Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.519
424
83
Ravnokar obrnil. Ne vem, če mi bo odklopil tudi dodatni posatkovni prenos. Ko pošljem SMS za odklop dodatka na starem paketu pravi, da ni naročen.? Novi paket stopi glede na SMS v veljavo jutri. Torej bo še čas tole spedenati vkolikor bo kljub naročilu "neomejeni d" zadeva še aktivna.
Logika marketinga na TS mi nikakor ni blizu in sem se navadil vse obrniti z več strani, da ja kaj ne spregledam.
Prek moj.telekom pa rabiš ID, ki pa ga lenoba nimam. Sem bil prepričan, da mi ne bo nikoli prav prišel ker je pred par meseci prišla oranžna optika in je šla stacionarna naročnina v zgodovino. Tako da niti (brezplačni) LTE na (drugem) podatkovnem paketu ne morem vklopiti prek portala. Zakaj hudiča ni zadeva avtomatska? Na telefonu se mi je pred nekaj meseci vklopil avtomatsko.
Ko sem menjal modem na podatkovnem dostopu pa se ne. Res pa je ključek za prgišče € z Ebay-a.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.599
995
113
48
KR
SMS
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
žena je na telekomu in ima paket 2013 ki se ukinja. Domov je dobila obvestilo, da lahko zadevo brezplačno stori do 30.11. do 18. ure in da to lahko stori tudi preko sms in sicer smo ravnokar spremenili v neomejeni A. Poslali smo neomejeni A na 1918. ter nato potrdili povratni sms. nato dobili sms, da bo zadeva preklopljeno jutri.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.599
995
113
48
KR
Očitno je pošiljanje podpisanega obrazca težje izvedljivo kot SMS. Če mi do jutri ne preklopijo, pošljem SMS.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.519
424
83
SMS kar pošlji, da imaš še kak dan časa za reševanje zadeve. Morda vsi dobimo še kak papirus? Telekoma nikakor ne zastopim.
Po prehodu na novega operaterja so seveda ukini mail na katerega so pošiljali e-račune. In seveda nisem dobil. Veržem vrstico v dialog na moj.telekom. Kliče gospodična drugi dan da rabi pairus s mojim cahnom. OK no naj bo. A čez kak dan le dobim na račune na željen mail. preveč se komplicira. Se bojim, da bo tujec vse delo opravil z 50% zaposlenih in prijazneje naročnikom.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.599
995
113
48
KR
Jaz sem tudi dobil SMS da je sprememba urejena. Je pa zanimivo da na moj.telekom piše Paket Novi in ne Paket 2015.
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
ne vem, niamo preko moj. telekom. Bomo pri prvem računu vidl, kaj bo. Spremenili smo v neomejeni A (cenejši paket kot prej), verjetno ne bo problemov, ker je vezana z aneksom za telefon, saj so bili telefoni po isti ceni za vse pakete. Če zadeva ne bo štimala pač sledi pritožba in vračilo preplačila glede na paket. So pa šli pri telekomu z kompliciranjem res predaleč. Sam imam TUš. Imel sem na moje ime 2 številki, ena paket free 5 je uporabljal sin. 22.06 letos je dopolnil 12 let, naslednji dan sem se zglasil v poslovalnici, ter številko prenesel na njega in spremenil v mingl drzen ali kaj je že za 9,90 EUR. Urejeno v 10 minutah. Spremenili nosilca paketa na isti številki, sam ostajam plačnik in zakoniti zastopnik. je rekla na šalterju da bo v 2 urah narejena sprememba. Spijem 2 pira, pridem domov, pri tamalem na GM pogledam SMS in ugotovim, da je sprememba narejena. Pogledam uro SMS, je bilo cca. 5 minut po tistem ko je vnesla v rač. na šalterju. To je enostavnost. Ta telekom pa zadevom pa komplicira u 3 PM. sem takrat še na MOJTUŠMOBIL preveril in je lepo kazalo že nov paket. hebo ja tega monopolista.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Prjatu, HT po prevzemu NEKAJ let ni vlagal popolnoma NIČ v karkoli, ker se je najprej DT poplačal...
Pa še enkrat, TS je brez dratov vreden skoraj nič, z drati pa kolikor bo plačal zanj... In dvomim da bo še naprej nov lastnik dajal drate v brezplačno uporabo naokoli, pa neglede na regulatorje...
Bo že čas pokazal svoje.
Nekaj tu ne bo držalo. Ko je DT prevzel HT je imela družba 40% delež, Vip 60%. Danes pa ima HT 45-50%, Vip 40%.

Če ne bi nadgrajevali svojega omrežja tudi vodilni pod DT na Hrvaškem ne bi postali.

Telekom Austria (Vip) je pred prevzemom HT DT se igrala s HT. Šišala ga je s ponudbo v vseh smereh.

