Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Tudi mene to zbodlo, da mora biti kot ena oseba dosegljiv 365/24/7. Kaj pa dopusti, bolniške in to ? Nihče ni nezamenjljiv...to si zapomnite.,
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.869
1.133
113
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Citat:
Uporabnik javr pravi:
mobi (SE K810i) rabim predvsem v službene namene, dosegljiv moram biti 24 ur na dan, vse dni v letu. Mobi je iztrošen, nabaviti je treba novega, verjetno nekaj v stilu LG G3. Zdaj sem pri Telekomu - brez problemov. Če se pojavi kakšen problem, ni problemov z njihovo odzivnostjo.

Imam Telemachov internet-TV-telefon in če bi vzel še mobi, bi nekaj prihranil pri naročnini. A po govoricah sodeč, Telemachovo omrežje ni primerno za ljudi, ki morajo biti dosegljivi kadarkoli, kjerkoli. Kakšne izkušnje imate takšni, ki morate biti dosegljivi 24/7 in ste pri Telemachu ?
Koliko te plačujejo za takšno dosegljivost ? Si astronavt na Deep space 9 ?
je plačano. Poznam pa tudi ljudi, ki morajo biti stalno dosegljivi, pa so "plačani" z veseljem, da sploh imajo službo.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik javr pravi:
mobi (SE K810i) rabim predvsem v službene namene, dosegljiv moram biti 24 ur na dan, vse dni v letu. Mobi je iztrošen, nabaviti je treba novega, verjetno nekaj v stilu LG G3. Zdaj sem pri Telekomu - brez problemov. Če se pojavi kakšen problem, ni problemov z njihovo odzivnostjo.

Imam Telemachov internet-TV-telefon in če bi vzel še mobi, bi nekaj prihranil pri naročnini. A po govoricah sodeč, Telemachovo omrežje ni primerno za ljudi, ki morajo biti dosegljivi kadarkoli, kjerkoli. Kakšne izkušnje imate takšni, ki morate biti dosegljivi 24/7 in ste pri Telemachu ?
Prejsnji teden je za 1 dan pri Telekomu crknil prenos podatkov. Moj internet je bil nedosegljiv.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
Jaz mislim v kratkem iz Telekoma (GSM) preiti na paket Še več k telemachu za 15 EUR. V bistvu me zanima zanesljivost omrežja in kako je s to kombinacijo gostovanja pri Telekomu.
smile-1.gif
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.758
542
113
42
povsod malo
Kako je mišljena DRUGA KARTICA SIM za 10 eur?
A to je klasična al je data. Če je klasična lahko prenesm iz drugega operaterja?
Pač prišparam 5/10 eur/mesec odvisno od paketa. Konec leta se pa že pozna.
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Kako je mišljena DRUGA KARTICA SIM za 10 eur?
A to je klasična al je data. Če je klasična lahko prenesm iz drugega operaterja?
Pač prišparam 5/10 eur/mesec odvisno od paketa. Konec leta se pa že pozna.

Druga kartica je npr za ženo. Taka, normalna za prenosni telefon. Oba črpata iz tistih 5 GB polne podatkovne hitrosti. Pogovori so neomejeni.
smile-1.gif
 

JackSparrow

Pripravnik
29. apr 2013
253
10
18
Slovenija
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Jaz mislim v kratkem iz Telekoma (GSM) preiti na paket Še več k telemachu za 15 EUR. V bistvu me zanima zanesljivost omrežja in kako je s to kombinacijo gostovanja pri Telekomu.
smile-1.gif

Od kar sem pri Tušmobilu sedaj Telemach mobil, uporabljam gostovanje pri Telekomu. 24 ur na dan. To je več kot štiri leta. Samo enkrat se je zgodilo, da sem bil nedosegljiv in zadnjič ko je bil vsesplošni izpad signala.
 
Nazadnje urejeno:

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Kako je mišljena DRUGA KARTICA SIM za 10 eur?
A to je klasična al je data. Če je klasična lahko prenesm iz drugega operaterja?
Pač prišparam 5/10 eur/mesec odvisno od paketa. Konec leta se pa že pozna.

Druga kartica je npr za ženo. Taka, normalna za prenosni telefon. Oba črpata iz tistih 5 GB polne podatkovne hitrosti. Pogovori so neomejeni.
smile-1.gif

Pa se lahko ta druga kartica na moj.telemach normalno upravlja (blokade...)? Tako kot normalen paket?
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Ja. Za drugo sim kartico je potrebno svoj profil na moj.telemach naredit. Sem mislil da bo vse skupaj (vzel drugo za fotra) pa je čisto ločeno.
 

Poltergeist

Pripravnik
22. apr 2010
398
3
18
Ce rabim zadni racun v papirni obliki, ker do zdaj mam vse na trr. Kaj moram nest na telemach? Osebno, davčno in še kaj?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na Unifi se lahko povežejo le registrirani in s tabo nimajo nobene veze. Kot javni wifi s prijavo.

Najdi kak boljši izgovor.

Sicer tudi osebno smatram, da gre za pogodbeno nereguliran poseg v moje pravice kot lastnika priključka in najmanj kar bi človek pričakoval od Tlelemacha je kakšen "bombonček" za nagrado in seveda obvezno obvestilo o možnosti odstopa od pogodbe brez penalov.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Glavna partnerja sta Deutsche Telekom (T-Mobile) in Hutchison Whampoa (3).

Vsaj z Deutsche Telekomom pri gostovanju v tujini ima Telemach boljšo pogodbo kot Telekom (vsaj za Avstrijo in Nemčijo). Kot Telemach naročnik sem bil skozi povezan na njihov HSPA+ v Nemčiji in Avstriji, medtem ko Telekomovcem ni spustilo na njihovo omrežje oziroma samo na GSM. Če so se pa uspeli povezati na UMTS/HSPA+ pa jih je po 1 minuti vrglo dol.

Vsak operater lahko rangira operaterje, kdo ima se prioriteto prijaviti in kateri uporabnik ne. Zakaj ima Telemach boljšo pogodbo je pa razlog preprost: T-Mobile uporabniki (vsaj za ZDA vem) uporabljajo Telemachovo omrežje na paketu, kjer imajo free klice domov in brezplačen prenos podatkov. Te uporabnike pa verjetno Telemach tretira po prioriteti kot "domače slovenske" uporabnike.

PS: Deutsche Telekom in Hutchison Whampoa sta tudi glavna partnerja Googla pri Projekt Fi (Google MVNO)
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
308
6
18
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik b_t pravi:
Ali se da na routerju kje onemogočiti UniFi in kako?
Mi lahko poveš dober razlog, zakaj bi onemogočil UniFi?
sprasujem se.gif

Ali mi ti poveš kak dober razlog, zakaj bi moral imeti UniFi prižgan?
Jaz imam kar nekaj argumentov, ki so pomembni meni, na podlagi katerih želim UniFi ugasniti, ampak to je moja odločitev in ne tvoja.

Ti pa imej pri sebi doma po svojih željah.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.