Migranti so že (spet) v Sloveniji - 2. del

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Res? V treh mesecih bi zavrnili pol milijona ljudi? Vsi bi prečkali mejo na mejnem prehodu, rekli cariniku hvala lepa in nasvidenje in se obrnili nazaj? Še Lucija Ušaj ali kdo je že tista dečva je zganjala celega hudiča, ker jo avstrijski žandarji niso spustili čez brez dokumenta.
Sedaj te pa ne razumem? Torej, če bi ti potoval brez dokumentov pričakuješ, da te bodo v drugi državi zavrnili? Mi lahko zaupaš, zakaj si ti drugorazreden ilegalci pa so prvorazredni? Mar 280.000 ljudi, kateri pri nas živijo pod pragom revščine niso ljudje? Očitno tem, kateri živijo pod pragom revščine pri nas ni omogočeno normalno življenje. Si ne zaslužijo, da jih druga država sprejme in poskrbi za njihovo namestitev, hrano, zdravstveno oskrbo, prostočasne dejavnost, žepnino...?
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Sedaj te pa ne razumem? Torej, če bi ti potoval brez dokumentov pričakuješ, da te bodo v drugi državi zavrnili? Mi lahko zaupaš, zakaj si ti drugorazreden ilegalci pa so prvorazredni? Mar 280.000 ljudi, kateri pri nas živijo pod pragom revščine niso ljudje? Očitno tem, kateri živijo pod pragom revščine pri nas ni omogočeno normalno življenje. Si ne zaslužijo, da jih druga država sprejme in poskrbi za njihovo namestitev, hrano, zdravstveno oskrbo, prostočasne dejavnost, žepnino...?
Sprašujem te, kako si predstavljaš da bi takrat v treh mesecih in v situaciji kot je bila, zavrnili pol milijona ljudi. Samo to.
Ker tega s pregledovanjem dokumentov in zavračanju na meji pač ne kupim.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Tole naj razumem kot poziv k ubijanju? Koliko bi jih pa ti postrelil tako za začetek? In kako si to predstavljaš? Hrvati pripeljejo dva avtobusa ljudi na mejo, ti bi pa kaj? Imel strelski vod na naši strani?
A ti bi pa kar spustil vsakogar da nenadzorovano hodi preko meje? Mi zaupaš- imaš ti na stanovanju vhodna vrata? Se ti lahko po kuhinji, spalnici... sprehaja kdorkoli in kadarkoli? Mi zaupaš naslov, da vem kje lahko brezplačno prespim, če bom kdaj na tvojem koncu. Pa na poln hladilnik ne pozabi.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Sprašujem te, kako si predstavljaš da bi takrat v treh mesecih in v situaciji kot je bila, zavrnili pol milijona ljudi. Samo to.
Ker tega s pregledovanjem dokumentov in zavračanju na meji pač ne kupim.
Poglej si Madžarsko? Če se hoče, se da. Da o Bolgariji ali Romuniji ne zgubljam besed. Očitno so le prebivalci bivše juge takšne mevže, da se poserjejo od strahu, ko se nekdo zadere Allah.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Sprašujem te, kako si predstavljaš da bi takrat v treh mesecih in v situaciji kot je bila, zavrnili pol milijona ljudi. Samo to.
Ker tega s pregledovanjem dokumentov in zavračanju na meji pač ne kupim.
Seveda se jih da zavrnit brez problema. Edini problem si ti in tomićka ko sta rezali kot nore žico na meji in so zdaj zaradi teh ilegalnih prehodov utonili najmanj 7 migrantov.
Na Hrvaško ste že šli protestirat ker Hrvatje streljajo na migrante ali se upate samo v Sloveniji lajat?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Adam13

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
Pri kateri številki bi naši obstoječi nadzorni organi še lahko normalno opravili delo? 500.000 v treh mesecih je preveč? Dva avtobusa v enem dnevu je preveč? Koliko se še da obdelati? En avtobus?

