Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
KSZ

Tale nevtralnost interneta se zaenkrat pri nas v praksi kaže v zelo slabi luči.. Takšne zadeve bi morale biti izvzete.
Nevtralnost je zakon zadeva.

S tem se večajo zakupljene enote na paketih. In kar je najlepše lahko porabiš te enote za karkoli, ne za samo za telekomovo storitev. To je čar.

Nevtralnost je zakon, Telekomova odločitev sux. Ampak s tem so si sami naredili zanko. Zaračunajo naj prenos podatkov in dvignejo na pakete prenos podatkov pa je.
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
Svetidej moraš bit precizen, nevralnost je zakon zadeva na papirju in v zakonu, pa tudi sliši se zakon
smile-1.gif
Problem pa je, da se je TS odločil izbrati luknjo (intranet), ki je namensko postavljena v zakon. S tem je svojim uporabnikom še vedno omogočil brezplačen prenos, drugi pa do nje ne morejo več.

Seveda bi se lahko odločil tudi tako, da ostane kot je sedaj in vsem naročnikom Siol TV-ja npr podari nekaj dodatnih GB prenosa podatko. Pa se za to trenutno ni odločil. Torej gre za poslovno odločitev, ker so ocenili, da je blokada drugih omrežij manj negativno dejanje, kot da bi ukinili brezplačni prenos (dodatni GB pa najverjetneje sploh niso bili v igri).

So pa na TS povedali, da je to začasna odločitev. Ali bo postala tudi stalna, bomo še videli, ni pa to povsem izključeno.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Zame je blokada drugih omrežij bolj negativno reklama za Telekom Slovenije sam.

Tisti, ki uporablja TVIN, ga ne uporablja doma, ker ima IPTV. Na mobilnem delu (na poti) se ga po mojem redko uporablja ker zaradi omrežja šteka. Največ pa se ga uporablja na WI-FI-ju izven doma, na enem stacionarnem mestu.

So si sami ovili zanko okrog vratu.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Torej bi moral TS dati tem naročnikom Siol TV-ja dodatno sim kartico, če so pri drugem mobilnem operaterju. Hvala bogu, da delajo v korist svojih uporabnikov in ne v korist uporabnikov drugih mobilnih operaterjev.
Pa če bi tisti uporabnik dobil sim kartico, bi moral stalno menjavat sim kartice ali pa imeti dva telefona ali pa telefon z dvema sim karticama...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Vsi ti so uporabniki Telekoma Slovenije. Torej zakaj še imeti SiOL TV, če si drugorazreden?

Boš bil pri prijatelju, ki dela pri Telekomu le 2G in se boš prijavil na WIFI. Tudi ti ne boš imel TVIN-a. Čeprav si uporabnik mobilnih storitev Telekoma Slovenije. V hišah kaj bolje dela WI-FI ali mobilno omrežje ponavadi?

Kaj boš naredil v gostilni, ki ima švoh signal zaradi sten ponavadi in imajo brezplačen WIFI, ki ni od TS in bi rad gledal TVIN, Jok brate odpade. Vse v korist svojih uporabnikov
evil.gif


Da ne govorim, da v ZDA že ponujajo storitev WI-FI Calling, kjer se preko Wi-Fi omrežja kličeš kot, da bi bil na mobilnem omrežju - načeloma mobilnega omrežja sploh več ne boš potreboval za klicanje. Kako bo pa tam delal TVIN?
evil.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:...
Da ne govorim, da v ZDA že ponujajo storitev WI-FI Calling, kjer se preko Wi-Fi omrežja kličeš kot, da bi bil na mobilnem omrežju - načeloma mobilnega omrežja sploh več ne boš potreboval za klicanje. Kako bo pa tam delal TVIN?
evil.gif
Ti Američani so pa zares za časom. Siol je že pred tam 10 leti ponujal SIP telefonijo. Sedaj jo trži pod imenom Komunikator a nam prvim in zvestim uporabnikom je ostala brezplačna SIP številka 0599... na katero me lahko pokliče kdorkoli od kjerkoli, če sem le prijavljen v kakšno WiFi omrežje. Po drugi strani pa lahko oz. katerega koli konca sveta kličem kot, da bi bil v Sloveniji (torej v vsa Slo fiksna omrežja 400 minut zastonj).

