Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik b_t pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik b_t pravi:
Ali se da na routerju kje onemogočiti UniFi in kako?
Mi lahko poveš dober razlog, zakaj bi onemogočil UniFi?
sprasujem se.gif

Ali mi ti poveš kak dober razlog, zakaj bi moral imeti UniFi prižgan?
Jaz imam kar nekaj argumentov, ki so pomembni meni, na podlagi katerih želim UniFi ugasniti, ampak to je moja odločitev in ne tvoja.

Ti pa imej pri sebi doma po svojih željah.
Razlogov za ugasnitev ni:
- je povsem ločen od tvojega internet omrežja
- ne uporablja tvoje zakupljene širine
- veljajo pravila pravične uporabe po 5 GB oziroma 100 GB na 0,06 Mbit/s
- lahko uporabljaš UniFi na 100.000 lokacij (po principu: jaz ti dam, ti daš meni)

Je pa v nekaterih državah že možen LTE-U. Enak princip kot UniFi, samo da oddajaš doma LTE omrežje svojemu operaterju (deluje na enak spektru kot WIFI) - sam si lahko izboljšaš mobilni signal doma.
https://en.wikipedia.org/wiki/LTE_in_unlicensed_spectrum
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.539
291
83
Se popolnoma strinjam da se sam uporabnik fiksnih storitev Telemach... Bi zahteval da na mojem modemu zadevo izklopijo...Ker na moj račun že ne bojo dajali javni wifi...

Čisto pravilno odločitev uporabnika...

če pa ne bi hoteli izklopit bi menjal operaterja po hitrem postopku
wink-1.gif
 

astet

Pripravnik
4. jan 2012
95
14
8
Tudi sam bi bil proti deljenju nekaj kar plačam drugim zastonj. Vprašanje se glasi: Če jaz plačam na mesec toliko in toliko denarja zakaj bi potem operater zastonj imel v najemu moj prostor na mizi in mojo elektriko? Zakaj bi operater služil na moj račun oziroma se delal lepega kot npr. pri nas dobite unifi, če sklenete naročniško razmerje pri nas. To ni res saj unifi dobim zastonj s pomočjo njegovih uporabnikov, kateri za to storitev ne dobijo ničesar. V življenju je vedno odnos daj dam (vsaj v zdravem normalnem (tako poslovnem kot tudi privatnem) odnosu) in zakaj bi jaz dajal komericalnemu podjetju nekaj (to podjetje s tem tudi služi oziroma dela reklamo za svojo storitev), če pa sam nimam ničesar od tega. Ne zdi se mi pošteno in pika.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
UNIFI je dobra zadeva. Zanima me samo nekaj recimo imaš modem cisco epc3925. Če ti vklopijo UNIFI na modemu me zanima, ali imaš potem na voljo svojo wlan omrežje in unifi ( pač imaš dva brezžilna omrežja). Ker če je temu tako, je boljš da mi ga ne vklopijo. Ker ko sem pred meseci mal heckal ciscotov modem, sem pri 2 wlan omrežjih imel pol slabšo moč signala. Konec koncev pa če imaš samo eno omrežje wlan, je že doseg na cisco modemih tako slab, da je brez veze sploh imeti wlan vključen. Če bi že kdaj prišli tako daleč, da bom imel možnost vklopit UNIFI, potem bi vsaj jaz zahteval kak boljši modem, ker 100 metrov dosega na odprtem je še slabše kot kakšna low energy wifi tehnologija.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Daj vsaj en pravi razlog?
sprasujem se.gif
unifi lahko kadarkoli vklopiš in izklopiš na moj.telemach in s klicem na 080. Zdaj pa ne dristaj več.
 
Nazadnje urejeno:

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Ksz
Tkole leti lri beguncih na Sentilju;-)
Vejo kje rabjo podatke :p
2336596-Screenshot_2015-11-20-15-09-58.png
 

Priponke

  • 2336596-Screenshot_2015-11-20-15-09-58.png
    2336596-Screenshot_2015-11-20-15-09-58.png
    67,2 KB · Ogledi: 311

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
@Pbutec, kje pa lahko vklopiš unifi na moj.telemach. si ? Tam, ko ga aktiviram imam samo e-mail naslov, ki ga ne morš spremenit, ko pa vpišem geslo, pa mi napiše da e-mail že obstaja. Pred dnevi sem se mogo ponovno registrirat na moj.telemach.si. Čeprav sem se registriro, mi d3go na račualniku dela, unifon tudi, unifi pa ne.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Ko klikneš na unifi, je zgoraj desno gumb za vklop izklop. Ampak ti boš rabil verjetno pomoč, ker imaš podvojeno registracijo v moj.telemach.
2336627-Screenshot_2015-11-21-13-43-35-1.png
 

Priponke

  • 2336627-Screenshot_2015-11-21-13-43-35-1.png
    2336627-Screenshot_2015-11-21-13-43-35-1.png
    28,6 KB · Ogledi: 262

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
UNIFI je za Telemach temo in ne Telemach Mobil....

