Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.162
4.035
113
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
A morda kdo ve če 800 mhz LTE na Mobitelu dela z manjšo močjo kot 3G? Sedaj se namreč dogaja, da je na povsem istem mestu precej boljši signal 2100 mhz 3G kot pa 800 mhz LTE. Telefon pa seveda vztraja na 4G z 1 črtico, včasih pa tudi z nobeno, čeprav prenos podatkov še zmeraj dela.

Imaš Samsunga????

Meni tudi manj črtic kaže kot 3G.

Mogoče bug😈😈😈
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
459
28
28
Sodišinci
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Danes montirali ob avtocesti v Slivnici.
Zanimivo da so bili avti od T mobile z hrvaškimi tablicami.
To je sedaj nacionalni interes.

Tudi v Prekmurju so nadgradnjo izvajali T mobilovci.....
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.512
2.991
113
Da, Samsung je. Tam ko imam na Edge 900 mhz poln signal (nekje 85 dB) imam na LTE 800 mhz 1 črtico (105 dB). Sem jih že spraševal kaj je s tem pa pravijo, da je to normalno. Tudi ni LTE signala na lokacijah kjer EDGE še zmeraj dela z dvema črticama.

Da ne omenjam, da je LTE delal z 20/5 (ping 25) samo par dni, sedaj pa max. 9/6 in ping skoraj 100. Pravijo, da je maksimalna hitrost na naši bazni 75 Mbit, potem pa razumi če moreš. So se pa vsaj potrudili in pokrili 360 stopinj, da mi sedaj vsaj internet dela na terenu, tam kjer je bil prej zaradi EDGE praktično neuporaben.

Edit: No in ko sem to zapisal je zvečer začel LTE zopet delati s polno hitrostjo. Kdo bi razumel...

Drugače so pa tudi pri nas nadgradnjo izvajali iz T-Mobile. Sem prav gledal kako to, da oni in, če so res hrvaške tablice
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Poltergeist

Pripravnik
22. apr 2010
398
3
18
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
KSZ

sicer pa VPN reši vse takšne težave. Malo boljši domači router in stvar je rešena.

Bi te rad videl streamat TV preko VPNja na 10/1 liniji (to je max., kar se da dobit na moji lokaciji
frown-1.gif

uf ja..to pa ne bo šlo.

Pomoje bo to šlo odlično. Predvidevam da bo celo dovolj 0.1Mbit uploada oz koliko je pač potrebno da se TVIN login stran prikaže v razumno normalnem času. Zato ker večina video strani kot Netflix IP loca le primarno login stran. Predvidevam da bo to tudi telekom naredil in ce bo temu tako se da na brzino obiti z minimalnim uploadom, in doma postavlenim proxy serverjem. VPN je tu čisti overkill in napačen pristop razen če se ti da rutat IPje na roko. Te pač default VPN gateway izklopiš in routing tablo na roko napišeš. Ne želiš pa rutati video.TS datotek ampak samo tisto kaj je minimalno potrebno, da deluje.

Predvidevam da bo samo www.tvin.si IP locan in foxyproxy to hitro selektivno reši za Firefox in chrome like browzere.

Sam imam sicer 40Mbit uploada, tako da bom tudi pripravlen za totalni extrem in kompleten server lockdown, vendar AKOSu mora zadostovati lock na login stran, da se by default onemogoči uporaba strani starim omam.

Ta princip ze zdaj preverjeno deluje za tuje ISPje.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.458
6.585
113
pri taščici
Glede tvina; bo sedaj to zadnji žebelj v krsto da se poslovim od telekoma tudi pri trojčku? Grem brskat info o T2.
A njihova tv dela na simobil (bob) omrežju?
 
Nazadnje urejeno:

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.800
129
63
Bay, bay Integral. Edina dobra stvar je bil free prenos sporočil in datotek. Strošek 2,50 EUR na mesec ni več upravičen
ne-ne-1.gif


Pozdravljeni,


obveščamo vas, da bomo z dnem 24. 9. 2015 spremenili način obračunavanja prenosa podatkov pri storitvah Integral in Integral Poslovni. Skladno s prejeto odločbo AKOS-a (številka 06101-37/2015/7) se bo prenos podatkov pri uporabi storitev Integral in Integral Poslovni prek mobilnega omrežja Telekoma Slovenije odšteval od zakupljenih količin oziroma obračunaval po tarifi vašega naročniškega oziroma predplačniškega paketa.

