Novo pri Telekom Slovenije II.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.677
7
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Citat:
Uporabnik impre pravi:
Meni poteče vezava 03.01.2016 in če odstopim od pogodbe ta mesec, imam še 81€ "kazni" za poravnati... Je to za vse isto ali se razlikuje glede na paket in telefon katerega vzameš?
Jeb... sedaj pa ne vem ali se mi sploh splača menjati na debitel...

pogobena kazen je vrjetno vezana na telefon in ne na paket.
Če ostaneš boš mesečno odplačeval telefon na obroke, če pa greš drugam, pa v enkratnem znesku odplačaš telefon.

Kako je pa v primeru, če imaš top trio osnovni in ti po določen času ne dela televizija in je ugotovljena napaka z telekomove strani. Vezavo imaš 24 mesecev in vzameš pri njih opremo in naprave. Zanima me kako je v primeru prekinitve pogodbe, a se oprema vrne ali se odplača, kako in koliko?
Hvala za odgovore.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:

Kako je pa v primeru, če imaš top trio osnovni in ti po določen času ne dela televizija in je ugotovljena napaka z telekomove strani. Vezavo imaš 24 mesecev in vzameš pri njih opremo in naprave. Zanima me kako je v primeru prekinitve pogodbe, a se oprema vrne ali se odplača, kako in koliko?
Hvala za odgovore.

Ce napake ne morejo odpraviti in je krivda na Telekomovi strani... potem se meni zdi logicno, da bi moral imeti moznost, da prekines brez kakrsnihkoli stroskov (seveda da vrnes vso opremo)... in logicno bi bilo tudi, da ti naj ne bi zaracunali uporabnino za vrnjeno opremo ... Seveda to velja, ce je krivda res na strani ponudnika in ce je ne more odpraviti (kar se mi sicer zdi malo cudno
smile-1.gif
... )

Sicer pa to bolj sodi v drug podforum ... recimo sem >> https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/2120590/an/0/page/0#2120590
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Uporabna_Stran pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:

Res je, prekinitev bi morala biti brez dodatnih stroškov. Drugače kršijo zakon.

Saj upam, da bo... ampak sele potem, ko sem sam to omenil... Drugace bi mi deklina verjetno kar zaracunala teh 12€ za prekinitev NR ...
grims-1.gif
...

Ena možnost je, da ni vedela (v to zelo močno dvomim, ker trenutno ukinjajo celo goro paketov in so referenti morali biti obveščeni). Druga možnost pa je, da je hotela tvojo pobudo, da to uveljavljaš.

Razlog za to je, ker nikjer izrecno ne piše, da mora operater vsem avtomatsko, brez iniciative uporabnika storitev omogočiti brezplačni preklic. On so to po ZEKom-1 dolžni omogočiti in objaviti (to so storili) in tudi pisno so obvestili vse, ki se jim paket spreminja o tej možnosti. Vsi, ki se jih sprememba dotika imajo torej možnost, ki pa jo morajo sami uveljavljati.

Dokler v tem tekstu "(2) O vsaki spremembi pogojev, določenih v naročniški pogodbi, morajo biti naročniki obveščeni najmanj 30 dni pred predlagano uveljavitvijo sprememb. Pri tem morajo biti naročniki obveščeni, da imajo, razen če je sprememba pogojev, določenih v naročniški pogodbi, potrebna zaradi uskladitve s tem zakonom oziroma na njegovi podlagi sprejetimi predpisi, v istem roku pravico brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Agencija lahko s splošnim aktom predpiše obliko in način objave obvestila."

ne bo pisalo, da mora operater samodejno upoštevati to pri odpovedi, bo morala stranka sama zahtevati uveljavitev svoje pravice. Tako pač je, čisto vedno in povsod ignorantia iuris nocet.

Da se izogneš kolobocijam ali sam ali po defoultu prekinjaš ali zaradi spremembe itd..

Je najboljše in tudi sam predlagam, da vedno navedeš razlog prekinitve, oni pa naj sklepajo potem po svoje, če lahko kaj zaobidejo, vendar zelo težko.

Torej v tem ko kretnem primeru navedeš: " Prekinjam naročnino, zaradi spremebe paketa.

Vendar pozor!!!!

Vsaka prekinitev naročniške pogodbe, pomeni tudi izgubo telefonske številke, zato je dobro najprej prenesti številko drugam, nato pa prekinitev naročnine.

