LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
52
63
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:

- S svojo LG Cinema 3D tehnologijo nudijo več kot pol lažja očala za katere ne rabiš baterije. Žal nisem imel prilike primerjat. Če je kdo primerjal, bi prosil, da malo pokomentira. razlika je kot dan in noč. kot prvo lg ni niti pribljižek hd 3d ker že zaradi same zasnove pasivne tehnologije ne more biti! da o kontrastu, ostrini, kotu gledanja, itd sploh ne govorim. je pa poceni ja.
LGejeva reklama pravi ravno nasprotno, slika je svetlejša in čisteša, kot gledanja je pa precej večji: http://www.lg.com/de/tv-heimkino-blu-ray/tv/LG-3d-tv-47LW4500.jsp ( ko se ti stran odpre si oglej na " FEATURE" nekaj je reklama, nekaj pa praksa oz. field test. kako je lahko slika ostrejša, če se pa uporablja polovični hd vs. full hd? že tu teorija počepne. v začetku so celo oglaševali (mogoče še, nevem po pravici) da imajo full hd 3D za kar so fasali par tožb na svetovni ravni zaradi zavajanja...
sploh pa je tale reklama eno hudo zavajanje. aktivna 3d očala so od 23g do 35g (starejši tipi so res težji). flickerja ne opaziš če nimaš neonskih luči v stanovnaju. btw o kotu ( ne nagibu glave) ni bilo govora in verjemi da je razlika.

Danes sem šel v Big Bang na ogled. Za primerjavo sem si ogledal LG 47 LW 650S in Samsung UE46D7000. Ker je bil tam prisoten promotor od LGeja, sem si najprej ogledal LG. Moram reči, da me je 3D slika s pasivnimi očali prijetno presenetila, in lahko rečem, da je tista reklama zgoraj od LGeja kar dosti realna. Kot gledanja je zelo velik po horizontali, medtem ko po vertkali je pa precej majhen.Slika je bila čista in svetla. Očala so resnično lahka. Ker imam na očesih različno dioptrijo sem očala nataknil preko mojih očal. Kasneje sem prosil, če lahko še poskusim isto s Samsungom. Najprej so se začele težave s 3D očali. Zamenjali so baterije, pa še vseeno niso delovale. Poskusili so z drugimi, pa vseeno ni šlo. Šele tretja očala so delovala. Slika je bila v 3D napram LGeju precej bolj temna, čeprav je bila v 2D enake svetlobe kot pri LG.

Baje pa naj bi vsi proizvajalci opustili aktivna 3D očala in prešli na pasivna?


- TVeji, ki omogočajo sprejem SmartTV imajo priloženo zelo praktično telekomando, ki ima samo 5 tipk, v primerjavi z ostalimi proizvajalci, ki nudijo nerodne Qwerty tastature. ne omogoča pa povezovanja pametnih telefonov za upravljanje.
Povezava in upravljanje LGeja s telefonom odlično deluje.
Mislim, da SmartTV omogoča kar precejšen preskok in številne nove možnosti.

To mi ni poznano, samo pomembno mi je, da imam čim manj tipk za upravljanje, ker pri slabi svetlobi se mi zdi zelo nerodno upravljati s tastaturo, ki ima cca 40 tipk.
- Mislim, da LG nudi enako kvaliteto za manj denarja.
- Predvsem me pa pri Samsungu moti, ker zelo skrivajo tehnične podatke. ker so podatki ostalih proizvajalcev prenapihnjeni. še vedno velja, da se tv-ja ne kupuje po specifikacijah ampak sliki! . Normalno, da se TV kupuje po kvaliteti slike, toda TV s slabimi spefikacijami ne more imeti briljantne slike.
Sicer pa pred nakupom, si bom zadevo v trgovini dobro ogledal, samo zaenkrat se bolj nagibam za LG. Vsaka informacija mi je pa dobrodošla. misliš, da boš opazil razliko med 6 in 7 mio kontrasta? btw tudi pri lg je zavajanje. koliko je pravi kontrast če je naveden 9mio dinamični kontrast? To je jasno, da te razlike ne boš opazil niti pri precej večjem razponu kontrastnega razmerja.
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
Tudi sam sem pol leta bral vsemogočne forume in tudi tukaj so vsi jamrali, da je lg najslabši, pa sem imel vsega čez glavo in sem vzel najcenejšega lcd lg in imam že leti, dvb-t slika fantastična in naslednji bo ravno ta smart tv z daljincem, ki deluje na tv tako kot miška na računalniku
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
52
63
Citat:
Uporabnik spanspan pravi:
Tudi sam sem pol leta bral vsemogočne forume in tudi tukaj so vsi jamrali, da je lg najslabši, pa sem imel vsega čez glavo in sem vzel najcenejšega lcd lg in imam že leti, dvb-t slika fantastična in naslednji bo ravno ta smart tv z daljincem, ki deluje na tv tako kot miška na računalniku
Popolnoma enako kot daljinec dela tudi na mobilca, samo da imaš tam še možnost uporabe Qwerty tastature od telefona.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
52
63
Mislim, da telefon mora poganjat Android (nisem ravno 100%). Program za upravljanje z LG TV ki ga naložiš na telefon, je brezplačen.
Meni je bilo pokazano s Samsungovim telefonom.
Vsaka nova posodobitev se preveri in naloži ob vsakem vklopu TVeja.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.543
4.477
113
49
Na sončni strani ALP
Ali zna Samsung 32c530 predvajati podnapise, ki so v muxani v MKV datoteke?
Meni nekako nea rata. Na PC imam podnapise, na samiju pa ne
frown-1.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Ne zna. Vedno si vleči dol Divx HD 720p. Lahko pa si z orodjem extrahiraš podnapise in jim daš enako ime kot film, samo z .sub na koncu.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Rabiš program, ki ti extrakta ven iz .mkv filma podnapise v .srt ali katero koli drug format.

Potem samo preimenuješ pridobljene podnapise iz filma, ime podnapisov mora biti enako kot ime filma in zadeva deluje
smile-1.gif

Primer:
ime filma: Pirati s Karibov.mkv
ime podnapisov: Pirati s Karibov.srt

Tako jaz delam, ker tudi moj samsung le40c650 ne omogoča podnapisov, ki so integrirani v sam filem.

morda kdo ve, ali bodo to kdaj omogočili? res ne vem, zakaj tega ne omogočijo, saj je večina filmov tako ripanih, da imajo v sebi podnapise
smile-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.543
4.477
113
49
Na sončni strani ALP
Jajce...
bonk.gif


Ali lahko namigneš kateri program je to?
Kako dolgo rabi da extrahira podnapise, če je 1080?

Verjetno je enaka zgodba, da ne pikazuje podnapisov iz DVDjev?
Tam poganjam VOBe. Če bi imel startni meni DVDja, bi pa itaq zmagal...
rolleyes-1.gif
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
52
63
Kolikor je meni poznano je enak, samo da še sprejema satelitske kanale. Samo za naše pordočje imajo oznako LW 550S.