Novo pri Telemach Mobilu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

javr

Guru
6. dec 2011
1.869
1.133
113
mobi (SE K810i) rabim predvsem v službene namene, dosegljiv moram biti 24 ur na dan, vse dni v letu. Mobi je iztrošen, nabaviti je treba novega, verjetno nekaj v stilu LG G3. Zdaj sem pri Telekomu - brez problemov. Če se pojavi kakšen problem, ni problemov z njihovo odzivnostjo.

Imam Telemachov internet-TV-telefon in če bi vzel še mobi, bi nekaj prihranil pri naročnini. A po govoricah sodeč, Telemachovo omrežje ni primerno za ljudi, ki morajo biti dosegljivi kadarkoli, kjerkoli. Kakšne izkušnje imate takšni, ki morate biti dosegljivi 24/7 in ste pri Telemachu ?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še 195437ič Telemach na paketih VEČ deluje v svojem (ex TušMobil) in Telekomovem omrežju BREZ STROŠKOV nacionalnega gostovanja.

Torej zate enako kot imaš do sedaj + še eno omrežje!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.764
6.918
113
Čeprav, kot se je izkazalo enkrat letos, in menda edinkrat v par letih, ko je imel Telemach izpad, se tudi gostovati ni dalo v telekomu.

Tako da tako ziher to gostovanje tudi ni, je pa pač fajn, da tam kjer ni Telemach signala imaš lahko telekom, ampak če pade Telemach, potem pade vse
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.764
6.918
113
Samo omenil sem, ker je pač OP hotel 24/7 dosegljivost, in po izjavi McGiverja bi nekdo sklepal, da kombinacija Telemach+telekom pa bi lahko bila 99.99%, ker če gledamo da je vsak 99% zanesljiv, sta skupaj dosti več. ampak pač, zadnji velik Telemach izpad je dokazal nasprotno.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
tole glede gostovanja mene nekaj zanima;
če na telefonu vklopim gostovanje, imam potem v primeru gostovanja zgoraj črko R.
In hkrati to pomeni, da če sem preblizu tujine mi to lahko posledično nabije račun?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V dobrih 20 letih kar uporabljam mobilno telefonijo je bilo kar nekaj popolnih izpadov pri vseh treh operaterjih, ampak včasih nismo bili tako občutljivi na to.

To kar se je pred dobrim tednom zgodilo Telemachu je bil po domače razpad sistema in takrat je jasno, da se njegova kartica tudi v Telekom ne poveže. Mislim, pa da zaradi potencialno enega izpada na leto nima smisla drame zganjat. Večkrat se vam bo zgodilo, da boste po lastni šlampariji ostali s praznim telefonom!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
tole glede gostovanja mene nekaj zanima;
če na telefonu vklopim gostovanje, imam potem v primeru gostovanja zgoraj črko R.
In hkrati to pomeni, da če sem preblizu tujine mi to lahko posledično nabije račun?

Jp in ne samo to, tudi prenos podatkov v Telekomu ne dela, če nimaš nastavljenega prenosa v roamingu, kar ima kar precej ljudi po defoltu izklopljeno. Ja šit pač, vse ne moreš imet.
wink-1.gif



Če te kaj tolaži, delam na Pohorju in prej s Simobilom sem bil precej časa nedosegljiv, oz. mi je preklapljalo na Avstrijce, sedaj na TM pa sem dosegljiv v 90+% na Telemachu ali Telekomu in mi na Avstrijce sploh ne tolče.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik javr pravi:ki morate biti dosegljivi 24/7 in ste pri Telemachu ?
Po moji logiki bi ob tako nujni dosegljivosti moral itak imeti backup še drugega operaterja.
Če si samo na enem operaterju pa itak obstaja zeloooo velika vrjetnost, de te tudi tisti ki bi te rad poklical na enakem omrežju kot ti in tako bosta oba "gola in bosa"
wink-1.gif
 

mirkosan

Zelenc'
12. mar 2013
23
0
1
1. Ne deluje, vsaj ne v LJ. Preklopi na mobitel, za par sekund, nato pa ostane brez signala.

2. Saj zdaj se mobitel omrezje lahko uporablja tudi za data, kajne? Brez dodatnih stroskov?
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik mirkosan pravi:
1. Ne deluje, vsaj ne v LJ. Preklopi na mobitel, za par sekund, nato pa ostane brez signala.

2. Saj zdaj se mobitel omrezje lahko uporablja tudi za data, kajne? Brez dodatnih stroskov?

Tušmobil v LJ ni omogočal gostovanja, mogoče je še vedno tako?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.438
422
83
Imaš prav, Tušmobil je že dolgo tega ukinil nacionalno gostovanje na področjih, ki so bila dobro pokrita z lastnim signalom - recimo Ljubljana. Verjetno tega niso spreminjali, kvečjemu izvzemajo še dodatna območja?

Da, podatki v telekomovem omrežju gredo iz zakupljenih količin (pri novih paketih "Več"), vendar je hitrost omejena. Nekje na 1mbps oz. nekaj podobnega.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Mimogrede - trenutno (ne vem ali v tem mesecu ali kako) ponovno poteka brezplačna menjava SIM kartic za USIM. SIM je bila aktivna čez 3 min (oz. stara deaktivirana), paket iz 'Premium' v 'Še več' je bil zamenjan v 20 min.

Da fikus ne bo težil - ja, plačat je treba 20€ pri menjavi paketa.

PS: Pred menjavo paketa si izklopite morebitne dodatke (recimo internet 1GB), ker jih po menjavi ni možno, pa se baje zna zgodit, da ostane dodatek aktiven.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.763
5.895
113
Citat:
Uporabnik javr pravi:
mobi (SE K810i) rabim predvsem v službene namene, dosegljiv moram biti 24 ur na dan, vse dni v letu. Mobi je iztrošen, nabaviti je treba novega, verjetno nekaj v stilu LG G3. Zdaj sem pri Telekomu - brez problemov. Če se pojavi kakšen problem, ni problemov z njihovo odzivnostjo.

Imam Telemachov internet-TV-telefon in če bi vzel še mobi, bi nekaj prihranil pri naročnini. A po govoricah sodeč, Telemachovo omrežje ni primerno za ljudi, ki morajo biti dosegljivi kadarkoli, kjerkoli. Kakšne izkušnje imate takšni, ki morate biti dosegljivi 24/7 in ste pri Telemachu ?
Koliko te plačujejo za takšno dosegljivost ? Si astronavt na Deep space 9 ?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.