Zapomnite si nekaj: Kakšna bo kvaliteta omrežja diktiramo uporabniki. Če ljudje odhajajo, pač podjetje mora nekaj narediti. Verjetno bo šla v nadgradnjo omrežja če je to razlog za množičen odhod uporabnikov.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Ko pridejo tuje družbe je njihovo osnovno vodilo profit. Torej bodo dvignili cene in znižali stroške z manjšanjem obsega storitev.

Ko pridejo tuje družbe je njihovo osnovno vodilo profit. Torej bodo povečali obseg storitev in spustili cene, da bodo ohranili stare in pridobili nove naročnike.

Le v kaj verjame vsaka ovca
sprasujem se.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Ko pridejo tuje družbe je njihovo osnovno vodilo profit. Torej bodo dvignili cene in znižali stroške z manjšanjem obsega storitev.

Ko pridejo tuje družbe je njihovo osnovno vodilo profit. Torej bodo povečali obseg storitev in spustili cene, da bodo ohranili stare in pridobili nove naročnike.

Le v kaj verjame vsaka ovca
sprasujem se.gif

V kaj verjame "ovca" niti ni pomembno... Profita brez uporabnikov enostavno ni ... Uporabnikov pa dokler bodo imeli izbiro, bodo izbrali tisto, kar je za njih boljse ...
grims-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Če država leta 2000 ne bi bila lastnik neposredno Telekomu in posredno preko državnih podjetij Si.mobilu bi imeli cene, ko je prišel leta 2007 Tušmobil že leta 2000.

Država ne more biti lastnik podjetja in regulirati mobilni trg hkrati. Ravno ker je država lastnik Telekoma imamo na trgu višje cene kot bi bile sicer. Ker je država preko regulacije pomagala Telekomu so bile višje cene, s tem so pa v večji meri konkurenti višje stroške (recimo najema omrežja, cene zaključevanja klicev) pa so tudi oni morali imeti višje cene kot bi jih sicer.

Danes hvalabogu nad regulacijo skrbi tudi EU. In je stanje zaradi tega boljše.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Brez uporabnikov ni profita - uporabnike pa ohranjaš in pridobivaš z višanjem cen in nižanjem kvalitete ali obratno?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
A je še komu včeraj na širšem območju Maribora (radij 30km) zajebavalo omrežje? Dogajalo se mi je namreč da ko sem klical katerega Simobil uporabnika da mi je takoj po vzpostavitvi klica prekinilo in mislim da mi je napisalo "Klic končan". Enega sem celo 15x zaporedoma klical pa mi je to napisalo, takoj zatem poklical uporabnika Mobitel in sem takoj uspešno vzpostavil klic? Torej spet Simobil serje ali je bila to težava Mobitela?
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Če država leta 2000 ne bi bila lastnik neposredno Telekomu in posredno preko državnih podjetij Si.mobilu bi imeli cene, ko je prišel leta 2007 Tušmobil že leta 2000.

Država ne more biti lastnik podjetja in regulirati mobilni trg hkrati. Ravno ker je država lastnik Telekoma imamo na trgu višje cene kot bi bile sicer. Ker je država preko regulacije pomagala Telekomu so bile višje cene, s tem so pa v večji meri konkurenti višje stroške (recimo najema omrežja, cene zaključevanja klicev) pa so tudi oni morali imeti višje cene kot bi jih sicer.

Danes hvalabogu nad regulacijo skrbi tudi EU. In je stanje zaradi tega boljše.

Tu se nekako ne strinjam. Če primerjamo naše cene s tujimi, smo tam nekje in kolikor se spomnim, je moral telekom vedno podražiti storitve zaradi tožb in pritožb manjših operaterjev. Spomnite se tiste podražitve itak paketa iz 15 na 19 eur al nekaj takega.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Kar je bilo z Itak Džabestom je bilo ukrivljanje cen zaradi več kot 50% tržnega deleža. In tukaj sta UVK in APEK mižala z obema očesoma. Tega se ne bi smelo dogajati več kot 3 leta. Ista situacija je danes: krepko pod ceno paketi za podjetje, dragi za fizične osebe. Da ne govorimo, da so razpisi za javni sektor vedno na kožo pisani Telekomu.

Drugače si preberi kako so se samo podeljevale frekvence: Mobitel je 900 MHz dobil brez da bi se javil na razpis, država je za UMTS 2100 dala nemogoče pogoje, da se je prijavil le Mobitel (in še to je šel denar iz enega v drugi žep države).
http://www.mobilna-telefonija.com/mobilni-informator/85-frekvence.html

To vse diši po izkrivljanju konkurence in tekmece izriniti iz trga. Telekom za ta dejanja ni nikoli odgovarjal.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.