Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Na aparat ne bom nikoli dal folije raje bom kupil ustrezno zaščito v smislu torbice , kar se tiče same folije je tako da je N920 pri robovih displeja zaobljena v ohišje kolikor sam opazim je na sredi celo nekoliko vzbočena in ni povsem ravna ..mislim displej., spodaj in zgoraj je lepo v ohišju dočim ostalo je bolj zunaj.
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Jaz pa brez folije žal nebom več imel aparata! Dobra folija je zakon, tudi laže se zamenja, sploh ti pa ni treba po dveh letih telefona dajat za polovično ceno, samo zato , ker imaš en risek na ekranu. Jah .. ovitek bi bil rešitev, vendar jih ne prenesem - žal
wink-1.gif
Je telefon skos po žepih, tako da ovitek odpade.

LP M .
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
A ima tako delikaten ekran da so kar rise vidne? Sem videl video kako po Samsungu drsa z kovinskimi kljuci in se sploh ne pozna ?
Kako je coverjem pri tem telefonu, rezerviral sem bel telefon ker druge barve ni in ce v kratkem mobitel ne dobi crnih bo pac bel, a se to kar zamenja kot pri starih Nokijah
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Ne ne ... ni panike .. samo slej koprej prileti kak ris, ki si ga ne želiš .. in ko je enkrat tam je tam. 100 x lahko podrsaš ali ris bo nastal stoprvič.
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Sploh nima delikatnega zaslona in tudi tu lahko drsas gor z vsem zivim in se ne bo nic poznalo. Zgodi pa se, da nekaj v bistvu nedolznega pusti razo. Tako je tudi drugod.
Jaz sicer nimam nobene posebne zascite.

Pri 920 ni mogoce menjati ohisja. Vsaj ne enostavno.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Rabim pomoč--pri klicanju ko izbiraš št.na številčnici je zvok zelo glasn ko izbiraš št. sem zvok uspel znižati z tipko vendar sem dejansko pozneje ugotovil da sem zmanjšal zvonenje--torej kako izklopiti zvok pri izbiranju številke za klicanje?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik Lecter pravi:
Sploh nima delikatnega zaslona in tudi tu lahko drsas gor z vsem zivim in se ne bo nic poznalo. Zgodi pa se, da nekaj v bistvu nedolznega pusti razo. Tako je tudi drugod.
Jaz sicer nimam nobene posebne zascite.

Pri 920 ni mogoce menjati ohisja. Vsaj ne enostavno.
Ni tako težko, če nisi lesen. Malo težje kot novo vtičnico na žice v steno dat.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.389
57
48
Republika Prlekija

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
2.SkyDrive , kaj več hočeš ko poslikaš se avtomatski prenese na računalnik, zadeva brez konkurence.
1859207-WP_20130920_006.jpg
 

Priponke

  • 1859207-WP_20130920_006.jpg
    1859207-WP_20130920_006.jpg
    64,9 KB · Ogledi: 147
Nazadnje urejeno:

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Citat:
Uporabnik FRooT pravi:
Pozdravljeni,

sem sicer lastnik SNot2 ampak me je zaradi hitrosti in "zanimivega" operacijskega sistema ( pač me novosti matrajo ) zamikala še N920. Bomba telefon, tudi os pregleden, hiter, appi ki obstajajo so boljši kot na Androidu, ...

... VENDAR ...

Pri moji uporabi sem naletel na več problemov, ki jih še nisem rešil.

1. vnos fiksnega IP-ja. Neglede na to, da ste nekateri omenjali rešitve - to niso . Tega sicer ne jemljem kot minus v letu 2013, vendar je nujno potrebno za priklop na Wifi na lokaciji, kjer se pogosto nahajam. ( navajen iz androida in ios-a, sem bil kar malo razočaran )

2. Nemogoče najti možnost TV-ja na telefonu. ( za recimo basket na hrvaškem, ko vse ostalo zatemnijo mi amis mobia reši vse ) Ni aplikacije. Siol Tvin - ni aplikacije, katerakoli varjanta , ... sprobal vse, ampak ali ni kodekov, ali ni flasha, ... krneki ( Zopet saj ni nujno gledat tva na telefonu, vendar ko si enkrat navajen, da lahko pogledaš, si zopet razočaran, ko je nemoreš usposobit. )

3. Zaščitno folijo je NEMOGOČE konkretno namestiti. ( telefon more pač včasih tudi kake kluče ali kaj podobnega preživeti )

4. Ni možnosti mrežnega pregleda menija - za posamezne funkcije vedno scrollanje do konca

5. Kje hodi 1020 ? :D

LP M .
2. To je res malo motece, da se niso ip operaterji izdelal aplikacij za TV, vendar se kazejo pozitivne spremembe ze v kratkem. Siol tvin bo po mojih info nekako najkasneje do konca leta. Pred 1 tednom so ze dodali Siol daljinec (upravljanje tv preko telefona). Rtv slo bo obstojeco sicer odlicno aplikacijo v kratkem nadgradil s TV v zivo (slo 1,2,3 in ostali programi). Planet tv pa kot prvi to ze ponuja. Tako da kar nekaj novosti bo v jeseni.

3. Menu aplikacij bo z gdr3 posodobljen

4. Lumia 1020 oktobru v slo
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.716
113
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Torej velja samo v Nemčiji, če prav razumem? Hvala za link sicer.
Citat:
Ta omejena garancija je veljavna in izvršljiva samo v državi, kjer ste izdelek kupili in pod pogojem, da je Nokia izdelek namenila za prodajo v tej državi.

Torej, da ne odpiram nove teme.

Študiram, da bi si dal dal telefon na bolho, založil sem pa račun. Kaj tole drži da rabiš samo garancijski list?

http://www.delo.si/gospodarstvo/makromonitor/za-uveljavljanje-garancije-racun-ni-potreben.html
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Načeloma bi moralo držati, ampak v praksi je drugače. Samo en primer :Big Bang ti sploh ne izpolni in požigosa garancije, velja samo račun za uveljavljanje garancije ...

Kaj pa prodajalec pri katerem si kupil, ti ni pripravljen izdati kopije računa?
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Kako se vrniti po brskanju po internetu na prvo stran torej Gole ki sem jo obiskal kot začetek in ko vpišem kaj drugo in zaključem mi ostane zopet ta--ne da se zaključiti in vrniti na začetek v Gogle stran po brskanju mi vedno ostane za nadaljevanje.
1859464-wp_ss_20130921_0001.png
 

Priponke

  • 1859464-wp_ss_20130921_0001.png
    1859464-wp_ss_20130921_0001.png
    134,6 KB · Ogledi: 183
Nazadnje urejeno:

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Načeloma bi moralo držati, ampak v praksi je drugače. Samo en primer :Big Bang ti sploh ne izpolni in požigosa garancije, velja samo račun za uveljavljanje garancije ...

Kaj pa prodajalec pri katerem si kupil, ti ni pripravljen izdati kopije računa?
Točno tako, zaprosi za kopijo računa. To sem jaz zadnjič naredil, da sem lahko na servis v garancijskem roku odnesel na zadnji dan garancije
evil.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Če gre za resno firmo/podjetje tudi po preteku garancijskega roka upošteva garancijo, nenapisano pravilo je vsaj tri mesece iz naslova kulanc ...