Govorim o pregledovanju dokumentov in zavrnitvi tistih, ki ne izpolnjujejo pogojev za vstop.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.635
5.828
113
Ma daj... kontrola od prvega, ko bi prvih 1000 zavrnili, enega ali 10 poslali na drug svet, z psi, vodnimi topovi ipd.. bi si tisočprvi premisli. migrantski tok bi se umiril, iPhoni bi zazvonili na jug z vsebino "Dečki, nebo šlo, nismo tolk wilkommen kot pravijo"...

Tako pa odpremo vrata za hordo in se sprašujemo kako naj miljonsko množico ustavimo. A-JE-TO scena.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Tretjič. Kako točno bi to izvedli?
Kako pa so to izvedli Madžari?
Po drugi strani pa- ti ilegalci sploh ne bi smeli priti do naše meje, če bi ostale države EU opravile svoje delo. Po Dublinski uredbi mora za ilegalce poskrbeti tista država v katero so najprej vstopili. Torej ilegalce z naše meje se namesto v azilni dom da na vlak in pošlje nazaj na Hrvaško. Tam naj uredijo njihov status. Če bodo dobili mednarodno zaščito pa jih lahko Hrvati pripeljejo tudi k nam.

PS- nisi mi odgovril, če imaš vhodna vrata na stanovanju in če se po njem lahko sprehaja kdorkoli in kadarkoli?
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Ženska sem. Še vedno čakam odgovor kako bi postopkovno shendlali pol milijona ljudi (po mnenju nekaterih samih mladih moških in potencialnih teroristov) v treh mesecih. Ali na kak način bi uspešno zaprli meje. Samo to. Pozivanje k nasilju me ne zanima.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Ženska sem. Še vedno čakam odgovor kako bi postopkovno shendlali pol milijona ljudi (po mnenju nekaterih samih mladih moških in potencialnih teroristov) v treh mesecih. Ali na kak način bi uspešno zaprli meje. Samo to. Pozivanje k nasilju me ne zanima.
Ker si ženska pa to kaj spremeni stvar? Torej, ali lahko vsakdo hodi po tvojem stanovanju kadar hoče? Če ne, kaj si storila, da temu ni tako. Pozivanje k nasilju me ne zanima.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.463
3.879
113
Ljubljana
hmpg.net
Kopirano iz Slo-tech-a:
Tole so uradni podatki EU parlamenta:
- skoraj 11.000 mrtvih pri preckanju sredozemskega morja v obdobju 2,5 let
- v letih 2015-16 je za azil v EU zaprosilo 2,5 mio ljudi
- s strani drzav EU je bilo glede azila sprejetih 1,7 mio odlocitev
- pozitivnih odlocitev o dodelitvi azila je bilo v obdobju 2015-16 manj kot 1 milijon, status begunca pa je dobilo okrog 300 tisoc ljudi
- v istem obdobju je bilo 2,3 mio nelegalnih preckanj meja
- vec kot milijon migrantov je dobilo odlocbo da morajo zapustiti EU, dejansko odsla jih je manj kot polovica
- skoraj 400 tisoc ljudem so samo v letu 2016 preprecili vstop v EU
- EU se je tudi pogajala z drzavami glede budgeta za migrante - do leta 2020 bo EU v ta namen porabila najmanj 4,7 milijarde EUR
- za preprecevanje migracij bo EU v severno afriko vlozila se 44 milijard EUR
- v 2017 se je stevilo prosilcev za azil pomembno zmanjsalo
- struktura prosilcev za azil v letu 2017 po narodnosti: 16% Sirija, 7% Irak, 7% Afganistan, Nigerija 6%, Pakistan 5%. Najhitrejse povecevanje stevila prosilcev za azil prihaja iz Nigerije, Bangladesa, Turcije in Venezuele (!)
- 82% prosilcev za azil je mlajsih od 35 let, vendar je otrok (mlajsih od 18 let) manj kot tretjina
- moski predstavljajo skupaj 67% prosilcev za azil, v skupini med 14 in 34 leti preko 75%

http://www.europarl.europa.eu/news/...9STO78630/eu-migrant-crisis-facts-and-figures
http://ec.europa.eu/eurostat/statis...rst-time_applicants:_most_from_Syria_and_Iraq
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.