In ja potrebno je zamenjati operaterja, če ta ne omogoča več tistega kar človek potrebuje. Kolikor vem, nobeden ni poročen z operaterjem ali
sprasujem se.gif



Lp.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
820
394
63
Tudi pri prehodu med določenimi telekomovimi paketi moraš plačati pogodbeno kazen, oziroma odplačati telefon.

Pred enim letom sem prešel na paket "Jesen 2013" in na vezavo za dve leti vzel HTC One. Sedaj pa ne morem prestopiti recimo na paket "Enostavni 300", razen če odplačam telefon. Brez odplačila telefona lahko prestopim le na paket "2014" (ki bi se itak preklopil avtomatično), ali paket "2015". Tako mi je danes povedala prodajalka v TC. Ta dva paketa pa sta mi enostavno predraga. Imel sem namreč v planu vzeti enotni račun in prestopiti na paket "Enostavni 300" za 9,90€, plus dodatni zakup 1GB podatkov za 6€. Ampak kot rečeno, ne gre kljub ukinitvi paketa "Jesen 2013".
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.021
342
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik Uporabna_Stran pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:

Res je, prekinitev bi morala biti brez dodatnih stroškov. Drugače kršijo zakon.

Saj upam, da bo... ampak sele potem, ko sem sam to omenil... Drugace bi mi deklina verjetno kar zaracunala teh 12€ za prekinitev NR ...
grims-1.gif
...

Ena možnost je, da ni vedela (v to zelo močno dvomim, ker trenutno ukinjajo celo goro paketov in so referenti morali biti obveščeni). Druga možnost pa je, da je hotela tvojo pobudo, da to uveljavljaš.

Razlog za to je, ker nikjer izrecno ne piše, da mora operater vsem avtomatsko, brez iniciative uporabnika storitev omogočiti brezplačni preklic. On so to po ZEKom-1 dolžni omogočiti in objaviti (to so storili) in tudi pisno so obvestili vse, ki se jim paket spreminja o tej možnosti. Vsi, ki se jih sprememba dotika imajo torej možnost, ki pa jo morajo sami uveljavljati.

Dokler v tem tekstu "(2) O vsaki spremembi pogojev, določenih v naročniški pogodbi, morajo biti naročniki obveščeni najmanj 30 dni pred predlagano uveljavitvijo sprememb. Pri tem morajo biti naročniki obveščeni, da imajo, razen če je sprememba pogojev, določenih v naročniški pogodbi, potrebna zaradi uskladitve s tem zakonom oziroma na njegovi podlagi sprejetimi predpisi, v istem roku pravico brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Agencija lahko s splošnim aktom predpiše obliko in način objave obvestila."

ne bo pisalo, da mora operater samodejno upoštevati to pri odpovedi, bo morala stranka sama zahtevati uveljavitev svoje pravice. Tako pač je, čisto vedno in povsod ignorantia iuris nocet.
Pač jasno moraš sam povedat, da prekinjaš zaradi novih pogojev. Načeloma ona ne ve zakaj prekinjaš. Če je nek drug razlog jasno nisi upravičen.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.486
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:

Pač jasno moraš sam povedat, da prekinjaš zaradi novih pogojev. Načeloma ona ne ve zakaj prekinjaš. Če je nek drug razlog jasno nisi upravičen.

Jaz sem jasno povedal razlog prekinitve... napisala pa je PRENEHANJE UPORABE GSM ... TO verjetno zato, ker me je prej opozorila, da bo stevilka izgubljena, ce je prej ne prenesem drugam ... pa sem ji rekel, da nisem navezan na to stevilko, ker sem kartico uproabljal vecinoma samo za razna testiranja ... Zato sem tudi imel enotni paket, ker je bila do maja narocnina 2,99€, maja so jo podrazili na 3,93€ ... Sedaj pa bodo dvignili se cene za minute in SMSe...

Prekinitev_NR_-_Mobitel.pdf-20141126-211316.jpg
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.030
3.549
113
41
Lj
Upam da čim prej prodajo ta bednibedni Telekom in da Deutche Telekom (oziroma drugi kupec) odpusti vsaj polovico nepotrebnih zaposlenih, tako kot so to naredili na Hrvaškem:
http://www.delo.si/gospodarstvo/podjetja/hrvaski-telekom-bo-odpustil-450-delavcev.html

"Sindikati so spomnili, da je bilo, ko je Deutsche Telekom prevzel HT, v družbi 11.400 zaposlenih, danes pa jih je v vodilnem telekomunikacijskem operaterju na Hrvaškem le še 5723."