UNIFI lahko koristi le Telemach/Mobil naročnik in še preklemano dobro tukaj pali: daš dam.... Že samo zaradi tega, ker ko prideš nekam na obisk, rabiš WIFI pa ga ni, imaš pa na voljo UNIFI in voila, za đabe si povezan....
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Kjer luzer pa dovoli dvojni vnos v SSO?
Moj unifi je lepo izklopljen in tako bo ostalo...
Lpb
Te bom čez eno leto vprašal, ko bo Si.mobil tudi to ponudil. Takrat boš pa spet drugačno govoril. Kot vedno do sedaj, ko dobi enako funkcionalnost tudi Si.mobil. Takrat pa vedno obrneš ploščo za 180 stopinj.

Iz zarečenega kruha se največ poje.

Zadeva je še posebej dobra, če veliko potuješ v BIH ali Srbijo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.146
3.612
113
Marlbor
Simobil tega ne rabi, saj oglašujejo da v paketu dobiš ogromno interneta ... ko preveriš, pa vidiš da je za njih ogromno 500Mb.
bonk.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Svetidej,..mislim da si dovolj razgledan da ti je jasno da ne moreš podvajat dostopa do portala,..en username en dostop za eno stvar,.. če gre kaj narobe le tega ob identifikaciji pobrišeš in narediš novo registracijo,..To.simobil že ima in deluje,..Dovoli celo več dostopov npr. v primeru da z enim računom plačuješ več številk,..lahko dostopaš tudi z več usernamei vendar potem nosilec določa pravice drugim,..
Glede unifija,..meni neuporabna zadeva saj imam na paketu dovolj prenosa podatkov da se ne rabim ukvarjati z unifijem,.. tudi če bomo imeli podobno storitev mi le ta ne bo uporabna,..
O dvoličnosti pa nebi,..zaenkrat se imam kar za stabilnega v svojih odločitvah,.
b
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Simobil tega ne rabi, saj oglašujejo da v paketu dobiš ogromno interneta ... ko preveriš, pa vidiš da je za njih ogromno 500Mb.
bonk.gif

pbutec
brez dela ni jela,.. izberi si paket, ki ti ustreza,..če pa rabiš res veliko potem pa imamo nekaj tudi zate ALL INKLUSIVE
cheer.gif


B
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Tudi Telemach oglašuje kak ma naboljše omrežje a folk nagovarja naj uporablja UNIFI ki je tu logika
evil.gif

Telemach naj bo karakter in se odpove nacionalnem romingu če tako zaupa svojem omrežju,..žalostno a če mu oni ne zaupajo kdo pa mu bo?
Jaz že ne,..
b
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Deky in borovnica sta več v tej temi kot pa v temi od svojega operaterja, to pove vse
smile-1.gif


Simobil ima tako zanič pokritost in pakete, da hodita v to temo gledat kaj bosta mogoče dobila pri simobilu čez eno leto, če bo vse po sreči.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Deky in borovnica sta več v tej temi kot pa v temi od svojega operaterja, to pove vse
smile-1.gif


Simobil ima tako zanič pokritost in pakete, da hodita v to temo gledat kaj bosta mogoče dobila pri simobilu čez eno leto, če bo vse po sreči.

467716-post_slo.gif


Očitno sta zelo dobro plačana, da vsak dan (tudi med vikendi) pljuvata po konkurenci...

Kar se dvojnega omrežja tiče - kot uporabnik Telemacha raje vidim, da mi moj operater ponuja kar 2 mobilna omrežja (svojega + tujega tam, kjer svojega ŠE nima - s tem operater POSKRBI za svoje uporabnike), kot pa recimo Simobil, ki ne ponuja niti enega tako kot se zagre in ko si brez signala nimaš nobene rešitve
d055.gif


Zame je to samo prednost...
wink-1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Tole jokanje, kot simobil insajderju, ti ni v čast.

To zame ni jokanje..bolj kritika...sem pa na žalost naročnik fix dtoritev telemacha in z njimi niaem ravno zadovoljen...a bolje to kot biti obsojen na 6 programov...
B
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.