Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Meni se zdi precej nedvoumno napisano... da se lahko izognejo težavam zaradi nevtralnosti interneta, bodo TVIN prestavili v intranet in bo posledično nedostopen preko ostalih operaterjev. Upam, da se motim...
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Meni se zdi precej nedvoumno napisano... da se lahko izognejo težavam zaradi nevtralnosti interneta, bodo TVIN prestavili v intranet in bo posledično nedostopen preko ostalih operaterjev. Upam, da se motim...
Pa kje kaki no, nevtralnost ti prepoveduje storitev napeljat do uporabnika brez da se porabljajo podatki, v primeru tujih operaterjev uporabniku SE šteje prenos podatkov, kar pomeni da ni nobena nevtralnost kršena, nevtralnost je bila kršena v primeru prenosa preko telekomovega mobilnega omrežja, ker se ni štelo prenešene enote.

Skratka nima to blage z nevtralnostjo, če se bo marketing njihov odločil se izgovarjat na nevtralnos pa ne vem.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Seveda se tako rešiš problema nevtralnosti... sedaj so v prekršku, ker svojo (internetno) storitev ponujajo brezplačno (podatki se ne zaračunajo), medtem ko druge internetne storitve lepo zaračunavajo. Če svojo storitev premaknejo iz interneta v interno omrežje, se jim pravila nevtralnosti ni več treba držati in je lahko prenos podatkov še vedno brezplačen.

https://en.wikipedia.org/wiki/Net_neutrality#Favoring_private_networks

203. člen, 5. odstavek:
https://www.uradni-list.si/1/content?id=111442
 
Nazadnje urejeno:

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
@Mikrohard, drži delno. Res da se rešijo kršitve z tem da skenslajo svoje mobilne uporabnike. Ampak TUJIM mobilnim uporabnikom bi še vedno lahko brez kršitve dajali, ker tuji apriori že plačajo prenos tujemu in ni kršitve.

Da ne omenjam da bi se kršitve rešili lahko na dosti bolj normalen način, pač tako da preprosto skenslajo brezplačni promet na svojem mobilne omrežju. Ampak ne, zakaj bi naredil nekaj dobrega za uporabnike, če lahko v vsakem zakonu najdeš luknje kako ja čim slabše za uporabnika naredit, to da se z internim omrežjem izognejo je luknja.

Če to luknjo zakrpajo bodo primorani zadevo rešiti na zgoraj omenjeni način, ampak ta luknja je tu namenoma, ker so zlobirali da se prepreči odprtost trga IPTV televizije. Si predstavljate jutri 50 ponudnikov IPTV v Sloveniji? Si predstavljate Amis TV na Telemachovem kableskem internetu?
 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
hm ne vem kaj se bunite...meni je cisto ql sem na telekomu in bom se vedno lahko lepo gledal TVIN...ce vam kaj ne pase al pa vas operater ne ponuja take storitve kot je tvin...bad luck...

ta telekomove uporabnike je to cisto ql da bo ostal brezplačen promet...zakaj pa bi se trudli za ostale?
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
Iz Telekoma Slovenije so sporočili, da gre pri blokadi TViN-a na omrežje TS za začasno rešitev, ker so morali na podlagi odločbe AKOS-a zelo hitro ukrepati. Zoper odločitev AKOS-a bodo vložili upravni spor.

Seveda bi se lahko odločili, da ukinejo brezplačen mobilni prenos in tega ne bi bilo potrebno storiti, a se niso.

Vir: http://www.blog.uporabnastran....nost-interneta/
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
ta telekomove uporabnike je to cisto ql da bo ostal brezplačen promet...zakaj pa bi se trudli za ostale?
Zakaj bi se trudili za ostale? Jaz sem Telekomov uporabnik fiksnih storitev... kako pa naj bi drugače gledal TVIN? Ampak mobilno telefonijo imam pa pri Simobilu (nižja cena, več količin, boljše omrežje na našem območju... torej win, win, win)... in sedaj brez VPN-ja ne bom imel več možnosti gledati TVIN-a na mobilnem omrežju.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
ta telekomove uporabnike je to cisto ql da bo ostal brezplačen promet...zakaj pa bi se trudli za ostale?
Zakaj bi se trudili za ostale? Jaz sem Telekomov uporabnik... kako pa naj bi drugače gledal TVIN? Ampak mobilno telefonijo imam pa pri Simobilu... in sedaj brez VPN-ja ne bom imel več možnosti gledati TVIN-a.

ja kaj sem pa jaz napisal? ce tvoj provider mobilne telefonije tega ne omogoča pac bad luck...ce se ti zdi vse skupaj nesmiselno pa menjaj telekom za kaj druga...sicer pa nikjer nisem prebral da kaj dodatno placujes za tvin...je pac brezplacna ugodnost, ki jo lahko koristis znotraj telekoma...

menjaj ponudnika :D ali televizije ali pa mobilnega dela :D
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Lej... ne sekiraj se zame. Jaz bom še vedno lahko gledal mobilno televizijo. Se mi pa zdi odločitev Telekoma precej grda... in ni trikrat za reči, da se ne bo enkrat v prihodnosti menjal operater (ne zaradi te specifične odločitve, temveč zaradi več takih manjših stvari, ki se počasi nabirajo), tako kot sem ga menjal za mobilne storitve.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.197
6.035
113
Ja glej, oni samo rešujejo situacijo, ki so jo pod vplivom tujih megakorporacij zakuhali državni birokrati.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Lej... ne sekiraj se zame. Jaz bom še vedno lahko gledal mobilno televizijo. Se mi pa zdi odločitev Telekoma precej grda... in ni trikrat za reči, da se ne bo enkrat v prihodnosti menjal operater (ne zaradi te specifične odločitve, temveč zaradi več takih manjših stvari, ki se počasi nabirajo), tako kot sem ga menjal za mobilne storitve.

In kaka odločitev bi se ti zdela ustrezna glede na odločbo?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Idealne rešitve tako ali tako ni. Lahko bi se odločili za ukinitev brezplačnega prenosa podatkov za TVIN, ali pa dvigniti zakupljeno količino paketom, ki imajo vključen TVIN... če pri konkurenci tako deluje, bi lahko tudi pri Telekomu, dokler ne bi uredili stvari preko sodišča. Še vedno bi lahko vsi uporabljali, če bi bili pripravljeni plačati oz. porabljati zakupljene podatke... sedaj so pa določeni skupini uporabnikov popolnoma onemogočili uporabo. Naj pa za vse svoje uporabnike ponudijo brezplačen VPN z navodili, ki jih razume navaden smrtnik...
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Če bi pa ukinili brezplačen prenos vsem uporabnikom na svojem omrežju, bi pa vsi tisti jokali. Nobenemu ni v interesu komurkoli zapirati, ampak glede na situacijo, tudi sam mislim, da so s tem omejili najmanjši krog svojih uporabnikov.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.800
635
113
KSZ

Tale nevtralnost interneta se zaenkrat pri nas v praksi kaže v zelo slabi luči.. Takšne zadeve bi morale biti izvzete.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Nevtralnosti bi zadostili tudi, če bi vse za "konkurenčne" OTT TV storitve (T-2 tv2go, Amis Mobia, Telemach D3Go) tudi ponudili brezplačen prenos podatkov. Ampak tega pa seveda ne bodo naredili
smile-1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.