Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Popotnik Si.mobilovo omrežje je odlično. ..očitno ga že dolgo nisi videl od blizu. Tako v hitrosti kot pokritosti. Do tega telemachovem manjka še kar nekaj baznih...
Paketi telemacha imajo prednost le v ceni...drugega jim kot tretjemu itak ne ostane.
B
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Jaz lahko govorim zase. dobro plačan za svoje delo v kar se Alter ne šteje...verjamem pa da upravičena kritika boli...v končni fazi mačka zajamra če ji stopiš na rep.
Dvojno omrežje je načeloma prednost za uporabnika. Če pa ob nedelovanju ne dela nobeno je pa to res žalost in kaže na sposobnost ali pa odnos fo strank...vsekakor dvojno omrežje ne kaže v zaupanje v svoje omrežje. Očitno je še sveža izkušnja ko je tusmobil izklopil del lj kroga...
B
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Popotnik Si.mobilovo omrežje je odlično. ..očitno ga že dolgo nisi videl od blizu. Tako v hitrosti kot pokritosti. Do tega telemachovem manjka še kar nekaj baznih...
Paketi telemacha imajo prednost le v ceni...drugega jim kot tretjemu itak ne ostane.
B

Ravno danes videl pokritost simobila na relacija Celje - Sevnica in lahko rečem le "za kozlat" kot, da se vrneš v leto 2000.

95% poti simobil brez signala ali 1 črtico, telemach cel čas polno.
Še dobro, da sem imel svoj telefon zraven, drugače bi mi današnji šef jeb.. vse po spisku.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Kupi si telefon ki podpira celoten frekvenčni spekter.
Jaz z note4 nimam nobenih problemov.
Vesel sem zate da ti Telekom omogoča dobro pokritost ki ti io tvoj operater zaenkrat ne more.
Svetujem vam mal več realnosti...zdaj pa se umikam iz teme da ne bom še komu na žulj stopil.
B
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Torej ker si naročnik njihovih fiksnih storitev, veš da je mobilno omrežje zanič?

Nič nimam proti tebi, ampak s tem teženjem glede nacionalnega roaminga, naslajanjem nad njihovem par urnim izpadom omrežja (ki se vam nikakor ne more zgodit, saj ste vsemogočni kajne) in na sploh šinfanjem čez Telemach po dolgem in po čez, greš počasi že na nivo fikusa. Očitno je tebi nekdo na žul stopil....
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.539
291
83
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Deky in borovnica sta več v tej temi kot pa v temi od svojega operaterja, to pove vse
smile-1.gif


Simobil ima tako zanič pokritost in pakete, da hodita v to temo gledat kaj bosta mogoče dobila pri simobilu čez eno leto, če bo vse po sreči.

Vidim da si živi dokaz kako Telemach uporabnika boli kritika... če ma Telemach tko dobro omrežje zakaj se ne odpove rominga pri Telekomu Slovenije??

Si.mobil ma odlično omrežje..Kar za telemach ne morem reči zato sem od bivšega Tušmobila šel stran a kolk berem komentarje uporabnikov Telemacha ni nič bolše sedaj je še slabše...

Če te moti kritika priznaj ne pa tko napadat
evil.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.762
6.917
113
Nič človeku ne pomaga odlično simobil 100mbps lte omrežje, če ima potem paket z nekaj GB, kar skuri v minimalnem času, če uporablja full speed.

Če pa samo surfa pa občasno gleda YT, pa mu 100mbps LTE ne pomaga, je kak 3G že čisto dovolj
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

telemach mobil ne deluje pri epf maribor, tam ko je mini fotokopirnica ne moreš klicat
vsak dan ko grem tam mimomtelefon obnemi za 20m

občasno mi tudi v službi izgubi signal, a redko

s simobilom na istem telefonu ni težav na omenjenih lokacijah
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Vsak operater ima točke kjer ni signala, ampak borovnica tako hvali simobil kot, da bi bil le ta imel 100% pokritost vsepovsod.

@Deky_

Ne moti me kritika, ampak sprejmi jo tudi ti.
V tvojem kraju ti simobil odlično deluje telemach ne, potem pač ne posplošuj, da je vsepovsod isto.
Praviš, da jamrajo telemach uporabniki a začuda nikoli ne omeniš, da jamrajo tudi simobil uporabniki, to začuda vedno pozabiš omenit ali pač samo iščeš napake pri telemachu in ne pogledaš za napake pri svojem operaterju.