PS- Po drugi strani pa je WiFi caling vsak Skype, Viber...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Za časom? On ne govori o navadnih VOIP klicih. WiFi klici na telefonih so transparentno integrirani... ti načeloma sploh ne boš vedel, ali telefoniraš preko WiFi-ja, ali preko mobilnega omrežja... ali od kod si prejel klic. Tudi roaming (prehod) bo transparenten. Res da je v ozadju še vedno navaden SIP, je za navadnega uporabnika to velika revolucija... sploh za Američane, kjer imajo večje težave s signalom kot jih imamo mi.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Preko Wi-Fi-ja boš klical iz 031/041/051/040/070 čisto enako kot na 2G ali 3G. Wi-FI Calling bi lahko rekli rekli je nadgradnja VoLTE-ja. Ne rabiš čisto nobene aplikacije, ampak je Wi-Fi Calling že vgrajen v sistem telefona (piškotek LTE-ja). Če imaš klic in greš iz mobilnega omrežja v Wi-FI (iz voLTE na WI-FI Calling) se klic ne bo prekinil.

Potem imamo tukaj LTE-U Unlicensed, ki doma oddajaš LTE od operaterja (podobna zadeva kot WIFI router, samo da se oddaja LTE signal). Torej ti iz svojega fiksnega priključka zagotoviš doma LTE signal od tvojega operaterja. S takim routerjem bodo si uporabniki džabe zagotovili mobilni signal naprimer v kleteh.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Preko Wi-Fi-ja boš klical iz 031/041/051/040/070 čisto enako kot na 2G ali 3G. Wi-FI Calling bi lahko rekli rekli je nadgradnja VoLTE-ja. Ne rabiš čisto nobene aplikacije, ampak je Wi-Fi Calling že vgrajen v sistem telefona.

Do takrat, ko bo to zalaufalo komercialno, bo preteklo se kar nekaj casa... Pomoje prej kot v dveh letih ne bo prav dosti razsirlejn standard VoWiFi (Voice Over WiFi) ... Prva faza je VoLTE... pa se to bo pomoje postalo bolj uporabno sele v roku kaksnega leta ali dveh ...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
V ZDA je VoWiFi že komercialno zunaj.

Prav tako eni angleški operaterji od junija 2015 tudi že ponujajo VoWIFI.

Prav tako je Googlov Nexus 6 tudi že zagotavlja VoLTE in VoWiFi.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
V ZDA je VoWiFi že komercialno zunaj.

Prav tako eni angleški operaterji od junija 2015 tudi že ponujajo VoWIFI.

In kaj ti oomaga, ko je stevilo terminalov, s katerimi to lahko uproabljas, mizerno ... teoreticno jih je sicer nekaj... V praksi pa jih lahko isces s povecevalnim steklom...
wink-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Vsi telefoni narejeni letos tehnično podpirajo oba standarda. Samo programsko morajo še omogočiti. Android 6.0 se mi zdi bo imel podporo za to.

Čez 1 leto ne bo telefona, ki ne bi podpiral oba standarda.

Moj naslednji Nexus vem da bo imel podporo (že moj star Nexus 5 bi načeloma lahko imel, vendar nočejo
smile-1.gif
), ker ima že Nexus 6 (pridobil podporo pred 3 meseci).

Veliko telefonov podpira oba standarda, vendar je potrebna le programska nadgradnja za vklop le-tega.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Vsi telefoni narejeni letos tehnično podpirajo oba standarda. Samo programsko morajo še omogočiti. Android 6.0 se mi zdi bo imel podporo za to.

Čez 1 leto ne bo telefona, ki ne bi podpiral oba standarda.

Moj naslednji Nexus vem da bo imel podporo (že moj star Nexus 5 bi načeloma lahko imel, vendar nočejo
smile-1.gif
), ker ima že Nexus 6 (pridobil podporo pred 3 meseci).

Veliko telefonov podpira oba standarda, vendar je potrebna le programska nadgradnja za vklop le-tega.

Se enkrat preberi... Sem napisal, da teoretcino res imajo vsi flagshipi... V praksi pa je to malce drugace... Vprasaj kaksne tehnike, ki te zadeve testirajo... Telekom in Si.mobil vem da ze nekaj casa to testirajo... Verjetno pa tudi drugi operaterji ...

In cez eno leto bo se vedno morje telefonov brez tega... Sploh razni "kitajci", ki jih vsak dan vec in pri katerih je recimo se danes problem z nekaterimi 3G inporedvsem LTE frekvencami...
wink-1.gif
pa bi clovek mislil, da bi danes morali ze vsi podpirati vsaj te najbolj razsirjene frekvence,,,

Realnost je drugacna kot teorija...
smile-1.gif


Pa se glede programske nadgradnje... Malo samo pobrskaj, koliko ljudi ima dandanes probleme s storitvijo, ki je stara ze nekaj let... To je MMS... Kjer je potrebno imeti oravilne nastavitve za pravilno delovanje... Pri VoLTE, VoWiFi in podobnih standardih, so te nastavitve se bolj pomembne in niso tako samoumevne kot recimo nastavitev SMS centra...

