Peč na drva /centralna kurjava

luka51

Guru
16. avg 2007
14.349
5.625
113
nimam pojma. Niti nisem spraševal, ker nimam pojma kaj je kaj. Nekaj mi je govoril če so termostatski ventili je to kaj rabim. Da se pa še po želji neke zadeve dodatno.

kotel na polena z regulacijo: S 3200,
Regulacija s širokopasovno lambdasondo
Vključuje izolacijo kotla, varnostno hladilno celico,
nadzor temperature v izgorelih dimnih plinih,
vodeno število vrtljajev na sesalnem vleku, regulacijo hranilnika toplote,
nadzor izgorevanja z lambda sondo,
WOS sistem čiščenja izmenjevalca,
diferenčno regulacijo bojlerja sanitarne vode,
vremensko vodeno regulacijo za en hišni krog z zunanjim tipalom.

To piše pod vrstico za kotel.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
A nimaš dveh krogov? No verjetn maš dodatna tipala pol posebi računana.
Lohk ti dela regulacijo sam na zunanjo T in ostalo rihtajo termostatski ventili na radiatorjih, če hočeš maš lahko sobni enoti, po eno na krog.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.349
5.625
113
Ja za dva kroga je blo doplačilo. Ostalo je reko, da se vse na peči nastavla, lahko se pa v sobah doda ampak da kao če je talno ni treba. Pri radjatorjih pa zadostuje termostatski ventil. Se pa lahko bilokdaj pol doda če je želja. Se bom poglabljal v to ko bo zalaufala. Do takrat niti nevem kaj se rabi in kaj ne.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
Nekatere avtomatike želijo UTP kabel do sobnih enot, KWBjeva je že taka. Seltron WDC20 je zadovoljen z dvema žilama. Če maš možnost in si glih v delu, zvleč UTP v kurilnico iz lokacij za sobno enoto, da ne bos kasnej rabu kopat . Jest bom dal sam tipala v oba štuka na lokacije kjer sta ble prej sobni enoti, ker se mi ne da kopat za UTP, itak se prek aplikacije pol nastavla. Jest svoje enote 11 let nisem pipnil, tastarimdvema sem jo pa na regulatorju po eni sezoni zaklenil in sprogramiral da je delovala sam kot tipalo, ker sta v enem samem dnevu večkrat zamenjala željeno T iz 19 na 28 stopinj in nazaj. Sem jima na regulatorju počil na 23,5 in ni blo pritožb celih 10 let.
Dela pa zelo zadovoljivo tud brez tipal v štukih.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
No evo, moj kotel je montiran, zdej bo pa spet toplo vreme :valjamse: . Dons ma sam še okol pump za izolirat in so fertik. Ekipo inštalaterjev lahko samo pohvalim in priporočam. Gre za Inštalacije Muhič iz Straže pri NM. Vse možno kabelsko šavje je zvlečeno v peč, sva z mulcem včeraj delala nadure. Jutri pride dimnikar, v sredo sledi prvi zagon.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
No evo, moj kotel je montiran, zdej bo pa spet toplo vreme :valjamse: . Dons ma sam še okol pump za izolirat in so fertik. Ekipo inštalaterjev lahko samo pohvalim in priporočam. Gre za Inštalacije Muhič s Straže pri NM. Vse možno kabelsko šavje je zvlečeno v peč, sva z mulcem včeraj delala nadure. Jutri pride dimnikar, v sredo sledi prvi zagon.

Boljš da je še par dni toplo in ne kuriš, kot da bi bil mraz, ti pa še ne porihtano ;). Kako sliko pokni semle, da se vidi kaj je to za ena reč.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
20221003_161510.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: vincent

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.433
3.517
113
Kakšne so omejitve pri lesu? Prebavi kakšen odpadni štrihan les, morebiten parket?
Peč mi postaja zanimiva, moram eno hišo obnovit, pa bi najprej kurilnico, da potem hiša sama sebe greje. :aplauz:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
Sej veš kakšne so uradne omejitve. Neuradno pa ne vem. Baje prebavi vse, edin štrihanga lesa pa sam ne bi dajal not. Je pa moj hranilnik glih vmes med minimalnim in priporočenim. 2500 litrska beštja za par centi ni šla not.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.433
3.517
113
Vem kakšne so omejitve, samo peč gori na ful ves čas in zgori vse. Tu je razlika z navadno pečjo, s katero zadimiš sosesko. Zanima me, kaj lambda reče na tako kurjenje, če ji to paše ali ne.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
Po pravic povedano ne vem. Sem pa slišal, da poje vse, kar vanjo zabrišeš. Sam to je rekla kazala.