Sam imam omrežje nastavljeno na ročno tako, da mi je čisto vseeno, če je gostovanje ali ne in imam signal vsepovsod, nič mi ga ne zmanjka.

Če imaš vklopljeno na avtomatsko pa te v primeru, da ima telemach 1 črtico samodeno preklopi na telekom, če ima ta močnejši signal in to ne pomeni, da ni pokritosti telemacha na tistem področju, ampak telefon samodejno preklopi na močnejši signal.


@borovnica

Včeraj imel iphone 6s s simobil simko in ta je bil nedosegljiv na omenjeni relaciji medtem, ko G4 je imel signal s tušmobil simko cel čas.
Tako, da realnost je taka, da simobil ima + in - in prav tako telemach, en ima black spote na enem mestu drugi na drugem, popoln pa ni niti en operater.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

simobil-bob je mel težavi s prekinjanjem zvoka, večkrat se je to dogajalo
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.539
291
83
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Vsak operater ima točke kjer ni signala, ampak borovnica tako hvali simobil kot, da bi bil le ta imel 100% pokritost vsepovsod.

@Deky_

Ne moti me kritika, ampak sprejmi jo tudi ti.
V tvojem kraju ti simobil odlično deluje telemach ne, potem pač ne posplošuj, da je vsepovsod isto.
Praviš, da jamrajo telemach uporabniki a začuda nikoli ne omeniš, da jamrajo tudi simobil uporabniki, to začuda vedno pozabiš omenit ali pač samo iščeš napake pri telemachu in ne pogledaš za napake pri svojem operaterju.

Sam imam omrežje nastavljeno na ročno tako, da mi je čisto vseeno, če je gostovanje ali ne in imam signal vsepovsod, nič mi ga ne zmanjka.

Če imaš vklopljeno na avtomatsko pa te v primeru, da ima telemach 1 črtico samodeno preklopi na telekom, če ima ta močnejši signal in to ne pomeni, da ni pokritosti telemacha na tistem področju, ampak telefon samodejno preklopi na močnejši signal.


@borovnica

Včeraj imel iphone 6s s simobil simko in ta je bil nedosegljiv na omenjeni relaciji medtem, ko G4 je imel signal s tušmobil simko cel čas.
Tako, da realnost je taka, da simobil ima + in - in prav tako telemach, en ima black spote na enem mestu drugi na drugem, popoln pa ni niti en operater.

Kak si se odzval tko je videt da si nisi želel kritike na račun Telemach... So kritike tudi na račun Si.mobila sam manj velik manj kot na račun Telemach-a malo poglej FB stran Telemacha zadnji mesec dni pa boš videl o čem govorim..
wink-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
...vsekakor dvojno omrežje ne kaže v zaupanje v svoje omrežje..
B

Odvisno s katerimi očmi gledaš. Ne moreš me prepričat, tako kot jaz tebe. Vsak ima pravico do svojega mnenja in ravno zaradi tega si sami izbiramo ponudnika (enako, kot si sami izbiramo osebnega zdravnika ali prijatelje ali model čevljev ali model telefonov - vsak ima svoje mnenje). Glede na to, pa da nisi uporabnik Telemach Mobila, zelo težko veš, kako je v praksi z omrežjem
wink-1.gif


Jaz kot naročnik mobilnih storitev pri Telemachu sem vesel, da imam 2 omrežja na voljo, čeprav uporabljam samo lastnega, ker ni potrebe po temu, da bi uporabljal drugega. Povsod, kjer sem se v vseh teh letih nahajal, sem imel omrežje na voljo. Je pa fajn vedet, da če se bom nahajal recimo na kakšni lokaciji, kjer pa ni lastnega omrežja (recimo na Triglavu), da bom lahko povsem brezplačno preklopil na Mobitel in bom ponovno imel omrežje na voljo..... ostali tega ne ponujajo in zato pravim, da je to samo prednost za uporabnika. Kaj mene kot uporabnika briga, kaj ima moj operater v ozadju in komu zaupa in komu ne?!


Enako bi tudi ti razmišljal, če bi postal naročnik Telemach Mobila....Aja... saj res - ti tega ne smeš, tako kot ne smeš javno priznat, da bi enako razmišljal.

