega, da si nekomu razbil avto po lastni napaki, malomarnosti biločem.
Jebiveter pač!!!

PS: Pri starem oziroma starejšem avtu ki si ga lastiš nekaj časa veš kaj imaš, si izvedel nekaj "neekonomičnih" popravil in pol se najde en ki ti ga stolče. Zavarovalnica ti ga noče popravit in si v bistvu v govnu zarad nekoga drugega. ja zavarovalnice so lisice, sam teb vseen nebi blo treba nabijat o starih jajcih.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.716
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Strinjam se z vsem razen s tem, da so vsi ki se zaletijo pacienti, ki ne znajo vozit/gledat/dihat...... Pismo, a vi kdaj padete po tleh, recimo greš tečt in se spotakneš, neseš drva in ti spodrsne? Ste vsi taki supermani, da se vam ne zgodi ama absolutno nič. Če pa se vam, se imate takoj za pacienta, bedaka, fooknjenca, pezdeta,....sami supermani na kupu. Tudi vašim boljšim polovicam se to ne dogaja, če pa se jo ozmerjate z nesposobno slepo prasico.....

Enako velja za nesreče, vedno je nekdo fooknjen, prizadet, objesten,...da nekdo nekaj spregleda enostavno ni možnosti. To pomeni da scenarij pogledaš-ne vidiš nobenega-spelješ-boom ne obstaja (čeprav se to dnevno dogaja).

Pa ne drajsam avtov po parkriščih, ne svojih ne tujih, ne izljučujem pa možnosti da sem tako slep, prizadet in fooknjen da se mi to lahko zgodi.

Seveda da nisem superman. Sam ne morš se zaletet v nekoga in pol klatit o 20 let starij jajcih in podobno. To je jebivetrsko. Res je, da po izpolnitvi Evropskega poročila nimaš nič veš z oškodovancem, samo treba je bit človk, pa pomagat zgladit kar si skuhal, ne pa da nabijaš o tem, kok bi moral stari 20 let stara jajca itak že na odpad zapeljat. Kaj to njega briga.

Takemu lahko samo še psihiatra plačaš....

Men je tut eden priletel v kar redek športen avto. Za njega sem dal 4k€ + 2k€ za kose in popravila.

Na koncu mi je zavarovalnica na 2k€ ocenila avto, za "vrat" so mi dal pa potem še 2.5k€. Če ne, bi pa do konca popušil.

Pa hvala bogu, da so mi povedal "da" me je vrat zabolel... pa da sem šel 10 dni bolniške vzet.

Pa, če bom jaz komu priletel noter tudi ne pričakujem, da bo dobil vse povrnjeno. Pač to je cena, da se voziš, katero vzameš v račun, takoj ko se usedeš v avto.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Kaj ti ni jasno? Pišeš kot bi op nalašč ruknil avto in spizdil, ko bi ga dobili pa glumil gljivo. Kar je napisal se dnevno dogaja (pojavu se po slovensko reče nezgoda) in ti pojavi se dnevno povsem rutinsko tudi rešujejo. Zato obstajajo zavarovalnice. Naletel je pač na pacienta ki mu realnost ne paše. Za takega je škoda vsake sekunde življenja. Ponavadi niti ne poštekajo dokler jih nekdo na grdo ne stera v pm. Naj si potegne pleh iz riti da bo lažje dihal.

Žal je ata naletel na pacienta, ki ne zna gledat okol sebe in je razbil tuj avto in pač želi imet svoj avto popravljen. Avto je vreden točno toliko, kot ti pomeni in pač odnos gospoda ki je povzročil nesrečo je žal jebivetrski (se nič ne vidi, stara jajca in podobno....). Ja zavarovalnice so nemarne in "ekonomska totalka" ni ravno lepa stvar.

Ata ima avto stolčen in hoče popravilo simpel ko pasulj. Seveda je pa res, da povzročitelj s tem nima več nič, samo jebivetrski odnos ostaja.

Naj se mu popravi avto iz moje police, nimam problema s tem, saj sem tudi podpisal zapisnik na zavarovalnici glede tega in priznal krivdo. Kaj bi zdaj ti še rad?
uf-1.gif


In če ga ceni na 10k €, zakaj se potem to enostavno ne upošteva na zavarovalnici? Če praviš da je avto vreden toliko, na kolikor ga lastnik ceni

Ali je posredi mogoče tisti slovenski gen, ki nam pomaga pri nategovanju drug drugega? Pa dobiš za privat popravilo eno ceno, ko prideš z zapisnikom iz zavarovalnice pa drugo?? Sem jaz kriv za to?

Jaz takega gena nimam,če bi ga imel, bi po slovenski folklori pobegnil iz mesta nesreče, dal neresnične podatke ali pa enostavno na zavarovalnici ne bi priznal krivde. Nič od tega nisem naredil. Ne pustim pa se izsiljevati od nekoga, ki bi rad imel denar od mene in še zavarovalnice, pa bi kar nekaj grozil z policijo.

Ti tudi ne bi tak kup smeti tukaj skupaj nametal, če bi kaj za sabo gledal kaj pišeš
stupid-1.gif

Sem jest nabijal o starih garah al si ti? Pri tem je zelo lepo viden jebivetrski odnos do tega, da si nekomu razbil avto po lastni napaki, malomarnosti biločem.
Jebiveter pač!!!

PS: Pri starem oziroma starejšem avtu ki si ga lastiš nekaj časa veš kaj imaš, si izvedel nekaj "neekonomičnih" popravil in pol se najde en ki ti ga stolče. Zavarovalnica ti ga noče popravit in si v bistvu v govnu zarad nekoga drugega. ja zavarovalnice so lisice, sam teb vseen nebi blo treba nabijat o starih jajcih.

To je poanta ja

Ko ti nekdo rukne, bi v bistvu pričakoval, da ti pripeljejo na hof tako kot je bilo prej

Kak pa bodo to rešili, ni stvar oškodovanca, da bi se s tem ubadal
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Mam 38 let star avto.

Če mi ga kdo rukne, kaj bomo?

Iz naslova AOja dobiš nula (itak tudi plačuješ "nula" če imaš urejene papirje). Oldtimerje lahko posebej zavaruješ na njihovo dejansko vrednost, to priporočam tudi lastnikom cliov za 200 EUR ki so pretirano navezani na pleh in ga cenijo več od ekonomske cene!
tongue-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Vidim, da ne razumeš.

Kdor povzroči škodo, jo mora povrniti=vzpostaviti prejšnje stanje
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.428
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Mam 38 let star avto.

Če mi ga kdo rukne, kaj bomo?

Iz naslova AOja dobiš nula (itak tudi plačuješ "nula" če imaš urejene papirje). Oldtimerje lahko posebej zavaruješ na njihovo dejansko vrednost, to priporočam tudi lastnikom cliov za 200 EUR ki so pretirano navezani na pleh in ga cenijo več od ekonomske cene!
tongue-1.gif

Ti plačuješ za škodo storjeno nekomu drugemu popolnoma enako. Imaš popust zaradi oldtimerja ja, samo drugače je zavarovanje škode strojene po tvoji krivdi odvisno od tvoje zgodovine, konjev in podobno. Tko da nima veze, al si ruknil novega porša al pa 15 let star enoprostorec, morali bi popravit neglede na tržno vrednost oškodovančevega vozila, pa se to kot vidiš ne dogaja.

Tud z oldtimerjem lahko stolčeš novbega AMG mercedesa recimo.
 
Nazadnje urejeno:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.