Svetujemo vam, da preverite, ali vaš naročniški paket vključuje zakupljeno količino mobilnega interneta. V primeru, da tega nima, si dodatno vključite opcijo Mobilni internet. Ob dosegu 80 % zakupljenih količin in ob doseženih 100 % zakupljenih količin boste o tem obveščeni z brezplačnim SMS-om.
Za lažjo odločitev, katero opcijo Mobilnega interneta izbrati, dodajamo še informacijo, da v povprečju uporabniki ob dostopu do svoje elektronske pošte s storitvijo Integral oziroma Integral Poslovni mesečno porabijo 10 MB paketnega prenosa podatkov v mobilnem omrežju Telekoma Slovenije.
POMEMBNO: Obstoječi in novi naročniki izbranih mobilnih paketov lahko v akcijskem obdobju do 15. 11. 2015 dokupite internet po izjemni akcijski ceni: 1 GB za 1 EUR na mesec oz. 5 GB za 5 EUR na mesec.

Storitvi Integral in Integral Poslovni delujeta tudi v omrežju WiFi.

Za vsa vprašanja smo vam na voljo na telefonskih številkah 041 700 700 oz. 080 70 70 (za poslovne uporabnike) ali na e-naslovu info@telekom.si oz. poslovni@telekom.si (za poslovne uporabnike).

Lep pozdrav,

Telekom Slovenije, d.d.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Bedačine, nonstop nabijajo te pakete za mlade in stare a za večino ostalega folka pa ne mislijo nič pametnega ven dat?
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.371
246
63
jaz imam Debitelov Enotni 2000 in sem več kot zadovoljen.
Kar pa se penzionistov tiče ima Debitel tudi boljše možnosti, npr. SeniorD si zakupi 1h in dobi 2 h za 5€. Kaj češ bolje.
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Koliko časa pa traja, da naredijo spremembo iz paketa Trio in mobilne v enoten Modri paket?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.386
1.384
113
A že kdo pozna oz. je prešel na novi PAKET MODRI? Danes so me klicali in kolikor gledam je ponudba kar zanimiva. Sploh če gledam iz vidika stroškov, kjer bi sedanjo naročnino TV+internet na Telemachu (48 EUR) in GSM paket 2015 zamenjal s tem in bi plačal 12 EUR/mesečno manj.
Kar me skrbi je kvaliteta TV in internet storitve. Je slika ok, se zelo pozna razlika med optiko (za katero še niso sigurno, da je pri meni na voljo) in VSDL povezavo?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.438
422
83
Sedaj imaš verjetno koaksialca? VSDL je načeloma slabši, če imaš več TV sprejemnikov lahko pride do težav (odvisno od oddaljenosti od centrale, z njo namreč pada prepustnost linije).

Za optiko verjetno sam najbolje veš ali je fizično pripeljana do bajte / bloka?

V splošnem verjetno menjava za xsdl ni smiselna, za optiko pač. A si nove telemachove mobilne pakete že gledal? Recimo za 12€ dobiš neomejeno klicev in sporočil, 5GB prenosa + telekomov nacionalni roaming za vse to, če te skrbi omrežje.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.386
1.384
113
Ja sedaj je koaks pri Telemachu. Kar me veseli je to, da je Telemach delal. Praktično se ne spomnim, da bi kdaj imel izpad neta ali TV zaradi njih. 1x je edino crknil modem, kar pa se mi ne zdi nek problem. Pri siol-u marsikdo jamra, da je slaba slika, da ni neta,....
Optika je v bloku, oz. pred stanovanjem, tako da to nebi smel biti neki problem. TV-je tudi samo 1, občasno še kak D3go uporabim preko PC-ja.
Mobilni telemach mi ne diši, pa tudi izbiro GSM aparatov imajo slabo.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.