LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ne, če so podnapisi integrirani v sam filem ti samsung tv ne bo tega prebral. O temu je bilo že veliko napisanega na ostalih forumih.

Edino, da uporabiš nek program in s tem programom "extraktiraš" podnapise ven na namizje in jih potem preimenuješ v tako ime kot je ime datoteke filma. To je to
smile-1.gif


Res škoda, kre samsung tega ne omogoči, lahko bi sicer uporabniki se "zbunili" in pisali na samsung support, naj še to porihtajo in naj še porihrajo predvajanje dvd jev prek usbja (video ts datoteke) in bodo zmagal
smile-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
tale je zelo dober tv, ampak mene samo to moti, ker nima DTS zvoka in ker ne predvaja vseh formatov pred USBja (mkv formate itd...).
pač ne predvaja čisto vseh formatov prek usbja, samo nekatere.
 

realmadrid

Zelenc'
27. jan 2011
4
0
1
Mene,pa zanima ker je boljši tv LG LE 5500 ali SAMSUNG UEC6500.In ali se da,s tem Samsungom vse isto delat koz z c652.Mislim funkcija PVR,nastavitve slike.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Obstaja rešitev, kako podnapise izvleči iz filma. Zadeva je sicer malo zakomplicirana, če jo nisem slučajno sam zakompliciral ne vem. Če kdo rabi program in navodila kako, naj pošlje ZS.
 

realmadrid

Zelenc'
27. jan 2011
4
0
1
Lep pozdrav vsem foromašem te teme.Sem nov na tem forumu,spremljam pa ga že nekaj časa.Ker tudi jaz kopujem tv me zanima par stvari,zato bi vas prosil za kakšen pameten nasvet.Odločam se med temi tremi tv;
http://www.mojedom.si/S76/A12985/LED+LCD+TV/Samsung+UE-40C6500+LED+LCD+televizor+
http://www.mojedom.si/S76/A13018/LED+LCD+TV/LG+42LE5500+LED+LCD+televizor+%2B+DARILO%3A+HDMI+kabel
http://www.mojedom.si/S76/A13284/LCD+TV/Samsung+LE-40C750+3D+LCD+televizor
Ali mi lahko kdo pove ali se sploh splača kupit led,ali pa je Samsung serija 7lcd že čist v redu.
Prosim za mnenja.LP
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Če je to res, vsaka jim čast ( po 10 letnem gušenju ) !
To misliš sarkastično, kajne?

Seveda sarkastično ( sem do pred kratkim bil v podjetju, ki se je ukvarjalo z uvozom zabavne elektronike ).
Bolj jaz njim ( Samsung Avstriji ) razlagam, da je za nas DVB-C uporabnike pomembno, da lahko v samih nastavitvah izbereš SLO jezik / podnapis kot primarni prikazovan nosilec, bolj oni mene tumasto gledajo.

In kaj se je zgodilo ? Prevedejo meni, teh osnovnih stvari pa ne porihtajo.

Hvala bogu, da se pri večini programov SLO podnapisi prikažejo, če v nastavitvah nastaviš na Slovakia.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik realmadrid pravi:
Ali mi lahko kdo pove ali se sploh splača kupit led,ali pa je Samsung serija 7lcd že čist v redu.
Prosim za mnenja.LP
Egde LED je baje brez veze, ker je slika ponekod tudi slabša kot s klasično osvetlitvijo.
"Full" LED pa je orenk dražji.


Edino poraba je manjša.
 

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Če je to res, vsaka jim čast ( po 10 letnem gušenju ) !
To misliš sarkastično, kajne?

Seveda sarkastično ( sem do pred kratkim bil v podjetju, ki se je ukvarjalo z uvozom zabavne elektronike ).
Bolj jaz njim ( Samsung Avstriji ) razlagam, da je za nas DVB-C uporabnike pomembno, da lahko v samih nastavitvah izbereš SLO jezik / podnapis kot primarni prikazovan nosilec, bolj oni mene tumasto gledajo.

In kaj se je zgodilo ? Prevedejo meni, teh osnovnih stvari pa ne porihtajo.

