LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

mihec

Zelenc'
1. avg 2011
2
0
1
Samsung LE40D550 ali LE40D551? Kakšna je razlika?
551 je precej dražji (v BB), vendar tam nimajo 550. Ima pa 551 na koncu oznako XH, za 550 pa ne vem (nabava drugje, preko spleta).
Razlika v ceni je 100 evr!
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
kako je to pri lg 3d in pretvorbi iz 2d v 3d, torej vse kar je na tv (program, zunanji disk..) pretvori v 3d enake kvalitete?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
52
63
Danes sem si vzel zopet malo časa in sem šel na ogled TVejev. Predvsem me ja zanimala 3D slika. Najprej sem trgovca zaprosil, da mi pokaže 3D na nekem boljšem Samsungu. Rekel je, da rabi cca 15 minut, da vse skupaj pripravi. OK , med tem časom sem šel malo naokoli na ogled. LGejev 47LW 650S je bil v bližini ravno vklopljen in sem si ga ogledal. Nataknil sem pasivna očala in lahko rečem, da me je dobesedno navdušila kristalna, svetla 3D slika. Gledal sem na razdalji cca 3m in lahko rečem, da je slika istopala skoraj do mene in globoko v notranjost ekrana.
Potem sem se vrnil do Samsunga, ki še ni bil pripravljen za 3D prikaz. Prva očala se niso sinhronizirala s sprejemnikom. Potem druga očala so se sinhronizirala, samo slika je bila temna, slabša globina. Ker vsi tako hvalite Samsunge, sedaj praktično ne vem pri čem sem. Mogoče mi pa prodajalec ni pokazal vsega, kar zmore Samsung?
Pred nakupom bom naredi še en ali dva ogleda, samo sedaj bi se vsekakor odločil za LG.
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
tudi jaz sem zadnjič gledal ta lg in je 3d fantastičen, očala kot igračka in povsem poseka tistega od sony-ja, kjer je slika zelo temna
 

Klimanakup

Zelenc'
23. jun 2011
29
0
1
meni na TV-ju vedno takoj sihronizira....
Katera očala si pa dobil za probati? Jaz imam uporabljam 3700CR. Mogoče ga pa pri nastavitvah mogoče heca, jaz sem spreminjal nastavitve in je bilo veliko bolje od tovarniških...
Pa seveda na obeh moraš probati isti 3D film...
 
Nazadnje urejeno:

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
52
63
Ne vem, katera očala so bila. Za vspostavitev sinhronizacije jih je prodajalec nekaj časa držal nekaj centimetrov od TVeja. Ko sem nekaj časa gledal, je sinhronizacija izpadla. Mogoče sem se kakšen meter preveč oddaljiv od TVeja.
 

Klimanakup

Zelenc'
23. jun 2011
29
0
1
ma jaz jih 3m stran sihroniziram brez težav, samo taprvič kao 1m stran, da se očala in tv spoznata. Potem se da v nastavitvah nastavljati globino itd. Pa nastavljeno na 3d mode ker 2d v 3d ni tako kot tapravi 3d mode in isti film. Najbolje da z neta skineš dol "under sea IMAX" (Nekje na sredini gre riba ven in kače tako da vidiš in primerjaš kaj ti je bolje), daš na USB ključ in probaš v trgovini.
Pa če ti da naj ti da 3700CR, so kao najboljša, jaz sem jih prek ebaya iz koreje naročil za 50€ po komadu (pri nas cca. 190€ za isti model).
Najboljši model od samsunga je D8000 pa tem večja tem bolj za 3D.
 
Nazadnje urejeno:

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Itak, če so pa pasivna, beri brez elektronike....:p
smile-1.gif
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
gledal sem malo review-e in nekako je imel najvisjo oceno pri LCD 40" tale TV: Philips 40PFL9705K

je to to v tem rangu ali se priporoca kaj drugega? Mogoce vec za manj
smile-1.gif
?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
52
63
Po poklicu sem elektronik, in moje načelo je : Nikdar ne sili elektronike v nek izdelek, če to ni nujno potrebno. Točno to je zelo uspešno naredil LG s pasivnimi očali.
 

placki

Pripravnik
10. apr 2008
49
3
8
Kater LED LCD pa priporočati v velikosti ~42"? Največ bi ga uporabljal za gledanje IPTV, občasno pa tudi kak DVD. Mogoče nebi bilo slabo tudi 3D.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
ali ima samsung le40c652 na voljo, da ko gledaš youtube video posnetke, da jih gledaš v HQ načinu?

Ker vedno, ko povečam sliko vseh videoposnetkov, je slika kockasta in slaba. Če pa grem isti videoposnetek gledat prek pcja na youtue imam možnost, da gledal v 720p ali 1080p kvaliteto
smile-1.gif


To bi bilo super, če bi se dalo oz če bi omogočili tej aplikaciji youtube na tvju (torej da lahko izbiraš kvaliteto).

Povezavo imam dovolj hitro, da bi lahko "loudalo" 1080p (imam 10/1 mb).

Hvala
 

lenovo

Pripravnik
17. avg 2009
193
0
16
! Ne mešaj "mobilni" youtube in pc izvedbo. Isto je npr. na Andoid prestah..

Citat:
Uporabnik sylver pravi:
ali ima samsung le40c652 na voljo, da ko gledaš youtube video posnetke, da jih gledaš v HQ načinu?

Ker vedno, ko povečam sliko vseh videoposnetkov, je slika kockasta in slaba. Če pa grem isti videoposnetek gledat prek pcja na youtue imam možnost, da gledal v 720p ali 1080p kvaliteto
smile-1.gif


To bi bilo super, če bi se dalo oz če bi omogočili tej aplikaciji youtube na tvju (torej da lahko izbiraš kvaliteto).

Povezavo imam dovolj hitro, da bi lahko "loudalo" 1080p (imam 10/1 mb).

Hvala
 

lenovo

Pripravnik
17. avg 2009
193
0
16
yes yes
hq še ni aka"HD", tud men je šlo pri tablici z A2.3 to na k...
je pa hq za male zaslončke dovolj gut

Citat:
Uporabnik sylver pravi:
ampak na androidnem youtubu in na iphonu lahko nastaviš hq mode (low, medium ali hq) - torej pri mobilnem youtubu imaš to možnost
smile-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
torej se ne da
frown-1.gif


škoda...bi bilo res fajn, če bi se dalo, ker v takih pogojih je youtube neuporaben, če ga gledaš na celozaslonskem načinu (kockasta slika, slaba kvaliteta, meglen video, slab audio...).

Upam, da bodo z kako posodobitvijo to dodali. Morda kdo ve, kam bi lahko poslal ta predlog? Obstaja kak samsungov support za userje, kamor se pošiljajo predlogi?

lp