Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Če hočeš telefon na obroke ga kupiš v Bigbangu, če pa ga dobiš ceneje kot tam, ga dobiš zato, ker plačuješ hkrati tudi storitev. Torej eno brez drugega ne bo šlo.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Mah bom požr še teh 60 eur, samo da jih ne vidim več. Pa sem jih 15 let hvalil. Ampak njihov odnos mi je dop.... Še zdaj imajo reklamo na prvi strani telekom.si za paket brezskrbni 18.95 a čez mesec dni bo 19.95.
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Z vezavo si dobil ugodnost, ki jo ob predčasni prekinitvi aneksa moraš vrniti. In to je pravilno.
To že seveda, samo še bolj prav bi bilo da podpišeš eno pogodbo o storitvi in drugo o nakupu mobitela in lahko prekineš storitev brez da prekineš odplačevanje mobitela.
Za 24 mesecev si se vezal, da boš vsaj 24 mesecev pri njih plačeval mesečno naročnino, ki ni nižja od začetka aneksa. Za nagrado pa si dobil popust pri redni ceni telefona. Ker prekinjaš pri 12 mesecih ti pripada samo polovica "nagrade", ostalo pa jo moraš plačat.

Logično.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Ja, da bom plačeval mesečno naročnino takšno ki so jo takrat ponudli, ko sem telefon kupil. Mogoče bi takrat pri konkurenci ceno telefona in naročnine bolj ugodno dobil.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Zato se pa ne kupuje telefona pri operaterjih. Kdor se ne veže z aneksom ob spremembi pogojev lahko prekine brez niti enega samega stroška (razen prenosa številke 5 €).
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Glede na tuje operaterje naši tako ali tako subvencionirajo majhen del tržne cene....

Da ne govorimo o ZDA....
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.538
291
83
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Zato se pa ne kupuje telefona pri operaterjih. Kdor se ne veže z aneksom ob spremembi pogojev lahko prekine brez niti enega samega stroška (razen prenosa številke 5 €).

Ja eni nimajo da bi kupili telefon z gotovino po polni ceni... Zato se vežejo prek operaterja..
wink-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Namesto da uporabniki šparajo denar 2 leti raje vzamejo talefon pri operaterju in na 2 leti povprečno vržejo 200 eur stran (še več pri dražjih telefonih).
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.538
291
83
Ja full dobra ideja šparaj za telefon ko da vem kaj bom kupil čez dve leti da vem kolk šparat..krneki no
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
vbistvu bi bilo bolj prov, da se malo pozanimaš in vzameš telefon na obroke kje drugje
wink-1.gif

v bigbangu recimo dobiš na 10 obrokov, izbereš si ugodnega operaterja in paket, pa lahko lepo prišparaš v primerjavi, z brezglavo izbiro operaterja in paketa z vezavo za 2 leti...

ali pa kupiš rabljen telefon po polovični ceni...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.901
10.621
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Zato se pa ne kupuje telefona pri operaterjih. Kdor se ne veže z aneksom ob spremembi pogojev lahko prekine brez niti enega samega stroška (razen prenosa številke 5 €).

Ja eni nimajo da bi kupili telefon z gotovino po polni ceni... Zato se vežejo prek operaterja..
wink-1.gif

Naj pa kupijo telefon, cenovno primeren njihovemu finančnemu položaju. Kupovanje 600€+ telefonov je precej nepotrebno za večino ljudi.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
vbistvu bi bilo bolj prov, da se malo pozanimaš in vzameš telefon na obroke kje drugje
wink-1.gif

v bigbangu recimo dobiš na 10 obrokov, izbereš si ugodnega operaterja in paket, pa lahko lepo prišparaš v primerjavi, z brezglavo izbiro operaterja in paketa z vezavo za 2 leti...

ali pa kupiš rabljen telefon po polovični ceni...

Odvisno kaj je...
Če imaš recimo možnost pri TS ali pa Telemachu vzet kak bon, potem se ti splača vzeti telefon...
Jaz sem npr. vzel pri TS, Note 3, pa sem ga dobil za 302€...meni se je ful splačalo, ker dvomim, da bi lahko dobil kje bolj poceni, nov telefon
smile-1.gif

Sem si pa vmes spremenil paket, na malce dražjega, ker mi bolj ustreza
smile-1.gif
 

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
407
98
28
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Namesto da uporabniki šparajo denar 2 leti raje vzamejo talefon pri operaterju in na 2 leti povprečno vržejo 200 eur stran (še več pri dražjih telefonih).
Hočeš reči, da se kje drugje dobi telefon 200€ ceneje kot pa ob vezavi pri operaterju? Kar ne verjamem.
Sicer pa Izbereš operaterja, ki najbolj lovi, pa četudi za ceno piva več. Zato imamo telefon, da smo dosegljivi. Za šparanje imamo banko.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
1. Redna cena pri operaterju je nabildana v primerjavi s cenami pri drugih (še bolj v EU spletnih trgovinah kot v Sloveniji)
2. Ko pride telefon morajo nekateri telefon imeti takoj. Če se počaka z nakupom telefona 6-12 mesecev cena spet pade (tudi iz 700 na 400 €). - operaterji načeloma redne cene telefonov ne nižajo
3. Pri nekaterih operaterjih se lahko vezeš s popustom na naročnino (če se želiš vezati) in s tem lahko spet prihraniš.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Upam da veš, da če prekineš vezavo,s e ti tudi bon šteje med ugodnosti, ki jih je treba povrnit ...

Vem, ampak ne mislim prekinit vezave....itak pa imam aneks samo še dva meseca (januarja 2016 bosta dve leti)...
Trenutno nimam namena menjavat operaterja...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.