Tako ko je že nekdo napisal, noben operater nima POVSOD pokrito... vedno bodo pri enemu luknje tu, pri drugemu tam itd..... tako je in tako bo.

Vsak se naj sam odloči, katere luknje so mu manj všeč
evil.gif
in na podlagi tega izbere ponudnika.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Nekateri pričakujete, da bo Telemach samo z čarobno palico šel od bazne do bazne, pa bo vse delovalo. Tušmobilu se je tak zadnja leta je*alo za omrežje. Posledično je tudi vse skup delovalo temu primerno. Oni so se bolj posvečali iskanju stočkov v Tuš Holdingu, ker so pač vedeli, da so še slabši kot fikusi v pisarnah. Zato se pa sploh ne čudim, da se zgodi, da kdaj omrežje odpove.
Na mojem območju se je Telemachov signal izboljšal, ker bi naj sedaj bila do bazne optika, katere prej ni bilo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Nič človeku ne pomaga odlično simobil 100mbps lte omrežje, če ima potem paket z nekaj GB, kar skuri v minimalnem času, če uporablja full speed.

Če pa samo surfa pa občasno gleda YT, pa mu 100mbps LTE ne pomaga, je kak 3G že čisto dovolj
wink-1.gif

Pac placas za tak paket, kot ga potrebujes...
grims-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Obstaja pri simobilu paket z unlimited data, ki ni paket "mobilnega interneta"?

Tole je tema o Telemachu... zato ni prav, da smetimo tukaj dalje... In ja... obstaja... Vse ponube so na voljo na straneh operaterjev. Borovnica je celo v tej temi dal link na tak "all inclusive" paket ... Ti pa verjetno cena ne bo vsec... ampak ce res zelis "unlimited" je to to
smile-1.gif
...
 

Poltergeist

Pripravnik
22. apr 2010
398
3
18
kak pridem do podatkov zdaj. hocem prenest naročnino na konkurenco pa mi v telemah poslovalnici nemorjo računa sprintat. Paket je bil brez, račun na TRR. Zadnič dol skasirano pred pol leta. To številko čem k konkurenci zdaj premaknit ki hočejo zadni račun, ki ne obstaja!
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Obstaja pri simobilu paket z unlimited data, ki ni paket "mobilnega interneta"?

Tole je tema o Telemachu... zato ni prav, da smetimo tukaj dalje... In ja... obstaja... Vse ponube so na voljo na straneh operaterjev. Borovnica je celo v tej temi dal link na tak "all inclusive" paket ... Ti pa verjetno cena ne bo vsec... ampak ce res zelis "unlimited" je to to
smile-1.gif
...

Pravzaprav ni to to, ker ti po 30GB ravno tako trotlajo prenos na 64kb/s, samo se lepše sliši, če je paket "unlimited" kot 30GB. Celo na tistem kvazi domačem internetu, ti dodatno omejijo hitrost prenosa po prenešenih 100GB. Edino Telekom je imel nazadnje, ko sem gledal, dejansko paket brez omejitev, seveda z omejeno hitrostjo in zgolj, tam kjer imajo dovolj kapacitet in ti ne morejo ponudit dostopa preko bakra/optike. Ampak ja, to že res ne spada več v to temo....
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Mobilni operaterji nasplošno prenos podatkov obračunavajo kot bi to bilo zlato. Ampak vsaj jaz sem zadovoljen z 3 Giga prenosa. Pač to mi zadustuje za klice ( voip), branje in pošiljanje mailov, brskanje po spletnih straneh. Za kako downloadanjje pa youtube, pa tak imam doma internet, kjer se ne obračunava prenos podatkov.
Večkrat slišim kritiziranje, da je 10Giga prenosa premalo. Sej 10 Giga res lahko v enem dnevu porabiš, pač 2 DVD filma si potegneš prek torrentov na mobitel, pa je porcija skor polna. Pa konec koncev obstajajo mehanizmi v omrežjih, da bi lahko tako trolanje po omrežjih preprečili mobilni operaterji.
Jaz bi kot mobilni operater uvedel pakete za trolanje in pakete za nekoga, ko internet potrebuje za delo in ne za preganjanje dolgčasa. Pač bi pri teh "resnih" paketih dobil svoj IP naslov imel odprte porte, po možnosti še kak IPV6 naslov. Jaz bi za tak paket bil takoj pripravljen doplačati.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.