Hvala bogu, da se pri večini programov SLO podnapisi prikažejo, če v nastavitvah nastaviš na Slovakia.

V tem primeru bi absolutno moral odigrat svojo vlogo Slovenski uvoznik za samsung in verjamem,da bi bila stvar hiro rešena
grims-1.gif
 

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
Tole sem poslal na avtero,da vidimo kakšen bo odziv. Drugače se bo verjetno treba obrnit na agencijo katera,podeljuje oznako DIGI TV http://www.sintesio.org/

Zanima me kdaj pride Slovenska podpora za samsungove TV konkretno za model: LCD LED TV SAMSUNG 32C5100
Pri samsung TV se pojavlja problem glede prikaza Slovenskih podnapisov pri večini digitalnih programih na DVBC
Obvezno bi moral TV omogočat izbire SLO podnapisov,saj najdemo pri izbiri jezika podnapisov vse države razen Slovenije.
Druge znamke TVjev imajo to urejeno že vrsto let in bi vas prosil,da nekaj ukrenete glede zgoraj navedenega.


 
Nazadnje urejeno:

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Ne saj je prav mislil. Tisti podnapisi, ki jih najdeš na podnapisi. net se vedno ne ujemajo, zato jih moraš urejat itd. Našel sem program, ki jih podnapise izvleče iz datoteke .mkv in zadeva deluje. Pričakujem, pa uraden odgovor od Samsunga, če se že dela kaj na tem.
 

Sihc

Pripravnik
7. jul 2009
58
0
6
Glede nato, da tukaj vse znate bi prosil če mi nekdo pove ali je varno posodobit lcd-tv oz. ali lahko pričakujem kakšne probleme??
Imam samsung LED 6500 in sem opazil na samsung-ovi strani novi softver zato me zanima če ta softer skopiram na usb in posodobim tv bo to vse ok ali je kakšen poseben postopek??

Če je slučajno že kdo posodobil isti tak tv mi naj pove ali pridobim kaj novega s tem novim softerjem al je brezveze posodabljat??
 

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
Z novo verzijo softvera dobiš pri tvojem modelu samo SLO meni kateri,pa žal ne odpravlja problemov pri podnapisih pri digital DVBC.

Ravnokar dobil odgovor s strani avtere in spet nobene konkretne rešitve d.... Še več očitno sploh ne vedo,da za določene modele SLO OSD po novem obstaja
evil.gif




"Pozdravljeni,

Žal je res, da SLO meniji pri Samsung TV-jih še niso na voljo, čeprav jih proizvajalec že dolgo obljublja.

Vendar, SLO meniji ne vplivajo na SLO podnapise."



LP MIran
 

Sihc

Pripravnik
7. jul 2009
58
0
6
No hvala za info potem tudi ne bom posodabljal. Ja nimam problemov z podnapisi, ker tv gledam prek antene ostali fimi prek usb- ja pa delajo brez težav.

Nevem zakaj nimajo slo menijev res sramota za našo državo, ker samsung tv-ji so res špica....slika kot se šika:D
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
neki bi vprašu.
Nadgradil sem Samsunga 50C6500 na zadnjo (slo) verzijo in dodal PVR po navodilih.

Vse kul, razen po 20 minutah se prižge screensaver. Tudi če izklopim "zaščito proti vžganju slike" se prižge screensaver...
se komu sanja zakaj in kako ga permanentno izklopim?
thx.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Lipan, 10 let gušenja ni nič spremenilo ( ok, zdaj so prevedli meni, ostale pomembnejše spremembe pa še vedno niso porihtali ).

Največji problem je, ker ima naš trg preko ( uradno ) Samsung Avstrija - za njih pa smo mi kmetje.

p.s. ko sem jih 3 leta nazaj spraševal glede integriranega DVB-C kanalnika so me samo tumasto gledali ( prvo so mi rekli, da se motim in sigurno mislim DVB-T ).
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Za LG 42LD450 pravijo da se da priti do nastavitev. Torej se skoraj ziher da naštelat tudi ostalo. Imam starejšo verzijo LH, ki je nekako predhodnica LD in delajo vsi mkvji z podnapisi in šumniki brez problema.