Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
@darjan, se popolnoma strinjam s tabo glede namena SEPA, ampak v real life-u žal ni tako. Če kdo nakaže do 11 ure, v večini primerov ne vidim priliva naslednji dan, zamik je +1 ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.726
6.910
113
No, za prejemanje nakazil iz tujine res nimam izkušenj iz prve roko, glede nakazovanja pa vem kako poteka. Mogoče pa je odvisno kaj tudi od banke?

Ampak tole je off topic
smile-1.gif
 

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Citat:
Uporabnik kreden1 pravi:
Bi samo dodal, da odkar je v veljavi SEPA, so se zadeve glede čezmejnih plačil v evrih spremenile. Zdaj se plačila izvrši še isti dan oz. naslednji delovni dan.

Morda imaš glede SEPA prav, ampak v praksi ni tako (a delaš na kašni banki ?). Glavna dejavnost mi je (d.o.o.) poslovanje s tujino in v večini primerov gre tako: npr. client mi pošlje swift v torek (se pravi je nakazal pri svoji banki v torek), jaz dobim priliv na TRR v četrtek, včasih tudi petek. Morda moram zamenjati banko !? Ves promet je znotraj EU + ex Yu države.

SEPA velja samo za plačila v evrih znotraj EU + Norveška, Monako in še nekaj takšnih držav. Drugače pa ne delam v banki, imam pa tudi sam izkušnje z enakega položaja kot ti. Samo plačilo se sprovede kot je darjan napisal, takšni so tudi javno objavljeni urniki plačil pri bankah, vendar sem imel tudi primere, ko ni prišlo nekaj dni. Ugibam, da je takrat stranka oddala naročilo, ampak s kasnejšim datumom izvršitve. Mogoče je na plačilu kaj nenavadnega in banka potem to dodatno preveri, preden pošlje naprej. Ali pa morda stranka ni nakazala takrat, ko je rekla. Ugibam, ampak nam se je to dogajalo izključno pri poslovanju z Italijo. Kako hitro pa se sicer denar nakaže, ko ga ti pošiljaš kam po EU? Primerjaj to z urnikom tvoje banke, ampak po mojem bi se ga morali držati.

Sicer pa kakšen swift ti pošlje stranka? A ni swift koda identifikacija banke?

PS se opravičujem za offtopic
 
Nazadnje urejeno:

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Imaš popolnoma prav glede swift izraza, je lahko koda, vendar tudi potrdilo o čezmejnem plačilu izdan s strani banke plačnice . Za kodo banke pa se največkrat uporablja kratica BIC.

Še z moje strani sry za offtopic.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Tudi nekje na spletni strani, mislim da od Teleraya lahko preveriš veljavnost garancije ampak ne vidim razloga za komplikacijo, saj kot so ti že povedali da imajo vsi Nokia aparati kupljeni znotraj EU EU garancijo, ki velja v vseh EU državah!
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Če bi malo manj kompliciral za vsako malenkost bi bilo tvoje življenje veliko lažje. "Veljavna v tej državi" gledaš pa preko nokia.si, kaj praviš katera je TA država?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.726
6.910
113
Citat:
Uporabnik retro pravi:
No ja .--telefon ki ga moraš osvojiti, isto tako kot ljubico, ,, bo bo ..

To mi ne pove kaj dosti. Sam sem tudi nabavil L620, katera je bila moj prvi Windows Phone telefon in mi je že od začetka prirasla k srcu, tako telefon, kot operacijski sistem, od prve sekunde naprej sem jo vzljubil.

Torej vseeno lahko poveš nek prvi vtis, če si se že tako namantral, da si prišel do nje.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Telefon je res izjema med telefoni, prvi vtis je bil odličen tudi ko mi ga je poštar prinesel sem bil poln andrenalina, kot pravim sem nad odzivom hitrosti kot s amimi nastavitvami zelo hitro skužil kako in kaj, ni enostavno je pa dovolj razumljivo, ker pa trenutno nimam časa --imam obiske.--pišem to ko ujamem čas. Bom pa definitivno napisal bolj obširno mnenje--dajte mi malo časa.