Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Če uporabljaš šumnike v smsih, ti zeelo zmanjša število znakov, ki jih lahko zapišeš v eno sporočilo.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
A kdo ve, kaj bi bilo nokii 920, da včasih, ko sprejmeš klic, ne slišiš nič, pa tudi klicatelj ne? Če ga ugasneš pa nazaj prižgeš, je pa OK.
crazy1.gif

To se mi je naredilo že skoraj z vsakim telefonom kdaj, ni pa bil nujen ravno reset. Pri 920 mi je tudi kdaj prekinilo klic sam mi je tudi pri 800 prej in mislim, da mi bo tudi pri 925. Verjetno kriv tušmobil, samo punca trdi da ji ne.

Leto nazaj sem mel sploh probleme, da sem kdaj samo nekaj sekund govoril potem pa nič samo prekinjeno, nobenega znaka.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Meni se je ta prekinitev včeraj zopet pripetila pa dveh minutah in pol mojega klica in pogovora, morda je res kriv Tuš mobil vendar bi odgovoril tako:žena prav tako uporablja Tuš mobil vendar na Samsungu se ji to še v 3 letih uporabe ni pripetilo, zatorej je verjetno napaka v Nokii Lumii.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
to je res težko reči kaj bi bil vzrok, jaz že prej ko sem imel Samsunga galaxy nisem delal neke panike iz tega, ker mi je na vsake toliko prekinilo klic... sicer pa verjetno nisem niti dajal toliko poudarka, ker je itak vsak dan zmrznil telefon..
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.722
6.904
113
Nekdo je tudi rekel, da lahko prekine zaradi tega, ker pač preklopi iz tušmobila na mobitel, zaradi roaminga. Ampak ja..to je problem omrežja...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Teško verjeti da je za to krivo omrežjee kajti uporabljam občasno tudi en starejši telefon Nokia in klici potekajo tudi po deset in več minut pa tega prekinjanja ni v nobenem primeru uporabe .
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
@retro, zelo red berem tvoje poste in tudi verjamem kar napišeš in si v veliko pomoč .... - brez fanatizma* in nepotrebnega zagovarjanja in iskanja napak drugje, kot pri BZ/apararatu, ki si ga trenutno lastiš. Chapeau bas !

*fanatiki so zame tisti, ki pretirano hvalijo BZ/aparat, ki jo/ga trenutno uporabljajo, se takoj razburijo, če kaj napišeš čez BZ, ki jo uporabljajo in replicirajo na vsak post, ki se tiče njihove BZ, četudi gre za opravičene kritike ...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Res je da rad pišem po pravici in za to lumio ki jo uporabljam lahko 90 % napišem da je izredna torej kvalitetna in strojno zmogljiva, in vedar se kdajpagdaj zgodi da v njeni strojni zasnovi kaj ne štima in verjetnost da je v programu napaka ki vpliva na prekinitev klicev je zelo verjetna drugače ne gre pojasniti da pri uporabi omrežja z enim in drugim telefonom istega operaterja prihaja do napak oz. prekinjanja.
Upam da so teme o telefonih toliko zanimive in v pomoč je vsak namig ki obelodani neko nejasnost v aparatu da je za pričakovati večjo diskusijo o teh težavah, pojasnite tudi drugi ki imate druge operaterje kot Tuš mobil se dogaja to tudi vam, sam sem sto procenten da je krivda v telefonu lumia 920.
pa še to , pri prestigiu 4500 Duo se mi to ni nikoli pripetilo pa ima v bistvu signal slabšo kvaliteto kot lumia 920.
 
Nazadnje urejeno:

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Moj kolega je par dni nazaj kupil Nokio 625 pri Mobitelu in me tudi sprašuje, če meni kaj prekinja med pogovori ... Nekaj mora biti na Nokii in upujamo, da to čim prej porihtajo.

Malo offtopic:
Enkrat sem že napisal, meni ni še nikoli prekinilo med pogovorom in moja zgodovina z gsm aparati sega kar nekaj nazaj. Malo da osvežim spomin: Ericsson: GA628/GH688/T28/T39/T68; Sony Ericsson: Z10/T610/K800/Ray: Nokia E6; Sony ZL

Najbolj sem bil zadovoljen z: GH688/T39/K800 in Nokio E6. Od vseh je bil T28 najbolj sexy vendar 2x menjan zaradi težav, ko je tretjič crknil sem se ga odpovedal.

ZL zaenkrat dela kot urca:)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.722
6.904
113
Jaz sem na tušmobilu in mi prekinja samo zaradi omrežja in ne zaradi telefona, imam pa 620
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
jaz pa mislim, da je odvisno od lokacije, na kateri(-h) se nekdo nahaja, torej od baznih postaj. Lahko, da na nekaterih večkrat prihaja do "motenj" oz. sekundnih prekinitev... Saj sam to občasno (1-2 x mesečno) opažam že več let, ne glede na telefon... Seveda, pa je lahko tudi kakšen telefon z napako...
Pa še nekaj...če prekine ni rečeno, da zaradi vašega telefona ali bazne postaje... Lahko da pride do prekinitve na sogovornikovi strani.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Jaz sem z signalom na lumi 920 vec kot zadovoljen, prej sem imel nokio E71 in ker sem kar precej oddaljen od Slovenske meje v Italiji sem se moral vedno postaviti v doloceno tocko v delavnici da sem lahko govoril v domacem Mobitelovem omrezju, sedaj z 920 se lahko mirno sprehajam po delavnici in dvoriscu ona lovi kot zmaj brez kakrsnihkoli prekinitev ali motenj. Prezadovoljen sem z tem telefonom.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
to da je signal telefona odličen potrjujem tudi sam, sem z telefonom pretelefoniral iz najbolj slabih pozicij kjer mi drugi niso lovili še in še, pa vendar se to dogaja na poziciji kjer smo oddaljeni od bazne postaje dobrih 300 metrov in vmes ni nobenih ovir.Sem že pred dnevi iznesel da se to pri lumii dogaja pogosteje kot pri drugih telefonih kjer je to nebeleženo oz ne prekinjajo, imam kar nekaj telefonov ki jih občasno testiram in teh dogodkov ne beležim.Niti prestigio 4500 duo mi tega ni počel pa je bil signal sprejema slabši. torej je nekaj kar se pojavlja verjetno v večji meri na lumii ali bolje povedano Noki teh tipov.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Tako kot sem že omenjal večkrat, jaz mislim, da gre pri tem predvsem za problem določenih baznih postaj, ki morda niso optimizirane oz. z določenimi napakami med delovanjem, ali pa se določena strojna oprema telefona in bazne občasno ne poveže tako, kot je to potrebno. Kar pa lahko pomeni, da določeni telefoni večkrat prekinjajo. Meni so recimo vsaj zadnji 3 telefoni, ki sem jih imel občasno prekinili med pogovorom. Sicer pa ni nujno, da prekine na moji strani, morda je kriv sogovornikov telefon ali omrežje.