Kako si tepen ko oddajaš stanovanje

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Ok. Lahko vzame to kot dejstvo, tako je, jebiga, foter ima svoj lajf in mu ni nič dolžan, sin pa svojega. Kljukica in gremo dalje, vsi smo odrasli.

Lahko pa nadaljnih 50 let jamra kako je njemu težko ker je foter vse zapil.
Sin popolnoma nič ne jamra/ne zahteva/ne pričakuje in živi svoje življenje.
Jaz sem dal samo kot primer.

Se pa strinjam: dejansko nima kaj zahtevati od očeta. Jaz osebno sicer take ljudi preziram. Sam recimo ne bi mogel živeti v ''dvorcu'', sin pa recimo z družino se stiska v garsonjeri. Ampak vsakemu svoje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.438
113
Sem se prebil čez tole temo. Na osnovni post bom rekel samo to, tako pač je, če si pošten, tud ko čakaš na križišču pri rdeči luči se najde kak nadas, ki pač ne čaka, se moraš zato smilit sam sebi? Ne, ker sam veš zakaj živiš pošteno. Nekaj čez 300 EUR vrtca za dva otroka (mimogrede, to ni davek, ampak plačilo stroritve, ki je s strani občine subvencionirana) ni nevem kak znesek. Že da češ dva froca nafutrat doma gre minimalno pol tega zneska, vzgojiteljice pa tud rabjo plačo ane. V mojih začetnih časih sva plačevala x2 tega zneska, pol je priletel bombonček s strani države, ki sem ga bil vesel, čeprav ni bil ravno smiselen glede finančne vzdržnosti. Tako da nekaj čez 300 EUR za dva je za vrtec malo, sicer pa dobiš kar nekaj davčne olajšave ravno zato, ker imaš veliko družino, verjetno z razlogom. Probaj zračunat kok davka plača nekdo, ki je brez otrok, te bo na rit vrglo. Tako da si ne greni življenja s takimi malenkostmi. PS: počak da bodo tile tvoji najstniki, to se zgroziš nad zneski, ki jih pustiš v trgovini za hrano hehe ;)
Od kofetkanja brezposelnih mamic pa ne bi.

Kar se pa vzgoje tiče in mnenja o vzgoji pa tole. Apollo8 definitivno lahko imaš mnenje, se celo strinjam s tabo, samo poznam kar nekaj ljudi, ki so imeli svoja mnenja, potem pa v vzgoji totalno pogoreli.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.913
113
Kar se pa vzgoje tiče in mnenja o vzgoji pa tole. Apollo8 definitivno lahko imaš mnenje, se celo strinjam s tabo, samo poznam kar nekaj ljudi, ki so imeli svoja mnenja, potem pa v vzgoji totalno pogoreli.
Ne dvomim. Tudi nikoli nisem rekel da znam vzgojiti otroka.

point je samo v tem da ce bi se drzali tega da lahko komentiras samo to kar si osebno preizkusil in se spoznas, potem bi redko kdo lahko na forumu z menoj parlamentiral o postopkih drzavnih organov itd pa se vsak spozna na vse. Ko pride pa do sonckov pa ne smes nic rect ce nimas enega doma :)
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.901
2.191
113
So vzponi in padci moram pa rect, da sola ne pomaga prevec, prej obratno z obdelavo pravic kjer pozabijo na dolznoati, obveznoati... pri treh sem se tudi preprical da ne jemljejo sicer to vsi enako ampak kljub temu izkljucno in samo o pravicah pelje v kolesarijat, ki ga doma sicer ni bilo treba z vodnim topom razhajkat ampak smo bili tudi blizu tega pa kar en kup kazni smo napisali

A je ratal al ni bom pa cez 10 let lahko rekel, trenutno zgleda da je ampak ce bi cas lahko prevrtel nazaj bi vecino stvari naredil drugac, verjetno je to tudi rezultat tega da na zadeve pri 30 gledas drugace kot pri 50
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
758
113
Nope... Jaz moram veselo porocati podatke na revolut biznis računu. Bom pa radi reda letos ponovno vprašala.

