nadomestni avto

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.464
6.588
113
pri taščici
Me zanima kdaj bi komisija zasedala ko bi jim po telefonu rekel da jutri dobijo pismo odvetnika in njegov racun ter ponidbo za najem enakovrednega vozila
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.210
1.485
113
Pa tako hvalijo Triglav kako ne komplicira napram ostalim trem ali štirim. V bistvu so pa vsi enaki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.570
15.594
113
Da ne odpiram nove teme...

Zavarovanec Triglava me je malce "od vzadaj". Nič katastrofalnega. Menjava odbijača in popravilo prtljažnih vrat (malenkost popraskano).
Ker je ličarsko popravilo, avto ne bo gotov v enem dnevu. In servis seveda na svoje stroške nebi dal nadomestnega vozila. Povzročiteljeva zavarovalnica pa pravi: "lahko napišete vlogo z obrazložitvijo zakaj avto nujno potrebujete (je avto služben, ni opcije javnega prevoza...) in bo naša komisija vlogo obravnavala. Ne pričakujte, da bo odgovor v enem tednu, ker imamo gnečo... "

A me kdo hoče še 1x od zadaj ali je to res nekaj povsem normalnega? Ker če avta nebi potreboval, ga nebi kupil...

A mogoče moja asistenca krije tudi takšne zadeve? Avto je seveda normalno vozen...
Žal je res tako, da boš v primeru potrebe po nadomestnemu vozilu zaradi nesreče povzročene s tuje strani zelo zelo verjetno imel probleme. Zavarovalnice se tu prav prepogosto naredijo neumne in iz meni neznanega razloga zavračajo take prošnje/zahtevke kljub temu, da je kristalno jasno, da mora biti znesek najema nadomestnega vozila izplačan iz naslova AO povzročitelja tako kot se iz enakega naslova financira popravilo tvojega vozila oziroma vse ostale stroške, ki nastanejo zaradi odgovornosti njihovega zavarovanca.

Iz naslova asistence tega nadomestnega vozila načeloma ne boš dobil za dovolj časa (oz. je veliko odvisno tudi od asistence, ki jo imaš), prav tako pa ti ne pripada nadomestno vozilo iz morebitno obstoječe postavke delnega kaska nadomestno vozilo, saj le-to lahko koristiš zgolj v primeru popravila avtomobila zaradi rizika, ki je krit po tvoji zavarovalni polici in avtomobilska odgovornost nekoga drugega pa to seveda ni.

Priporočam ti, da vztrajaš pri zahtevku in jim kar se le da dobro obrazložiš zakaj in koliko časa ga potrebuješ, konkreetno pomaga tudi navedba servisa koliko časa boš bil brez svojega vozila ter boš tako na podlagi vsega tega pridobil temelj zaradi katerga cenilec poztem le odobri nadomestno vozilo za toliko časa kolikor ga potrebuješ. V primeru, da pa to ne bo šlo čez pa predlagam, da enostavno najameš neko nadomestno vozilo (primerljivega ranga kot je tvoje seveda, tu je nujno da ne pretiravaš), ga plačaš sam ter nato regresiraš znesek od zavarovalnice iz naslova AO povzročitelja - enako priporočam v primeru, da se zavarovalnica "zaradi gneče" ne odzove pravočasno. V večini primerov je zadeva do te točke že rešena, če pa ni bo pa na tej in če pa še tu komplicirajo in ne pristanejo se pa pošlje (bolj) grozeč dopis z omembo reševanja spora na sodišču pa bojo takrat popustili saj jim je prekleto jasno, da je zakon na tvoji strani in da za zadevo prosiš povsem upravičeno ampak se dobesedno delajo budale. Sem imel en tak zelo podoben primer cca. mesec dni nazaj pri Allianzu, par dni nazaj pa še enega pri Savi (prvega smo že rešili, drugega rešujem ravno zdaj). Žal ni nobena zavarovalnica imuna na debilizme te sorte in ti znajo prav povsod povzročiti sive lase.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.447
658
113
In če ne boš vzel nadomestnega avta takoj, ko svojega daš na servis, ga verjetno ne potrebuješ nujno. Si lahko dva tri dni brez avta :)