Kako si tepen ko oddajaš stanovanje

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.583
113
Da. Da Slovenci ne znamo zadostiti niti osnovni clovekovi potrebi, kot je ohranjanje vrste. Medtem ko gobcamo o svoji večvrednosti... Ironija, da večjo težko najdeš.
Zakaj pa je osnovna človekova potreba, da ohranja vrsto?
Jaz imam froce zato, ker me to veseli in ker uživam, ko vidim, kako rastejo in napredujejo. Tudi pomislil nisem, da bi jih imel zato, da se ohranja človeška vrsta ali zato, da bom imel penzijo. To zadnje je zame recimo višek egoizma.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.560
1.151
113
Celje
Prav je, da se večje število otrok v družini (3+)"nagradi". Pri 4 imaš plačane prispevke, pri 5 pa tudi plačo ali kako že gre?
Mah zadeva je na drugi strani tudi problematična. Ker imaš en kup družin, kjer bi bilo bolje, da nebi bilo tega "večjega števila" otrok.
Otrok je pod črto tudi strošek. In kar nekaj je takšnih, ki na to ne pomislijo, potem pa jokcajo kako je težko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.611
6.337
113
Zakaj pa je osnovna človekova potreba, da ohranja vrsto?
Jaz imam froce zato, ker me to veseli in ker uživam, ko vidim, kako rastejo in napredujejo. Tudi pomislil nisem, da bi jih imel zato, da se ohranja človeška vrsta ali zato, da bom imel penzijo. To zadnje je zame recimo višek egoizma.

:aplauz:kaj pa mislis, da je to, ce ne "embalaža" za vse ostalo dalje.

V naravi se ohranijo samo vrste, ki so ta nagon imele in obdrzale. Drugih pa vec ni oziroma jih ne bo. Reprodukcija je osnovna fizioloska clovekova potreba, nekje na ravni z dihanjem, hranjenjem, spancem... Samo ni tako imediatna, pa je potem za nekatere ze prevec komplicirana.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.088
3.824
113
Tako je. Nagon ni zavestna odločitev človeka da bo imel pet otrok da bo ohranil vrsto.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.583
113
:aplauz:kaj pa mislis, da je to, ce ne "embalaža" za vse ostalo dalje.

V naravi se ohranijo samo vrste, ki so ta nagon imele in obdrzale. Drugih pa vec ni oziroma jih ne bo. Reprodukcija je osnovna fizioloska clovekova potreba, nekje na ravni z dihanjem, hranjenjem, spancem... Samo ni tako imediatna, pa je potem za nekatere ze prevec komplicirana.
Nobene embalaže ni. Samo želja in veselje z otroci.

In zakaj se MORAJO vse vrste ohraniti? Zakaj se MORA človek ohraniti? Zato, da bo dokonca scuzal zemljo in jo uničil? Hm, resno ne vem, kaj naj si o tem mislim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.418
2.166
113
Da. Da Slovenci ne znamo zadostiti niti osnovni clovekovi potrebi, kot je ohranjanje vrste. Medtem ko gobcamo o svoji večvrednosti... Ironija, da večjo težko najdeš.
Pa najbolj glasni tisti, ki so uspeli sproducirat 0 - 1 otroka.
Pa taki, ki gradijo kariero, potujejo..., potem pa gledaš te boge uvenele mamice in plešaste sive fotre s prvim mulcem pri 45 letih - katastrofa. Brihtni pa za šest
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon in sad

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Najbolj pametni so itak tisti, ki nimajo otrok :D Ko dobijo pa sami otroka pa se poje kar precej zarečenega kruha. To predvsem velja pri komentiranju kako je treba otroke vzgajat. :)

Morda malo nepomembna za to temo ampak opazujem vrstnike pri 35-40-ih ki nimajo otrok. Čist tako, v povprečju edino prav da jih nimajo saj gre v povprečju še vedno za otroke ki nikoli niso odrasli. Malo je tistih ki niso imeli priložnosti in si želijo. Kar se pa tiče "štepanja" petih otrok in podobno, sem tudi prišel do zaključka da imajo več otrok predvsem tisti ki niso edinci in so imeli brate in sestre. Skrajna stvar se pa zgodi ko ima/brat ali sestra več otrok, potem se pa začne tekma, "ko je jači". Tega fenomena najbolj ne razumem ampak zagotovo drži.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Povsod na svetu se kaže, da se z višanjem standarda manjša število otrok.

Logično, človek ni rojen zato da je hlapec svojim otrokom. Vsak ki pa ga/jih ima pa mu je jasno da do njegovega/njihovega XX leta nič več ni oz. ne bo kot je bilo. Opcija je tudi da si ekstremen ljubitelj otrok in da to vzameš kot hobi in ti je zabavno. Smo imeli to poletje priložnost 4 dni preživeti en mini dopust z mojim prijatlom ki ima tri (od dveh let do prvega razreda OŠ) + naša 3 leta. Rečem lahko samo NE hvala, enostavno moraš biti človek za to. In tak dopust? Ne hvala, to ni dopust, skoz je nekaj, vsake 3 sekunde.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Logično, človek ni rojen zato da je hlapec svojim otrokom. Vsak ki pa ga/jih ima pa mu je jasno da do njegovega/njihovega XX leta nič več ni oz. ne bo kot je bilo. Opcija je tudi da si ekstremen ljubitelj otrok in da to vzameš kot hobi in ti je zabavno. Smo imeli to poletje priložnost 4 dni preživeti en mini dopust z mojim prijatlom ki ima tri (od dveh let do prvega razreda OŠ) + naša 3 leta. Rečem lahko samo NE hvala, enostavno moraš biti človek za to. In tak dopust? Ne hvala, to ni dopust, skoz je nekaj, vsake 3 sekunde.
To lahko samo potrdim. Razlika imeti enega ali pa tri je ogromna. Je pa res, da je meni osebno tretji otrok kot za spotoma... to si že tako optimiziran pa navajen, da gre vse precej tekoče. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
To lahko samo potrdim. Razlika imeti enega ali pa tri je ogromna. Je pa res, da je meni osebno tretji otrok kot za spotoma... to si že tako optimiziran pa navajen, da gre vse precej tekoče. :)

Verjamem da gre vse precej tekoče ampak vseeno je ogromno prilagajanja, jaz pač tega pod nobenim pogojem ne rabim. Kmetije nimam, ne rabim delavcev, ogromne firme prav tako ne, da bi rabil bodoče naslednjike tako da bo najbrž en čist dovolj :) Bi pa morda na zadeve gledal drugače če bi mlajši imel otroka. Zdaj popizdim za vsako sranje :bonk:
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Te popolnoma razumem. Če gledam sebe pa ženo sva oba skos "na obratih".. to je skos akcija pa miljavžent stvari.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.583
113
Jaz ne vidim ravno tezav pri dveh, res pa sta sedaj ze konkretno v puberteti in dejansko praktično vse stvari sama delata. Moram rec, da je kar “dopust”, upam da puberteta ne bo prevec usekala ven in se bodo začele težave zaradi tega.
Po tistem, ko se znebiš plenic, je bila zame kar lepa plovba. Recimo tudi dopusti, itd. brez problemov. Je bilo res nekaj manjšega prilagajanja, ampak da bi zaradi tega občutil stres… Niti najmanj.
Si pa ne predstavljam, da bi sedaj imel novorojenčka. Huh.