Moram tudi se pogledat, kako je z lezarino, da ne bom z dežja pod kap...
A ne poročajo obveznih podatkov znotraj EU sami ? meni je bilo pojasnjeno, da bi sam poročal le, če bi imel poslovni račun v 3 državah ?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.560
1.151
113
Celje
Ja, FURSU. Konec leta. Koliko je pa stanje recimo 7.8., pa CSDju ne.
Ne poznam zakonodaje, ampak čisto po zdravi pameti: kaj ima veze poslovni racun z nekim CSDjem? Lahko dobijo bilanco, stanje na poslovnih racunih pa nima prav novene veze z dejanskim denarjem, s katerim lahko razpolagam kot fizična oseba. Za likvidnost recimo rabim 100k€ na racunu, dobicek je pa od tega 10%. Zakaj bi oni sedaj gledali celotni znesek?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.617
6.341
113
Na poslovnem naj ne bi gledali nic kot osebni denar. Tonje ves point te telovadbe. Drugace pa - kot sp razpolagam z vsem tem denarjem kot svojim, tudi odgovarjam z vsem svojim premoženjem, ceprav nima veze z dejavnostjo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Jaz ko sem imel d.o.o. odprt so povzeli iz letnega poročila in znesek upoštevali (sredstva na trr).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.438
113
So vzponi in padci moram pa rect, da sola ne pomaga prevec, prej obratno z obdelavo pravic kjer pozabijo na dolznoati, obveznoati... pri treh sem se tudi preprical da ne jemljejo sicer to vsi enako ampak kljub temu izkljucno in samo o pravicah pelje v kolesarijat, ki ga doma sicer ni bilo treba z vodnim topom razhajkat ampak smo bili tudi blizu tega pa kar en kup kazni smo napisali

A je ratal al ni bom pa cez 10 let lahko rekel, trenutno zgleda da je ampak ce bi cas lahko prevrtel nazaj bi vecino stvari naredil drugac, verjetno je to tudi rezultat tega da na zadeve pri 30 gledas drugace kot pri 50
Kaj ma šola s tvojo vzgojo?
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.726
44
48
Valparaiso
Ne dvomim. Tudi nikoli nisem rekel da znam vzgojiti otroka.

point je samo v tem da ce bi se drzali tega da lahko komentiras samo to kar si osebno preizkusil in se spoznas, potem bi redko kdo lahko na forumu z menoj parlamentiral o postopkih drzavnih organov itd pa se vsak spozna na vse. Ko pride pa do sonckov pa ne smes nic rect ce nimas enega doma :)
ko boš dobo deco, se ti bo mnenje spremenilo

poznam pa tudi primerke, ko polnoletno deco odženejo čez prag
 

B81

22. jul 2007
36.579
10.276
113
To žal videvsm v svoji bližini. Oče hodi v Tunizijo na safarije, pijačuje, si kupuje ATVje, sin pa vozi froce naokoli v razpadajočem avtu.
V obratni smeri pa hči hodi na potovanja, mati pa ne zmore vzdrževati hiše, katero sicer hči na veliko koristi.
Jeb… ga, jaz pravim, da se vse vrne.
Niti slučajo ni res. Nekateri barabinsko vozijo skozi življenje brez vseh težav. Karma je samo v naših glavah....
 

B81

22. jul 2007
36.579
10.276
113
Sin popolnoma nič ne jamra/ne zahteva/ne pričakuje in živi svoje življenje.
Jaz sem dal samo kot primer.

Se pa strinjam: dejansko nima kaj zahtevati od očeta. Jaz osebno sicer take ljudi preziram. Sam recimo ne bi mogel živeti v ''dvorcu'', sin pa recimo z družino se stiska v garsonjeri. Ampak vsakemu svoje.
Nima kaj zahtevat, resnica.
Vseeno pa je malo čudno videt, da ata laufa okoli, zapravlja "milijone", sin pa se trudi s familijo in v službi vozi viličarja, ker pač ni študiran in gre firma v stečaj in gre za viličarista k drugi firmi, žena pa je rečmo med. sestra in imata 2 otroka, vozijo se v kripi, ker je tu še kreda za stanovanje. To pa je vseeno malo čudno videt, da se foter naokoli z dnarom repenči, za moje pojme taki foter ni vredn nič.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
558
123
43
tle ni kaj dost za študirat in razglabljat- men je rečeno, če bodo rezultati (šola, delo) mi ni treba met nobenih skrbi..jaz se tega držim in občasno kaj pade..:zmaga:
seveda pa ni povsod tako, to je jasno..
 

disc

Guru
4. feb 2011
2.417
527
113
Kakor koli obrneš, na koncu imaš še vedno več, kot najemnik. Imaš stanovanje in reden mesečni dohodek od najemnine. Verjamem pa, da s tem pridejo tufi skrbi ( redno plačevanje najemnikov, v kakem stanju bo stanovanje...).
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.913
113
ko boš dobo deco, se ti bo mnenje spremenilo

poznam pa tudi primerke, ko polnoletno deco odženejo čez prag
Ko dobis otroka se verjetno prvih 15 let unvarjas s povsem drugimi vprasanji kot pa kako si bo stanovanje kupil. V idealni zgodbi bi otrok itak nadaljeval ideje/delo starsev. Ce pa ne bo pa bo morda nekega vecera popolnoma zapit vse skupaj stavil na rdeco in upal da podvoji.

lahk zdej teoretiziramo, v grob nihce ne bo nesel nic, dedici na koncu dobijo pa ce ma zapustnik ze tako idealizirane poglede na svet
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek