Klobasanje o tem in onem s področja avtomobilizma in avto industrije

tony

Guru
23. jul 2007
9.628
1.474
113
Ker bo nekdo spet fajn zaslužil, se kot pomembne navaja prihranke na gorivu tam nekje na 5. decimalki, ker da je to okoljsko pomembno - politika se pa ne more odločiti, ali je bolj zeleno elektriko delati iz JE ali iz TE...

Smešne scene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.149
2.548
113

Takole pa v pakistanu!

1728649821279.png
 

cnpod

Fizikalc
20. okt 2013
679
79
28

Takole pa v pakistanu!

Poglej priponko 93451
Predstavljaj si firmo, ki ima v obratovanju nekaj 100 vozil in predstavljaj si kakšen je prihranek časa, če pri vhodu na parkirišče šofer prevozi tole in vzdrževalec avtoparka v nekaj sekundah dobi izpis za vsako vozilo. Ali pa si nastavi, da ga opozori na prekoračene parametre pri katerem od koles na vozilih. Za velike firme je to več kot odlična zadeva.

 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.149
2.548
113
To so želje tistih, z obcesijo s podatki!
Kaj ti pomaga info, da ima en in isti kamijon že 3 mes gumo premal napumpanao.
Ali da ima en kamion malo voženj? (je brez dela!)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

cnpod

Fizikalc
20. okt 2013
679
79
28
Načeloma podatek, da je guma premalo napumpana pomeni "sprožilec" za pumpanje gume.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.215
10.560
113
Predstavljaj si firmo, ki ima v obratovanju nekaj 100 vozil in predstavljaj si kakšen je prihranek časa, če pri vhodu na parkirišče šofer prevozi tole in vzdrževalec avtoparka v nekaj sekundah dobi izpis za vsako vozilo. Ali pa si nastavi, da ga opozori na prekoračene parametre pri katerem od koles na vozilih. Za velike firme je to več kot odlična zadeva.

ja, plus da bo še bolj nekonkurenčen..ker zadeve podraži, pomeni še dražji zahodni svet.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.512
419
83

cnpod

Fizikalc
20. okt 2013
679
79
28
Ena dogodivščina: Na enem R DCI-ju se je že nekaj let takoj, ko so se temp. spustile tam pod 15°C ob hladnem zagonu pojavljal nemiren tek motorja. Bolj kot je bilo hladno, bolj se je poznalo in ta nemiren tek je prenehal po cca 5 minut obratovanja motorja. Sicer pa motor lepo vzdrževan in skrajno lepo teče takoj, ko preide to hladno fazo. Ta nemiren tek se je dalo skoraj povsem (ne pa čisto) odpraviti, če smo dodajali v gorivo dodatek za čiščenje šob. Malo se je še zaznalo prvo minuto, ampak res samo ob zelo dobrem opazovanju. Avto je bil vedno tankan na petrolu. Potem se pa enkrat po spletu okoliščin avto natanka na MOL. Začuda nemiren tek izgine. Temperature še padejo, dodatka ni nihče dodajal, motor steče brez brez, da bi se zaznalo kakršen koli nemiren tek. Od takrat dalje se avto tanka na MOL ali Shell in NIKOLI se ni ponovil nemiren tek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

jezek

Guru
24. jul 2008
3.286
1.367
113
Zdaj bo spet kup znalcev da je vse isto...ampak ko jaz na Pagu v dci 130 vlijem Tifon premium...masina laufa kot bencinar. Bencin pa itak samo se Shell....