In še novica o ukinitvi paketov in podražitvi:
http://www.telekom.si/pomoc-in...cniskih-paketov
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Citat:
Uporabnik p4pe pravi:Hvala, ampak so mi ga danes poslali na mail, tako da sem že oddal.
Sem pa že včeraj gledal na tem linku, vendar je bil še star obrazec, kjer še ni bilo Paketa 2015.
cool-1.gif

So ti že zamenjali paket? Jaz sem poslal vlogo v ponedeljek, pa še nič od njih, razen da so poslali ustreznemu oddelku.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.599
995
113
48
KR
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik p4pe pravi:Hvala, ampak so mi ga danes poslali na mail, tako da sem že oddal.
Sem pa že včeraj gledal na tem linku, vendar je bil še star obrazec, kjer še ni bilo Paketa 2015.
cool-1.gif

So ti že zamenjali paket? Jaz sem poslal vlogo v ponedeljek, pa še nič od njih, razen da so poslali ustreznemu oddelku.

Poslal v torek, pa še nobenega odgovora. Tudi to nisem dobil, da so poslali ustreznem oddelku!? Sem jim prej še enkrat poslal.
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
In kaj konkretno boš s tem dosegel? A misliš da boš dobil poceni DT pakete sem? pozabi... PRva stvar, kar bo DT naredil bo ta, da bo toliko časa mozel TS, da si bo povrnil investicijo. Potem bo pa začel počasi kaj vlagati... Če ne verjameš, preveri na Hrvaškem kako je bilo...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Ma vsi nekaj kurcate ta Mobitel, jaz pa jih bom za spremembo pohvalil, kaksna 2 tedna nazaj ko je začel krožiti da dopis o ukinitvah paketov sem spremenil paket, seveda brezplačno, nihče niti ni rekel da bi naj bilo kaj za plačat. Vmes so prišli ven paketi 2015 in sedaj ta novi Itak. Sem pisal na info@ in povedal da so vmes prišli neki novi paketi ki so mi bolj interesantni in če lahko vseeno brezplačno spremenim v enega izmed njih in sem dobil odobreno. Torej 2x sem lahko brezplačno spreminjal paket. Tako slabe očitno tudi niso ali...?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Upam da čim prej prodajo ta bednibedni Telekom in da Deutche Telekom (oziroma drugi kupec) odpusti vsaj polovico nepotrebnih zaposlenih, tako kot so to naredili na Hrvaškem:
http://www.delo.si/gospodarstvo/podjetja/hrvaski-telekom-bo-odpustil-450-delavcev.html

"Sindikati so spomnili, da je bilo, ko je Deutsche Telekom prevzel HT, v družbi 11.400 zaposlenih, danes pa jih je v vodilnem telekomunikacijskem operaterju na Hrvaškem le še 5723."

In še novica o ukinitvi paketov in podražitvi:
http://www.telekom.si/pomoc-in...cniskih-paketov

ne vem kako si lahko tak bustast, da si zelis odpuscanja ljudi...mislis da bodo paketi kaj cenejsi? da bos ti imel kaj vec od tega? isto sranje bo samo vec brezposlenih ljudji bo...

debilizem ljudi ne pozna meja...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Citat:
Uporabnik p4pe pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik p4pe pravi:Hvala, ampak so mi ga danes poslali na mail, tako da sem že oddal.
Sem pa že včeraj gledal na tem linku, vendar je bil še star obrazec, kjer še ni bilo Paketa 2015.
cool-1.gif

So ti že zamenjali paket? Jaz sem poslal vlogo v ponedeljek, pa še nič od njih, razen da so poslali ustreznemu oddelku.

Poslal v torek, pa še nobenega odgovora. Tudi to nisem dobil, da so poslali ustreznem oddelku!? Sem jim prej še enkrat poslal.
smile-1.gif

Jaz sem jim hotel zdajle pisati, pa sem prej preveril na moj.telekom.si in vidim, da je že nov paket. Niso prav zgovorni, so pa pridni zgleda.
smile-1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.030
3.549
113
41
Lj
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Upam da čim prej prodajo ta bednibedni Telekom in da Deutche Telekom (oziroma drugi kupec) odpusti vsaj polovico nepotrebnih zaposlenih, tako kot so to naredili na Hrvaškem:
http://www.delo.si/gospodarstvo/podjetja/hrvaski-telekom-bo-odpustil-450-delavcev.html

"Sindikati so spomnili, da je bilo, ko je Deutsche Telekom prevzel HT, v družbi 11.400 zaposlenih, danes pa jih je v vodilnem telekomunikacijskem operaterju na Hrvaškem le še 5723."

