Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Bom pa definitivno napisal bolj obširno mnenje--dajte mi malo časa.

zmaga.gif
Tudi mene mika kak 820/920, ker vidim, da Android ni to, kar bi človek pričakoval leta 2013.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Bom pa definitivno napisal bolj obširno mnenje--dajte mi malo časa.

zmaga.gif
Tudi mene mika kak 820/920, ker vidim, da Android ni to, kar bi človek pričakoval leta 2013.

Sem nekaj časa imel 820 in sedaj 920. Definitivno se splača nekaj malega dodati in iti do 920. Pred tem sem uporabljal S3, nexusa 7 imam še doma, tako da sem še vedno zelo domač v android svetu ampak ti garantiram, da boš navdušen nad zanesljivostjo in hitrostjo windowsov. Razen, če ti je žur vsak dan 5 igric na telefon nastaviti ti jih bo hitro zmanjkalo na WP. Ampak osebno ne igram igric, aplikacije pa nobene ne pogrešam. Tako da go for it
smirk-1.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.508
2.978
113
Jaz bom počakal še do oktobra, da vidim, po kaki ceni bo mafna ponudil 1020, če ne pa 920. S2 se stara a še dela povsem solidno.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Lahko vam povem da je moja nekajurna dogodivščina z Windovs telefončkom zelo pozitivna, za čuda sem se po uri in pol brskanja po menijih znašel brez problema in hitro kar ne bi mogel povedati da je tako bilo pri androidu,malo me motijo te kvadratne brezlične zadeve zakaj si niso izmislili lepših oz bolje urejenih kajti niti po velikosti jih ne moreš lepo urediti, barve ajde prilagodiš pa tega vtisa ne popravijo, je pa res hiter meni androjd se lahko skrije in podatki pritekajo z veliko hitrostjo, sedaj vidim razliko med Prestigiom in Nokio , kaj rečti, sem se sicer pripravljal na prihod tega telefona in prebral vse mogoče članke od uvodnih nastavitev do možnih zapletov itd. to mi je ob prvem stiku in sedaj dosti pripomoglo da sem se zelo hitro znašel in to PRIPOROČAM tudi drugim bodočim lastnikom , verjemite ne bo vam žal, in sedaj vam lahko zatrdim da imam v rokah zelo dober telefon ki bo verjetno ostal v moji zbirki za dolgo časa, dokler seveda ne bo kaj boljšega, ..bom še pisal o izkušnjah in se pridružil tej debati za danes pa hvala vsem ki ste mi privoščili in z mano vred pričakali ta telefonček, hvala ker ste mi v oporo, prijatelji.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.389
57
48
Republika Prlekija
te "kvadrataste brezlične zadeve" kot jih ti imenuješ lahko komot urejaš po velikosti. Da bi bile lepše? Nevem no, so pa "žive" t.i. live tiles.
No, uživaj z Lumio 920, tako kot uživamo mi že dlje časa, da boš hitro nadoknadil
smile-1.gif
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
To je meni najlepše pri Lumii. Ikona je čisto takšna kot mora biti. Točno ti pove kaj hoče od tebe in kaj lahko pričakuješ.
Imaš pa tri velikosti ikone. Torej se da fino prilagajat.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Se ze unaprej opravicujem ce bom uprasal nekaj kar je ze napisano...
Odlociti se moram zelo na hitro ali kupim to 920 ali ne in ne utegnem na hito precitati celega foruma, prosim za hiter odgovor se na ta telefon da naloziti garmin ali ne ?
Hvala.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
če je v trgovini z aplikacijami potem ja.
Sicer pa zakaj bi garmina, če imaš here maps oz. bivšo Nokia maps (samo preimenovali v Here Maps). Garmin ima itak iste mape, saj jih kopuje od Nokie oz njihovega Navteqa.
Here maps ima tako kot Garmin tudi vse stvari klasične GPS naprave (iskanje poti, prednaložene mape, omejitve hitrosti, blablablabla)
Pa še zastonj si jih naložiš, na kar moraš pri Garminu plačati.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik poldo pravi:
Se ze unaprej opravicujem ce bom uprasal nekaj kar je ze napisano...
Odlociti se moram zelo na hitro ali kupim to 920 ali ne in ne utegnem na hito precitati celega foruma, prosim za hiter odgovor se na ta telefon da naloziti garmin ali ne ?
Hvala.

Garmin ne, imaš pa odlično in brezplačno nokiino navigacijo.
 

Benko14

Pripravnik
30. jun 2011
219
17
18
Potrebe po garminu ni, tako kot so ti sporočili saj ima nokia svojo HERE navigacijo pa še zastonj je
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.726
6.909
113
Monolit zemljevidi so za mene še vedno boljši, ker so delo "naše" firme...no...mogoče je adriamap boljša, ampak je že dolgo nisem uporabljal...
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Pozdravljeni,

sem sicer lastnik SNot2 ampak me je zaradi hitrosti in "zanimivega" operacijskega sistema ( pač me novosti matrajo ) zamikala še N920. Bomba telefon, tudi os pregleden, hiter, appi ki obstajajo so boljši kot na Androidu, ...

... VENDAR ...

Pri moji uporabi sem naletel na več problemov, ki jih še nisem rešil.

1. vnos fiksnega IP-ja. Neglede na to, da ste nekateri omenjali rešitve - to niso . Tega sicer ne jemljem kot minus v letu 2013, vendar je nujno potrebno za priklop na Wifi na lokaciji, kjer se pogosto nahajam. ( navajen iz androida in ios-a, sem bil kar malo razočaran )

2. Nemogoče najti možnost TV-ja na telefonu. ( za recimo basket na hrvaškem, ko vse ostalo zatemnijo mi amis mobia reši vse ) Ni aplikacije. Siol Tvin - ni aplikacije, katerakoli varjanta , ... sprobal vse, ampak ali ni kodekov, ali ni flasha, ... krneki ( Zopet saj ni nujno gledat tva na telefonu, vendar ko si enkrat navajen, da lahko pogledaš, si zopet razočaran, ko je nemoreš usposobit. )

3. Zaščitno folijo je NEMOGOČE konkretno namestiti. ( telefon more pač včasih tudi kake kluče ali kaj podobnega preživeti )

4. Ni možnosti mrežnega pregleda menija - za posamezne funkcije vedno scrollanje do konca

5. Kje hodi 1020 ? :D

LP M .
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.541
1.072
113
Titograd
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Bom pa definitivno napisal bolj obširno mnenje--dajte mi malo časa.

zmaga.gif
Tudi mene mika kak 820/920, ker vidim, da Android ni to, kar bi človek pričakoval leta 2013.

Imam nadomestno lumio 820..... razen tega da je imenik hitrejši (kljub slabšemu procesorju od s3
bonk.gif
) mi nekako ne sede... najbrž sicer stvar navade, ampak ni to to.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Citat:
Uporabnik FRooT pravi:

3. Zaščitno folijo je NEMOGOČE konkretno namestiti. ( telefon more pač včasih tudi kake kluče ali kaj podobnega preživeti )

Zaščitno folijo sem v petih minutah namestil brez kakršnega koli problema. Brez mehurčkov in po celem