LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
stein- a sem kaj narobe napisal, nekaj sem omenil watte, w/h nisem omenjal..sicer pa res nimam pojma o fiziki:)
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
no sej tudi jaz to razumem, ampak sej pri tvjih vsi govorimo o W, na položnici pa pač piše koliko kWh je bilo porabljene, in tudi vsak potem ve, koliko ur mora stvar delovati da porabi za 1kwh. koliko pa stane kWh je pa pač odvisno od "ponudnika energije".

hotel sem bolj povedat da tistih 8" večja diagonala, pomeni 40% večjo površino ekrana, torej verjetno tudi trošenje energije nekako toliko večje, čeprav se zdi tistih 8" zelo malo.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
52
63
Citat:
Uporabnik stein pravi:
W/h (vat na uro) nima nobenega smisla glede porabe električne energije.

To se meri v W.
Porabo lahko meriš z Wat metrom, ali z števcem watnih ur. Ker poraba glede na osvetljitev, jakost tona in verjetno še kaj precej niha, naprimer od 100 - 300W, je najbolj natančna meritev z števcem watnih ur. Kar ti števec v eni uri pokaže, takšna je poraba energije v Watih.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Porabo lahko meriš z Wat metrom, ali z števcem watnih ur. Ker poraba glede na osvetljitev, jakost tona in verjetno še kaj precej niha, naprimer od 100 - 300W, je najbolj natančna meritev z števcem watnih ur. Kar ti števec v eni uri pokaže, takšna je poraba energije v Watih.
Ja, v Watt-ih. To pišem ves čas.
wink-1.gif


Eni pa so W/h pisali. Njih sem popravil.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
52
63
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Če se ne motim, je poraba v watt urah in ne samo v wattih !?
Vsaj na računu dobim porabo kWh.
Poraba (moč potrošnika) je v Wattih in če te Watte pomnožimo sštevilom ur delovanja, dobimo Wattne ure. Na koncu pa vse skupaj plačamo v kWh.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
sej mislim, da je vsakemu jasno da je na izdelkih napisano vedno W, ne pa kWh, tako da..se mi zdi da to ljudje načeloma ločimo.
 
Nazadnje urejeno:

miljan

Pripravnik
12. feb 2010
40
0
6
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
SAMSUNG Firmware downgrade
Tako, pomagal sem si sam priloženo datoteko razširi na USB ključek, vstavi v TV in zaženi. Nato, NE UGAŠAJ Tv-ja, ampak vstavi ključek z starim FW in updejtaj. Po tem postopku, bi naj šlo nazaj na prejšni FW. Če deluje potem povejte.


na kak način je možno downgrade iz 3009?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Priloženo datoteko razširi na USB ključek, vstavi v TV in nadgradi FW. Nato, NE UGAŠAJ Tv-ja, ampak vstavi ključek z starim FW in updejtaj. Po tem postopku, bi naj šlo nazaj na prejšni FW.

DELATE NA LASTNO ODGOVORNOST!!
 
Nazadnje urejeno:

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
ksz:

kako ste kaj zadovoljni uporabniki Samsungovih 100 HZ LED tvjev z gibanjem slike? Da vprašam drugače, 100 Hz CMR televizorji ?
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.205
26
48
Šele sedaj sem si na C652 aktiviral PVR(oj lenoba, lenoba) in me zanima, če res ne moreš menjati programov v času, ko TV snema?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Jaz imam nastavljeno opcijo "jasno" in sem zadovoljen. Če imaš nastavljeno opcijo"standard", je film malo čuden.

Pa veš, kaj pomeni CMR 100 Hz?
evil.gif