In še novica o ukinitvi paketov in podražitvi:
http://www.telekom.si/pomoc-in...cniskih-paketov

ne vem kako si lahko tak bustast, da si zelis odpuscanja ljudi...mislis da bodo paketi kaj cenejsi? da bos ti imel kaj vec od tega? isto sranje bo samo vec brezposlenih ljudji bo...

debilizem ljudi ne pozna meja...

Samo če HT telekom s pol manj ljudi še vedno obratuje potem je tu nekaj vseeno bilo narobe. In ta narobe ponavadi plačajo državljani ali preko davkov ali preko dražjih storitev ali preko tega, da nimajo dostopa do npr. VDSL ali optike, ker jih ovirajo te državni monopoli.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Prjatu, HT po prevzemu NEKAJ let ni vlagal popolnoma NIČ v karkoli, ker se je najprej DT poplačal...
Pa še enkrat, TS je brez dratov vreden skoraj nič, z drati pa kolikor bo plačal zanj... In dvomim da bo še naprej nov lastnik dajal drate v brezplačno uporabo naokoli, pa neglede na regulatorje...
Bo že čas pokazal svoje.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Upam da čim prej prodajo ta bednibedni Telekom in da Deutche Telekom (oziroma drugi kupec) odpusti vsaj polovico nepotrebnih zaposlenih, tako kot so to naredili na Hrvaškem:
http://www.delo.si/gospodarstvo/podjetja/hrvaski-telekom-bo-odpustil-450-delavcev.html

"Sindikati so spomnili, da je bilo, ko je Deutsche Telekom prevzel HT, v družbi 11.400 zaposlenih, danes pa jih je v vodilnem telekomunikacijskem operaterju na Hrvaškem le še 5723."

In še novica o ukinitvi paketov in podražitvi:
http://www.telekom.si/pomoc-in...cniskih-paketov

ne vem kako si lahko tak bustast, da si zelis odpuscanja ljudi...mislis da bodo paketi kaj cenejsi? da bos ti imel kaj vec od tega? isto sranje bo samo vec brezposlenih ljudji bo...

debilizem ljudi ne pozna meja...

Samo če HT telekom s pol manj ljudi še vedno obratuje potem je tu nekaj vseeno bilo narobe. In ta narobe ponavadi plačajo državljani ali preko davkov ali preko dražjih storitev ali preko tega, da nimajo dostopa do npr. VDSL ali optike, ker jih ovirajo te državni monopoli.

v hravskem telekomu en vidim ravno neke hudo poceni ponudbe, niti ne nekih hudih vlaganj...vse kar se bo zgodilo z recimo nemskim lastnikom je to, da bo vec nezaposlenih, ti bos pa dalje placeval iste cene..nastali dobicek pa bo odtekal ven...

kakorkoli ze off topic sma..odpuscanje pa se nikjer ni prineslo znizanj...
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
584
42
28
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Upam da čim prej prodajo ta bednibedni Telekom in da Deutche Telekom (oziroma drugi kupec) odpusti vsaj polovico nepotrebnih zaposlenih, tako kot so to naredili na Hrvaškem:
http://www.delo.si/gospodarstvo/podjetja/hrvaski-telekom-bo-odpustil-450-delavcev.html

"Sindikati so spomnili, da je bilo, ko je Deutsche Telekom prevzel HT, v družbi 11.400 zaposlenih, danes pa jih je v vodilnem telekomunikacijskem operaterju na Hrvaškem le še 5723."

In še novica o ukinitvi paketov in podražitvi:
http://www.telekom.si/pomoc-in...cniskih-paketov

ne vem kako si lahko tak bustast, da si zelis odpuscanja ljudi...mislis da bodo paketi kaj cenejsi? da bos ti imel kaj vec od tega? isto sranje bo samo vec brezposlenih ljudji bo...

debilizem ljudi ne pozna meja...

Res je, ni lepo slišati, kako se ljudi odpušča....ampak roko na srce bo to potrebno. Velikokrat sem na Telekomu in lahko mirne duše rečem, da imajo več kot 1/4 ljudi preveč (s pravilno optimizacijo verjetno 50%).


LP
Torus
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.