LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

impre

Pripravnik
19. apr 2008
331
7
18
Kaj menite pa o LG 47LK530 LCD? Je vreden svojega denarja ali je v tem rangu kaj boljšega?
Je res vreden 100€+ več kot LG 46LD565 ali rajši vzamem kar tega 46"?
Ne bi pa jemal manjšega od 46".
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
S prihodom Samsunga na slovenski trg, ki ima roko na srce odlične tvje tudi v nižjem cenovnem rangu, ne vidim razloga, da bi kupoval LG...
 

impre

Pripravnik
19. apr 2008
331
7
18
In kje je tolikšna razlika razen v dizajnu? Nisem si ravno ogledal ne vemkoliko tv-jev v živo zato sprašujem.
Kateri samsung bi bil po vaše ugoden v velikosti 46"?
Plazmo ne vem če bi kupoval ker imam svetlo sobo in nebi rad stalno zapiral rolet ko bi gledal tv. Samo to me moti pri plazmi kolikor sem prebral. Drugače bi že padla kakšna 50"+.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
52
63
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
S prihodom Samsunga na slovenski trg, ki ima roko na srce odlične tvje tudi v nižjem cenovnem rangu, ne vidim razloga, da bi kupoval LG...
V čem je pa LG slabši od Samsunga?
 

impre

Pripravnik
19. apr 2008
331
7
18
In po čem to izvem oz. vidim?
Nasplošno je tako da se dosti odseva kolikor vem. V trgovini se tega ne da preveriti ker ponavadi niso na sončni svetlobi.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Recimo v tem, da ima zelo malo oziroma nič svojega razvoja. Še procesorje, kateri so bistvenega pomena za pravilen nadzor panela niso njihovi. To je eden izmed glavnih razlogov.

LGjeva politika je recimo podobna Kiini. Potencialni kupci Lgjev so tisti, ki si ne morejo privoščit kakovostnejšega tvja. Torej ponuja neko spodobno kvaliteto za malo denarja.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
52
63
- LG je prva firma, ki je ponudila na tržišče LCDeje z Nano tehnologijo osvetlevanja ozadja.
- S svojo LG Cinema 3D tehnologijo nudijo več kot pol lažja očala za katere ne rabiš baterije. Žal nisem imel prilike primerjat. Če je kdo primerjal, bi prosil, da malo pokomentira.
- TVeji, ki omogočajo sprejem SmartTV imajo priloženo zelo praktično telekomando, ki ima samo 5 tipk, v primerjavi z ostalimi proizvajalci, ki nudijo nerodne Qwerty tastature.
- Mislim, da LG nudi enako kvaliteto za manj denarja.
- Predvsem me pa pri Samsungu moti, ker zelo skrivajo tehnične podatke.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
- LG je prva firma, ki je ponudila na tržišče LCDeje z Nano tehnologijo osvetlevanja ozadja.
- S svojo LG Cinema 3D tehnologijo nudijo več kot pol lažja očala za katere ne rabiš baterije. Žal nisem imel prilike primerjat. Če je kdo primerjal, bi prosil, da malo pokomentira. razlika je kot dan in noč. kot prvo lg ni niti pribljižek hd 3d ker že zaradi same zasnove pasivne tehnologije ne more biti! da o kontrastu, ostrini, kotu gledanja, itd sploh ne govorim. je pa poceni ja.
- TVeji, ki omogočajo sprejem SmartTV imajo priloženo zelo praktično telekomando, ki ima samo 5 tipk, v primerjavi z ostalimi proizvajalci, ki nudijo nerodne Qwerty tastature. ne omogoča pa povezovanja pametnih telefonov za upravljanje.
- Mislim, da LG nudi enako kvaliteto za manj denarja.
- Predvsem me pa pri Samsungu moti, ker zelo skrivajo tehnične podatke. ker so podatki ostalih proizvajalcev prenapihnjeni. še vedno velja, da se tv-ja ne kupuje po specifikacijah ampak sliki!
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Se strinjam zelo z Makyjem...! Naj dodam še svoje.

LGjev ultra dobri 3d....je pasivni, v primerjavi z aktivnem 3djem, ki ga tržijo drugi. Pri pasivni varijanti je 3d efekt zelo mil, dejansko gledaš full hd vsebine v HDju, zaradi interpolacije....1,3,5 vrstiva levi uček, 2,4,6 itn pa desni uček. Da ne govorim o tem, da moraš biti praktično v liniji s televizorjem, ker je kot gledanja minimalen itn...