Malo smo zasli iz teme
wink-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
In kako bo s tem VoWiFi na področju varnosti. Da se moj telefon kar tako priključi na neko poljubno WiFi mrežo in potekajo podatki preko nje se mi zdi malce skregano z varnostjo. Razen, če za razvojem te tehnologije ne stoji CIA???
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.512
2.991
113
Vprašanje tudi, kdaj bo npr. Samsung posodobil vse telefone, da se omogoči VoLTE. Že nekaj časa iščem ali obstaja kakšen bypass za vklop le tega (Note 4), pa očitno ni nič in glede na hitrost izdajanja posodobitev se mi zdi, da bo telefon prej šel po gobe kot pa omogočal to storitev, čeprav je v nekaterih ameriških omrežjih že na voljo.

Drugače je pa rešitev za Tvin VPN, le upload morate imeti soliden.
 
Nazadnje urejeno:

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Citat:
Uporabnik telex pravi:
In kako bo s tem VoWiFi na področju varnosti. Da se moj telefon kar tako priključi na neko poljubno WiFi mrežo in potekajo podatki preko nje se mi zdi malce skregano z varnostjo. Razen, če za razvojem te tehnologije ne stoji CIA???

Ne vem kako točno deluje dotična tehnologija, ampak če imajo kanček pameti tisti, ki to implementirajo deluje preko SIM avtentikacije in enkripcije. V tem primeru tisti zaščiteni ali nezaščiteni WiFi sploh ni pomemben.
 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Vsi ti so uporabniki Telekoma Slovenije. Torej zakaj še imeti SiOL TV, če si drugorazreden?

Boš bil pri prijatelju, ki dela pri Telekomu le 2G in se boš prijavil na WIFI. Tudi ti ne boš imel TVIN-a. Čeprav si uporabnik mobilnih storitev Telekoma Slovenije. V hišah kaj bolje dela WI-FI ali mobilno omrežje ponavadi?

Kaj boš naredil v gostilni, ki ima švoh signal zaradi sten ponavadi in imajo brezplačen WIFI, ki ni od TS in bi rad gledal TVIN, Jok brate odpade. Vse v korist svojih uporabnikov
evil.gif


Da ne govorim, da v ZDA že ponujajo storitev WI-FI Calling, kjer se preko Wi-Fi omrežja kličeš kot, da bi bil na mobilnem omrežju - načeloma mobilnega omrežja sploh več ne boš potreboval za klicanje. Kako bo pa tam delal TVIN?
evil.gif

kake bedarije pa ti stresas...koliko ljudi ima siol tv zaradi TVINA? Malo...lahko gres takoj na drugega operaterja ce ti opnuja kaj takega kot tvin...bos takoj prvorazreden...tvin je pac samo dobrodosla opcija...ni pa to razlog da bi imel siol tv...

ker si pač tako omejen v razmisljanju, zakaj ne poves se druge opcije? zakaj bi sel stran od siola za TV? zakaj pa nebi sel na mobitel se na mobilne storitve, ce ti je tvin tako pomemben? MIslim, enim nikoli ni nic dovolj dobro...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:


kake bedarije pa ti stresas...koliko ljudi ima siol tv zaradi TVINA? Malo...lahko gres takoj na drugega operaterja ce ti opnuja kaj takega kot tvin...bos takoj prvorazreden...tvin je pac samo dobrodosla opcija...ni pa to razlog da bi imel siol tv...

ker si pač tako omejen v razmisljanju, zakaj ne poves se druge opcije? zakaj bi sel stran od siola za TV? zakaj pa nebi sel na mobitel se na mobilne storitve, ce ti je tvin tako pomemben? MIslim, enim nikoli ni nic dovolj dobro...

TVIN mogoce res ni opcija, zaradi katere bi kdo sel na SiOL TV... je pa mogoce razlog, da nekoga sedaj nic vec ne drzi pri Telekomu in bo imel olajsano odlocitev pri morebitni izbiri oz. menjavi ponudnika IPTV ...

Jaz sem recimo tudi eden izmed takih, kateri imam doma za internet providerja SiOL in IPTV preko SiOL TV... TVIN resda nisem velikokrat koristil... bolj kot ne na dopustu... seveda tam, kjer je delovalo (zanimivo je, da je na Hrvaskem delovalo ce sem imel Si.mobilov internet paket... preko Telekomovega internet paketa pa ni delovalo
smile-1.gif
) ...

Da bi pa samo zaradi tega sel nekdo spet sel nazaj na Telekom kot mobilnega operaterja pa je zelo malo sans...

Res pa je, da bi v nasprotnem primeru kokodajsali tisti, ki imajo vse pri Telekomu in ne bi imeli vec brezplacen prenos podatkov pri uporabi storitve TVIN ...
smirk-1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.