"enako kvaliteto za manj denarja"...skregano z logiko ampak vsakemu svoje
smile-1.gif


Glede tehničnih podatkov se pa strinjam. Žal so začeli določeni proizvajalci zavajat s temi podatki. Začelo se je pa s kontrastom....
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
52
63
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:

- S svojo LG Cinema 3D tehnologijo nudijo več kot pol lažja očala za katere ne rabiš baterije. Žal nisem imel prilike primerjat. Če je kdo primerjal, bi prosil, da malo pokomentira. razlika je kot dan in noč. kot prvo lg ni niti pribljižek hd 3d ker že zaradi same zasnove pasivne tehnologije ne more biti! da o kontrastu, ostrini, kotu gledanja, itd sploh ne govorim. je pa poceni ja.
LGejeva reklama pravi ravno nasprotno, slika je svetlejša in čisteša, kot gledanja je pa precej večji: http://www.lg.com/de/tv-heimkino-blu-ray/tv/LG-3d-tv-47LW4500.jsp ( ko se ti stran odpre si oglej na " FEATURE"

- TVeji, ki omogočajo sprejem SmartTV imajo priloženo zelo praktično telekomando, ki ima samo 5 tipk, v primerjavi z ostalimi proizvajalci, ki nudijo nerodne Qwerty tastature. ne omogoča pa povezovanja pametnih telefonov za upravljanje.
To mi ni poznano, samo pomembno mi je, da imam čim manj tipk za upravljanje, ker pri slabi svetlobi se mi zdi zelo nerodno upravljati s tastaturo, ki ima cca 40 tipk.
- Mislim, da LG nudi enako kvaliteto za manj denarja.
- Predvsem me pa pri Samsungu moti, ker zelo skrivajo tehnične podatke. ker so podatki ostalih proizvajalcev prenapihnjeni. še vedno velja, da se tv-ja ne kupuje po specifikacijah ampak sliki! . Normalno, da se TV kupuje po kvaliteti slike, toda TV s slabimi spefikacijami ne more imeti briljantne slike.
Sicer pa pred nakupom, si bom zadevo v trgovini dobro ogledal, samo zaenkrat se bolj nagibam za LG. Vsaka informacija mi je pa dobrodošla.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:

- S svojo LG Cinema 3D tehnologijo nudijo več kot pol lažja očala za katere ne rabiš baterije. Žal nisem imel prilike primerjat. Če je kdo primerjal, bi prosil, da malo pokomentira. razlika je kot dan in noč. kot prvo lg ni niti pribljižek hd 3d ker že zaradi same zasnove pasivne tehnologije ne more biti! da o kontrastu, ostrini, kotu gledanja, itd sploh ne govorim. je pa poceni ja.
LGejeva reklama pravi ravno nasprotno, slika je svetlejša in čisteša, kot gledanja je pa precej večji: http://www.lg.com/de/tv-heimkino-blu-ray/tv/LG-3d-tv-47LW4500.jsp ( ko se ti stran odpre si oglej na " FEATURE" nekaj je reklama, nekaj pa praksa oz. field test. kako je lahko slika ostrejša, če se pa uporablja polovični hd vs. full hd? že tu teorija počepne. v začetku so celo oglaševali (mogoče še, nevem po pravici) da imajo full hd 3D za kar so fasali par tožb na svetovni ravni zaradi zavajanja...
sploh pa je tale reklama eno hudo zavajanje. aktivna 3d očala so od 23g do 35g (starejši tipi so res težji). flickerja ne opaziš če nimaš neonskih luči v stanovnaju. btw o kotu ( ne nagibu glave) ni bilo govora in verjemi da je razlika.


- TVeji, ki omogočajo sprejem SmartTV imajo priloženo zelo praktično telekomando, ki ima samo 5 tipk, v primerjavi z ostalimi proizvajalci, ki nudijo nerodne Qwerty tastature. ne omogoča pa povezovanja pametnih telefonov za upravljanje.
To mi ni poznano, samo pomembno mi je, da imam čim manj tipk za upravljanje, ker pri slabi svetlobi se mi zdi zelo nerodno upravljati s tastaturo, ki ima cca 40 tipk.
- Mislim, da LG nudi enako kvaliteto za manj denarja.
- Predvsem me pa pri Samsungu moti, ker zelo skrivajo tehnične podatke. ker so podatki ostalih proizvajalcev prenapihnjeni. še vedno velja, da se tv-ja ne kupuje po specifikacijah ampak sliki! . Normalno, da se TV kupuje po kvaliteti slike, toda TV s slabimi spefikacijami ne more imeti briljantne slike.
Sicer pa pred nakupom, si bom zadevo v trgovini dobro ogledal, samo zaenkrat se bolj nagibam za LG. Vsaka informacija mi je pa dobrodošla. misliš, da boš opazil razliko med 6 in 7 mio kontrasta? btw tudi pri lg je zavajanje. koliko je pravi kontrast če je naveden 9mio dinamični kontrast?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.621
208
63
Kranj
to ima bigbang narobe pomoje....še tujina 280€+...

izbira med 32C530 in 32D550 katerega?
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
to ima bigbang narobe pomoje....še tujina 280€+...

izbira med 32C530 in 32D550 katerega?
ni narobe...
wink-1.gif

in tako kot je simon_vi pokazal, se dobi trgovinah bela plus.
drugač pa d550. nov model, boljši panel, slovenski meni (!), boljša podpora za multimedijo...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi: misliš, da boš opazil razliko med 6 in 7 mio kontrasta? btw tudi pri lg je zavajanje. koliko je pravi kontrast če je naveden 9mio dinamični kontrast?
Ne boš, ker to ne obstaja.
LCD ima kontrast okoli 1000-2000.
Pa vprašanje, koliko tega pride do izraza pri 100 Hz in več, saj ima rise time okoli 10 ms.